Moje konto
LinkedIn CV - jak je wygenerować lub dodać do profilu?

LinkedIn CV - jak je wygenerować lub dodać do profilu?

Linkedin CV kreator ma zalety i wady. Jak wygenerować CV z profilu na LinkedIn i je pobrać? Jak aplikować o pracę przez LinkedIn? Tutaj znajdziesz wyjaśnienie.

Jeśli masz konto na LinkedIn, możesz dostać ofertę pracy tylko na podstawie atrakcyjnego profilu. Ale — rekruter i tak będzie chciał zobaczyć Twoje CV. 

 

Co wtedy zrobić? Masz kilka możliwości przesłania CV w odpowiedzi na ofertę pracy, którą znajdziesz na LinkedIn. Ba! Możesz również szybko wygenerować CV na postawie swojego profilu. Jak?

 

Tutaj znajdziesz instrukcję krok po kroku i przydatną wiedzę na temat tworzenia LinkedIn CV. Tylko pamiętaj: nie traktuj swojego profilu LinkedIn jako CV online. Osoby rekrutujące sprawdzą Twój profil i lepiej, żeby nie były zawiedzione skopiowaną treścią.

 

Z tego poradnika dowiesz się:

 • jak wygenerować CV na podstawie profilu na LinkedIn
 • czy warto wysyłać LinkedIn CV w odpowiedzi na ofertę pracy
 • jak wysyłać CV bezpośrednio z profilu na LinkedIn.

 

Chcesz od razu napisać CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

szablon cv

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:

 

Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!

 

Stwórz CV teraz

 

Może zainteresuje Cię również: 12 darmowych kreatorów CV online - test funkcji za darmo.

 

 

1. Jak wygenerować CV z treści profilu na LinkedIn? 

 

Gdy masz już swój profil na LinkedIn — odpowiednio uzupełniony o wszystkie ważne informacje, możesz przerobić go na CV. To polega na tym, że dane, które wprowadziłeś do profilu, zostaną zebrane i zamienione w curriculum vitae

 

Oto mały przewodnik, jak stworzyć LinkedIn CV:

 

1. Wejdź na stronę główną LinkedIn i kliknij ikonkę „Ja”

 

Jesteś na stronie głównej portalu LinkedIn. Teraz kliknij ikonkę ze swoim zdjęciem — tę opisaną jako „Ja”. 

 

linkedin cv

 

2. Wybierz opcję „Wyświetl swój profil”

 

Po kliknięciu ikonki „Ja”, pojawi się okienko z ustawieniami konta. Kliknij: Wyświetl profil

 

linkedin cv

 

3. Kliknij przycisk „Więcej” w prawym górnym rogu profilu

 

Teraz oglądasz już swój profil. Musisz kliknąć pole w lewym górnym rogu, by móc wygenerować CV z treści swojego konta na LinkedIn.

 

linkedin cv

 

4. Zapisz treść profilu jako PDF

 

Po kliknięciu pojawi się małe okienko. Wybierz opcję „Zapisz jako PDF", a Twoje LinkedIn CV zacznie się pobierać.

 

linkedin cv

 

5. Twoje LinkedIn CV jest gotowe

 

Będzie to wyglądało mniej więcej tak:

 

linkedin cv

 

Poszło szybko, bo pobranie LinkedIn CV trwa dosłownie minutę lub mniej. To, czy zyskałeś właśnie profesjonalne CV, zależy od tego, w jakim stopniu wypełniłeś swój profil na LinkedIn. 

 

Czy warto wysyłać LinkedIn CV w odpowiedzi na ofertę pracy?

 

Od razu odpowiem, że nie warto tego robić. Dlaczego? Jest co najmniej kilka powodów. Co prawda CV wygenerowane z profilu na LinkedIn nie wygląda źle, ale: 

 

 1. Po pierwsze — LinkedIn CV nie daje Ci żadnej możliwości modyfikowania dokumentu. Każdy użytkownik portalu otrzymuje po pobraniu CV, dokładnie tak samo wyglądające curriculum vitae. A przecież warto się wyróżnić spośród innych, albo postarać się o nieco bardziej kreatywne CV niż to wygenerowane automatycznie z LinkedIn.

 

 1. Po drugie — pracodawca, który otrzymuje CV stworzone na podstawie profilu na LinkedIn, od razu zorientuje się, że nie chciało Ci się popracować nad swoim dokumentem. A to naprawdę bardzo ważne, żeby dopasować CV do konkretnej oferty pracy

 

 1. Po trzecie — LinkedIn CV nie zawiera zdjęcia. To prawdopodobnie dlatego, że portal został stworzony przez Amerykanów, którzy nie dodają zdjęcia do CV z uwagi na możliwość ewentualnej dyskryminacji rasowej, płciowej czy ze względu na wiek. CV bez zdjęcia jest oczywiście jak najbardziej dopuszczalne, ale dobrze mieć możliwość dodania fotografii.

 

 1. Po czwarte — każdy, kto zajmuje się profesjonalnie rekrutacją, sprawdza profil kandydata na LinkedIn. Jeśli Twoje CV będzie idealną kopią profilu na LinkedIn, nic nowego się o Tobie nie dowie. Warto w CV umieścić więcej informacji.

 

 1. Po piąte — LinkedIn CV nie zawiera klauzuli o ochronie danych osobowych. To chyba największa wada tego dokumentu, bo zgoda na przetwarzanie danych jest koniecznym elementem każdego CV w Polsce. Bez niej możesz zostać wykluczony z procesu rekrutacji..

 

Zatem LinkedIn CV jest po prostu drogą na skróty. Żeby dostać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, w starania o pracę trzeba się bardziej zaangażować. Wytłumaczenie jest proste:

 

Na LinkedInie jest zarejestrowanych prawie 3 miliony Polaków! Jeśli wielu z nich wygenerowało CV z LinkedIn, Twoja aplikacja będzie jedną z wielu tak samo wyglądających zgłoszeń. Naprawdę lepiej, jest stworzyć unikalne CV i dać się w jakiś sposób zapamiętać.

 

Chcesz od razu napisać CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

2. Jak przesłać bezpośrednio CV na LinkedInie, aplikując na ofertę pracy w serwisie?

 

Istnieje jeszcze jeden sposób na przesłanie LinkedIn CV do pracodawcy. Chodzi o tak zwane „Łatwe aplikowanie”. Na czym to polega?

 

Gdy znajdziesz ofertę pracy dla siebie, możesz aplikować na nią na dwa sposoby. Poprzez kliknięcie „Aplikuj” zostajesz przekierowany do konkretnego ogłoszenia zamieszczonego przez pracodawcę poza LinkedInem.

 

Jeśli wybierzesz „Łatwe aplikowanie”, możesz od razu wysłać swoje zgłoszenie, wypełnić krótki formularz i załączyć do niego swoje CV. Oto, jak aplikowane przez LinkedIn odbywa się krok po kroku. 

 

Załączanie CV na LinkedIn przez opcję „Łatwe aplikowanie”

 

W górnym pasku serwisu LinkedIn znajdują się ikonki. Jedna z nich prowadzi do strony głównej, kolejna do sieci kontaktów, a trzecia z nich (ikonka teczki) odsyła bezpośrednio do ofert pracy, zamieszczonych przez pracodawców.

 

 1. Kliknij ikonkę „Praca”.

 

linkedin cv

 

 1. Zostaniesz przeniesiony do strony, na której możesz wyszukać ofertę pracy. Zobacz, że pod tym polem masz sugerowane stanowiska, które mogą Cię zainteresować. 

 

linkedin cv

 

 1. Po wybraniu danej oferty pracy pojawia się przycisk „Aplikuj”. Jeśli go klikniesz, zostaniesz przeniesiony bezpośrednio do ogłoszenia, które zamieścił pracodawca — np. na stronie firmy. 

 

linkedin cv

 

 1. Jeśli zobaczysz przycisk „Łatwe aplikowanie” i go klikniesz, pojawi się miniformularz, w którym wpiszesz swoje imię i nazwisko, e-mail oraz załączysz CV

 

linkedin cv

 

 1. Wypełniasz formularz, załączasz CV i już aplikowałeś na ofertę pracy przez LinkedIn.

 

linkedin cv

 

I jeszcze jedno — z LinkedIna korzysta aż 97% polskich menadżerów. Aż 25% z nich poszukuje na tym portalu interesujących kandydatów do pracy, a 56% wysyła poprzez LinkedIn wiadomości do użytkowników. To oznacza, że jeśli myślisz poważnie o swojej karierze, po prostu musisz mieć konto na LinkedIn.

 

A CV? To zupełnie oddzielna kwestia. Dobry profil na LinkedIn to tylko początek. Prawdziwe igrzyska śmierci zaczynają się po tym, jak wyślesz swoje curriculum vitae do pracodawcy.

 

W odróżnieniu od LinkedIn CV profesjonalny dokument zawiera takie elementy, jak:

 

A jeśli wysyłasz list motywacyjny, najlepiej będzie, jeśli dopasujesz go wizualnie do CV. Te dwa dokumenty będą wzajemnie się uzupełniać i dobrze, jeśli nadasz im podobną oprawę graficzną.

 

Musisz napisać również list motywacyjny? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Zajrzyj również do poradników:

 

Masz jakieś pytania? Wiesz już jak stworzyć CV na LinkedIn? Rozumiesz, na czym polegają ograniczenia tego pomysłu? Daj znać w komentarzu, co o tym myślisz.

Oceń mój artykuł: linkedin cv
Średnia: 5 (5 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Marta Rojewska
Ekspertka kariery w InterviewMe. W swoich tekstach staram się poruszyć wszystkie kwestie związane z życiem zawodowym. Moja misja? Pomóc Ci w znalezieniu dobrze dopasowanego miejsca pracy.

Podobne artykuły

Klasyczne CV — wzór do pobrania [+ Opis każdej sekcji]

Klasyczne CV — wzór do pobrania [+ Opis każdej sekcji]

Wypełnij i pobierz klasyczny wzór CV. Dowiedz się, kiedy warto zastosować ten rodzaj życiorysu i jakie sekcje powinny się w nim znaleźć. Stosując 5 prostych porad wyróżnisz się na tle innych kandydatów i zwrócisz uwagę pracodawcy. Poznasz również alternatywny sposób na skuteczne CV.