Moje konto
CV bez zdjęcia - wzór klasyczny do wypełnienia i pobrania

CV bez zdjęcia - wzór klasyczny do wypełnienia i pobrania

Mój wygląd nie powinien mieć dla pracodawcy żadnego znaczenia!

 

Tak myślisz?

 

Teoretycznie masz rację. Dlatego chcesz przygotować CV bez zdjęcia.

 

Niestety, prawda jest taka, że życiorys bez fotografii może zaginąć w stosie innych CV. Po prostu dokument z samym tekstem nie przyciągnie wzroku pracodawcy.

 

Na szczęście możesz łatwo tego uniknąć. W jaki sposób?

 

W tym artykule dowiesz się, w jakich sytuacjach możesz przygotować CV bez zdjęcia i jak stworzyć taki życiorys, aby zwrócić uwagę pracodawcy.

 

Chcesz od razu przygotować profesjonalne CV bez zdjęcia? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz gotowe wzory do wypełnienia, wskazówki oraz przykłady. Stwórz CV bez zdjęcia w 5 minut tutaj.

 

cv wzór do wypełnienia bez zdjecia

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj

 

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:

 

Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!

 

Stwórz CV teraz

 

Z tego artykułu dowiesz się:

 

 • w jakich sytuacjach możesz wysłać CV bez zdjęcia
 • jak wygląda profesjonalne CV bez fotografii (wzór)
 • jak stworzyć wyróżniający się życiorys w 5 minut online
 • gdzie znajdziesz CV bez zdjęcia do pobrania w PDF

 

1

CV ze zdjęciem czy bez?

 

Chcesz wypaść dobrze w oczach pracodawcy i zastanawiasz się, czy możesz wysłać CV bez zdjęcia? Oczywiście zależy to tylko od Ciebie.

 

Pamiętaj, że nie masz obowiązku dodawać fotografii do życiorysu.

 

Jednak jeśli pracodawca wyraźnie zaznaczył w ogłoszeniu, że jest ono wymagane, CV bez zdjęcia prawdopodobnie zostanie od razu odrzucone.

  

Darmowy ebook: Chcesz upewnić się, że Twój życiorys pomaga Ci zdobywać najlepsze oferty pracy? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów: "24 błędy CV, przez które nie dostajesz pracy" (pobierz)

 

Czy warto wysyłać CV bez zdjęcia?

 

Brak zdjęcia w CV może utrudnić Ci zdobycie pracy również wtedy, gdy w Twoim zawodzie ważny jest np. kontakt z klientem. W takiej sytuacji Twój wygląd i profesjonalny wizerunek może mieć duże znaczenie dla pracodawcy.

 

Pamiętaj także, że przeglądającemu dziesiątki czy setki CV rekruterowi dużo łatwiej zapamiętać kandydata po zdjęciu niż nazwisku.

 

Są jednak sytuacje, w których możesz zdecydować się na wysłanie CV bez zdjęcia niewiele ryzykując. Opisałem je poniżej.

 

Kiedy możesz wysłać CV bez zdjęcia?

 

 1. Kiedy wysyłasz CV po angielsku zagranicznemu pracodawcy, np. z Wielkiej Brytanii lub Stanów Zjednoczonych. W krajach zachodnich bardzo często do życiorysu nie dodaje się fotografii. Dlaczego? W ten sposób pracodawcy chronią się przed oskarżeniami o dyskryminację. Jeśli złamiesz tę zasadę, Twój dokument może zostać od razu odrzucony. Przed przygotowaniem CV sprawdź, jakie zwyczaje obowiązują podczas rekrutacji w danym państwie.

 

 1. Jeśli nie masz aktualnej, profesjonalnej fotografii. Pamiętaj, że lepiej wysłać CV bez zdjęcia, niż dokument z rozmazanym selfie lub fotką z imprezy w Sopocie. Taka fotografia świadczy o braku profesjonalizmu i lekceważącym podejściu do rekrutacji. Jeśli nie jesteś w stanie wykonać biznesowego zdjęcia, nie dodawaj swojego wizerunku do CV.

 

 1. Po prostu nie chcesz dodawać zdjęcia do CV. Po raz kolejny powtórzę - dodawanie fotografii do życiorysu nie jest obowiązkiem. Jeśli nie chcesz tego robić, np. z powodów osobistych, nikt nie ma prawa mieć o to do Ciebie pretensji.

 

Pamiętaj również, że bez większego ryzyka możesz wysłać CV bez zdjęcia, jeśli w Twoim zawodzie wizerunek nie ma większego znaczenia (np. pracujesz z domu, nie spotykasz się z klientami, sprzedajesz produkty w call center etc.).

 

Nie każdy darmowy kreator CV pozwoli Ci na wybór: CV bez zdjęcia czy ze zdjęciem. Dlatego zastanów się, z jakiej pomocy będziesz korzystał. 

 

Jeśli jednak zdecydujesz się na przygotowanie CV ze zdjęciem, dowiedz się, jak je wybrać i wykonać, oraz jakich błędów unikać, aby nie zniechęcić pracodawcy: “Zdjęcie do CV - jakie wybrać, jak wstawić w CV, czego unikać. 5 porad” (czytaj)

 

2

Wzór CV bez zdjęcia. Jak wyróżnić życiorys bez fotografii?

 

Profesjonalne CV bez zdjęcia powinno wyglądać tak, jak przykładowy życiorys na wizualizacji poniżej.

 

CV - przykład bez zdjęcia:

 

Takie CV bez zdjęcia stworzysz w 5 minut w naszym kreatorze (tutaj)

 

W związku z tym, że na górze dokumentu nie ma zdjęcia kandydata, nieco wyżej znajdują się w nim jego dane kontaktowe.

 

Jeśli nie chcesz, aby Twoje CV bez zdjęcia zaginęło wśród innych życiorysów, musisz je wyróżnić, np. oryginalnym szablonem.

 

Poniżej znajdziesz skuteczne sposoby na przyciągnięcie wzroku pracodawcy do Twojego życiorysu.

 

Sposoby na wyróżnienie CV bez zdjęcia:

 

 1. Oryginalny, estetyczny CV szablon. Wielu kandydatów wysyła CV przygotowane w Wordzie na podstawie prostych, darmowych wzorów z internetu. Nawet nie mając zdjęcia, możesz łatwo wyróżnić się na ich tle. W naszym kreatorze online znajdziesz 18 szablonów CV w 400 wersjach kolorystycznych!

 

 1. Podsumowanie zawodowe na górze CV. W Polsce wciąż niewielu kandydatów wie, że do życiorysu warto dodać tzw. podsumowanie zawodowe (cele + profil). Jest to krótki opis Twoich najważniejszych doświadczeń, umiejętności i osiągnięć na początku CV. Dzięki podsumowaniu pracodawca od razu zwróci uwagę na Twoje kluczowe atuty. Jak je przygotować? Dowiesz się tego tutaj.

 

 1. Nagłówek z imieniem, nazwiskiem oraz nazwą stanowiska. Wielu kandydatów ciągle wpisuje w nagłówku “CV” lub “Curriculum vitae”. Z punktu widzenia pracodawcy to nieistotny element i marnotrawstwo cennej przestrzeni. W nagłówku warto wyraźnie wpisać swoje imię i nazwisko oraz nazwę stanowiska dopasowaną do oferty pracy. Dzięki temu bardziej zapadniesz w pamięć pracodawcy.

 

 1. Profesjonalny zapis danych kontaktowych. Twoje dane to kolejny element, który od razu rzuci się w oczy pracodawcy. Jeśli chcesz być zapamiętany pozytywnie, zadbaj o poprawność tej sekcji. Może Cię to zdziwi, ale wielu kandydatów zapomina o podaniu numeru telefonu lub wpisuje niepoważne adresy e-mail (np. tomus326@o2.pl). W tym miejscu wpisz po prostu swój numer telefonu komórkowego, profesjonalny adres e-mail (imię.nazwisko@domena.pl) i ewentualnie link do profilu LinkedIn.

 

Uwaga: Pamiętaj, że w Twoim CV nie może zabraknąć klauzuli poufności. Nie wiesz, jak ją sformułować? Zobacz: Wzór jak wygląda nowa klauzula na CV w 2020

 

Górna część CV bez zdjęcia może wyglądać jak na przykładzie poniżej.


cv przykład bez zdjęcia

Więcej o sposobach na wyróżnienie swojego CV przeczytasz w naszym artykule: “Jak wyróżnić swoje CV na tle innych kandydatów? Przykłady CV” (czytaj).

 

Chcesz od razu napisać CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

3

Kreator CV bez zdjęcia - wypełnij szablony online w 5 minut!

 

Zapewne szukasz szablonu CV bez zdjęcia do wypełnienia. Chcesz mieć ciekawe i nowoczesne CV. Najlepszym sposobem na stworzenie profesjonalnego życiorysu jest skorzystanie z kreatora online.

 

Dlaczego?

 

Przede wszystkim nie musisz martwić się formatowaniem dokumentu, ułożeniem nagłówków, czy też wyrównaniem tekstu.

 

CV bez zdjęcia przygotowane w kreatorze, zawsze będzie wyglądało schludnie, estetycznie i profesjonalnie. A jego stworzenie zajmie Ci zaledwie kilka minut.

 

Co zyskasz, dzięki przygotowaniu CV bez zdjęcia w kreatorze online?

 

 • 18 wzorów CV bez zdjęcia w 400 wersjach kolorystycznych
 • automatyczne formatowanie tekstu i szablony dopasowujące się do wprowadzanej treści
 • wzory CV w ponad 20 językach obcych
 • możliwość stworzenia CV jako strony www i sprawdzenia, czy pracodawca je wyświetlił
 • kreator listu motywacyjnego w identycznym szablonie jak CV
 • możliwość pobrania CV bez zdjęcia w PDF
 • praktyczne wskazówki i konkretne przykłady do wpisania

 

Instrukcję krok po kroku, jak skorzystać z kreatora CV, znajdziesz w artykule: “Program do pisania CV - stwórz CV online i pobierz PDF w 5 minut!” (czytaj).

 

Jeśli chcesz od razu stworzyć CV bez zdjęcia, przejdź do kreatora (tutaj).

 

4

CV bez zdjęcia do pobrania w PDF - gdzie znaleźć?

 

Nie wszyscy kandydaci wiedzą, że CV najlepiej wysyłać w formacie PDF.

 

Dlaczego?

 

Ponieważ daje to gwarancję, że pracodawca bez problemu otworzy dokument i zobaczy go dokładnie w takiej samej formie, w jakiej go wysłałeś.

 

W przypadku PDF nie musisz martwić się o to, że na innym komputerze dokument się “rozjedzie” lub ktoś wprowadzi w nim zmiany.

 

Jednak przerobienie CV np. z pliku DOC na PDF często sprawia problemy. Na szczęście możesz to zrobić znacznie szybciej i skuteczniej.

 

Jeśli przygotowujesz CV bez zdjęcia w naszym kreatorze, możesz pobrać dokument w PDF jednym kliknięciem. Poniżej wizualizacja, jak to zrobić.

 

Jak pobrać CV bez zdjęcia w PDF?

 

cv bez zdjecia

Skorzystaj z kreatora i pobierz CV bez zdjęcia w PDF

 

Musisz napisać również list motywacyjny? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Chcesz zobaczyć inne wzory CV? Przejdź tutaj: CV za darmo — wzory dla najpopularniejszych zawodów.

 

Wciąż masz wątpliwości, czy warto przygotowywać CV bez zdjęcia i jak to zrobić? Wpisz swoje pytania w komentarzu poniżej. Chętnie Ci pomożemy!

Oceń mój artykuł: cv bez zdjecia przyklad i wzory
Średnia: 4.78 (9 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Wojciech Martyński
Ekspert kariery, autor ponad 100 artykułów InterviewMe z poradami dotyczącymi pisania CV i listu motywacyjnego, rozmów kwalifikacyjnych oraz poszukiwania pracy. Swoją wiedzą dzielę się również odpowiadając na pytania w komentarzach.
Linkedin

Podobne artykuły