Moje konto
Curriculum vitae in English — jak napisać + wzór (Example)

Curriculum vitae in English — jak napisać + wzór (Example)

W tym artykule znajdziesz wzór curriculum vitae in English wraz z omówieniem. Sprawdzisz też, czym charakteryzuje się ten dokument i jak go napisać.

Jeśli znalazłeś ciekawą ofertę pracy, w której wymagane jest wysłanie curriculum vitae in English, wyjaśnimy, o co chodzi. Nie zawsze samo przetłumaczenie polskiego CV na angielski wystarczy.

 

English curriculum vitae to wbrew pozorom wcale nie taki oczywisty dokument. Dlatego postanowiliśmy dokładnie wyjaśnić, czym się charakteryzuje — i pomóc Ci go poprawnie napisać. 

 

Z tego artykułu dowiesz się: 

 • co zrobić, gdy oferta pracy wymaga przesłania curriculum vitae in English
 • jak wygląda wzór curriculum vitae in English
 • jak napisać English curriculum vitae.

 

Chcesz od razu napisać curriculum vitae in English? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

szablon cv

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:

 

Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!

 

Stwórz CV teraz

 

Może zainteresuje Cię również: 12 darmowych kreatorów CV online - test funkcji za darmo.

 

 

Curriculum vitae — English (wzór)

 

Paweł Tomczyk

Account manager

 

Personal Info

 

Phone number

Email address

LinkedIn

 

Summary

 

Reliable and enthusiastic account manager with 3 years of experience in the banking industry. Successfully acquired new clients and achieved the average of 112% on monthly goals. Also recognized for customer retention and strong communication skills. Currently, looking for a job as a key account manager in the Fidelity Bank.

 

Experience

 

Account manager

Gemini Polska, Warszawa

2017–2019

 • Active customer search
 • Establishing and maintaining business relationships with clients
 • Presenting commercial offers
 • Conducting active sales
 • Adjusting the offers to the customers’ needs
 • Reporting on-going activities
 • Taking care of the positive image of the company

Key achievements:

 • Conducted negotiations, as a result of which I managed to save 3% of the employer's budget.
 • Personally led to signing contracts with 3 key clients from the pharmaceutical industry.

 

Education

 

BA Marketing and Management, University of Warsaw

2010–2015

 

Skills and qualifications

 

 • Professional customer service
 • Ability to establish long-term relationships with clients
 • Effective negotiation skills
 • Knowledge of sales techniques
 • Fluent in English and German

 

Hobbies

 

Interested in sailing. I participate in cruises on the Masurian lakes several times a year. This sport helps me develop organizational and problem-solving skills.

 

I hereby consent to my personal data being processed by [company name] for the purpose of considering my application for the vacancy advertised under reference number [job offer number].

 

1. Czym jest curriculum vitae (English) w krajach angielskojęzycznych i w Polsce? 

 

Curriculum vitae (w skrócie CV) to typowy dokument, który przesyłasz pracodawcy, starając się o pracę. Zawiera pisemny opis Twoich kwalifikacji, poprzednich miejsc pracy, a czasem także osobistych zainteresowań. Składa się z tych kilku podstawowych sekcji:

 

English curriculum vitae może wyglądać tak samo, ale — pod warunkiem, że swoje CV po angielsku wysyłasz do rekrutera w Polsce lub w innym kraju europejskim. W Stanach Zjednoczonych istnieje bowiem rozróżnienie na CV i resume, co sprawia, że te dwa dokumenty wyglądają już zupełnie inaczej i służą do całkiem innych celów.

 

Definicja curriculum vitae in English

 

Jak mówi słownik Cambridge:

 

Curriculum vitae — a short written description of your education, qualifications, previous jobs, and sometimes also your personal interests, which you send to an employer when you are trying to get a job. In the US, curriculum vitae is mostly used when applying for academic teaching jobs; resume or résumé is used for other jobs.

 

Tak więc curriculum vitae jest w USA odpowiednikiem naszego życiorysu naukowego, czyli zawiera szczegóły dotyczące wykształcenia i osiągnięć akademickich, badań, publikacji, nagród, afiliacji i tak dalej. 

 

Jest to więc dokument stosowany głównie w przypadku ubiegania się o pracę w charakterze nauczyciela akademickiego. Natomiast resume to po prostu uniwersalne, proste CV do każdej innej pracy w świecie komercyjnym. 

 

Skoro jednak szukasz w Google informacji o curriculum vitae english, ale czytasz ten tekst po polsku, pewnie chcesz dowiedzieć się, jak poprawnie napisać właśnie taki dokument — czyli anglojęzyczne curriculum vitae do użycia w rekrutacji.

 

Więcej dowiesz się z artykułu: Co to jest CV? Curriculum vitae - co to znaczy? Wyjaśnienie.

 

2. Curriculum vitae in English (examples), czyli przykłady dokumentów aplikacyjnych po angielsku

 

Nasz kreator CV jest wielojęzyczny. Możesz napisać w nim curriculum vitae in English oraz w innych językach obcych. Narzędzie samo dopasuje nazwy nagłówków i odpowiednio ułoży treść dokumentu na profesjonalnym szablonie — czyli takim, który od razu podkreśli wszystkie Twoje mocne strony. Oto kilka przykładów: 

 

Curriculum vitae English — example 1

 

 

Powyższy szablon English curriculum vitae jest ciekawy ze względu na ikony, które określają tematykę każdej sekcji. Takie drobne elementy graficzne zwracają uwagę i sprawiają, że dokument staje się bardziej czytelny. Jeśli chcesz dodać do CV ikony, w naszym kreatorze możesz zrobić to kilkoma kliknięciami. 

 

Curriculum vitae English — example 2

 

 

Wyrazisty nagłówek świetnie się sprawdza w każdym profesjonalnym CV. Zauważ, że nie dodano tu zdjęcia, które często występuje w polskich dokumentach. To dlatego, że w Stanach Zjednoczonych panuje zwyczaj wysyłania CV bez zdjęcia

 

Curriculum vitae English — example 3

 

 

Ten szablon jest dla osób, które chcą w jakiś sposób wyróżnić swoje curriculum vitae. Rozwiązaniem może być użycie ciekawej czcionki do CV. Pamiętaj jednak, by pisząc CV nie przesadzić z kreatywnością. Rekruterzy w Stanach Zjednoczonych narzekają na zbyt wymyślne aplikacje, przesyłane zwłaszcza przez młodszych kandydatów. 

 

Curriculum vitae English — example 4

 

 

Przykład curriculum vitae in English, który prezentujemy powyżej, to bardzo przejrzysty dokument, który może się sprawdzić również jako CV naukowe. Jeśli postanowisz wydrukować swoje CV, ten szablon wciąż zachowa swój atrakcyjny i profesjonalny wygląd.

 

Curriculum vitae English — example 5

 

 

Ostatni szablon curriculum vitae in English jest zaprojektowany tak, by Twoje CV zmieściło się na jednej stronie. Jeśli nie masz za sobą dużego stażu pracy, a więc piszesz CV bez doświadczenia lub CV ucznia, możesz użyć go, by stworzyć dokument, który dobrze się prezentuje. 

 

Chcesz od razu napisać English curriculum vitae? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

 

3. Jak napisać curriculum vitae (English)?

 

Na polskich portalach z ogłoszeniami o pracę często spotyka się oferty napisane po angielsku — i to nie tylko dla branży IT. W takim wypadku trzeba najczęściej wysłać aplikację napisaną w tym języku. O czym musisz pamiętać, przygotowując curriculum vitae in English?

 

Curriculum vitae (English) — wskazówki jak napisać:

 

1. Każde English curriculum vitae musi być dopasowane do oferty pracy.

 

To podstawa. Zanim wyślesz swoją aplikację, przeczytaj uważnie ogłoszenie, bo tam jest napisane dokładnie, czego wymaga od kandydata pracodawca. Postaraj się stworzyć dokument, który odpowiada tym oczekiwaniom. Nie wpisuj kwalifikacji, które są nieprzydatne na danym stanowisku, ale umiejętnie dopasuj CV do oferty pracy

 

2. Pisząc curriculum vitae in English, musisz wybrać jeden z trzech formatów CV.

 

W zależności od tego, jak przebiegała Twoja kariera, na jakie stanowisko aplikujesz lub co chcesz podkreślić w swojej aplikacji, możesz wybrać jeden z trzech rodzajów CV. Standardowy format to chronologiczne curriculum vitae. Drugi typ to CV funkcjonalne, w którym historia zatrudnienia będzie nieistotna, a nacisk trzeba położyć na umiejętności i kwalifikacje kandydata. Z kolei CV mieszane połączy oba typy dokumentów i da Ci zupełną swobodę w tym, jak przedstawisz swoją kandydaturę. 

 

3. English curriculum vitae bardzo często zawiera dodatkowe sekcje.

 

Skoro aplikujesz do zagranicznej firmy i prawdopodobnie konkurujesz z kandydatami z różnych części świata, daj z siebie wszystko. Niech nie ograniczają Cię przyzwyczajenia związane z pisaniem CV. Śmiało dodaj do curriculum vitae takie sekcje, jak: osiągnięcia zawodowe, szkolenia i certyfikaty w CV, czy referencje.

 

4. Do curriculum vitae in English dodaj klauzulę o ochronie danych osobowych — ale tylko w określonych przypadkach.

 

Obowiązek dodania klauzuli do CV istnieje w Polsce, ale w krajach anglojęzycznych nie ma już takiego wymogu. Jeśli jednak starasz się o pracę w Polsce, ale z English curriculum vitae, będziesz musiał dodać do swojego dokumentu klauzulę CV po angielsku

 

I na koniec — pamiętaj, że do curriculum vitae warto również dodać list motywacyjny po angielsku, czyli tzw. cover letter

 

Musisz napisać również list motywacyjny po angielsku? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Masz jakieś pytania? Chcesz podzielić się z nami swoim doświadczeniem związanym z pisaniem curriculum vitae po angielsku? Dodaj komentarz na forum poniżej — chętnie odpowiemy.

Oceń mój artykuł: curriculum vitae english
Średnia: 5 (5 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Marta Rojewska
Ekspertka kariery w InterviewMe. W swoich tekstach staram się poruszyć wszystkie kwestie związane z życiem zawodowym. Moja misja? Pomóc Ci w znalezieniu dobrze dopasowanego miejsca pracy.

Podobne artykuły

Tłumaczenie CV na angielski [9 najczęstszych błędów]

Tłumaczenie CV na angielski [9 najczęstszych błędów]

Sprawdź, o czym musisz pamiętać podczas tłumaczenia CV na angielski oraz jakich 9 najczęstszych błędów unikać. W artykule znajdziesz praktyczne wskazówki, sztuczki i zwroty. Możesz też skorzystać z szablonów przetłumaczonych na angielski i w 5 minut stworzyć CV w kreatorze online.