Moje konto
Jak napisać proste CV? Wzór i 20+ przykładów prostych CV

Jak napisać proste CV? Wzór i 20+ przykładów prostych CV

Sprawdź, jak napisać proste CV, które zawiera najważniejsze informacje związane z Twoją karierą. Zobacz 20+ prostych CV wzorów do wypełnienia i pobrania online.

Proste CV, czyli wzór CV o czytelnym układzie sekcji i bez ozdobników, to rozwiązanie, które zadowoli nie tylko Ciebie, lecz także pracodawcę. Możesz je bez obaw wysłać w odpowiedzi na każdą ofertę pracy — i rekruter nie będzie rozczarowany. Widział dziś już dziesiątki różnych dokumentów i prosty CV wzór paradoksalnie może szybciej zwrócić jego uwagę.

 

Zaraz zobaczysz, jak napisać proste CV i zadbać o jego profesjonalny wygląd. Pokażemy Ci nie tylko przepis na odpowiednią treść, ale też konkretne wzory dokumentów. 

 

Z artykułu dowiesz się: 

 • jak napisać proste CV, które zawiera wszystkie najważniejsze informacje
 • jak wyróżnić nawet najprostsze CV, aby pracodawca zaprosił Cię na rozmowę kwalifikacyjną
 • jakie proste CV wzory wyglądają najbardziej profesjonalnie.

 

Chcesz od razu napisać CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

szablon cv

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:

 

Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!

 

Stwórz CV teraz

 

Może zainteresuje Cię również:

 

 

1. Jak napisać proste CV, aby zawierało wszystkie ważne informacje?

 

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że kilkustronicowe, przepełnione informacjami CV wcale nie jest atrakcyjne dla pracodawcy. Znacznie skuteczniejsze będzie estetyczne, proste CV na 1 lub maksymalnie 2 strony, z wyraźnie wyróżnionymi obowiązkowymi sekcjami i szczegółami, które najbardziej zainteresują rekrutera.

 

Jak napisać proste CV?

 

Proste CV powinno zawierać:

 • Twoje dane osobowe i kontaktowe (imię i nazwisko, numer telefonu i profesjonalny adres e-mail)
 • obecne stanowisko lub wyuczony zawód
 • podsumowanie i cel zawodowy na samej górze CV
 • opis doświadczenia zawodowego, poprzednich stanowisk, obowiązków oraz sukcesów
 • listę umiejętności specjalistycznych (twardych) oraz miękkich (w tym znajomość języków obcych)
 • kursy, szkolenia i zdobyte certyfikaty lub uprawnienia
 • wykształcenie (wraz z informacją o uzyskanym tytule naukowym)
 • klauzulę do CV ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych.

 

Pracodawcy, którzy na co dzień przeglądają nawet setki CV, nie mają czasu na przedzieranie się przez gąszcz nieistotnych informacji o kandydacie. Tylko jak zdecydować, które informacje są naprawdę najważniejsze?

 

To łatwe — wystarczy dokładnie przeczytać ofertę pracy i na jej podstawie przygotować swój życiorys. W CV w pierwszej kolejności opisz te doświadczenia zawodowe, umiejętności i inne kwalifikacje, które nawiązują do wymagań w ogłoszeniu.

 

W tym artykule dokładnie wyjaśniamy, jak to zrobić: Jak dopasować CV do oferty pracy i je wyróżnić? (5 porad + przykłady)

 

Chcesz od razu napisać CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

szablon cv

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:

 

Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!

 

Stwórz CV teraz

 

2. Jak napisać proste CV, które zrobi wrażenie na pracodawcy?

 

Pracodawca, który od kilku godzin przegląda CV kandydatów, może powoli zacząć wariować. 

 

W takim momencie nawet najlepszy rekruter może przegapić nawet bardzo dobrego kandydata. Co zrobić, aby Twoje, nawet najprostsze CV, „rozbudziło” czytającego i od razu przyciągnęło jego uwagę?

 

Jest na to kilka skutecznych sposobów! Oto one:

 

 1. Dodaj do CV podsumowanie zawodowe.

 

O tym „dodatku” do CV wielu kandydatów nawet nie słyszało. Podsumowanie to po prostu krótki opis Twoich najważniejszych kwalifikacji — umiejętności, doświadczenia, osiągnięć czy wykształcenia. Warto dodać do niego również swój cel zawodowy. Wzór takiego podsumowania oraz przykłady znajdziesz w artykule: Cele zawodowe i podsumowanie w CV — wzór jak napisać (+ przykłady).

 

 1. Skup się na konkretnych kwalifikacjach.

 

Unikaj ogólników w stylu „pracowałem z klientami” lub „zajmowałam się sprzedażą”. Pracodawcy lubią konkrety. Opisz swoje obowiązki bardziej szczegółowo, podaj nazwy narzędzi i programów, których używasz metod, w których jesteś specjalistą. Pochwal się osiągnięciami i liczbami — np. „zwiększyłem miesięczną sprzedaż o 25%”. Tutaj piszemy więcej o tym, jak skutecznie opisać swoje doświadczenie: Doświadczenie zawodowe w CV: jak opisać? Przykłady i 4 rady eksperta.

 

 1. Zadbaj o czytelność dokumentu.

 

Nawet krótkie, proste CV w formie bloku tekstu od razu odrzuci pracodawcę. Poza tym w takim jednolitym tekście łatwo przegapić kluczowe informacje. Stosuj odstępy między wierszami, nagłówki sekcji, pogrubienia i punktory. Unikaj literówek, błędów ortograficznych i wielozdaniowych akapitów. Zadbaj o schludne formatowanie tekstu (o to nie musisz się martwić — nasz kreator CV sformatuje tekst za Ciebie).

 

 1. Podaj „zawodowe” dane kontaktowe.

 

Może Cię to zdziwić, ale niektórzy kandydaci zapominają podać w CV… dane kontaktowe. Inni wpisują prywatne adresy mailowe w stylu karolinka90@buziaczek.pl. Wygląda to bardzo nieprofesjonalnie. Jeśli szukasz pracy, powinieneś mieć założony prosty, oficjalny adres e-mail w formie: imię.nazwisko@zaufanadomena.pl. Jeśli masz uzupełniony profil na LinkedIn, również dodaj go do CV. Więcej o tym, jak dodać dane do życiorysu, przeczytasz tutaj: Dane personalne w CV — jak wpisać dane osobowe w CV? (Wzór).

 

 1. Dodaj do CV profesjonalne zdjęcie.

 

Dodawanie do CV zdjęcia z imprezy lub basenu w Turcji to zły pomysł. Fotografia powinna być neutralna, najlepiej w koszuli lub marynarce i wykonana przez profesjonalnego fotografa. Tutaj piszemy o tym bardziej szczegółowo: Zdjęcie do CV — jakie wybrać, jak wstawić w CV, czego unikać?. Chcesz napisać proste CV bez zdjęcia? W niektórych sytuacjach ma to sens, a nawet może być wskazane. Zajrzyj do naszego poradnika: CV bez zdjęcia — przykłady, wzory i 4 porady.

 

 1. Nie zapomnij o aktualnej klauzuli CV.

 

Aby Twoje CV spełniło formalne warunki, powinieneś dodać do niego aktualną klauzulę ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych. Prosta regułka może brzmieć tak: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko. Więcej dowiesz się w artykule: Aktualna klauzula do CV zgodna z przepisami RODO — jak ją napisać i o czym pamiętać?

 

Chcesz dodatkowo napisać proste CV po angielsku? Z naszych artykułów dowiesz się, jak poprawnie przetłumaczyć CV na angielski (tutaj), a także jakie zasady obowiązują przy tworzeniu angielskiego życiorysu (tutaj).

 

Jeszcze więcej praktycznych wskazówek znajdziesz w naszym poradniku: Idealne CV — wzór i 7 porad jak napisać perfekcyjne CV (+ przykłady).

 

3. Prosty CV wzór — 20+ profesjonalnych szablonów

 

Treść to jedno, forma to drugie. Zobacz jakie wrażenie robi proste CV, gdy odpowiednio je sformatujesz i dopracujesz. Możliwości jest sporo! Oto profesjonalne szablony CV — przygotowane tak, by były proste, czytelne, ale jednocześnie ciekawe. 

 

Proste CV — wzór elegancki

 

 

Wybierz ten wzór i stwórz CV w kreatorze.

 

Oto bardzo elegancki design CV. Ciemniejsza część po prawej stronie oddziela sekcję z danymi osobowymi i umiejętnościami od historii zatrudnienia. W naszym generatorze CV możesz zmieniać dowolnie kolor tła, czcionki i innych elementów CV. To narzędzie naprawdę Ci pomoże, jeśli nie wiesz, jak formatować tekst nałożony na elementy graficzne.

 

Proste CV — wzór dla profesjonalistów

 

 

Wybierz ten wzór i stwórz CV w kreatorze.

 

Ten przykład prostego CV pasuje właściwie do każdego stanowiska. Beż względu na to, czy starasz się o pracę w mediach, piszesz CV nauczyciela czy jakikolwiek inny życiorys zawodowy, tego typu dokument sprawdzi się w rekrutacji. Każdy profesjonalista, bez względu na to jak bogate ma doświadczenie, może postawić na proste CV — wystarczy wybrać szablon powyżej. 

 

Proste CV — wzór z ikonami

 

 

Wybierz ten wzór i stwórz CV w kreatorze.

 

Proste CV to dokument, który lubią rekruterzy, bo pomaga im szybko zorientować się w kwalifikacjach i doświadczeniu kandydata. Jak widzisz, powyższy wzór prostego CV jest bardzo przejrzysty. Ikony w CV sprawiają, że łatwiej się go czyta, i ciekawie uzupełniają prosty design. 

 

Proste CV — wzór z zakładkami

 

 

Wybierz ten wzór i stwórz CV w kreatorze.

 

Proste CV musi być przede wszystkim czytelne. Ten dokument to szablon curriculum vitae, który ciekawie podkreśla ważne fragmenty, na które rekruter ma zwrócić uwagę. Świetnie nadaje się dla osób, które chcą zawrzeć w CV kursy i szkolenia

 

Proste CV — wzór chronologiczny

 

 

Wybierz ten wzór i stwórz CV w kreatorze.

 

Dobrze wiesz, że to, co napiszesz o sobie w CV, jest bardzo ważne. To dlatego każde, nawet proste CV musi zawierać krótkie podsumowanie zawodowe. Prosty CV wzór u góry pokazuje, jak idealnie wkomponować tę sekcję w nagłówek dokumentu. 

 

Proste CV — wzór uniwersalny

 

 

Wybierz ten wzór i stwórz CV w kreatorze.

 

Jeśli wciąż zastanawiasz się, jak powinno wyglądać CV, pamiętaj: najważniejsze, żebyś w swoim dokumencie zawarł wszystkie najważniejsze informacje i zrobił to tak, aby od razu dało się je zauważyć. Ten prosty wzór CV powyżej jest przykładem tego, że nieskomplikowana forma, z dodatkiem ciekawego elementu (gwiazdki jako skala umiejętności) przyciąga wzrok i bardzo czytelnie prezentuje treść dokumentu. 

 

Proste CV — wzór z osią czasu

 

 

Wybierz ten wzór i stwórz CV w kreatorze.

 

CV proste, ale atrakcyjne i przejrzyste, to idealne wyjście dla osób, które mają relatywnie krótkie doświadczenie zawodowe. Prosty CV wzór powyżej łączy w sobie wszystkie cechy profesjonalnego życiorysu zawodowego: to CV ze zdjęciem, wyraźnie zaznaczonymi poszczególnymi sekcjami i małymi detalami graficznymi (ikony i gwiazdki), które ułatwiają czytanie.

 

Proste CV — wzór z podkreślonym zdjęciem

 

 

Wybierz ten wzór i stwórz CV w kreatorze.

 

W tym prostym CV forma jest niewymuszona i przejrzysta. Jeśli użyjesz tego szablonu, z łatwością podkreślisz wszystkie swoje atuty w CV — w tym zdjęcie, co jest ważne szczególnie, jeśli aplikujesz do pracy, w której wygląd ma znaczenie. Dzięki lewej kolumnie w kolorze niebieskim w rzucający się w oczy sposób podkreślisz też swoje umiejętności w CV

 

Proste CV — wzór z ciemnym nagłówkiem

 

 

Wybierz ten wzór i stwórz CV w kreatorze.

 

Prosty CV wzór wcale nie musi być nudny. Jeśli innym kolorem wydzielisz nagłówek z danymi osobowymi w CV, prawdopodobnie szybciej zwrócisz uwagę rekrutera. Dzięki temu reszta treści na białym tle będzie prezentować się bardzo estetycznie i ułatwi rekruterowi odnalezienie najważniejszych informacji na Twój temat.

 

 

Wybierz ten wzór i stwórz CV w kreatorze.

 

Oto kolejny wyjątkowo prosty CV wzór z podsumowaniem zawodowym w nagłówku. Białe tło wygląda bardzo profesjonalnie, a dane osobowe i tytuły sekcji podkreślone większą czcionką są bardzo czytelne. Drobne detale graficzne w formie gwiazdek oceniających skalę umiejętności oraz poziom znajomości języków obcych w CV rzucają się w oczy — ale nie odciągają uwagi od treści pozostałych sekcji.

 

Jeszcze więcej prostych CV wzorów do uzupełnienia online znajdziesz w naszym kreatorze CV. Skorzystaj z gotowych szablonów z praktycznymi podpowiedziami i stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Masz kłopot z wypełnieniem swojego CV odpowiednią treścią? Przejdź tutaj: CV za darmo — wzory dla najpopularniejszych zawodów.

 

4. Proste CV do wypełnienia — dlaczego warto skorzystać z kreatora CV online?

 

Wiele osób po prostu pobiera darmowy, prosty wzór CV z internetu albo samemu tworzy dokument w Wordzie. Takie życiorysy są zazwyczaj źle sformatowane i giną w masie podobnych dokumentów wysyłanych przez pozostałych kandydatów.

 

Poza tym napisanie ich wymaga dużo więcej pracy i zajmuje znacznie więcej czasu.

 

Dlatego lepiej skorzystać z kreatora CV online, w którym nie musisz martwić się formatowaniem tekstu czy też układam sekcji. Nawet proste CV stworzone w ten sposób, będzie wyglądało schludnie i elegancko (zobacz nasze CV wzory do pobrania), a narzędzie samo poprawnie ustawi tekst, tło i elementy graficzne w Twoim dokumencie. 

 

Co zyskasz, gdy wybierzesz kreator CV InterviewMe? 

 

 • ponad 18 wzorów CV (prostych i bardziej rozbudowanych) do wypełnienia w 400 wersjach kolorystycznych
 • CV szablony przetłumaczone na ponad 20 języków obcych
 • możliwość pobrania CV w najbardziej profesjonalnym formacie PDF
 • praktyczne wskazówki oraz przykłady, jak wypełnić poszczególne sekcje CV
 • a także kreator listu motywacyjnego dopasowanego graficznie do Twojego CV. 

 

Używając naszego programu do pisania CV nie będziesz już się zastanawiał, jak napisać CV. Narzędzie poprowadzi Cię krok po kroku przez cały proces.

 

Musisz napisać również list motywacyjny? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Przygotowujesz proste CV i masz dodatkowe pytania? Opisz swoje wątpliwości w komentarzu poniżej — chętnie Ci pomożemy.

Oceń mój artykuł: jak napisac proste cv
Średnia: 4.76 (25 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Marta Rojewska
Ekspertka kariery w InterviewMe. W swoich tekstach staram się poruszyć wszystkie kwestie związane z życiem zawodowym. Moja misja? Pomóc Ci w znalezieniu dobrze dopasowanego miejsca pracy.

Podobne artykuły