Moje konto
Google CV - jak napisać? (8 Templates for Google Docs)

Google CV - jak napisać? (8 Templates for Google Docs)

Jak stworzyć Google CV? Wystarczy wypełnić swoimi danymi jeden z szablonów oferowanych przez Google Docs. Zobacz, jak to zrobić krok po kroku.

Google CV to dokument, który można stworzyć na dysku Google — dokładnie w Google Docs. Nie jest to trudne i nie zajmuje dużo czasu. Wystarczy tylko wiedzieć, jak to zrobić. 

 

Z tych szablonów korzystają ludzie na całym świecie i to już od wielu lat. Za chwilę opowiemy Ci o Google CV templates. Pokażemy, na co zwrócić uwagę, tworząc swój dokument. Jednym słowem — masz właśnie przed oczami kompletny przewodnik po tworzeniu Google CV.

 

Z tego artykułu dowiesz się również:

  • jak wyglądają szablony Google CV
  • jak wypełniać Google CV template i na co uważać, tworząc dokument
  • jakie są wady i zalety Google CV.

 

Chcesz od razu napisać CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

szablon cv

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:

 

Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!

 

Stwórz CV teraz

 

To może Cię zainteresować: 12 darmowych kreatorów CV online - test funkcji za darmo.

 

 

1. Jak stworzyć Google CV? Instrukcja krok po kroku

 

Żeby stworzyć Google CV, musisz mieć konto Google. Ono daje Ci dostęp do całego pakietu, w tym do dokumentów w chmurze. Znajdziesz tu nie tylko szablony CV, lecz także newsletterów, listów motywacyjnych, broszur i planów. Bardzo wygodne i zawsze pod ręką. 

 

Szablonów Google CV jest pięć. Różnią się od siebie układem treści, kolorystyką, czy czcionką. Pamiętaj jednak, że są one zaprojektowane i dostosowane do realiów amerykańskich. Chodzi przede wszystkim o układ sekcji CV, który nie zawsze odpowiada wyglądowi polskiego życiorysu

 

Mimo to warto spróbować. Wystarczy, że wypełnisz szablon CV od Google swoimi danymi i sam zdecydujesz, czy jesteś zadowolony z efektów. To nic nie kosztuje, więc przejdźmy do meritum.

 

Jak stworzyć Google CV w Google Docs?

 

Najpierw wejdź w dokumenty Google. Twoim oczom ukaże się galeria różnych szablonów, w tym 5 Google CV templates. Właśnie na ich podstawie napiszesz proste CV.

 

google cv

 

Możesz też dostać się do szablonów Google CV w inny sposób. Jeśli często korzystasz z Google Docs, pewnie zauważyłeś, że zamiast zwykłego dokumentu, istnieje możliwość wybrania dokumentu z szablonu. 

 

google cv

 

Tym sposobem przeklikasz się do galerii dokumentów. Następnie wybierasz ten, który Ci odpowiada i uzupełniasz go swoimi danymi. Najlepiej jeśli masz już jakiś wzór CV pod ręką — to zaoszczędzi Ci czasu i pozwoli szybko wypróbować wszystkie Google CV templates

 

Jeśli potrzebujesz CV w wersji angielskiej, przeczytaj: Tłumaczenie CV na angielski — porady, zwroty + 9 najczęstszych błędów

 

2. Google CV templates, czyli szablony CV tworzone w Google Docs

 

Przed Tobą skromna galeria szablonów Google CV. Zauważ, że są to dość proste projekty i — jak już wspominałam — zaprojektowane z myślą o amerykańskich użytkownikach Internetu. 

 

Miej z tyłu głowy fakt, że istnieją różnice pomiędzy CV a resume i dlatego być może będziesz musiał nieco zmodyfikować wyjściowe szablony, żeby dostosować je do polskich zwyczajów. Bez względu na to, który szablon wybierzesz, będziesz musiał samodzielnie dodać na dole klauzulę CV, czyli zgodę na przetwarzanie danych osobowych

 

Google CV — Swiss

 

google cv

 

W tym szablonie w prosty i efektowny sposób oddzielono od siebie poszczególne sekcje. To na pewno ułatwi rekruterowi lekturę dokumentu. Niestety zabrakło tu sekcji podsumowanie zawodowe, bez której profesjonalne CV nie może się obyć. 

 

Google CV — Serif

 

google cv

 

Budowa tego szablonu Google CV pozwala dodać informację o dodatkowych projektach, jakie realizowałeś w życiu zawodowym. Jeśli takich nie masz, możesz wykorzystać tę sekcję na kursy i szkolenia w CV. Mamy tu również miejsce na opisanie poziomu języka obcego w CV — to bardzo istotny element i powinien się znaleźć z każdym życiorysie. Jak pokazują badania, osoby deklarujące poziom zaawansowany z języka niemieckiego, francuskiego czy angielskiego średnio zarabiają więcej niż ci, którzy tych języków nie znają. 

 

Google CV — Coral

 

google cv

 

Jeśli skorzystasz z powyższego szablonu, przyłóż się do uzupełnienia sekcji dane osobowe w CV. Nad swoim imieniem możesz umieścić nazwę stanowiska, o jakie się ubiegasz. Zamiast adresu warto dodać link do swojego profilu na LinkedIn.

 

Google CV — Spearmint

 

google cv

 

Ten szablon Google CV niewiele różni się od poprzedniego. Zielony kolor w nagłówkach wygląda oryginalnie, chociaż nie każdemu przypadnie do gustu. Sekcja osiągnięcia w CV to świetny pomysł, ale my polecamy umieszczać ją w części z doświadczeniem. W ten sposób masz okazję pokazać sukcesy, odniesione w pracy na poprzednich stanowiskach. 

 

Google CV — Modern Writer

 

google cv

 

W tym projekcie uwagę przykuwa ciekawa czcionka w CV. Dokument wygląda jak wyjęty z maszyny do pisania i może się sprawdzić, jeśli aplikujesz do pracy w mediach, do pracy w kulturze i sztuce czy do pracy w wydawnictwie. Pamiętaj jednak, że nie zawsze dokument w stylu creative CV sprawdza się w rekrutacji. 

 

Chcesz jeszcze więcej Google Documents CV templates?

 

To były zupełnie darmowe szablony CV oferowany przez Google. Istnieją również wariacje tych dokumentów, tworzone przez grafików i dostępne online. Często za opłatą, czasami za darmo. Oto kilka z nich:

 

google cv

 

Bardzo porządny, przejrzysty i elegancki szablon Google CV dla osób z dużym doświadczeniem i umiejętnościami. Jest to przykład dokumentu dla osób, które preferują CV bez zdjęcia. Możesz go kupić na Etsy za 39 zł. Pobierz go tu.

 

google cv

 

Przejrzysty szablon, który nadaje się jako CV naukowe. Wyraźnie akcentuje historię edukacji kandydata i pozwala obszernie opisać doświadczenie. Powyższy Google CV template pobierzesz tutaj za 29 zł.

 

google cv

 

Jeśli chciałbyś dodać ikony do swojego CV, wybierz ten szablon. Co, jeśli Twoje zainteresowania w CV różnią się od przedstawionych na obrazkach w powyższym dokumencie? 

 

Wtedy możesz skorzystać z naszego kreatora CV. Oferuje on wybór 28 ikon, którymi ciekawie zilustrujesz dane zawarte w CV. A powyższy szablon Google CV pobierzesz za darmo pod tym linkiem

 

Na koniec — mała wskazówka. Aplikując na ofertę, pracy warto wysłać list motywacyjny razem z CV. Żeby te dokumenty tworzyły zgraną parę, wybierz szablon listu motywacyjnego, który odpowiada wizualnie Twojemu curriculum vitae

 

Musisz napisać również list motywacyjny? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Jest jeszcze coś na temat Google CV, co wydaje Ci się niejasne? Możesz zadać swoje pytania w komentarzu pod artykułem. Chętnie Ci pomożemy!

Oceń mój artykuł: google cv
Średnia: 5 (2 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Marta Rojewska
Ekspertka kariery w InterviewMe. W swoich tekstach staram się poruszyć wszystkie kwestie związane z życiem zawodowym. Moja misja? Pomóc Ci w znalezieniu dobrze dopasowanego miejsca pracy.

Podobne artykuły