Moje konto
Kreatywne CV - szablony (ładne, ciekawe i oryginalne CV)

Kreatywne CV - szablony (ładne, ciekawe i oryginalne CV)

Czy kreatywne CV to świetny sposób, aby wyróżnić się i znaleźć pracę?

 

Część kandydatów sądzi, że taki życiorys przykuwa uwagę pracodawcy i pomaga otrzymać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Czy użycie kreatywnego CV zawsze jest skuteczne?

 

Zdecydowanie nie! Kolorowe tło, jaskrawa czcionka niestandardowa forma są pomocne tylko w niektórych przypadkach. Zazwyczaj mogą już na starcie przekreślić Twoją aplikację. Jak nie przesadzić z kreatywnym CV?

 

Chcesz szybko przygotować kreatywne CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz oryginalne wzory do uzupełnienia, wskazówki oraz przykłady. Stwórz CV i list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

kreatywne CV

Zobacz inne szablony, stwórz CV oraz list motywacyjny i pobierz dokumenty w PDF tutaj

 

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:

 

Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!

 

Stwórz CV teraz

 

 

1. Co jest najważniejszym elementem profesjonalnego CV?

 

W curriculum vitae najważniejsze jest Twoje doświadczenie oraz umiejętności miękkie i twarde. CV szablon powinien je jedynie umiejętnie podkreślić! Jeżeli uważasz, że zrobisz dobre wrażenie, dodając w CV dziwne kolory, czcionki i zabawne zdjęcie, jesteś w ogromnym błędzie.

 

Oczywiście, rekruterzy zwracają uwagę na estetykę i rozkład treści w CV. To właśnie one pomagają skupiać wzrok tam, gdzie są najważniejsze informacje. Warto wykorzystać pogrubienia, odstępy albo nawet kontrastujący kolor, aby zwrócić uwagę na istotne elementy treści. Wzór CV i grafika muszą być spójne z Twoim doświadczeniem i celami zawodowymi. Dlatego, aby lepiej dopasować CV do ogłoszenia, na początku zastanów się…

 

2. Czy kreatywne szablony CV pasują do Twojego miejsca pracy?

 

W niektórych branżach użycie kreatywnego CV może być postrzegane jako plus. Praca grafików, specjalistów od nowoczesnego marketingu, copywriterów opiera się na kreatywności. Jeżeli wysyłasz swój życiorys na podobne stanowiska, to możesz, a nawet powinieneś pozwolić sobie na więcej niż inni. Jeśli w życiorysie chwalisz się kreatywnością i nieszablonowym myśleniem, wysłanie czarno-białego CV napisanego czcionką Times New Roman, na pewno nie pomoże Ci przekonać pracodawcy.

 

Wiele inspiracji do stworzenia swojego CV znajdziesz na naszym profilu - 101 genialnych CV, które musisz zobaczyć. Zamieszczamy tam codziennie kreatywne szablony CV.

 

Gorzej, jeśli jesteś prawnikiem, analitykiem albo specjalistą od administracji, a wysyłasz kolorowe i kreatywne CV z grafikami mającymi podkreślać Twoją osobowość i kreatywność. To duży błąd, bo CV nie jest wtedy w ogóle dopasowane do poszukiwanego stanowiska.

 

Nawet jeśli starasz się o pracę listonosza i chcesz podkreślić to, że jesteś odpowiedzialną i zorganizowaną osobą, lepiej będzie wybrać tradycyjne CV (zobacz szablony curriculum vitae). 

 

Jeżeli opis stanowiska wyraźnie mówi, że poszukiwane są osoby kreatywne, możesz wysłać taki dokument. Pamiętaj, aby dowiedzieć się więcej o odbiorcy Twojego CV. Zobacz na LinkedIn, kim są ludzie pracujący w danej firmie. Prześledź strony internetowe pracodawcy i zwróć uwagę, czy kreatywność jest wpisana w działalność tego miejsca. Jeżeli tak, możesz wysłać oryginalne CV. Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj!

 

Jeśli planujesz stworzyć swoje CV w Photoshopie, sprawdź wady i  zalety takiego rozwiązania: Jak zrobić CV w Photoshopie? [Przykłady i szablony].

 

3. Czasem "kreatywne CV" daje efekty odwrotne!

 

Mierz siły na zamiary. Jeżeli nie zajmujesz się kreacją graficzną ani nie masz wyczucia estetyki, nie twórz kreatywnego CV na siłę. Efekt takiego dokumentu będzie odwrotny do zamierzonego. Tworząc grafikę życiorysu samodzielnie łatwo popaść w śmieszność. Podobny efekt osiągniesz, jeśli bez odpowiedniego przygotowania nakręcisz video CV.

 

Jak uchronić się przed taką sytuacją? Daj swoje CV do oceny komuś znajomemu albo wyślij je do mnie. Podpowiem Ci, czy Twoje CV spełnia swoją funkcję.

 

Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twoje CV skutecznie podkreśla Twoje umiejętności i doświadczenie, wykorzystaj nasze gotowe szablony CV. Zaprojektowaliśmy je tak, aby wyróżniały się projektem mimo klasycznej formy. Znajdziesz też kilka kreatywnych szablonów CV i listę. Upewnij się jednak, że wybierasz projekt dopasowany, do stanowiska, które szukasz. CV stworzysz w 5 minut i możesz łatwo sprawdzić, jak będzie wyglądać na jednym z setek wzorów CV.

 

Wypróbuj kreator CV i stwórz kreatywne CV w 5 minut (wejdź tutaj)

 

 

kreatywne cv czy klasyczne cv 

4. Nowoczesne CV, czy kreatywne CV?

 

Jak pokazać, że jest się kreatywną osobą w klasycznym CV? Pamiętaj, że innowacyjne podejście dotyczy także treści CV. Jeśli chcesz być dobrze zapamiętany, opisz swoje doświadczenie w ciekawy sposób.

 

Spotkałem się w CV z sekcją „Co sprawia, że jestem dumny”, w której kandydat opisywał swoje osiągnięcia w ostatniej pracy. Zrobiło to na mnie dobre wrażenie.

 

Widziałem CV, które miało nagłówek „Jak hobby przerodziło się w pracę”, w którym w kilku zdaniach kandydatka opisywała, jak dzięki zainteresowaniom założyła swój biznes.

 

W tym CV (tutaj), zobaczysz, że kandydat nie używa standardowego nagłówka „Referencje”. Dodał je pod hasłem „Jak pracuje się z Davidem?”

 

To tylko przykłady, które mogą Cię zainspirować do poszukiwań. Jeżeli nie czujesz się na siłach, by tworzyć swoje sekcje lub elementy graficzne, nie rób tego! CV klasyczne to najbezpieczniejsze rozwiązanie, które także może podkreślać Twoje najważniejsze atuty.

 

Chcesz od razu napisać CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

 5. Kreatywne CV dobierz koniecznie do branży

 

Jeśli decydujesz się na wysłanie niestandardowego CV, spróbuj nawiązać do poszukiwanej pracy. Pracodawca może docenić, że zadajesz sobie trud i wysyłasz CV konkretnie dla niego. Pamiętaj, że kreatywne CV ma podkreślać Twoją kreatywność. Na danym stanowisku ważniejsze są Twoje umiejętności (także umiejętności interpersonalne) i doświadczenie? Skup się na nich i wybierz klasyczne CV.

 

Jeżeli chcesz mieć skuteczne CV i częściej chodzić na rozmowy, dopasuj życiorys do ogłoszenia, na które aplikujesz.

 

Ten kandydat chciał zwrócić uwagę szefa agencji reklamowej. Postanowił CV umieścić na stronie WWW i ustawił reklamę w Google na imię i nazwisko szefa wybranej agencji. Następnie cierpliwie czekał, aż ten wpisze swoje imię i nazwisko w Google. Oto co zobaczył:

 

kreatywne cv dla agencji reklamowej

 

Autor tego CV, marzył o pracy branży filmowej. Swoje kreatywne CV i portfolio wysłał w takiej formie: 

 

kreatywne cv dla branży filmowej

 

Według Business Insider, autorka tego CV szukała pracy związanej z modą. Swoje CV umieściła na materiale. Pomysł podobno okazał się bardzo skuteczny. 

 

kreatywne cv dla mody

 

Kreatywne CV programisty napisane w kodzie .html.

 

kreatywne cv dla programisty  

Darmowy ebook: Chcesz upewnić się, że Twój życiorys pomaga Ci zdobywać najlepsze oferty pracy? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów: "24 błędy CV, przez które nie dostajesz pracy" (pobierz)

 

Pisząc kreatywne CV możesz eksperymentować z formą do woli, ale pamiętaj, żeby zawsze na dole dopisywać klauzulę do CV.

 

Jeśli wysyłasz swoje zgłoszenie do zagranicznego pracodawcy w Polsce, w dokumencie musi się znaleźć aktualna klauzula do CV po angielsku

 

Kreator CV InterviewMe doda to za Ciebie automatycznie. Znajdziesz w nim też różne wzory CV, które możesz dowolnie modyfikować, tak aby Twój życiorys wyglądał nieszablonowo i od razu zwrócił uwagę rekrutera.

 

Musisz napisać również list motywacyjny? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

  

Chcesz zobaczyć inne wzory CV? Przejdź tutaj: CV za darmo — wzory dla najpopularniejszych zawodów.

 

Zobacz też: List motywacyjny pracownik biurowy - jak napisać?

 

Wysyłasz klasyczne, czy kreatywne CV? Które według Ciebie lepiej przykuwa uwagę osoby je czytającej? Dodaj opinię i polub nasz artykuł, jeśli Ci się podobał.

Oceń mój artykuł: kreatywne cv szablony
Średnia: 4.43 (75 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Dominika Kowalska
Dominika Kowalska, ekspertka kariery, przed którą rekrutacja, onboarding i rozwój zawodowy nie mają żadnych tajemnic. Z czytelnikami InterviewMe dzielę się wiedzą na temat poszukiwania pracy, pisania CV i planowania ścieżki kariery.

Podobne artykuły