Moje konto
Canva CV - jak zaprojektować swój dokument za darmo?

Canva CV - jak zaprojektować swój dokument za darmo?

Tutaj znajdziesz instrukcję, jak stworzyć CV w kreatorze Canva, plusy i minusy Canva CV oraz wskazówki, jak przygotować skuteczne CV online.

Wielu kandydatów tworzy CV w Wordzie lub innym edytorze tekstowym.

 

To błąd. Dlaczego? Ponieważ formatowanie tego typu dokumentów jest bardzo uciążliwe, zajmuje dużo czasu, a efekt zazwyczaj jest mało imponujący.

 

Zdecydowanie najlepszym sposobem na przygotowanie profesjonalnego CV jest skorzystanie z kreatora online.

 

Canva CV to właśnie tego typu narzędzie.

 

W tym artykule znajdziesz:

 • instrukcję krok po kroku, jak stworzyć CV w kreatorze Canva
 • plusy i minusy Canva CV
 • wskazówki, jak napisać skuteczne CV w kreatorze Canva
 • alternatywny sposób na przygotowanie profesjonalnego CV online.

 

Chcesz od razu napisać CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

szablon cv

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:

 

Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!

 

Stwórz CV teraz

 

Może zainteresuje Cię również: 12 darmowych kreatorów CV online - test funkcji za darmo.

 

 

1. Jak stworzyć CV Canva? Instrukcja krok po kroku

 

Canva CV to kreator, w którym możesz przygotować życiorys zawodowy online. Narzędzie udostępnia ponad 1000 szablonów CV, które możesz wypełnić i dowolnie edytować.

 

Jak korzystać z kreatora Canva CV?

 

Krok 1. Rejestracja na stronie Canva CV

 

Po wejściu na stronę Canva CV kliknij przycisk „Stwórz własne CV”. Następnie zostaniesz poproszony o zalogowanie się do serwisu. Pamiętaj — aby stworzyć CV w Canvie, musisz zarejestrować się na stronie.

 

canva cv

 

Krok 2. Wybór szablonu Canva CV

 

Po zalogowaniu się do kreatora Canva możesz wybrać interesujący Cię szablon, np. CV profesjonalne, nowoczesne, proste lub kreatywne. Canva CV template należy przeciągnąć w pole z pustą kartką.

 

canva cv

 

Krok 3. Edycja treści CV Canva

 

Po przeciągnięciu wybranego szablonu możesz dowolnie edytować jego treść. Wystarczy kliknąć sekcję, którą chcesz zmodyfikować. Kiedy to zrobisz, na górze strony pojawi się pasek narzędzi, w którym możesz wybrać np. wielkość i styl czcionki, pogrubić tekst lub wstawić do CV punktory.

 

canva cv

 

Krok 4. Edycja wyglądu Canva CV

 

Po zaznaczeniu tła całego dokumentu i kliku w kolorowy kwadrat w lewym górnym rogu uzyskasz możliwość edycji kolorystyki CV. 

 

canva cv

 

Krok 5. Dodanie do Canva CV swojego zdjęcia

 

Jeśli chcesz stworzyć CV ze zdjęciem, wybierz szablon Canva CV, który posiada przykładową fotografię. Następnie wgraj swoje zdjęcie poprzez menu z lewej strony. Po przeciągnięciu do pola na fotografię Twoje zdjęcie automatycznie się do niego dopasuje. 

 

canva cv

 

Krok 6. Dodaj do CV Canva dodatkowe elementy

 

Jeśli np. tworzysz kreatywne CV i chcesz się wyróżnić, w menu z lewej strony możesz wybrać dodatkowe opcje — m.in. dodać ozdobne nagłówki, oryginalne elementy i zdjęcia, a nawet wideo.

 

canva cv

 

Krok 7. Pobierz CV Canva

 

Kiedy Canva CV template jest już gotowy, może od razu pobrać dokument. Wystarczy kliknąć ikonkę w prawym górnym rogu strony. W kreatorze Canva możesz pobrać dokument m.in. w formacie PDF oraz JPG.

 

canva cv

 

Zastanawiasz się, jaki rodzaj CV wybrać? Zajrzyj do naszego poradnika: Rodzaje CV — struktura różnych typów CV. Który do Ciebie pasuje?

 

2. Zalety i wady Canva CV. Czy warto korzystać z kreatora CV Canva?

 

Przede wszystkim musisz pamiętać, że kreator CV Canva sprawdzi się przede wszystkim w przypadku osób, które tworzą CV po angielsku dla zachodnich pracodawców.

 

Narzędzie powstało w Australii i większość szablonów nie posiada na miejsca na fotografię kandydata. W Polsce zdjęcie do CV nie jest obowiązkowe, ale zdecydowanie zalecane, ponieważ dzięki niemu znacznie łatwiej zapaść w pamięć kandydata.

 

Szablony Canva CV nie posiadają również klauzuli ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych, która w Polsce jest obowiązkowa.

 

Czy warto zatem skorzystać z kreatora Canva? Poniżej zebrałem główne plusy i minusy tego narzędzia.

 

Zalety Canva CV:

 • ponad 1000 oryginalnych szablonów Canva CV do wypełnienia z szerokimi możliwościami edycji
 • możliwość pobrania CV w PDF, JPF czy też PNG
 • stosunkowo łatwa edycja treści CV i formatowanie dokumentu
 • możliwość dodania do CV nietypowych elementów — np. wideo
 • szablony spełniające standardy pisania CV po angielsku dla zachodnich pracodawców.

 

Wady Canva CV:

 • większość szablonów nie jest dostosowana do tworzenia CV ze zdjęciem kandydata
 • brak obowiązkowej w Polsce klauzuli CV
 • duże odstępy pomiędzy poszczególnymi sekcjami CV i mało miejsca na samą treść (np. opis doświadczenia).

 

Jak widzisz, kreator Canva ma swoje plusy i minusy. Skierowany jest przede wszystkim do osób, które tworzą CV dla zachodnich pracodawców. W związku z małą ilością miejsca na treść, szablony Canva mogą być wykorzystane przez osoby zaczynają karierę zawodową i przygotowujące CV studenta lub CV bez doświadczenia.

 

Możesz też skorzystać z kreatora CV InterviewMe. Znajdziesz w nim profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

3. O czym musisz pamiętać, tworząc Canva CV?

 

Oczywiście w CV przede wszystkim liczy się treść. Atrakcyjny szablon ma jedynie przyciągnąć wzrok rekrutera i ułatwić mu znalezienie najważniejszych informacji.

 

Eksperci zdradzają, że rekruterzy poświęcają zaledwie 6–10 sekund na przejrzenie jednego dokumentu. Dlatego CV musi być dopasowane do oferty pracy. Przed napisaniem dokumentu dokładnie przeczytaj wymagania w ogłoszeniu i skup się na tych doświadczeniach i kwalifikacjach, które będą najbardziej interesujące dla pracodawcy.

 

Pamiętaj też, aby na samej górze CV umieścić tzw. podsumowanie z celami zawodowymi. To krótki opis Twoich najważniejszych doświadczeń, umiejętności, kwalifikacji i osiągnięć. Dzięki podsumowaniu pracodawca w kilka sekund zobaczy, że spełniasz jego wymagania.

 

Jakie jeszcze sekcje powinno zawierać profesjonalne CV?

 

Nie zapomnij również o wspomnianej wcześniej, obowiązkowej klauzuli CV.

 

Doradcy Virginia Polytechnic Institute and State University sugerują również, że CV powinno zmieścić się na 1 stronie A4. W ten sposób pokażesz pracodawcy, że jesteś pewny swoich kwalifikacji i nie potrzebujesz wielostronicowego dokumentu. Poza tym, jak już wiesz, rekruterzy nie mają czasu na tak obszerne życiorysy zawodowe.

 

Więcej dowiesz się z naszego poradnika: Jak napisać nowoczesne CV?

 

4. Chcesz napisać CV online? Wypróbuj także kreator InterviewMe

 

Profesjonalny i dostosowany do standardów rekrutacji w Polsce życiorys zawodowy stworzysz w kreatorze CV InterviewMe

 

Co zyskasz?

 

 1. 18 szablonów CV w 400 wersjach kolorystycznych.

 

W naszym kreatorze łatwo stworzysz unikalne CV, które przyciągnie wzrok rekrutera. W przeciwieństwie do CV Canva, w tym przypadku w dokumencie nie zabraknie miejsca na opis Twoich kwalifikacji i łatwo zmieścisz wszystkie informacje na 1 kartce A4.

 

 1. Wygodny edytor CV.

 

Kreator CV InterviewMe jest intuicyjny i łatwy w użyciu. Nie musisz się niczym martwić — wystarczy, że wypełnisz prosty formularz.

 

 1. Szablony CV ze zdjęciem.

 

W kreatorze InterviewMe wszystkie szablony są dostosowane do wstawienia fotografii. Oczywiście możesz też stworzyć dokument bez zdjęcia.

 

 1. Szablony CV z automatycznie dodaną klauzulą.

 

Kreator InterviewMe automatycznie doda do Twojego CV aktualną klauzulę CV zgodną z przepisami RODO. Oczywiście możesz ją dowolnie edytować (jeśli np. pracodawca oczekuje innej formułki).

 

 1. Wskazówki ekspertów i przykłady do wpisania.

 

W kreatorze możesz też skorzystać z praktycznych porad naszych doradców kariery i zobaczyć konkretne przykłady. Dzięki temu nie musisz się zastanawiać, co wpisać w poszczególne sekcje.

 

 1. Możliwość pobrania CV w PDF.

 

Gotowe CV od razu pobierzesz w najbardziej profesjonalnym formacie PDF.

 

Przejdź do kreatora CV tutaj.

 

 1. Kreator listu motywacyjnego.

 

Na InterviewMe znajdziesz również kreator listu motywacyjnego. Dzięki temu stworzysz oba dokumenty w tych samych szablonach.

 

Musisz napisać również list motywacyjny? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Zajrzyj też do poradników:

 

Przygotowujesz CV lub list motywacyjny i masz dodatkowe pytania? Możesz je wpisać w komentarzu pod artykułem. Chętnie Ci pomożemy!

Oceń mój artykuł: canva cv
Średnia: 5 (6 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Wojciech Martyński
Ekspert kariery, autor ponad 100 artykułów InterviewMe z poradami dotyczącymi pisania CV i listu motywacyjnego, rozmów kwalifikacyjnych oraz poszukiwania pracy. Swoją wiedzą dzielę się również odpowiadając na pytania w komentarzach.
Linkedin

Podobne artykuły