Moje konto
Free CV templates: 10 najlepszych przykładów zupełnie za free

Free CV templates: 10 najlepszych przykładów zupełnie za free

Oto najlepsze free CV templates, które znajdziesz w Internecie. Zobacz, co wyróżnia te szablony i w jaki sposób możesz ich użyć. Wszystkie całkowicie za free!

Mawiają, że najlepsze rzeczy w życiu są za darmo. Z drugiej strony — na każdy sukces trzeba sobie jednak zapracować. Prawda leży gdzieś pośrodku, dlatego free CV templates to całkiem dobre rozwiązanie. Gotowy szablon będziesz musiał jedynie wypełnić treścią.

 

Dlaczego mówimy o free CV template, a nie o szablonie CV za darmo? Dlatego, że anglojęzyczny Internet to kopalnia ciekawych projektów CV, z których można wybrać te darmowe. 

 

Pokażemy Ci 10 najlepszych naszych zdaniem free CV templates, które możesz wykorzystać za darmo.

 

Dowiesz się również:

 • jak wybrać odpowiedni dla siebie free CV template
 • skąd wziąć free CV template Word
 • jakie są wady i zalety darmowych szablonów z Internetu.

 

Chcesz od razu napisać CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

szablon cv

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:

 

Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!

 

Stwórz CV teraz

 

Może zainteresuje Cię również: 12 darmowych kreatorów CV online - test funkcji za darmo.

 

Stonowany free CV template

 

free cv templates

 

Bardzo ciekawy szablon CV i w dodatku całkowicie za free. Sporo się tu dzieje, ale dokument pozostaje czytelny. Ikonki CV, układ dwukolumnowy, użycie trzech kolorów — to wszystko sprawia, że ten darmowy szablon CV naprawdę się wyróżnia. 

 

Wady? 

 

Pobierzesz go tutaj

 

Biało-purpurowy free CV template

 

free cv templates

 

Jeśli wpiszesz w grafice Google „freeCV templates”, znajdziesz całe mnóstwoooooo różnych szablonów CV — wcale nie wszystkie za darmo. Będziesz musiał sporo scrollować, zanim natrafisz na ten purpurowy dokument. A szkoda, bo jest zaprojektowany naprawdę pomysłowo!

 

To przykład CV Word, które możesz pobrać ze strony Microsoft Office. 

 

Wady?

 • Jeśli chcesz zdobyć pracę UX designera, lepiej postaraj się zaprojektować coś samemu.
 • Dwie sekcje (o mnie w CV i podsumowanie zawodowe), opisujące Twoją kandydaturę, to o jedną za dużo.
 • Ten szablon wygląda naprawdę nieźle jak na CV na darmo

 

Ten szablon pobierzesz tutaj.

 

Przejrzysty free CV template

 

free cv templates

 

Free resume templates mają często niską jakość, właśnie z tego powodu, że można pobrać je za darmo. Dlatego zastanów się, czy dany szablon CV na pewno zaoszczędzi Twój czas. Możliwe, że szybciej będzie stworzyć CV samemu lub z pomocą kreatora CV

 

Powyższy dokument to dobre CV, zwłaszcza dla tych, którzy piszą swoje pierwsze CV. Doskonale zaprojektowany rozkład treści i świetnie zaznaczone ważne daty w karierze sprawiają, że to CV wygląda naprawdę profesjonalnie

 

Wady?

 

Ten przejrzysty free resume template pobierzesz tutaj.

 

Artysyczny free CV template

 

free cv templates

 

To jest efektowne, niemal artystyczne CV. Od razu rzuca się w oczy i aż dziwne, że należy do kategorii free CV templates. Znalazło się w nim nawet miejsce na sekcję Zainteresowania w CV, co wcale nie jest częste w przypadku darmowych szablonów CV.

 

Wady?

 • Sekcja dane osobowe w CV jest tutaj dość uboga. Warto dodać w niej nazwę stanowiska i swój numer telefonu. 
 • Jeśli jesteś osobą, która dba o rozwój kariery, powinieneś umieścić w CV link do profilu na LinkedIn

 

Ten szablon pobierzesz tutaj.

 

Popartowy free CV template (do stworzenia w Canvie)

 

free cv templates

 

Za pomocą aplikacji Canva możesz edytować wiele free CV templates. To bardzo wygodne i wymaga jedynie zalogowania się w serwisie swoim adresem e-mail. 

 

Powyższe CV powstało właśnie na bazie projektu z Canvy. Ma charakterystyczny dla Canvy nieco popartowy wygląd i ciekawą kolorystykę. Zauważ, że zawiera ono sekcję, w której można umieścić swoje nagrody i certyfikaty. Możesz dodać w tym miejscu CV informacje o odbytym wolontariacie

 

Wady?

 • Nie wszystkie szablony, które oferuje Canva, są skanowane przez ATS. Sprawdź koniecznie, czy możesz skopiować zawartość CV i wkleić ją do dokumentu tekstowego. Jeśli Ci się to nie uda, istnieje prawdopodobieństwo, że żadne oprogramowanie ATS nie przeanalizuje Twojego CV.

 

Ten szablon pobierzesz tutaj.

 

Chcesz od razu napisać CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Pastelowy free CV template (z Behance)

 

free cv templates

 

Dokument, który widzisz u góry, wyróżnia się wyrazistym nagłówkiem. Zauważ, że zdjęcie do CV ma tutaj całkiem duży rozmiar, co oznacza, że jeśli np. piszesz CV hostessy lub starasz się o pracę stewardessy, na pewno taki szablon będzie przydatny. 

 

Wady?

 

Ten pastelowy free resume template pobierzesz tutaj.

 

Kreatywny free CV template (jeden z szablonów programu Office)

 

free cv templates

 

Ten darmowy szablon CV jest polecany dla osób, które aplikują do pracy w branży kreatywnej. Zobacz, że zaplanowano tu nawet miejsce na umieszczenie własnej strony internetowej, np. z autorskim portfolio. 

 

Jest to również przykład CV funkcjonalnego, którego układ jest niestandardowy i które kładzie nacisk na konkretne umiejętności i osiągnięcia. Powyższe free CV template pozwala również dodać referencje od pracodawcy.

 

Wady?

 • Ten szablon CV nie nadaje się, jeśli wysyłasz np. CV do urzędu czy CV do banku.
 • Niestandardowe nazwy sekcji nie będą nadawały się dla wszystkich kandydatów. 

 

Ten kreatywny szablon pobierzesz tutaj.

 

Jasny free CV template

 

free cv templates

 

Free CV templates, które znajdziesz w Internecie, to w większości przykłady dokumentów, które wystarczy jedynie edytować. Ale tutaj — wow! — opisano dokładnie, w jaki sposób wypełnić poszczególne sekcje. Poza tym muszę przyznać, że takie subtelne CV naprawdę robi dobre wrażenie.

 

Wady?

 • Brakuje miejsca na umieszczenie danych kontaktowych.
 • Możliwe, że trudno Ci będzie zmieścić wszystkie informacje w taki sposób, by nie wyszło z tego CV na dwie strony.

 

Ten szablon pobierzesz tutaj

 

Fioletowy free CV template nr 9

 

free cv templates

 

Już wcześniej w tym artykule prezentowaliśmy free CV template do stworzenia w Canvie. Teraz pora na kolejny ciekawy szablon. Tym razem jest to przykład CV trenera personalnego. Zresztą — bez względu na stanowisko, tego rodzaju CV może spodobać się każdemu. Zwłaszcza że jest tu miejsce na opisanie osiągnięć w CV, czego nie proponują inne darmowe szablony CV. 

 

Wady?

 

Ten template pobierzesz tutaj

 

Minimalistyczny free CV template

 

free cv templates

 

Na koniec zostało nam do omówienia CV, które jest bardzo eleganckie. Zbudowane w stary dobry sposób, wymienia po lewej strony daty, a po prawej nazwy stanowisk i stopni naukowych. Jeśli jesteś zwolennikiem prostoty i chcesz zachować szlachetny wygląd swojego CV, ten szablon doskonale dla Ciebie nadaje. 

 

Wady?

 • Brakuje tu podsumowania zawodowego i danych kontaktowych kandydata.
 • Brak miejsca na umieszczenie klauzuli CV, która jest kluczowym elementem dokumentu aplikacyjnego od wprowadzenia przepisów RODO

 

Ten minimalistyczny wzór pobierzesz tutaj.

 

Musisz napisać również list motywacyjny? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Może Cię również zainteresować:


Wybrałeś coś dla siebie? Daj nam znać, jak oceniasz tworzenie dokumentu na darmowych szablonie CV. Która z free CV template przypadła Ci do gustu?

Oceń mój artykuł: free cv templates
Średnia: 5 (3 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Marta Rojewska
Ekspertka kariery w InterviewMe. W swoich tekstach staram się poruszyć wszystkie kwestie związane z życiem zawodowym. Moja misja? Pomóc Ci w znalezieniu dobrze dopasowanego miejsca pracy.

Podobne artykuły