Moje konto
W jakim programie napisać CV na komputerze lub telefonie?

W jakim programie napisać CV na komputerze lub telefonie?

Tutaj dowiesz się, w jakim programie napisać CV na komputerze lub telefonie, a także wypełnisz CV w kreatorze online i pobierzesz dokument w PDF.

Kandydaci najczęściej tworzą CV w programie Microsoft Word, ponieważ jest to ich podstawowy edytor tekstowy na komputerze. Niestety narzędzie to ma ograniczone możliwości edycji, a darmowe szablony giną wśród identycznych dokumentów innych kandydatów. Poza tym CV w DOC/DOCX może nie wyświetlić się poprawnie w innym programie (lub innej wersji Worda). Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z kreatora CV i wysłanie dokumentu w formacie PDF.

 

Oczywiście życiorys zawodowy można stworzyć również w innych programach. Jakich? 

 

W tym artykule znajdziesz:

  • listę programów i narzędzi, w których możesz napisać CV na komputerze lub telefonie
  • wygodny kreator CV, w którym stworzysz dokument online i pobierzesz go w formacie PDF.

 

Chcesz do razu skorzystać z programu do pisania CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

szablon cv

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:

 

Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!

 

Stwórz CV teraz

 

Może zainteresuje Cię również: 12 darmowych kreatorów CV online - test funkcji za darmo.

 

 

1. W jakim programie napisać CV? Lista podstawowych narzędzi

 

Wybór odpowiedniego programu do napisania CV jest kluczowy. Przecież nie chcesz ugrząźć na wiele godzin w niewygodnym narzędziu i zamiast dopracowywać treść dokumentu, walczyć z jego formatowaniem.

 

Aby ułatwić Ci zadanie, przygotowaliśmy zestawienie popularnych programów i narzędzi do tworzenia CV. Dzięki temu łatwiej podejmiesz właściwą decyzję (uwaga: kolejność programów jest losowa).

 

CV w programie Word / Google Docs

 

Przygotowywanie CV w programie Word to jeden z najpopularniejszych sposobów pisania życiorysu zawodowego. Należy jednak pamiętać, że jest to płatne narzędzie. Poza tym formatowanie dokumentu może sprawić trudności osobom, które nie są biegłe w obsłudze Worda. 

 

Część osób decyduje się na darmową, online’ową wersję Word, czyli Google Docs. Po zalogowaniu na swoje konto Gmail i przejściu na dysk Google, możliwe jest skorzystanie z szablonów życiorysu zawodowego. Jednak wybór jest ograniczony, a formatowanie pozostawia wiele do życzenia.

 

Więcej dowiesz się z poradnika: Jak zrobić CV w Wordzie? Wskazówki i szablony

 

CV w programie Canva

 

Canva to program, w którym możesz przygotować życiorys zawodowy online. Oferuje on wiele szablonów CV, które można dowolnie edytować i wypełniać. Należy jednak pamiętać, że narzędzie jest dostosowane do zachodniego rynku pracy. Niewiele szablonów jest dostosowanych do CV ze zdjęciem, poza tym program nie dodaje do dokumentu klauzuli CV.

 

Więcej dowiesz się z poradnika: Jak stworzyć CV w programie Canva? Zalety i wady narzędzia

 

CV w serwisie LinkedIn

 

LinkedIn to najpopularniejszy na świecie zawodowy serwis społecznościowy. Eksperci Uniwersytetu Clarkson z Nowego Jorku zdradzają, że w Stanach Zjednoczonych korzysta z niego aż 98% rekruterów. W Polsce LinkedIn również jest coraz chętniej wykorzystywany do wyszukiwania kandydatów.

 

W serwisie można również wygenerować CV. Niestety LinkedIn nie daje możliwości edycji dokumentu. Jest to po prostu PDF wygenerowany z Twojego profilu w serwisie. Ciekawa opcja dla kandydatów, którzy posiadają już profil na LinkedIn, ale nie mają czasu lub ochoty na dopracowanie CV.

 

Więcej dowiesz się z poradnika: Jak wygenerować i wysłać CV na LinkedIn

 

CV w programie Photoshop

 

Jest to kuszące rozwiązanie dla osób, które obsługują program Adobe Photoshop. W sieci można znaleźć wiele oryginalnych, profesjonalnych i do tego darmowych szablonów CV, które można wypełnić w tym programie. Niestety ta opcja wymaga specjalistycznych umiejętności i sprawdzi się np. w przypadku CV dla grafika czy też CV fotografa.

 

Więcej dowiesz się z poradnika: CV w Photoshop — najlepsze szablony

 

Jednak najlepszym sposobem na przygotowanie skutecznego CV, jest skorzystanie z profesjonalnego kreatora CV online. Dlaczego? Ponieważ jest to typ programu, który został przygotowany przez ekspertów kariery specjalnie do tego celu. Stworzony w ten sposób życiorys zawodowy spełni wymogi każdego pracodawcy. 

 

Zajrzyj też do poradnika: Jak napisać nowoczesne CV?

 

Chcesz od razu napisać CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

2. W jakim programie najlepiej napisać CV? Wypróbuj kreator CV InterviewMe

 

Specjalistyczny program do pisania CV znajdziesz w serwisie InterviewMe. Dlaczego warto z niego skorzystać?

 

18 szablonów CV w 400 wersjach kolorystycznych

 

W naszym kreatorze znajdziesz profesjonalne szablony CV przygotowane przez ekspertów. Możesz je dowolnie modyfikować i dopasowywać ich kolorystykę. Dzięki temu stworzysz unikalne CV, które przyciągnie wzrok rekrutera.

 

Wygodny, intuicyjny edytor

 

Pisanie CV w naszym programie jest bardzo proste. Nie musisz martwić się o formatowanie dokumentu — wystarczy wypełnić puste pola informacjami o Twoich kwalifikacjach. Możesz stworzyć CV ze zdjęciem lub CV bez zdjęcia — program automatycznie dopasuje szablon w zależności od Twojego wyboru.

 

Szablony CV w 15 językach obcych

 

W naszym kreatorze znajdziesz wzory CV przetłumaczone na 15 języków obcych. Nie musisz zastanawiać się, jak powinny brzmieć nazwy sekcji czy też nagłówki.

 

Automatycznie dodana klauzula CV

 

Nasz program automatycznie doda do CV obowiązkową klauzulę ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych — w języku polskim lub angielskim. Oczywiście możesz ją dowolnie edytować.

 

Przykłady do wstawienia, porady ekspertów i weryfikacja CV

 

W kreatorze możesz skorzystać z gotowych przykładów dopasowanych do Twojego stanowiska. Pisanie CV ułatwią Ci również eksperckie wskazówki. Na koniec możesz skorzystać z unikalnej opcji „Ulepsz CV” — kreator sprawdzi, jak jeszcze możesz udoskonalić dokument.

 

Możliwość pobrania CV w PDF

 

W naszym programie możesz napisać i pobrać CV w PDF. To najbardziej profesjonalny format preferowany przez pracodawców. Jeśli nie wiesz, jak zrobić CV w PDF, skorzystaj z naszej pomocy.

 

 

Pisanie CV na komputerze i telefonie

 

Z naszego programu możesz skorzystać zarówno na komputerze, smartfonie, jak i tablecie. Program dopasuje się do Twojego urządzenia.

 

Jak dokładnie wygląda tworzenie CV w kreatorze InterviewMe?

 

Krok 1. Wybierasz jeden z 18 szablonów, który najlepiej wyróżni Twoje kwalifikacje, doświadczenie, wiedzę i osiągnięcia.

 

w jakim programie napisać cv

 

Krok 2. Uzupełniasz poszczególne sekcje CV — dane kontaktowe, doświadczenie, wykształcenie, umiejętności, podsumowanie zawodowe. Możesz też dodać własne sekcje, np. zainteresowania, szkolenia czy też praktyki.

 

w jakim programie napisać cv

 

Krok 3. Po uzupełnieniu szablonu możesz sprawdzić, czy dokument spełni wymagania pracodawcy, a następnie pobrać go w PDF.

 

w jakim programie napisać cv

 

Tak, to naprawdę takie proste!

 

Przejdź do kreatora CV tutaj.

 

Musisz napisać również list motywacyjny? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

Wciąż zastanawiasz się, w jakim programie napisać CV? Swoje pytania możesz zadać w komentarzu pod artykułem. Chętnie Ci pomożemy!

Oceń mój artykuł: w jakim programie napisac cv
Średnia: 4.5 (2 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Wojciech Martyński
Ekspert kariery, autor ponad 100 artykułów InterviewMe z poradami dotyczącymi pisania CV i listu motywacyjnego, rozmów kwalifikacyjnych oraz poszukiwania pracy. Swoją wiedzą dzielę się również odpowiadając na pytania w komentarzach.
Linkedin

Podobne artykuły