Trwa wysyłanie danych...
Proszę czekać.
InterviewMe

Blog

jak znaleźć pracę
Jak szukać pracy?
Dlaczego mądrzy ludzie nie wiedzą, jak znaleźć pracę?

Często świetni kandydaci i rewelacyjni pracownicy mają problem ze znalezieniem pracy. Zdarza się ofertę pracy otrzymują kandydaci znacznie gorsi od nich. Pokażę Ci 6 powodów, dlaczego tak się dzieje. Czy punkt 2 dotyczy także Ciebie? Przekonaj się, jeśli chcesz wiedzieć jak znaleźć pracę.

jak znaleźć pracę - własna strategia poszukiwania pracy
Jak szukać pracy?
Jak znaleźć pracę tworząc własną strategię szukania? Zobacz 4 inspiracje!

Jeżeli szukasz naprawdę dobrej pracy, zapomnij o standardowych metodach. Pokażę Ci 4 inspiracje do stworzenia własnej strategii szukania pracy. Stwórz swoją własną strategie szukania pracy już dziś!

błędy na rozmowie kwalifikacyjnej
Rozmowa kwalifikacyjna
Rozmowa kwalifikacyjna: Jak się przygotować i dostać pracę? (7 rad)

Czeka Cię ważna rozmowa kwalifikacyjna? Jak nie zepsuć dobrego wrażenia i nie stracić szansy na atrakcyjną pracę? Zobacz 7 najczęstszych błędów, które kandydaci popełniają na rozmowach kwalifikacyjnych. Wyeliminuj je już dziś i znajdź lepszą pracę.

kłamstwa w cv
CV
Jak napisać CV? 5 kłamstw, których musisz unikać!

Rekruterzy od razu rozpoznają kłamstwa w Twoim CV. Jak stworzyć CV, które nie będzie miało przekłamań? W której części CV kandydaci mijają się z prawdą najczęściej?

tłumaczenie cv
CV
Tłumaczenie CV na angielski: zwroty, wskazówki oraz typowe błędy.

Jeśli jesteś przekonany, że chcesz samodzielnie wykonać tłumaczenie CV i listu, przed Tobą 6 rad i sztuczek, z jakich także korzystają profesjonalni tłumacze w codziennej pracy.

tłumaczenie cv
CV
Tłumaczenie CV - 9 błędów w Twoim CV po angielsku

Nawet nie zdajesz sobie sprawy, że popełniasz te błędy. Przeczytaj dokładnie ten wpis zanim kiedykolwiek wyślesz swoje CV po angielsku. Popraw te błędy zanim Twoje CV trafi do kosza

jak napisać cv - mail
CV
Co napisać w mailu z CV? Jak wysłać CV, by dostać pracę?

Niewiele osób wie, co napisać w mailu z CV, aby zwiększyć swoje szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Sprawdź 6 rad, jak znaleźć pracę wysyłając maila z CV.

genialny-pomysl
Efektywność i motywacja
Genialne pomysły, które zmieniły świat! [infografika]

Około 2200 lat Archimedes w czasie kąpieli niespodziewanie wpadł na genialne rozwiązanie trapiącego go problemu. Wtedy podobno wybiegł nagle nago na ulice krzycząc słynne "Eureka!" ("Znalazłem") Każdemu z nas zdarzyło się bezskutecznie zmagać z jakimś problemem i nagle rozwiązanie pojawiło się w najmniej spodziewanym momencie.Co za tym stoi?

referecnje
CV
Referencje w CV - 5 rad jak je wykorzystać, aby dostać pracę?

Czyje referencje są najważniejsze i gdzie je umieścić? Zobacz, jak dodać je do swojego CV.Pokażę Ci, co zrobić z referencjami, które zdobywasz od swoich pracodawców i jak napisać CV, które przyciągnie uwagę rekrutera!

jak stać się niezastąpionym w pracy
Jak szukać pracy?
8 porad, jak stać się niezastąpionym w pracy

Zdradzę Ci sekret – tak naprawdę nie ma osób nie do zastąpienia w pracy! Są tylko takie, po których odejściu szefowie czuliby znaczącą pustkę i chcieliby za wszelką cenę zatrzymać je w firmie. Osoby niezastąpione nie muszą szukać pracy! Tacy pracownicy najczęściej zostają podkupieni przez inne firmy. Jak stać się taką osobą dla firmy?

mail z podziękowaniem
Rozmowa kwalifikacyjna
Rozmowa kwalifikacyjna - 5 rad, jak napisać maila z podziękowaniem

Pokażę Ci, jak wykorzystać szanse, które daje krótki mail po rozmowie kwalifikacyjnej.Wyślij mail po rozmowie kwalifikacyjnej i podkreśl swoje najważniejsze plusy. 95% kandydatów o tym zapomina!

której półkuli mózgu używasz
Efektywność i motywacja
Sprawdź w 2 minuty, której półkuli mózgu używasz!

Ten świetny film pozwoli Ci w 2 minuty sprawdzić, czy masz większe szanse na karierę naukowca, czy raczej sukcesy artystyczne. Zobacz, która półkula jest Twoją dominującą!

wizytówki
Efektywność i motywacja
24 kreatywne wizytówki dla freelancera, które musisz zobaczyć

Sprawdź 24 najbardziej kreatywne wizytówki jakie znajdziesz w całej sieci. Zainspiruj się do stworzenia własnej. Przed Tobą 24 niesamowite inspiracje.

linkedin
Jak szukać pracy?
LinkedIn - 14 rad jak stworzyć i prowadzić profil, aby dostawać oferty pracy.

Kiedy zaczynasz szukać pracy, profesjonalny profil na LinkedIn to praktycznie podstawa! 94% rekruterów używa LinkedIn, aby wyszukiwać i sprawdzać kandydatów przed zaproszeniem ich na rozmowę kwalifikacyjną. Umiejętnie napisany i prowadzony profil pomoże Ci otrzymywać zaproszenia na rozmowy kwalifikacyjne. Przed Tobą 14 skutecznych wskazówek!

kłamstwa rekruterów
Rozmowa kwalifikacyjna
Rozmowa kwalifikacyjna – 8 najczęstszych kłamstw rekruterów

Czy rekruterzy na rozmowach kwalifikacyjnych zawsze mówią prawdę? Którym stwierdzeniom warto się przyjrzeć dokładniej?

jak napisać CV, które zapewni Ci pracę
CV
Skuteczne CV: 6 rad jak stworzyć CV, które da Ci pracę (Przykłady)

Posiadasz wymagane doświadczenie i kwalifikacje, rozsyłasz aplikacje do dziesiątek firm, ale nie dostajesz żadnej odpowiedzi? Sprawdź 5 kroków tworzenia CV, które przyciągnie uwagę rekrutera.

złe prowadzenie rekrutacji
Rozmowa kwalifikacyjna
Rozmowa kwalifikacyjna – 5 oznak złego prowadzenia rekrutacji

Musisz pamiętać o tym, że rekrutacja to dwustronny proces. Oprócz wyboru pracownika przez pracodawcę, także Ty wybierasz swojego przyszłego pracodawcę. Zobacz, czy któryś z tych 5 sygnałów złego prowadzenia rekrutacji nie pojawił się na Twojej rozmowie kwalifikacyjnej!

po rozmowie kwalifikacyjnej
Rozmowa kwalifikacyjna
Rozmowa kwalifikacyjna - 5 rzeczy, które powinieneś zrobić po jej zakończeniu

Myślisz, że rozmowa kwalifikacyjna to koniec procesu rekrutacji i pracodawca wie o Tobie już wszystko? Zobacz 4 rzeczy, które powinieneś zrobić po jej zakończeniu. 90% kandydatów o nich zapomina!