Trwa wysyłanie danych...
Proszę czekać.

3 skuteczne rady, jak pracować z domu

Efektywność i motywacja | 2015-02-06
Piotr Sosnowski
Konsultant kariery w InterviewMe

Pracy zdalna z roku na rok zyskuje coraz więcej entuzjastów. Niestety, wiele ludzi nie potrafi przestawić się na tryb pracy z domu i pojawiają się problemy z motywowaniem się.

Pytania i problemy:

 

Jak pracować w domu w efektywny sposób?

 

Moja odpowiedź:

 

Praca w domu jest bardzo dobrą opcją, pod warunkiem, że potrafimy sobie zorganizować czas. Jeżeli nie posiadamy planów na dany dzień, to istnieje szansa, że będziemy dane zlecenie wykonywać tak długo, jak tylko się da. Wiadomo, że w domu czeka więcej pokus – TV, wyjście do sklepu, brak szefa nad sobą, rozpraszające strony w Internecie. Jak pracować w domu w efektywny sposób? Przyjmij podejście pt.: „Zrobię to, co trzeba jak najszybciej się da i mam wolne”. W innym wypadku z efektami pracy zdalnej może być różnie. Odkładanie spraw na później jeszcze nigdy nikomu nie pomogło.

 

praca-zdalna-jak-znaleźć-pracę

 

Przez pewien czas pracowałem zdalnie i chętnie podzielę się strategią, która dla mnie działa całkiem dobrze. Myślę, że zadziała również dla Ciebie.

 

Przede wszystkim, musisz zdać sobie sprawę, że praca w domu to też PRACA. Dużo osób twierdzi, że praca zdalna to nie jest prawdziwa praca. Przecież Twój pokój, Twój komputer i Twoje biurko za bardzo kojarzy Ci się z odpoczynkiem, by dziś złamać ten schemat i zamienić swój miły pokój w biuro.

 

Za pomocą poniższych porad zyskasz cenną motywację i dowiesz się jak skutecznie pracować w domu:

 

1. Stwórz na komputerze specjalny profil, na którym nie ma KOMPLETNIE nic.

 

Na swoim ogólnodostępnym profilu z pewnością masz masę skrótów na pulpicie, programów, zdjęć, zakładek w przeglądarce. Te wszystkie drobne rzeczy potrafią skutecznie skraść nam kilka cennych chwil. Pracujesz nad projektem i myślisz sobie: „I tak nie mogę na nic wpaść. Wejdę na Facebook” (zauważyłeś go w swoich ostatnio przeglądanych stronach). Jedno zdjęcie znajomego, drugie, zaproszenie do znajomych, kilkuminutowa rozmowa z siostrą – gratulacje, właśnie straciłeś kilkanaście minut swojego cennego czasu. Nie wiem jak Ty, ale ja wolę skoncentrować się tylko na pracy, zrobić to, co mam do zrobienia a później mieć wolne.

 

2. Twój pokój, to nie pokój. To biuro.


Nie wiem, z kim mieszkasz, gdzie mieszkasz, ani co widnieje na Twoim biurku. Wiem jednak, że wszystkie rzeczy, które znajdują się w Twoim pokoju, sprawiają, że czujesz się w nim jak w domu. Zdjęcia swojej dziewczyny, ulubiony film, pies merdający ogonem cieszący się na Twój widok. Bardzo łatwo jest się rozproszyć, kiedy w zasięgu wzroku są rzeczy niezwiązane z pracą. Stwórz w swojej głowie aurę pracy, a z pewnością będzie Ci służyć.

 

praca-zdalna-jak-znaleźć-pracę

 

3. Zaplanuj dzień, unikaj pracy bez sztywnych ram czasowych.

 

W momencie, kiedy nie posiadamy ram czasowych na wykonanie projektu, często jego wykonanie trwa znacznie dłużej niż w momencie, kiedy mamy konkretny deadline. Praca w domu to przede wszystkim oszczędność czasu, ale by go oszczędzać musimy mieć cel. Jeśli masz skonkretyzowane plany na nadchodzący dzień, z pewnością łatwiej Ci pójdzie wykonanie danego zadania. Podświadomie będziesz wiedział, że musisz zrealizować dany projekt do 15 czy 16, ponieważ później masz spotkanie.

 

Autorem artykułu jest Michał Flisiuk. Artykuł pochodzi ze strony http://motywacja-blog.pl

 

Masz swoje sposoby, aby się nie rozpraszać i praocwać efektywnie? Podziel się w komentarzu.

 

Oceń mój artykuł. Średnia: 4.7 (14 głosów)
Komentarze
mirmillo 2015-11-05 12:43:28

a ja ten artykuł http://alterweb.pl/-dokladne-p... naprawę dobrze, merytorycznie napisany tekst

Kate 2014-10-31 13:36:37

W tym temacie polecam ciekawy wpis na blogu http://www.translite.pl/how-to... jest kilka fajnych aplikacji

 Powrót do wszystkich wpisów  Powrót do kategorii Efektywność i motywacja
Artykuły o podobnej tematyce