Trwa wysyłanie danych...
Proszę czekać.

Cele zawodowe w CV - 4 rady jak napisać podsumowanie zawodowe

CV | 2017-02-07
Piotr Sosnowski
Konsultant kariery w InterviewMe

Dlaczego warto opisać cele zawodowe w CV?

 

Jeżeli spojrzysz na CV, które według badań skutecznie przyciągają uwagę rekruterów, sprawdź górną część. To tam skupia się uwaga osób czytających Twoje CV. Jak możesz wykorzystać ten fakt?

 

Umieść swój cel zawodowy na górze życiorysu. To pozwoli Ci pokazać, że CV adresujesz na konkretne stanowisko, zamiast wysyłać je masowo do dziesiątek firm. Dodatkowo, jeśli umiejętnie napiszesz podsumowanie zawodowe, zostaniesz zapamiętany przez pracodawcę lub rekrutera.

 

Pokażę Ci, jak połączyć cel zawodowy w CV z profilem i otrzymać nową przyciągającą sekcję Twojego życiorysu.

 

Zobacz jak umiejętnie napisane podsumowanie zawodowe przyciąga uwagę. Możesz stworzyć podobne CV w 5 minut w naszym kreatorze.

 

cele zawodowe w CV

Przykładowy szablon CV - zobacz inne szablony i stwórz CV tutaj  

 

1. W którym miejscu umieścić cele zawodowe w CV?

 

Jak napisać skuteczne CV? Rekruterzy lubią przejrzystość i łatwo dostępne informacje. Dlatego polecałem Ci, aby pisać CV z referencjami, które ułatwiają im pracę.

 

Poza tym wielu rekruterów „skanuje” dokumenty. Jeśli na jedną rekrutację przychodzi kilkaset CV, rekruter nie ma czasu uważnie przeczytać każdego z nich. Dlatego skanuje CV w poszukiwaniu ciekawych informacji. Umieszczając idealnie sformułowane podsumowanie zawodowe na górze CV, pokazujesz rekruterowi, że szuka właśnie Ciebie. Co jeszcze możesz zyskać?

 

Po pierwsze wyróżniasz się wśród wielu polskich CV. Po drugie dopasowujesz swoje CV do konkretnej rekrutacji. Po trzecie możesz dodać wisienkę na torcie w postaci swojego ważnego osiągnięcia zawodowego.

 

Jeśli korzystasz z kreatora CV InterviewMe, skorzystaj z przycisku Dodaj nową sekcję, a następnie wybierz Cele zawodowe. Nazwę sekcji możesz edytować po kliknięciu ikony ołówka. Jeśli chcesz, zmień nazwę na np. Podsumowanie zawodowe. 

 

dodaj podsumowanie zawodowe do CV

 

Projektując szablony CV, staraliśmy się pokazać cel zawodowy w najbardziej widocznym miejscu. Zobacz jak wygląda podsumowanie CV Dominiki stworzone w kreatorze CV.

 

 

Stwórz CV w 5 minut

(wypróbuj kreator CV)

 

 

cele zawodowe kreator cv

Szablon CV - zobacz inne szablony i stwórz CV oraz list tutaj  

 

2. Cel zawodowy w CV nie może być za długi!

 

Wiesz co jest wspólnym elementem najlepszych sloganów reklamowych? Są bardzo krótkie i magnetyczne. Twoje cele i profil muszą działać tak samo! 50 słów i 3 - 4 linijki tekstu to absolutne maksimum! Zachowując odpowiednią długość, zwiększasz szansę, że cele zawodowe zostaną przeczytane.

 

Nie zapominaj, że ta sama zasada dotyczy listu motywacyjnego. Większość listów nigdy nie jest czytana przez pracodawców. Dlaczego? Są za długie i nieinteresujące. Tutaj dowiesz się:

 

"Jak napisać list motywacyjny, aby został przeczytany i dał Ci pracę?" (czytaj)
 

3. Cele zawodowe w CV. Przykłady.

 

Warto połączyć cele z podsumowanie zawodowym. Pamiętaj, że głównym celem tej sekcji jest pokazanie, że jesteś wartościowym kandydatem na dane stanowisko. Dlatego zawsze opisuj swoje doświadczenie i umiejętności mając na uwadze konkretną ofertę, na którą aktualnie aplikujesz.

 

Postaraj się, aby Twój cel zawodowy obejmował następujące kwestie:

 

  • Kim jesteś? (np. „Jestem Kierownikiem Marketingu z 5 letnim doświadczeniem w zarządzaniu projektami komunikacyjnymi”)
  • Maksymalnie dwa z Twoich najważniejszych osiągnięć w formie konkretów (np. „Skutecznie wdrażałam strategie komunikacji, których łączny budżet wynosił 500 000 złotych”)
  • Gdzie chcesz pracować? Jaki jest Twój cel? (Np. „Aktualnie poszukuję pracy, jako Marketing Manager. Wiem jak dbać o dobre marki”)



Co zyskujesz, jeżeli ułożysz w ten sposób cele? Ze względu na widoczną pozycję w CV, przyciągniesz uwagę rekrutera. Jeżeli dobrze opiszesz osiągnięcia, zdobędziesz też jego ciekawość i najważniejsze... pokazujesz korzyść, jaką może odnieść pracodawca, jeśli Cię zatrudni.

 

Jeśli odpowiednio opiszesz cele zawodowe w CV, rekruter od razu pozna, że dostał życiorys kandydata, któremu zależy na danym stanowisku. Jeszcze lepszy efekt uzyskasz, jeśli dopasujesz całe curriculum vitae do ogłoszenia. Tu zobaczysz jak to zrobić:

 

"Jak napisać curriculum vitae dopasowane do ogłoszenia?" (czytaj)

 

jak-napisac-cv-z-celami-zawodowymi

 

4. Jak napisać skuteczne CV z celami zawodowymi?

 

Tworzenie celów zawodowych ma wiele wspólnego z reklamą. Dlaczego tak sądzę?

 

Musisz mieć doskonałą świadomość swojej wartości na rynku pracy, aby umieć ciekawie siebie opisać w 3 zdaniach. To trochę tak jakbyś tworzył slogan reklamowy dla samego siebie. Realne korzyści, jakie możesz oferować pracodawcy, określają Twoją atrakcyjność jako kandydata. Jeżeli opiszesz je z polotem, zyskujesz też oryginalność. Jak napisać skuteczne CV z profilem i celami zawodowymi?


Cele zawodowe w CV. Przykłady czego nie wpisywać:

 

  • cytaty (Coelho)
  • cechy, które posiada każdy kandydat (Umiem pracować pod presją czasu, kreatywność)
  • nadużywanie słów wartościujących (Mam świetną wiedzę i jestem najlepszym kandydatem)
  • brak konkretów (Mam dużo sukcesów zawodowych)


Beata Rzepka, autorka bloga rzepkanapulsie.pl dodała dla Was swój przepis na cele zawodowe w CV:

 

„Warto je wkomponować w tę część CV, w której znajduje się nasz profil zawodowy. Może na przykład znajdować się tuż pod nim. Opis nie powinien być dłuższy niż jedno zdanie, za to warto, by był spójny z profilem zawodowym oraz z całą resztą CV. Czytając nasz cel zawodowy w CV, rekruter ma zobaczyć jasny przekaz, że praca na tym właśnie stanowisku, w tej właśnie firmie, będzie naturalnym krokiem w życiu zawodowym danego kandydata."

 

Chcesz wiedzieć jak napisać CV idealnie dopasowane do ogłoszenia i częściej chodzić na rozmowy? Przeczytaj:

 

"6 elementów, które ulepszę w Twoich dokumentach, abyś szybciej znalazł pracę" (czytaj).


Czy tworzysz CV z celami zawodowymi? Wpisz w komentarzach, jak opisałeś swój cel zawodowy w CV, a powiem Ci, czy jest przyciągający. Polub nasz artykuł, jeśli Ci się podobał.

Oceń mój artykuł. Średnia: 3.7 (151 głosów)
Komentarze
Piotr Sosnowski 2016-01-09 12:26:27

Dziękuję za komentarz. Według mnie najlepiej jest pokazać swoje dodatkowe prace oraz elementy życiorysu, które polegały na współpracy z biznesem - to najważniejsze w interesujących Cię rekrutacjach. Dla pracodawców kariera naukowa niestety nie ma aż tak dużej wartości jak znajomość realiów biznesowych. Szczególnie w HR. Powodzenia :)

Bożena 2016-01-08 12:10:03

Witam serdecznie, proszę o poradę w następującej sprawie. Jestem psychologiem pracy i organizacji, do tej pory byłam zawodowo głównie związana ze szkolnictwem wyższym jako tzw. pracownik naukowo-dydaktyczny ale równocześnie od wielu lat współpracuję z firmami i instytucjami w zakresie szeroko rozumianych usług z zakresu miękkiego HR. Obecnie chciałabym całkowicie przejść do praktyki i podjąć pracę jako specjalista bądź konsultant HR. Chciałam zapytać jak opisać swoje cele zawodowe i doświadczenie zawodowe aby pokazać, że mimo iż nie pełniłam formalnie stanowiska związanego z HR znam się na tym dobrze, a z drugiej strony nie zrazić potencjalnego pracodawcy swoim akademickim pochodzeniem :) Nie wiem, co w doświadczeniu wpisać jako pierwsze - pracę na etacie w uczelniach czy swój freelance job, który jednak opierał się na jedynie na umowach zleceniach czy o dzieło. Z góry dziękuję za pomoc.

Agata 2015-12-14 22:38:35

Witam serdecznie, dziękuję za tekst. Bardzo mi pomógł.
Mam jednak pytanie. Czy mogę w ten sposób opisać mój cel zawodowy w CV: "Jestem
absolwentką trzech rodzajów studiów dziennikarskich, która marzy o przetestowaniu
swoich umiejętności w praktyce i o podniesieniu kwalifikacji. Chciałabym
wesprzeć pracę redakcji, a w zamian - usłyszeć konstruktywną krytykę swoich
tekstów". Niestety pomimo różnych ciekawych wpisów w CV moje doświadczenie zawodowe nie imponuje, nie mam czym się pochwalić, a bardzo zależy mi na pracy zgodnej z moim wykształceniem...

Piotr Sosnowski 2015-12-14 13:43:43

Dodaj trochę więcej informacji o sobie, np. jaka grafika jest Twoja specjalnością, co najbardziej interesuję Cię w kreacji etc etc. Wystarczy klika zdań aby Twoje CV było lepiej odbierane.

Sanna 2015-12-13 00:11:21

Dzień dobry,
Jestem studentką. Przygotowuję właśnie CV do firmy, która oferuje staż bądź pracę jako junior graphic. Czy w takim wypadku w celach zawodowych wystarczy napisać, że poszukuję stażu bądź pracy na stanowisku grafika, czy lepiej podać pełną nazwę stanowiska - młodszy grafik? A może sformułować to jeszcze inaczej, np. poszukiwanie stażu w branży artystycznej/graficznej?
Pozdrawiam
Sanna

Piotr Sosnowski 2015-11-12 10:52:05

Dzień dobry.

Nie do końca rozumiem pytanie :) Czy chodzi o określenie czasu pracy w celach zawodowych CV?

Kamila 2015-11-11 19:59:18

Witam
Czy pisząc prawidłowo CV można napisać 2 miesiące pracy?

Romanistka 2015-10-15 22:53:53

Witam,

Jak napisać skuteczne CV z celami jeśli skończyłam filologię obcą
(licencjat i z którą raczej nie chcę wiązać przyszłości), nie mam doświadczenia poza
miesięcznymi praktykami, od 3 lat pracuję w gastronomii (nie obsługuję bezpośrednio gości, w moim regionie ciężko o lepszą pracę, obecnie przeniosłam się do Trójmiasta).
Chciałabym dostać pracę w administracji, może być sekretarka, cokolwiek.
Bardzo chcę zmienić pracę, ale nie mam żadnego wykształcenia w tym
kierunku (mogę je podjąć dopiero od lutego i zanim zdobędę tytuł miną 2
lata), wiem jednak, że mam świetną pamięć, wysoką kulturę osobistą, lubię pracę z "papierkami", dbam o szczegóły i bardzo szybko się uczę, wystarczyłoby więc szkolenie wprowadzające na stanowisko. Mam dość nietypowe zainteresowania i działam w towarzystwie z nimi związanym, jednak to nadal nic z administracją. Jak przekonać pracodawcę, aby dał mi szansę?

Pozdrawiam.

Piotr Sosnowski 2015-09-29 08:55:53

Nie pisałbym o tym wszystkim w dokumentach aplikacyjnych. Szczegóły z recesją branży i gorszymi warunkami pozostawiłbym na rozmowę. W CV z celami zawodowymi zawarłbym informacje o tym, że chce Pan teraz rozwijać się w nowej branży X, ponieważ...

asdf 2015-09-24 19:15:55

Witam,
Pracuję obecnie w branży, która przeżywa dość głęboki kryzys na całym świecie, co wiąże się ze znaczącymi redukcjami etatów. Dlatego też szukam możliwości przekwalifikowania się. Z doświadczenia wiem, że pracodawcy odrzucają moją kandydaturę ze względu na dość wąską specjalizację, którą się obecnie zajmuję oraz potencjalnie wysokie oczekiwania finansowe (branża w której pracuję ma opinię bardzo dochodowej, a nie każdy jest świadomy jej obecnych problemów). Jak dać jasno do zrozumienia, że jestem otwarty na potencjalnie gorsze warunki zatrudnienia od obecnych, a nie wyjść przy okazji na desperata/nieudacznika? Czy jest sens pisać o problemach mojej obecnej firmy, bo często spotykam się ze zdziwieniem "masz pan taką robotę, takie doświadczenie a aplikujesz pan do nas na takie stanowisko"?

Katarzyna 2015-07-09 13:58:28

Witam,
Proszę o opinię, chcę podjąć staż na stanowisku księgowa, mam dwie propozycje celu zawodowego, który lepiej brzmi?

"Wiedza teoretyczna i umiejętności praktyczne nabyte w Studium Ekonomicznym umożliwiają mi podjęcie stażu na stanowisku księgowy/asystent księgowego. Dzięki praktyce odbytej w biurze rachunkowym wiem, że pragnę rozwijać się zawodowo w zakresie prowadzenia księgowości."

czy może:
"Staż na stanowisku księgowy/asystent księgowego, który pozwoli wykorzystać umiejętności praktyczne i wiedzę teoretyczną nabytą w Studium Ekonomicznym na kierunku "technik rachunkowości". Chcę się rozwijać zawodowo i poszerzać umiejętności w zakresie prowadzenia księgowości."

Z góry dziękuję za pomoc,
Katarzyna

gość 2015-06-12 09:36:02

Witam Panie Piotrze

Jestem osobą w średnim wieku. Chciałbym się przebranżowić. Rok temu skończyłam studia o kierunku finanse i rachunkowość specjalność rachunkowość Na studiach miałam stynpedium naukowe i ukończyłam je z wynikiem celującym. Od września muszę mieć nową pracę ale chciałbym żeby była związana już z kierunkiem studiów np. w księgowości. Na pewno musi być to staż. W związku z tym stanęłam przed problemem napisania CV. Co mam napisać w celach zawodowych ? Muszę stworzyć ciekawe CV czyli coś prawie z niczego zwłaszcza że mój wiek już dyskwalifikuje mnie z rynku pracy ale lubię wyzwania. Łatwiej wpaść w euforie przy innych zawodach przecież nie napiszę że marzyłam o tej pracy od dzieciństwa choć po studiach doszłam do wniosku że zawód księgowej jest ciekawy i można pracować nawet w wieku emerytalnym. Jestem osoba aktywną i pozytywnie nastawiona do szkoleń i nauki. Poza tym moje cechy osobowości pasowałyby to tego zawodu np. skrupulatność czy wywiązywanie się z terminowych prac. Zresztą wolę taki charakter pracy że zamiast znerwicowanego kierownika do pracy pogania mnie czas. Czy miałby Pan dla mnie jakąś radę co bym mogła napisać w CV żeby nie wylądowało w koszu po przeczytaniu mojej daty urodzenia i co napisać w celach zawodowych w przypadku starania się o pracę księgowej.
Serdecznie pozdrawiam

Olimpia 2015-05-27 09:43:59

Panie Piotrze a jak napisać cel zawodowy jeśli interesuje mnie diametralnie inny zawód, w którym dotychczas nie zdobyłam doświadczenia a mam tylko wykształcenie kierunkowe? Około 10 lat pracowałam w innym zawodzie i teraz chcę go zmienić. Wiem, że to łatwe nie jest ale wierzę, że możliwe.
Jak zareklamować się w takim przypadku?
Co by Pan doradził?
Dziękuję i pozdrawiam

Piotr Sosnowski 2015-05-15 08:23:29

A czy nie masz żadnego niekomercyjnego doświadczenia? Doświadczenie nie musi brać się tylko z pracy.

key 2015-05-14 11:52:03

Poszukuję pracy dorywczej, a jestem studentką bez jakiegokolwiek doświadczenia w pracy... Jeszcze bez staży czy praktyk. Zastanawiam się nad dwoma rzeczami: czy pisać rubrykę "doświadczenie zawodowe - brak" i co wpisać w celach zawodowych, aby było w miarę uniwersalnie? Oczywiście jasne, że wpisałam chęć zdobycia nowych umiejętności i poszerzenie posiadanych, ale przy braku doświadczenia (którego istnienie mogę udowodnić) to wydaje się nie do końca na miejscu...

Piotr Sosnowski 2015-05-03 13:37:38

Jasne - to może być dobry punkt. Dopisz też, dlaczego akurat ta branża podoba Ci się najbardziej :)

Piotr Sosnowski 2015-05-03 13:37:06

Opisz jakie umiejętności nabyłaś na tych stażach przy pracach biurowych (koordynowanie prac biurowych, organizacja pracy, zarządzanie kalendarzem etc), dodaj w którym kierunku chcesz się rozwijać - podejrzewam, że dalej będzie to kierunek administracyjny, bo do tego Ci zdecydowanie najbliżej.

pakul 2015-04-28 23:09:29

Witam.
A czy bedzie trafione ujecie w celach, checi podjecia w przyszlosci dalszej edukacji w danej branzy?
Pozdrawiam.

kama323 2015-04-20 10:51:03

pragnę jeszcze dodać, że mam wykształcenie średnie, technik ekonomista.

kama323 2015-04-20 10:50:04

Witam,
odswieżam swoje Cv ze staroświeckiego do nowoczesnego jednak z moim słabym doswiadczeniem nie wiem kompletnie co napisać w rubryce "cele zawodowe" - aplikuję do firmy korporacyjnej, do biura jednak nie wiem nawet gdzie mnie "rzucą" po tzw. znajomości i nie wiem co napisać: odbyłam jedynie 2 staże, półroczny i 4 miesięczny. oba na stanowsiku technik prac biurowych. poza tym moja "kariera" to jedynie dorywcze niańczenie dzieci. Bardzo proszę o pomoc w napisaniu kilku zdań, bo nie chce się skompromitować dodatkowo.

Pozdrawiam serdecznie,
Kamila

Piotr Sosnowski 2015-04-12 18:13:07

Opisz jednym zdaniem dlaczego akurat w tym kierunku chcesz się rozwijać.

Piotr Sosnowski 2015-04-12 18:12:41

Oczywiście :) Tytuł najlepszego stażysty przykuje uwagę od początku celów zawodowych w CV.

karolina 2015-04-07 19:17:00

chodzę do technikum i szukam pracy na weekendy, nie mam doświadczenia. Znalazłam ofertę pracy na stanowisku sprzedawcy. Kompletnie nie wiem co napisać w celach zawodowych o ile je pisać w ogóle. Jeszcze dodam, ze kształtuje się w zupełnie innym kierunku.

Ania 2015-04-03 15:38:20

Kończę studia i moje doświadcznie zawodowe nie jest bogate (w sumie kilkumiesięczne praktyki i staże). Mimo to, podczas jednego ze staży zostałam wyróżniona jako najlepsza stażystka. Czy warto o tym wspominać w profilu zawodowym??
Pozdrawiam!

Piotr Sosnowski 2015-03-24 10:00:42

Opisz jednym zdaniem dlaczego chcesz pracować w innej branży. CV z celami zawodowymi jest bardzo przydatne przy chęci zmiany branży. Dobre (i zwięzłe!) zawarcie motywacji na początku pomaga w zapoznaniu się z takim CV.

Piotr Sosnowski 2015-03-24 09:59:30

Opisz jednym zdaniem doświadczenie managerskie - "Mam X-letnie doświadczenie managerskie w branży artystycznej..." i dodaj jakieś ciekawe osiągnięcia :)

Ania 2015-03-21 11:13:32

pracowałam jako manager w branży artystycznej, potem miałam dwuletnia przerwę w pracy - urodziłam dziecko, po czym otworzyłam własna działalność, po pół roku jednak chciałabym zrezygnować i aplikować na asystentkę w firmie w której od zawsze chciałam pracować. jak ująć w takim wypadku cele zawodowe....

Magda83 2015-03-09 23:08:15

Witam,

Od 2004 roku pracuję w branży finansowej (kredyty) na różnych stanowiskach. Zaczynałam od stanowiska biurowego, później byłam terenowym doradcą klientów, później awansowałam na dyrektora i otwierałam oraz zatrudniałam podległych mi pracowników jednakże... najlepiej czuję się za biurkiem ze stosem papierków. Nie chcę już pracować w sprzedaży (mam na myśli bezpośrednią a nie branżę). Bardzo interesuje mnie administracja i HR a branża nie ma dla mnie znaczenia. Jak to ująć w podsumowaniu?

Piotr Sosnowski 2015-03-05 10:05:57

Dzięki za komentarz :) Opisz to właśnie w ten sposób i podkreśl, w którym kierunku fryzjerstwa chcesz się rozwijać. Dodaj informacje o stażu pracy, osiągnięciach i będzie ok :)

maja 2015-03-04 23:13:59

Witam
Jestem fryzjerką moje cele to rozwijac umiejetnosci zawodu czy tak mozna to wpisac badz jak lepiej by to wygwyglądało ? Pracuje w zawodzie juz z dłuższym stażem. Bardzo prosze o poradę Dziekuje z góry:)

Piotr Sosnowski 2015-02-26 19:31:18

W taki razie postaraj się zawęzić cele zawodowe do jednej specjalizacji/branży. Cele zawodowe w cv nie muszą mieć nazwy konkretnego stanowiska, ale im są jaśniej sprecyzowane tym lepiej dla ich czytelności.

Powodzenia :)

lisa 2015-02-26 12:14:12

Witam,
Czy w celach koniecznie trzeba wpisac nazwe stanowiska/ działu na jakie chcielibyśmy aplikować? Pytam, bo chciałabym podeslać CV znajomym, żeby przesłali dalej i jednocześnie nie ograniczać się jedynie do np stanowiska specjalistyczego...

Gosia 2015-02-25 10:00:14

Super, dziękuję za radę :)

Piotr Sosnowski 2015-02-25 09:59:10

Dzięki za komentarz i za miłe słowa :)

Opisz faktyczne doświadczenie, będzie bezpieczniej i bardziej fair.

Gosia 2015-02-24 20:50:40

Witam, jestem hotelarzem od 2007 r., jednakże z przerwą na macierzyństwo. W celach zawodowych chciałabym podkreślić mój staż pracy, aczkolwiek nie wiem czy powinnam napisać, iż wynosi on 7 lat, czy też dokładnie tyle, ile przepracowałam? Druga opcja nie będzie spójna z doświadczeniem, a więc może w ogóle to pominąć?
Bardzo proszę o radę :)
Pozdrawiam serdecznie!
p.s. Gratuluję świetnego bloga!

Piotr Sosnowski 2015-02-16 11:26:23

Pokaż jak obsługiwałeś klientów, tworzyłeś prezentacje i tym podobne. Spróbuj w swojej poprzedniej pracy znaleźć kompetencje, które mogą przydać się w pracy sprzedawcy i dodaj je do swojego cv z celami zawodowymi.

Piotr Sosnowski 2015-02-16 11:23:42

Staram się unikać cytatów w dokumentach jak ognia, bo nigdy nie wiadomo jak będzie do nich nastawiony ktoś, kto czyta Twoje CV. Widziałem CV z cytatami P. Coehlo i innymi "sky is the limit", które czasami powodują śmieszność sytuacji. Według mnie - lepiej na nie uważać.

Piotr Sosnowski 2015-02-16 11:22:01

Może robiłeś coś ciekawego na studiach? Jeśli nie masz totalnie nic do wpisania w osiągnięciach, po prost pomiń ten punkt i dodaj zdanie o tym kim jesteś :) Powodzenia!

syla 2015-01-09 19:55:27

szukam pracy i chciałabym się przebranżowić, mam 3 letnie doświadczenie w administracji, chciałabym pracowac w dziale ksiegowości lub dziale kadr i płac, HR mam skończone studia rachunkowoe nie mam w tym doswiadczenia. Jak mam napisac cele i profil zeby wykorzystać wiedze administracyjna i zdobyć pracę?

Marcin 2014-10-30 22:19:26

jak mogę napisać profil zawodowy na stanowisko sprzedawcy, doradcy handlowego, gdzie np nie mam doświadczenia w w jakiejś branży a mam doświadczenie w w handlu, obsłudze klienta?? np klienci byli zadowoleni z mojej obsługi, napisać o tym jakoś??

harita 2014-09-16 16:49:49

Świetna rzecz, mało kto wie o istnieniu tego typu podsumowań :)
Piotrze, ja mam pytanie, które zadałoby Ci dużo osób z mojego pokolenia- co, jeśli jestem świeżo upieczonym magistrem, doświadczenia niewiele (2-3 miesięczne praktyki), a i brak pokaźnych sukcesów brak?

Ika 2014-08-22 15:03:05

Pragnę podzielić się opowieścią mojej sytuacji z "cytatem" który zawarłam w CV. Jestem kierownikiem jednej z firm IT. Na CV (napisane przez Interwieveme :)) miałam zawarty cytat ""Należy być optymistą na początku pracy, a krytycznym na końcu." - Ludwig Hirszfeld. Cytat znalazłam przypadkowo w Internecie i od razu mi się spodobał. Wydawało mi się również że oddaje dobre podejście do pracy - myślałam o realizacji targetów sprzedażowych. Umieściłam go bezpośrednio pod moimi danymi. Na jednej z rozmów zarzucono mi że cytat nie jest cytatem osobistości zarządzania a do tego dano mi do zrozumienia ze jest po prostu glupi... Czy powinno się unikać cytatów w CV? Czy zgadasz się z powyższą opinią ?
Pozdrawiam,
Ania

Piotr Sosnowski 2014-08-18 16:21:38

Dziękuję - bardzo mi miło.

Zawsze możesz napisać, o tym że "masz doświadczenie w pracy, jako". Te cele to przykład i oczywiście można je przeformułować :)

Jeżeli to stanowisko przewiduje awans na takie stanowisko jak kierownik - możesz to ująć w CV.

Iza 2014-08-18 14:41:40

Super artykuły do tej pory częściej byłam osobą rekrutującą gdybym wcześniej trafiła na strone na pewno wiele rzeczy bym poprawiła. Choć widzę że dużo rzeczy było intuicyjnych :) Mam pytanie do punktu 3. Kim jesteś - "jestem kierownikiem marketingu". Ja w tej chwili jestem w trakcie poszukiwań zatrudnienia - bez pracy. Czy w takim wypadku powinnam wpisać jestem kierownikiem sprzedaży w odniesieniu do poprzedniego stanowiska czy byłam w czasie przeszłym czy jeszcze inaczej? Moim marzeniem zawsze było zdobyć pracę kierownika regionu czy mogę to ująć w cv?
Pozdrawiam

Piotr Sosnowski 2014-08-05 17:14:25

Dziękuję :) Bardzo mi miło.

W opisanej przez Ciebie sytuacji najlepiej stworzyć CV, które będzie zawierało jak najwięcej doświadczeń przydatnych w nowej branży. Przykładowo - jeżeli pracowałem jako sprzedawca to oprócz sprzedaży pewnie tworzyłem rozliczenia i analizy, które mogą przydać się jako doświadczenie dla Analityka etc. Jeżeli chcesz zmienić branże - warto poszukać takich punktów stycznych, albo mogących działać na Twój plus (znajomość rynku, konkurencji etc). Wtedy w celach warto dodać, że zmieniamy ścieżkę, ze względu na chęć rozwoju czy spełniania marzeń. Dobrze jest pokazać skąd motywacja do zmian.

Myślę, że każdy specjalista ma swoje osiągnięcia. Jeżeli nie są one spektakularne i nie mają milionowych budżetów - na pewno w swojej skali mogą być brane jako atut. Wystarczy ocenić siebie, jako pracownika. Jeżeli chcesz - możemy o tym porozmawiać szerzej na Twoim przykładzie. Napisz do mnie.

Co do koloryzowania CV - czy chodzi o fałszowanie danych? Absolutnie nie. To bardzo szybko może zostać zweryfikowane. Jeżeli masz na myśli umiejętne podkreślanie atutów - jak najbardziej tak :)

Czy szukasz aktualnie pracy? W jakiej branży?

Martyna 2014-08-05 11:25:17

Świetny artykuł!

Piotrze, a w jaki sposób stworzyć takie CV, jeśli chcemy zmienić branżę albo pracować na nieco innym, trochę tylko pokrewnym, stanowisku? Czy takie CV jest rekomendowane dla osoby z małą ilością doświadczenia, jeśli nie możemy pochwalić się jeszcze spektakularnymi efektami ani nie czujemy się pewni w roli specjalisty? Czy warto wtedy koloryzować swoje CV? Wydaje mi się, że nie do końca. Fantastycznie jest podkreślić przynależność do danej branży i duże doświadczenie w niej, jednak kiedy za celem zawodowym i opisem powinny iść odpowiednie argumenty.

 Powrót do wszystkich wpisów  Powrót do kategorii CV
Artykuły o podobnej tematyce