Moje konto
12 darmowych kreatorów CV online — Test funkcji za darmo

12 darmowych kreatorów CV online — Test funkcji za darmo

Szukasz darmowego kreatora CV online? Najpierw sprawdź, jak takie narzędzia działają i ile szablonów CV oferują. Oto test i recenzja 12 darmowych kreatorów CV.

Stworzenie CV samodzielnie nic nie kosztuje, ale rzadko przynosi dobre efekty. Czy warto sięgnąć po darmowy kreator CV, żeby rachunek wciąż wynosił zero, a dokument wyglądał bardziej profesjonalnie? 

 

Zaraz sam wyrobisz sobie zdanie.

 

Sprawdziliśmy 12 najbardziej popularnych kreatorów CV, które są darmowe — lub oferują darmowe funkcje. Przetestowaliśmy każdy z nich, żeby ułatwić Ci wybór. 

 

Z tego tekstu dowiesz się:

  • jakie darmowe kreatory CV online są dostępne w Polsce
  • jak wygląda CV stworzone w każdym z darmowych kreatorów CV
  • jakie funkcje kreatorów CV są dostępne za darmo, a za które trzeba zapłacić
  • w których darmowych CV kreatorach stworzysz CV bez logowania.

 

Chcesz od razu napisać CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

szablon cv

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:

 

Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!

 

Stwórz CV teraz

 

1. InterviewMe

 

Liczba szablonów CV: 20+ (w ponad 400 wariantach kolorystycznych)

Obowiązkowe logowanie do kreatora: NIE

Format dokumentów: PDF, TXT

 

Na początku pochwalimy się naszym produktem, który jest dopracowany w każdym szczególe i pozwoli Ci w kilka minut stworzyć profesjonalne CV. Ma też funkcję, której nie ma większość darmowych kreatorów CV na rynku — gotowe treści, dopasowane do każdego zawodu, które jednym kliknięciem wstawisz w CV. Dzięki temu każda sekcja Twojego CV będzie brzmieć profesjonalnie.

 

 

Jednym słowem — ten kreator napisze CV za Ciebie. Na bieżąco będziesz też informowany o tym, jaką ocenę uzyskuje Twoje CV, a więc, czy Twój dokument jest wystarczająco dobry, żeby zwrócić uwagę rekrutera.

 

 

Warto dodać, że w naszym kreatorze stworzysz również dopasowany do CV list motywacyjny. Będziesz mógł dowolnie zmieniać treść i czcionkę CV i listu, edytować sekcje, zmieniać kolory i sam decydować o wyglądzie obu dokumentów. 

 

Stworzenie CV w kreatorze InterviewMe jest bezpłatne. Dopiero za pobranie gotowego dokumentu trzeba zapłacić. Kosztuje to 5,95 zł i pozwala na korzystanie z 14-dniowego okresu próbnego.

 

Dla kogo jest ten kreator CV?

 

Dla tych, którzy chcą mieć pewność, że treść ich dokumentu jest dopracowana w każdym calu, a gotowe CV wyróżni się na tle aplikacji złożonych przez innych kandydatów. 

 

Tutaj przejdziesz do kreatora CV InterviewMe.

 

Zobacz też: CV za darmo online - jak stworzyć? CV za free dla 49 zawodów

 

2. LiveCareer.pl

 

Liczba szablonów CV: 20

Obowiązkowe logowanie do kreatora: NIE

Format dokumentów: PDF, DOC, TXT

 

Portal LiveCareer oferuje prosty w obsłudze kreator CV. Proces tworzenia dokumentu jest intuicyjny i dość szybki. Szablony CV wyglądają atrakcyjne i można je łatwo dostosowywać do swoich potrzeb. Narzędzie prowadzi użytkownika krok po krok przez kolejne etapy pisania CV i podpowiada, jakie treści umieścić w kolejnych sekcjach dokumentu.

 

darmowe kreatory cv

 

Co prawda ten kreator CV nie jest całkowicie darmowy — pobranie dokumentu wiąże się z opłatą w wysokości 9,95 zł. Na szczęście nie musisz już osobno płacić za stworzenie listu motywacyjnego, co bardzo podnosi wartość tego narzędzia, bo płacąc raz, możesz stworzyć komplet dokumentów rekrutacyjnych w nielimitowanej liczbie kopii i wariantów.

 

Dla kogo jest ten darmowy kreator CV?

 

Dla osób, które chcą, by ktoś poprowadził je krok po kroku przez proces tworzenia CV i oczekują efektów w postaci atrakcyjnego wizualnie dokumentu.

 

Tutaj przejdziesz do tego darmowego kreatora CV.

 

Zobacz też: Nowoczesne CV na 2021 - wzór za darmo i 18 szablonów CV

 

3. CV.pl

 

Liczba szablonów CV: 4 

Obowiązkowe logowanie do kreatora: TAK

Format dokumentów: PDF

 

Faktycznie, jest to darmowy CV kreator, ale niestety nie ułatwia stworzenia profesjonalnego i skutecznego CV. Głównym problemem tego bezpłatnego narzędzia są szablony, w których brakuje absolutnie obowiązkowych sekcji, takich jak podsumowanie zawodowe, czy umiejętności w CV

 

darmowe kreatory cv

 

Wspomnianych sekcji nie da się też niestety łatwo dodać, bo każda próba modyfikacji układu CV bardzo niekorzystnie wpływa na ostateczny wygląd dokumentu. Treść dziwnie się kurczy i nie zapełnia równomiernie całej strony A4. 

 

Oprócz tego narzędzie samo dodaje do CV elementy, które wcale nie są w nim niezbędne, np. adres, kod pocztowy, czy datę urodzenia. 

 

Dla kogo jest ten darmowy kreator CV?

 

Dla osób, które chcą stworzyć życiorys zamiast CV lub których doświadczenie zawodowe jest na tyle duże, że zdoła zapełnić cały dokument. 

 

Zobacz też: Życiorys a CV - różnice. Co to jest CV i życiorys? Definicje

 

4. Pracuj.pl 

 

Liczba szablonów CV: 15

Obowiązkowe logowanie do kreatora: TAK

Format dokumentów: PDF

 

Za ten darmowy kreator CV płacisz od razu swoim adresem e-mail. To znaczy, że musisz się zarejestrować, zanim jeszcze w ogóle sprawdzisz, jak to narzędzie działa i czy w ogóle Ci odpowiada. 

 

Sam proces pisania CV jest standardowy — po kolei wypełniasz wszystkie pola, nie mając niestety wpływu na kolejność sekcji CV

 

darmowe kreatory cv

 

W darmowym kreatorze CV pracuj.pl, masz do wyboru 5 klasycznych CV, 5 szablonów technicznych i 5 studenckich. Gotowy dokument prezentuje się schludnie i dobrze się formatuje. Jest jednak szansa, że Twoje CV będzie wyglądało tak, jak setki innych, bo niewiele możesz w wybranym szablonie zmienić. Nie ma np. możliwości wyróżnienia umiejętności miękkich i twardych, a to podział, który cenią sobie rekruterzy. 

 

Dla kogo jest ten darmowy kreator CV?

 

Dla kandydatów, którzy mają konto w portalu pracuj.pl.

 

Zobacz też: Arkusz CV do wypełnienia i pobrania w PDF (18 arkuszy)

 

5. Aplikuj.pl

 

Liczba szablonów CV: 6

Obowiązkowe logowanie do kreatora: TAK

Format dokumentów: PDF

 

Nie jest to do końca darmowy kreator CV. Tym razem wymóg podania adresu e-mail i zgody marketingowe pojawiają się, zanim jeszcze zdążysz przejrzeć ofertę dostępnych w narzędziu szablonów CV. Z tym krokiem możesz mieć nie lada problem. 

 

Wybór szablonu musisz oprzeć na sześciu charakterystykach i zdecydować, czy potrzebujesz standardowego, eleganckiego, łagodnego, ostrego (?), stonowanego, czy odważnego CV. Dopiero gdy zaczniesz wpisywać swoje dane, wygląd szablonu zacznie się powoli wyłaniać się na ekranie.

 

darmowe kreatory cv

 

darmowe kreatory cv

 

Ostateczny dokument utworzony w darmowym kreatorze CV od aplikuj.pl jest estetyczny i ma ciekawą kolorystykę, ale osoby, które zechcą stworzyć CV bez zdjęcia, będą miały problem. Wygląda na to, że takiej opcji w ogóle nie przewidziano. 

 

Dla kogo jest ten darmowy kreator CV?

 

Na pewno dla tych, którzy mają nieco więcej czasu, by dopracowywać swoje curriculum vitae i oczekują oryginalnego efektu. 

 

Chcesz od razu napisać CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

6. Ekasa.pl

 

Liczba szablonów CV: 6

Obowiązkowe logowanie do kreatora: NIE

Format dokumentów: PDF

 

Kolejny darmowy kreator CV, który testowaliśmy, oferuje 6 prostych CV szablonów do wyboru. Pewną niedogodność sprawia to, że raz stworzone CV całkowicie znika. Oznacza to brak możliwości zapisania, pobrania lub edytowania swojego dokumentu w przyszłości. 

 

darmowe kreatory cv

 

Wypełnianie pól w kreatorze odbywa się szybko. Niestety bez edytora tekstu formatowanie treści jest niemożliwe. Jeśli chcesz wyróżnić jakieś informacje, dodać kursywę lub wyliczenie, wiedz, że pojawią się trudności.

 

Dla kogo jest ten darmowy kreator CV?

 

Dla osób, które szukają darmowego kreatora CV bez logowania — bo korzystając z tego narzędzia nie musisz podawać swojego adresu e-mail, aby pobrać gotowe CV.

 

Zobacz też: CV format: jak sformatować CV, żeby wyglądało lepiej niż inne?

 

7. Otokariera

 

Liczba szablonów CV: 2

Obowiązkowe logowanie do kreatora: NIE

Format dokumentów: PDF

 

Tworząc CV w darmowym kreatorze otokariera.pl mieliśmy deja vu. Okazało, że panel użytkownika wygląda w tym narzędziu dokładnie tak samo, jak w darmowym kreatorze ekasa.pl. Szablony CV zawierały identyczne błędy, a formatowanie treści było praktycznie niemożliwe. 

 

Nawet sami twórcy tego kreatora CV ostrzegają, aby nie zamykać i nie odświeżać przeglądarki w czasie, gdy wypełniasz formularz CV, bo utracisz wszystkie dane. 

 

darmowe kreatory cv

 

CV wygenerowane w kreatorze otokariera.pl może mieć tylko jeden wariant kolorystyczny. Jeśli uznajesz czarny za kolor, to będziesz zadowolony. Osoby, które starają się o pracę w branży kreatywnej i najpewniej chcą mieć równie kreatywne CV, w tym narzędziu takiego nie stworzą. 

 

Dla kogo jest ten darmowy kreator CV?

 

Dla osób, które piszą CV bez doświadczenia. Oba szablony CV do wyboru są zaprojektowane tak, że nawet niewielka ilość treści nie powoduje wrażenia pustki w dokumencie. 

 

Zobacz też: W jakim programie napisać CV na komputerze lub telefonie?

 

8. CVdopracy

 

Liczba szablonów CV: 9

Obowiązkowe logowanie do kreatora: NIE

Format dokumentów: PDF, DOC

 

Darmowy kreator CV w portalu cvdopracy.pl pozwala wybrać szablon dokumentu dopiero po stworzeniu całego curriculum vitae. To powoduje, że poświęcasz swój czas poniekąd w ciemno, bo narzędzie nie pozwala Ci na podgląd CV w trakcie uzupełniania pól.

 

darmowe kreatory cv

 

Trzeba jednak przyznać, że efekt jest dość dobry. W wielu testowanych przez nas na potrzeby tego zestawienia darmowych CV kreatorach formatowanie i ostateczny wygląd dokumentu wymykały się spod kontroli — tutaj jednak proces uzupełniania szablonu CV przepływał całkiem płynnie. W większości przypadków ciężko było też stworzyć CV na jednej stronie, tymczasem cvdopracy.pl podołał i tego zadaniu.Również, jako jeden z nielicznych darmowy kreator cvdopracy.pl pozwala pobrać CV w formacie PDF i CV w formacie DOC

 

Dla kogo jest ten darmowy kreator CV?

 

Jeśli zależy Ci na prostym CV wzorze i nie masz konkretnych preferencji co do jego wyglądu, możesz zdać się na ten darmowy kreator CV. Osoby, które oczekują czegoś więcej, a do zaprezentowania ich ścieżki kariery konieczne będzie CV funkcjonalne, będą tym narzędziem raczej zawiedzione.

 

Zobacz też: 10 best CV designs, czyli lista najlepszych projektów życiorysu zawodowego

 

9. SzybkieCV

 

Liczba szablonów CV: 1

Obowiązkowe logowanie do kreatora: NIE

Format dokumentów: PDF

 

Darmowy kreator CV oferowany przez portal szybkiecv.pl faktycznie pozwala szybko stworzyć życiorys zawodowy. Niestety odbija się to na jakości dokumentu. 

 

Jak? Narzędzie nie pozwala np. na dodanie do CV podsumowania zawodowego, które w bardzo skuteczny sposób pozwala wyróżnić CV na tle dokumentów innych kandydatów i jest sekcją, która musi się znaleźć w każdym profesjonalnym CV.

 

darmowe kreatory cv

 

Poza tym curriculum vitae przygotowane w tym darmowym CV kreatorze wygląda nieco inaczej, niż obiecuje to szablon dokumentu. Pojawia się trudna do usunięcia kursywa, odstępów między sekcjami nie można powiększać, aby uzyskać bardziej estetyczny efekt, a umiejętności i obowiązki w doświadczeniu zawodowym zlewają się w jedną nieczytelną całość.

 

Dla kogo jest ten darmowy kreator CV?

 

Dla osób, które szukają pracy natychmiast i potrzebują CV od ręki. Sprawdziliśmy również, jak działa ten darmowy kreator CV na urządzeniach mobilnych i niestety proces tworzenia CV nie przebiega już tak płynnie, jak sugeruje nazwa portalu. 

 

Zobacz też:Program do pisania CV - stwórz CV online i pobierz PDF w 5 minut!

 

10. CV5

 

Liczba szablonów CV: 2

Obowiązkowe logowanie do kreatora: NIE

Format dokumentów: PDF

 

Panel użytkownika w tym darmowym kreatorze CV wygląda identycznie jak w narzędziach od ekasa.pl i otokariera.pl.Stworzysz tu CV bez płacenia ani złotówki i bez logowania. Sporą zaletą jest możliwość stworzenia listu motywacyjnego, który w wielu przypadkach jest wymagany przez rekruterów i pracodawców. 

 

darmowe kreatory cv

 

CV stworzone w tym narzędziu wygląda dobrze, ale jeśli chcesz dodać więcej niż jedną pozycję w sekcji z doświadczeniem, dokument traci swoją formę i wydłuży się, przez co na pewno nie zmieścisz go na jednej stronie. Tylko dwa szablony do wyboru nie dają też możliwości dopasowania wyglądu CV do swoich potrzeb.

 

Dla kogo jest ten darmowy kreator CV?

 

Dla osób, które wiedzą już, jak napisać CV i potrzebują jedynie prostego szablonu, by umieścić w nim swoje dane.

 

Zobacz też: Jak dopasować CV do oferty pracy i je wyróżnić? (5 porad + przykłady).

 

11. Canva

 

Liczba szablonów CV:

Obowiązkowe logowanie do kreatora: NIE

Format dokumentów: PNG, JPG, PDF

 

Canva to strona, która oferuje wiele ciekawych szablonów dokumentów, w tym darmowe szablony CV. Bardzo atrakcyjna wizualnie aplikacja przyciąga wzrok i obiecuje możliwość tworzenia efektownych projektów graficznych. Jak można w tym programie stworzyć CV?

 

darmowe kreatory cv

 

Niestety, nawet najprostszy szablon CV w Canvie niełatwo jest edytować. To dlatego, że prawie wszystkie wzory CV napisane są w języku angielskim. Oznacza to, że poza zastępowaniem treści obcojęzycznych swoimi danymi, musisz również edytować nagłówki i dostosowywać dokument do wymagań rekrutacji w Polsce. Uważaj, żeby nie zapomnieć o dodaniu do CV aktualnej klauzuli o przetwarzaniu danych osobowych

 

Dla kogo jest ten darmowy kreator CV?

 

Dla osób, które dobrze znają język angielski, posiadają umiejętności graficzne i korzystały już wcześniej z Canvy. 

 

Zobacz też: Canva CV - jak stworzyć CV w kreatorze Canva? Zalety i wady.

 

12. Google CV

 

Liczba szablonów CV: 5

Obowiązkowe logowanie do kreatora: NIE

Format dokumentów: DOC, PDF, ODT, TXT, RTF, HTML, EPUB

 

Na dysku Google możesz stworzyć podobne CV, jak w Wordzie. Poza edytorem tekstu masz do dyspozycji również kilka prostych szablonów, które na pewno pomogą Ci podzielić treść na odpowiednie sekcje. Niestety nie możesz liczyć na żadne podpowiedzi i ułatwienia — tego typu darmowy kreator CV daje Ci po prostu szablon, a z formatowaniem musisz sobie poradzić już samodzielnie.

 

darmowe kreatory cv

 

darmowe kreatory cv

 

CV stworzone w Google prezentuje się dobrze, jeśli Twoje dane o doświadczeniu, umiejętnościach, wykształceniu w CV i zainteresowaniach mieszczą się w ramach każdej sekcji proponowanej przez dany szablon. Jeśli nie — dokument ciężko wtedy uratować. Staje się nieczytelny, rozciąga się na kilka stron, a treść pod nagłówkami traci swój pierwotny układ.

 

Dla kogo jest ten darmowy kreator CV?

 

Dla osób, które posiadają konto Google i znają podstawy formatowania tekstu w dokumentach Google. 

 

Zobacz też: Google CV - jak to działa? 5 najlepszych Google CV templates.

 

Czy warto zainwestować swój czas w darmowy kreator CV?

 

To zależy. Po pierwsze zastanów się, jakie masz wymagania względem kreatora CV. Pomyśl też o tym, czy Twoja branża stwarza konkurencję w wyścigu o dobrą pracę. Zdecyduj, czy potrzebujesz dobrego CV, które zawsze będziesz mieć pod ręką, czy jednorazowego dokumentu. 

 

Wszystkie darmowe kreatory CV, które tu opisaliśmy, pozwalają na stworzenie CV w formacie PDF. Różnią się między sobą estetyką oferowanych szablonów CV i liczbą funkcji pomocnych przy pisaniu życiorysu.

 

Weź pod uwagę jeszcze jedną rzecz. Warto wybrać narzędzie, które w pakiecie z CV oferuje również gotowy list motywacyjny. W końcu — co dwa dokumenty rekrutacyjne, to nie jeden, a dobry list motywacyjny naprawdę może zdecydować o tym, czy dostaniesz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. 

 

Musisz napisać również list motywacyjny? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Co myślisz o darmowych kreatorach CV? Możesz wypowiedzieć się na forum poniżej.

Oceń mój artykuł: darmowe kreatory cv
Średnia: 2.97 (35 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Marta Rojewska
Ekspertka kariery w InterviewMe. W swoich tekstach staram się poruszyć wszystkie kwestie związane z życiem zawodowym. Moja misja? Pomóc Ci w znalezieniu dobrze dopasowanego miejsca pracy.

Podobne artykuły