Moje konto
List motywacyjny: darmowy szablon do uzupełnienia i pobrania

List motywacyjny: darmowy szablon do uzupełnienia i pobrania

Tutaj znajdziesz darmowy szablon listu motywacyjnego do uzupełnienia oraz kreator listu motywacyjnego online z ponad 20 profesjonalnymi szablonami.

Czasami nawet drobny szczegół może przesądzić o tym, czy otrzymasz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

 

Zdarza się, że w listach motywacyjnych brakuje danych kontaktowych oraz kluczowych kwalifikacji kandydata czy też informacji o odbiorcy.

 

Nasz darmowy szablon listu motywacyjnego oraz praktyczne porady pozwolą Ci uniknąć tego typu błędów. Dzięki temu nie stracisz szansy na wymarzoną pracę.

 

W tym artykule znajdziesz:

 • darmowy szablon listu motywacyjnego do uzupełnienia
 • oryginalne szablony listu motywacyjnego do wypełnienia za darmo
 • wskazówki, jak napisać skuteczny list motywacyjny
 • kreator listu motywacyjnego online z ponad 20 profesjonalnymi szablonami do uzupełnienia.

 

Chcesz napisać list motywacyjny? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

cv i list motywacyjny

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:

 

Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!

 

Stwórz list motywacyjny teraz

 

Chcesz zobaczyć gotowe przykłady listów motywacyjnych na różne stanowiska? Przejdź do: 40+ wzorów listów motywacyjnych dla wszystkich zawodów

 

1. List motywacyjny — szablon (darmowy). Do uzupełnienia i pobrania

 

Miejscowość, data

 

Twoje imię i nazwisko

Numer telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata (np. HR manager)

Nazwa firmy

Adres firmy

 

Szanowny Panie / Szanowna Pani / Szanowni Państwo,

 

z przyjemnością aplikuję na stanowisko … Od lat śledzę działalność Państwa firmy i wierzę, że jestem osobą, która w 100% uosabia wartości, które Państwo wyznajecie.

 

Dlaczego uważam, że sprawdziłbym się na stanowisku …?

 

Przede wszystkim zdobyłem już niezbędne doświadczenie w tym zawodzie. Dzięki temu od razu będę mógł zająć się swoimi obowiązkami i okres wdrożenia znacznie się skróci.

 

Pasjonuję się …, dlatego praca w Państwa firmie będzie dla mnie spełnieniem marzeń. Ten entuzjazm i pasja przełożą się na to, że codzienne obowiązki będę wykonywał ze znacznie większym zaangażowaniem oraz przyjemnością. 

 

Mam na koncie konkretne sukcesy, takie jak ... Wierzę, że moje kwalifikacje i umiejętności pozwolą mi podnieść Państwa wyniki w zakresie …, szczególnie poprzez ...

 

Z przyjemnością spotkam się z Państwem osobiście, aby opowiedzieć więcej o swoim doświadczeniu i kwalifikacjach, a także odpowiedzieć na Państwa pytania.

 

Z poważaniem,

[Twoje imię i nazwisko]

 

Darmowy szablon listu motywacyjnego w formacie DOC pobierzesz TUTAJ.

 

2. List motywacyjny — oryginalne szablony do wypełnienia za darmo

 

Jeśli szukasz bardziej oryginalnych szablonów, skorzystaj z naszego kreatora listu motywacyjnego. Znajdziesz w nim m.in. wzory, które możesz zobaczyć poniżej.

 

List motywacyjny — szablon Cubic do wypełnienia za darmo

 

 

Zobacz inne szablony i stwórz unikalny list motywacyjny tutaj


List motywacyjny — szablon Diamond do wypełnienia za darmo

 

 

Zobacz inne szablony i stwórz unikalny list motywacyjny tutaj


List motywacyjny — szablon Vibes do wypełnienia za darmo

 

 

Zobacz inne szablony i stwórz unikalny list motywacyjny tutaj


List motywacyjny — szablon Cascade do wypełnienia za darmo

 

 

Zobacz inne szablony i stwórz unikalny list motywacyjny tutaj

 

Pamiętaj, że szablony możesz wypełnić bezpłatnie, jednak do pobrania dokumentu w PDF niezbędne jest wykupienie pakietu.

 

Marzysz o pracy w konkretnej firmie, ale nie prowadzi ona obecnie rekrutacji? Zajrzyj do poradnika: Jak napisać list motywacyjny bez ogłoszenia o pracę lub stanowiska

 

Chcesz napisać list motywacyjny? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Chcesz stworzyć CV za darmo? Jeśli interesują Cię bezpłatne CV szablony do uzupełnienia, przejdź do: 24 darmowe szablony CV do pobrania. A jeśli chcesz skorzystać z gotowych bezpłatnych wzorów CV dla różnych stanowisk, zajrzyj tutaj: CV za darmo dla 49 zawodów - przykłady do skopiowania

 

3. O czym pamiętać wypełniając szablon listu motywacyjnego?

 

Jeśli chcesz otrzymać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, musisz przestrzegać najważniejszych zasad pisania listu motywacyjnego i uniknąć popularnych błędów.

 

Na szczęście nie jest to trudne. O czym musisz wiedzieć?

 

Jak napisać skuteczny list motywacyjny?

 

 1. Zaadresuj list do konkretnej osoby.

 

Sprawdź, kto będzie odbiorcą Twojego listu motywacyjnego i zaadresuj go właśnie do tej osoby. Jeśli informacji tej nie ma w ogłoszeniu, zajrzyj na firmową stronę oraz profil LinkedIn.

 

 1. Dopasuj treść listu motywacyjnego do oferty pracy.

 

Eksperci Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego podkreślają, że Twój list motywacyjny musi być przede wszystkim dopasowany do firmy, do której aplikujesz oraz stanowiska, o które się ubiegasz. Dlatego przygotowując ten dokument, dokładnie zapoznaj się z wymaganiami w ogłoszeniu oraz informacjami o pracodawcy.

 

 1. Napisz, jakie korzyści przyniesiesz pracodawcy.

 

Skup się na tym, w jaki sposób Twoje kwalifikacje, kompetencje i doświadczenie zawodowe przełożą się na rozwój lub usprawnienie działalności firmy.

 

 1. Nie kopiuj CV.

 

Doradcy prowadzonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej serwisu psz.praca.gov.pl zauważają, że jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez kandydatów, jest powtarzanie w liście motywacyjnym informacji zawartych już w CV. Nie ma to sensu. W liście motywacyjnym powinieneś skupić się na tym, jak Twoje kompetencje przełożą się na codzienne obowiązki i dlaczego uważasz, że sprawdzisz się na danym stanowisku.

 

 1. Pamiętaj o zwrotach grzecznościowych.

 

Dokument powinieneś rozpocząć i zakończyć zwrotami grzecznościowymi. Ich przykłady znajdziesz w darmowym szablonie listu motywacyjnego na początku artykułu.

 

Te same zasady obowiązują, gdy piszesz list motywacyjny po angielsku.

 

Więcej wskazówek i praktycznych przykładów znajdziesz w naszym poradniku: Jak napisać krótki i skuteczny list motywacyjny?

 

4. Jak najszybciej stworzyć profesjonalny list motywacyjny?

 

Zdecydowanie najlepszym sposobem na napisanie atrakcyjnego listu motywacyjnego, jest skorzystanie z kreatora online.

 

Dlaczego? Ponieważ pracodawcy na co dzień otrzymują setki identycznych dokumentów, przygotowanych na podstawie darmowych szablonów z internetu. Jeśli chcesz zdobyć pracę, musisz jakoś się wyróżnić!

 

Co zyskasz, korzystając z kreatora listu motywacyjnego InterviewMe?

 

 1. Ponad 20 szablonów listu motywacyjnego w 400 wersjach kolorystycznych.

 

W naszym kreatorze online możesz stworzyć unikalny list motywacyjny, który przyciągnie wzrok pracodawcy i wyróżni się wśród darmowych szablonów innych kandydatów.

 

 1. Łatwość edycji szablonu listu motywacyjnego i profesjonalne formatowanie.

 

Nie musisz martwić się formatowaniem dokumentu Wordzie. Nasz kreator automatycznie sformatuje treść listu motywacyjnego, który zawsze będzie wyglądał profesjonalnie.

 

 1. Praktyczne podpowiedzi.

 

Nie musisz zastanawiać się, jakie informacje wpisać w poszczególne miejsca listu motywacyjnego. Z naszymi podpowiedziami nigdy nie popełnisz błędu. Dzięki temu Twój list motywacyjny będzie gotowy w kilka minut.

 

 1. Pobierzesz dokument PDF.

 

Szablon listu motywacyjnego możesz od razu pobrać w najbardziej profesjonalnym formacie PDF. Dzięki temu będziesz miał pewność, że nikt nie wprowadzi w nim zmian i dokument wyświetli się pracodawcy w 100% poprawnie. Pisanie listu motywacyjnego na wzorze DOC tego niestety nie gwarantuje.

 

W naszym kreatorze dodasz również zgodę na przetwarzanie danych osobowych do listu motywacyjnego. Nie musisz tego robić, jeśli pamiętałeś o klauzuli CV.

 

Musisz napisać również CV? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Piszesz list motywacyjny i masz dodatkowe pytania? Możesz je zadać w komentarzu pod artykułem. Chętnie Ci pomożemy!

Oceń mój artykuł: list motywacyjny szablon darmowy
Średnia: 5 (3 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Wojciech Martyński
Ekspert kariery, autor ponad 100 artykułów InterviewMe z poradami dotyczącymi pisania CV i listu motywacyjnego, rozmów kwalifikacyjnych oraz poszukiwania pracy. Swoją wiedzą dzielę się również odpowiadając na pytania w komentarzach.
Linkedin

Podobne artykuły