Proces redakcyjny: jak przygotowujemy rzetelne porady zawodowe?
Czym zajmujemy się w InterviewMe?
InterviewMe oferuje darmowe i sprawdzone informacje na temat kariery, które pomogły już milionom osób poszukujących pracy w Polsce i na świecie.
Od 2014 roku tworzymy rzetelne, godne zaufania i napisane w przystępny sposób treści. Na naszym blogu poświęconym karierze jest już ponad 800 wnikliwych artykułów, w których znajdziesz fachowe porady oparte na naszym doświadczeniu, badaniach naukowych i eksperckiej wiedzy z zakresu HR. Codziennie analizujemy trendy i badania na temat zatrudnienia, przeglądamy raporty o rynku pracy i monitorujemy prognozy zawodowe. Dzięki temu mamy pewność, że otrzymasz wszystkie informacje potrzebne do napisania CV i listu motywacyjnego dla Twojego zawodu oraz przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej. Publikujemy też aktualne informacje z zakresu prawa pracy.
Nasi eksperci
Zespół redakcyjny InterviewMe składa się z certyfikowanych pisarzy CV, ekspertów ds. kariery i redaktorów. Jesteśmy też członkiem National Career Development Association. Regularnie współpracujemy z innymi specjalistami z zakresu prawa i HR, aby wszystkie treści, które widzisz na blogu InterviewMe, były rzetelne, przydatne i aktualne. Nasza praca została doceniona przez czołowe media w Polsce.
Nasi autorzy pochodzą z różnych branż, m.in. biznesu, edukacji, HR, marketingu i prawa. Zanim trafiliśmy do InterviewMe, wszyscy doświadczyliśmy chaosu związanego z poszukiwaniem pracy i próbą znalezienia rzetelnych wskazówek na temat pisania CV i listów motywacyjnych. Te doświadczenia pomogły nam zrozumieć oczekiwania naszych Czytelników i odkryć, czego naprawdę potrzebują, aby spełnić się zawodowo. Naszym celem jest udzielanie porad, którym możesz zaufać — a wszystko po to, by pomóc Ci zdobyć wymarzoną pracę!
Nasze redakcyjne wartości
Nasz proces tworzenia treści — od pomysłu na artykuł do jego publikacji — opiera się na poniższych wartościach.
- Empatia: Nie piszemy dla siebie – piszemy dla Ciebie. Naszym celem jest pomóc każdemu znaleźć świetną pracę. Nie udałoby nam się tego osiągnąć bez empatii i zrozumienia problemów, z jakimi borykają się nasi Czytelnicy na każdym etapie poszukiwania pracy. Wiemy też, jak frustrujące są clickbaity i dlatego za wszelką cenę unikamy sensacji w naszych tekstach. Zamiast tego oferujemy Ci artykuły wysokiej jakości, które dotykają sedna problemu. Nasze teksty są wciągające i rzeczowe. Staramy się pisać lekkim i przyjaznym tonem — a czasami nawet żartować — aby stworzyć przyjazną atmosferę, która pomoże zmniejszyć Twój stres związany z poszukiwaniem pracy. Wszyscy tam byliśmy i przeszliśmy to samo.
- Dokładność: Zawsze przedkładamy fakty nad opinie. Każda treść opublikowana na InterviewMe została rzetelnie zweryfikowana. Upewniamy się, że zawiera informacje oparte na raportach, badaniach i statystykach wyłącznie z wiarygodnych źródeł. Wiedza to potęga i chcemy, żebyś ją posiadł!
- Autorytet: W InterviewMe konsultujemy się z wewnętrznymi i zewnętrznymi ekspertami branży HR. Trzymamy rękę na pulsie, jeśli chodzi o trendy w zatrudnianiu. Publikowane przez nas porady opieramy wyłącznie na faktach i danych z renomowanych źródeł, takich jak niezależne organizacje badawcze, uniwersytety i instytucje. Należą do nich m.in. Główny Urząd Statystyczny, Państwowa Inspekcja Pracy, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Harvard Business Review, Uniwersytet Oksfordzki czy Uniwersytet Cornella. Zgłębiamy dla Ciebie treści ustaw i innych aktów prawnych.
Nasz proces tworzenia jakościowych treści
W InterviewMe dokładamy wszelkich starań, aby nasze artykuły zawsze były wysokiej jakości, godne zaufania, rzetelne, zgodne z faktami, aktualne i przydatne. Każdy artykuł opublikowany na naszej stronie internetowej został stworzony zgodnie z rygorystycznym procesem tworzenia i sprawdzania treści, który opisujemy poniżej.
1. Szukanie informacji i weryfikacja źródeł
Zespół InterviewMe śledzi najnowsze trendy HR, zmiany na rynku i zapytania dotyczące poszukiwania pracy, aby dowiedzieć się, jakich informacji poszukują nasi Czytelnicy. Po przydzieleniu tematu autor zagłębia się w dane rynkowe i prowadzi pogłębione badania na dany temat. Korzystamy z wiarygodnych źródeł, w tym z danych instytucji, badań uniwersyteckich i raportów branżowych. Dzięki temu każda treść, którą dla Ciebie tworzymy, jest rzetelna i kompleksowa.
2. Pisanie tekstu
Pisarze InterviewMe to mistrzowie słowa. Kreatywność autorów i nasze wewnętrzne wytyczne sprawiają, że każda treść nie tylko ma charakter informacyjny, ale też angażuje czytelnika. Chcemy dzielić się dokładnymi, przydatnymi i wyczerpującymi informacjami, a jednocześnie staramy się, by były łatwe i przyjemne w odbiorze. Przedkładamy fakty nad ozdobniki i opinie.
3. Kontrola jakości
Każdy artykuł jest sprawdzany przez jednego z naszych doświadczonych redaktorów, aby upewnić się, że zawarte w nim porady są przydatne dla Czytelnika. Sprawdzamy nie tylko jakość języka, ale też wiarygodność informacji zawartych w każdym poradniku — a wszystko po to, byś mógł nam zaufać.
4. Publikowanie treści
Nasz zespół merytoryczny współpracuje z innymi ekspertami zajmującymi się publikacją. To oni są odpowiedzialni za wysokiej jakości obsługę Czytelników InterviewMe. Po opublikowaniu nowego artykułu przeprowadzamy również drugą rundę kontroli jakości, aby zobaczyć tekst z punktu widzenia Czytelnika.
5. Aktualizacja tekstów
Nasz zespół regularnie weryfikuje opublikowane artykuły, aby każdy z nich był aktualny i rzetelny. Po wprowadzeniu zmian artykuł zostaje opatrzony nową datą, dzięki czemu Czytelnicy mogą mieć pewność, że informacje zawarte w poradniku są aktualne.
Dowód jakości
Doradztwo zawodowe i ekspertyzy InterviewMe zostały docenione przez ponad 200 uniwersytetów, organizacji i czołowych mediów w Polsce — takich jak m.in. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Szczeciński, TVN24, TVP, Rzeczpospolita, Wysokie Obcasy, Forbes, Dziennik Gazeta Prawna, Business Insider, Noizz, Wirtualna Polska, Wprost czy Forsal.
W InterviewMe przeprowadzamy też autorskie badania na temat aktualnych zagadnień związanych z rynkiem pracy. Tworzymy ankiety, za pomocą których zbieramy dane wśród różnych grup społecznych. Następnie analizujemy uzyskane informacje, aby lepiej poznać doświadczenia Polaków w zakresie szukania pracy i innych aspektów życia zawodowego.
Poniżej możesz zapoznać się z wybranymi publikacjami, prezentującymi oryginalne badania i wiedzę ekspertów InterviewMe:
- Polacy nie potrafią rozmawiać o pieniądzach. Blisko 40 proc. okłamało rodzinę na temat wysokości pensji
- Do czego zdolny jest Polak, aby stać się bogatym? Zaskakujące wyniki badań
- Jak być bardziej widocznym w firmie? „Najważniejsze rozmowy nigdy nie odbywają się za pośrednictwem e-maili”
- Zasiłek wychowawczy — wszystko, co chciałabyś o nim wiedzieć
- Szukasz pracy? Zacznij od stworzenia życiorysu zawodowego z jednym z najlepszych kreatorów CV
- „List edukacyjny” ZUS do emerytów czy „przedwyborcza ulotka”?
- Błędy, relacje, zwolnienie. Prawie połowa Polaków odczuwa lęki związane z pracą
- Coraz więcej Polaków szuka okazji do dorobienia. Branża puchnie
- Ponad połowa Polaków ma problem z oszczędnościami. Obawiają się utraty pracy przez koronawirusa
Twoja kolej!
Twoja opinia jest dla nas ważna. Dlatego możesz oceniać nasze artykuły i dodać komentarz pod każdym z nich. Zachęcamy do pozostawiania opinii, dzielenia się doświadczeniami i zadawania pytań — abyśmy mogli Ci pomóc również w bardziej bezpośredni, indywidualny sposób. Jeśli publiczne komentowanie nie jest dla Ciebie, w każdej chwili możesz podzielić się z nami swoimi przemyśleniami lub zadać nam pytanie, pisząc na adres zespolredakcyjny@interviewme.pl.