Trwa wysyłanie danych...
Proszę czekać.

Jak szukać pracy? 49 stron i narzędzi, które Ci pomogą.

Jak szukać pracy? | 2016-11-14
Piotr Sosnowski
Konsultant kariery w InterviewMe

Jak szukać pracy skutecznie?

 

Przed Tobą prawdziwe kompendium wiedzy na temat rynku pracy. Zebraliśmy strony i narzędzia, które mogą Ci pomóc w znalezieniu pracy. Wyszukiwarki ofert pracy, poradniki, przydatne aplikacje, informacje o pracodawcach oraz ciekawe blogi. Wszystko znajdziesz na naszej liście.

 

Czy chociaż jedno z tych pytań dotyczy Ciebie?

 

  • Chcesz znaleźć lub zmienić pracę?
  • Która wyszukiwarka pracy pokaże Ci najatrakcyjniejsze oferty dla Ciebie?
  • Gdzie znaleźć oferty pracy za granicą albo pracy tymczasowej?
  • Zastanawiasz się, ile możesz zarobić?
  • Chcesz otrzymywać więcej ofert pracy od rekruterów?
  • Czy są przydatne narzędzia lub aplikacje, które pomogą mi znaleźć pracę?

 

 Jeśli tak, przeczytaj nasz przewodnik o tym, jak szukać pracy w Internecie.

 

jak szukać pracy przez Internet

 

Profesjonalne serwisy społecznościowe:

 

Na Goldenline nie tylko zbudujesz swoją sieć kontaktów biznesowych, ale także skorzystasz z wyszukiwarki ofert pracy. Możesz dodatkowo sprawdzić opinie o pracodawcach oraz znaleźć aktualne raporty dotyczące płac. Sprawdź koniecznie przed rozmową kwalifikacyjną.

 

LinkedIn to absolutna podstawa. Zanim zaczniesz przeglądać oferty pracy, stań się widoczny dla pracodawcy, zakładając (uaktualniając) profil w tym serwisie. Niezależnie od tego czy jesteś studentem i szukasz praktyki, czy Twój staż pracy wynosi 10 lat. Na LinkedIn znajdziesz też oferty pracy - również te niepublikowane w innych serwisach.

 

jak dostać pracę

 

Wyszukiwarki ofert pracy:

 

Każdy zna Pracuj.pl i słusznie, bo to największa w Polsce wyszukiwarka ofert pracy. Znajdziesz tam również Centrum Kariery z poradami dla osób szukających pracy.

 

Praca.pl zawiera zarówno wyszukiwarkę ofert pracy, jak i sekcję poradnikową m.in na temat rynku pracy czy utraty zatrudnienia. Możesz również zapisać się na subskrypcję ofert pracy, aby otrzymywać precyzyjnie wyselekcjonowane dla Ciebie ogłoszenia na maila.

 

Jobs.pl to najstarszy polski serwis z ogłoszeniami o pracę i bogate źródło wiedzy. Aktualnie znajdziesz tu ponad 40.000 ofert pracy oraz setki artykułów o tematyce poradnikowej, dotyczącej prawa pracy i aktualności z rynku pracy. Osobne zakładki - Praca za granicą oraz Praktyki i staże, to sprofilowana baza ogłoszeń dla użytkowników serwisu. 

 

szukanie pracy w internecie

 

InfoPraca.pl - InfoPraca.pl posiada aktualnie niemal 25 000 ofert pracy. Aplikacje kandydatów nie pozostają bez odpowiedzi – na każdym etapie rekrutacji wiadomo, jakie decyzje podejmuje pracodawca. Wyróżnikiem jest bardzo często uaktualniany blog i Job Alert – oferty pracy wysyłane na skrzynkę e-mail z częstotliwością określoną przez użytkowników.

 

Monster Polska. W USA to 3 największa wyszukiwarka pracy. W Polsce nie jest aż tak popularna, ale warto porównać ją z innymi. Na stronie znajdziesz bardzo rozbudowaną i często uaktualnianą sekcję poradnikową.

 

MEDIACV - warto zajrzeć, bo jak piszą sami o sobie: “Chcemy, by codziennie ktoś dzięki nam znalazł pracę!”.

 

GazetaPraca.pl - to jeden z popularniejszych serwisów, na którym Polacy szukają pracy. Oprócz ofert znajdziesz tutaj wiele informacji o rynku pracy, zakładki "Praca dla studenta" i "Manager", a także kompendium wiedzy o pracy za granicą.

 

Gumtree - większość ofert to praca w gastronomii, recepcji, call center. Niech nie zwiedzie Cię jednak ilość ogłoszeń w tych branżach. Sprawdzenie ofert na Gumtree polecamy też kandydatom szukającym pracy w branży kreatywnej. Znamy historię osoby, która na Gumtree znalazła pracę w FashionTV!

 

Shookai to społecznościowy system poszukiwania pracowników z wielopoziomowym mechanizmem nagród. W Shookai polecane są oferty pracy, a nie osoby. Za każdą udaną rekrutację zarabiasz 100zł, a zatrudniona osoba dostaje bonus na start.

 

jak znaleźć pracę

  

PracaTobie.pl - na tym portalu znajdziesz aktualne oferty pracy, artykuły o rozwoju zawodowym i osobistym oraz porady dotyczące biznesu.

 

LinguaJob - jeśli jesteś specjalistą językowym, musisz regularnie odwiedzać tę stronę. Znajdziesz tu zarówno oferty pracy, jak i artykuły poradnikowe.

 

OLX - to popularny serwis ogłoszeń. Jeśli szukasz pracy w budownictwie, gastronomii, sprzedaży lub obsłudze klienta, sprawdź koniecznie tę stronę.

Praca owi.pl - znajdziesz tu ponad 11 tysięcy ofert pracy za granicą. W serwisie znajdują się też ogłoszenia o pracę w administracji, obsłudze klienta, sprzedaży, a także branży farmaceutycznej.

 

Praca Trovit - bardzo łatwo wyszukasz interesującą Cię ofertę pracy. Nie musisz czytać długiej listy ogłoszeń. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę stanowisko i miasto, żeby zobaczyć najlepiej dopasowane dla Ciebie wyniki.

 

Jobrapido - agregator ofert pracy, który zmienił swój wygląd. Ogłoszenia możesz przejrzeć wg stanowiska lub wg kategorii. Możesz też skorzystać z wyszukiwarki i szukać jednocześnie wg obydwu kryteriów.

 

careetJET.pl - wyszukiwarka dla osób szukających pracy w Polsce. Jedno kliknięcie wystarcza, aby uzyskać dostęp do wielu ogłoszeń pochodzących z różnych źródeł. 

 

JOBkralle -  niezależna wyszukiwarka pracy. Specjalnie opracowany mechanizm automatycznie przeszuka strony internetowe, aby znaleźć optymalny wynik dla Twojego zapytania. Jednym kliknięciem przeszukasz wiele stron internetowych i portali z ofertami pracy.

 

Jak szukać pracy za granicą?

 

Wiele ofert pracy za granicą znajdziesz na popularnych portalach pracy wymienionych wyżej. Jeśli potrzebujesz ich więcej, zajrzyj na Poloniusz.

 

Narzędzia, które pomogą Ci znaleźć pracę

 

Ile razy zdarzyło Ci się zastanawiać, czy pracodawca otrzymał Twoje CV? Przecież Twoja aplikacja idealnie pasowała, ale nigdy nie otrzymałeś odpowiedzi…Dzięki YesWare dowiesz się, czy Twoje CV nie trafiło do kosza, spamu albo po prostu się nie zgubiło. Aplikacja pozwoli Ci sprawdzić, czy Twoja wiadomość dotarła do adresata. To darmowe narzędzie potrafi nawet więcej! Dowiesz się, czy pracodawca pobrał Twoje CV i list motywacyjny.  

 

 jak szukać pracy przez internet

 

Kiedy piszesz CV i list motywacyjny, na pewno uważasz na literówki. Błędy w CV robią naprawdę złe wrażenie i mogą przekreślić Twoją aplikację. LanguageTool pomoże Ci szybko sprawdzić Twoje dokumenty. Dlaczego jest lepsze niż korekta w Wordzie lub innych edytorach? Znajduje błędy w składni zdania. 

 

Znasz Jobscan? Wklej swoje CV oraz ofertę pracy, na którą aplikujesz. Aplikacja porówna, na ile CV jest dopasowane do rekrutacji! Efekt może Cię zaskoczyć! Często okażę się, że zapomniałeś dodać kluczowe dla danego pracodawcy osiągnięcia albo umiejętności. Niestety Jobscan działa tylko w języku angielskim.

 

Kreator CV online InterviewMe - Aplikacja pomoże Ci łatwo stworzyć profesjonalne CV. Gotowe CV możesz skopiować i szybko dopasować do innych ofert pracy, np. zmieniając szablon jednym kliknięciem myszy. Aplikacja zawiera wskazówki eksperta, które pomogą Ci skutecznie opisać wszystkie elementy CV. Zobacz, jak wyglądają wyniki:

 

kreator cv interviewme

 CV Grzegorza (zamieszczone za zgodą) - zobacz inne szablony i stwórz CV w 5 minut

 

Zamień plik .doc na .pdf. Dlaczego warto wysyłać CV w pdf. zamiast edytowalnym pliku pisaliśmy w artykule 24 błędy w CV, przez które nie dostajesz pracy. Dzięki temu prostemu narzędziu, szybko zamienisz CV i list na pliki .pdf.

 

Na about.me możesz stworzyć swoją internetową wizytówkę. Dodasz krótki opis oraz linki do bloga, strony www, swojego portfolio oraz innych powiązanych z Tobą serwisów. Ciekawa opcja dla osób pracujących w branży kreatywnej.

 

jak szukać pracy w Internecie

 

Tutaj sprawdzisz, ile możesz zarobić...

 

Jak odpowiesz na pytanie o zarobki na rozmowie kwalifikacyjnej? Zanim pójdziesz na spotkanie, koniecznie sprawdź, ile powinieneś zarabiać na swoim stanowisku. Skorzystaj z tych trzech stron: 

 

 

Te informacje pomogą Ci wynegocjować wyższe wynagrodzenie. Jeśli chcesz się upewnić, że otrzymasz atrakcyjne warunki zatrudnienia, przeczytaj nasz artykuł.

 

jak szukać pracy w internecie

 

Jak szukać pracy po studiach? (lub w ich trakcie)

 

Absolvent.pl to serwis w całości poświęcony absolwentom. Jeśli właśnie skończyłeś studia, znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz tj. oferty staży i praktyk, forum, a także co ciekawe - opisy i recenzje odbytych przez innych użytkowników rozmów kwalifikacyjnych.

 

Isivi opisuje się jako portal pracy przyszłości. Co to oznacza? Uzupełniasz profil o swoje umiejętności i zainteresowania i zaczynasz aplikować na konkretne oferty pracy. System za każdym razem podpowie Ci, na ile Twoja aplikacja jest dopasowana do danej oferty. Jak to działa w praktyce? Sprawdź na stronie!

 

portale pracy

 

Feender.com - jeśli poszukujesz pracy i jesteś studentem lub absolwentem, dzięki tej stronie za pomocą jednego kliknięcia znajdziesz tysiące oferty pracy, praktyk i staży.

 

EMPLOCITY to serwis, w którym to pracodawca poszukuje i zabiega o Ciebie. Jak to działa? Uzupełniasz profil o swoje umiejętności i osiągnięcia. Pracodawcy nie widzą Twoich danych osobowych. Kandydatów wyszukują na podstawie umiejętności. Podobno system się uczy, a Ty z czasem zaczynasz otrzymywać coraz bardziej dopasowane do Ciebie oferty pracy. 

 

Jeśli aplikujesz na staż lub letnie praktyki koniecznie zajrzyj na stronę Staże i praktyki wysokiej jakości. Dzięki temu, nie spędzisz kilku miesięcy podając kawę albo obsługując kserokopiarkę. W serwisie znajdziesz informacje o firmach, które zapewniają kandydatom atrakcyjne staże.

 

inCLICK.pl - jesteś studentem i szukasz pracy? Z inCLICK znajdziesz sprawdzone oferty zleceń online, offline, praktyk i staży. Wszystko w jednym miejscu.

 

jak znaleźć pracę przez Internet

 

Agregatory ofert pracy (strony, na których znajdziesz oferty z kilku serwisów):

 

Praca.WP.pl - ponad 100 tysięcy ofert pracy z całej Polski.

 

Indeed - dodaj swoje CV i aplikuj na niemal 30 tys. stanowisk z każdego urządzenia.

 

Adzuna - wyszukiwarka skupiająca oferty pracy z takich portali jak jobs.pl, gratka.pl, Monster Polska, Go Work.pl, praca.pl, infopraca. Na tę chwilę znajdziesz tutaj ponad 187 tysięcy ofert, a także blog z praktycznymi poradami dotyczącymi poszukiwania pracy.

 

szukanie pracy przez Internet

 

Przydatne strony:

 

HRstandard.pl to jeden z największych w Polsce portali skierowanych do osób związanych z branżą HR oraz źródło informacji o rynku pracy, trendach HR i wydarzeniach z branży. HRstandard to także miejsce dla osób zainteresowanych rozwojem zawodowym i wymianą doświadczeń. Znajdziesz tu wiele przydatnych artykułów dotyczących rekrutacji i nie tylko. 

 

happyhr.pl to portal z praktycznymi poradami dotyczącymi rekrutacji, podanymi w łatwej i przystępnej formie.

 

Manifest HR - w sekcji “dla kandydata” znajdziesz wiele praktycznych wskazówek dotyczących tworzenia CV i przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej.

 

KarieraPlus.pl to jeden z największych portali traktujących o rekrutacji i poszukiwaniu pracy. Warto zajrzeć do sekcji “Artykuły” i “Porady”.

 

Hello Work! - znajdziesz tutaj wiele ciekawych porad związanych z pracą, a także sekcję “na swoim” z poradami dotyczącymi prowadzenia własnego biznesu.

 

OSOBYZASOBY.pl - to przestrzeń dla specjalistów z obszaru HR, freelancerów oraz osób samodzielnie prowadzących swoje firmy, a chcących zgłębić wiedzę na konkretny temat z obszaru HR. To miejsce, w którym znajdziecie wiedzę, inspiracje, informacje o najnowszych trendach, a także najświeższe newsy z branży. 

 

 

Ciekawe blogi, które pokażą Ci jak szukać pracy.

 

Paulina Basta - zainspiruj się przemyśleniami Pauliny na temat pracy, (samo)rozwoju oraz dobrych praktyk w zarządzaniu zespołem!

 

szukanie pracy przez Internet

Blog E-peers - inspirujące materiały na temat kompetencji i rozwoju. Znajdziesz na nim m.in. informacje o tym, jakich kompetencji szukają pracodawcy, które z nich warto rozwijać i w jaki sposób?

 

Liczy się Wynik - nie wiesz, jak zmotywować się do pracy bądź jej poszukiwań? Masz wrażenie, że czas Ci ucieka? Stosując rady Bartka Popiela na pewno zwiększysz swoją produktywność w życiu prywatnym i zawodowym.

 

Trening Kariery - Kamila jest doradcą kariery i pomaga w znalezieniu pracy, a także określeniu ścieżki zawodowej. Pisze również CV i listy motywacyjne na zamówienie. Odwiedź jej blog, jeśli stoisz na rozstaju dróg. 

 

Piotr Michalak & Strategie Rozwoju - jeśli myślisz o prowadzeniu własnego biznesu, to musisz koniecznie odwiedzić stronę prowadzoną przez Piotra Michalaka. Nie tylko rozwieje Twoje wątpliwości, ale także pomoże zmienić negatywne nawyki.

 

Tajemnice kariery - dlaczego pisanie dobrych CV i listów motywacyjnych pomaga w zauważeniu własnych mocnych stron? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź na blogu Andrzeja Zielińskiego.

 

Blog - Akademia Rekrutacji - były headhunter pokaże Ci, na czym najbardziej zależy pracodawcom oraz jak możesz wpasować się w ich oczekiwania.

 

Teraz już wiesz, jak szukać pracy w Internecie.

 

Czy masz propozycje stron lub narzędzi, które warto by dodać do bazy? Jeśli tak, pomóż nam ją rozszerzyć! Podziel się ciekawymi linkami w komentarzach.  

 

Oceń mój artykuł. Średnia: 4.2 (68 głosów)
Komentarze
Kamila Czarnomska 2015-10-29 21:13:28

To zaszczyt być na Waszej liście <3 Zawsze możecie na mnie liczyć :) BTW będę na perłachHR, widzimy się? :)

Piotr Sosnowski 2015-09-10 12:39:45

Dziękuję za komentarz. Z chęcią sprawdzę tego bloga :)

Maggi 2015-09-10 12:25:50

Ciekawe zestawienie! Wszystko zawarte w jednym wpisie. Będę polecać znajomym! Osobiście śledzę i polecam bloga babkiwbiznesie.pl. Pisany z myślą o młodych kobietach, więc może p.Piotra nie zainteresuje, ale inne dziewczyny szukające pracy tak:)

WarszawaLokalnie.pl 2015-09-05 18:19:34

Ale jak mogliscie zapomniec o takich gigantach jak gazetapraca.pl, gratka czy chociazby olx praca? Do wyszukiwania pracy za granica praca.owi.pl czy chociazby wyszukiwarek pracy praca.trovit.pl i jobrapido.com?:)

Piotr Sosnowski 2015-08-18 10:49:34

Dziękujemy za komentarz i sugestie.

Monika Roniewicz 2015-08-18 08:35:15

super zestawienie:) dzieki wielkie, bardzo bylo przydatne cos takiego! a jak sie zapatrujecie na opcje szukania pracy przez agencje? ja probowalam w zeszlym roku przez www.jobsplus.pl (ale to akurat za granica) i dzialalo ok.

Piotr Sosnowski 2015-08-13 19:45:08

Dziękuję za komentarz i sugestie. Znam bloga Pani Joanny i śledzę go z ciekawością :)

Piotr Sosnowski 2015-08-13 19:44:19

Zapraszamy! Powodzenia w nowej pracy.

Piotr Sosnowski 2015-08-13 19:42:25

Dziękujemy - bardzo nam miło :) Na pewno będziemy działali, aby jak najwięcej osób mogło skorzystać z takiej praktycznej wiedzy. Będziemy informować o szkoleniach na naszych profilach :)

personalchallenge.pl 2015-08-13 18:40:17

Bardzo fajne zestawienie. Z naszej strony poleciłybyśmy bloga Joanny Malinowskiej Parzydło jestesmarka.pl - o reputacji i marce osobistej, elementy niezbędne, aby zaistnieć na rynku pracy.

abc 2015-08-13 09:01:32

Szkoda, że w szkole czy na studiach nie uczy się tylu przydatnych rzeczy, jakie można znaleźć na Państwa blogu. Czy nie myśleli Państwo o prowadzeniu szkoleń np. dla studentów z zakresu szukania pracy, pisania listów motywacyjnych itd. ? Myślę, że wiele osób chętnie skorzystałoby z tej okazji. A poza tym, super wpis, idea blogu trafiona w 10.

Piotr Sosnowski 2015-08-10 08:46:42

Dziękuję za sugestię :)

Piotr Sosnowski 2015-08-10 08:41:33

Pozdrawiamy :)

Piotr Sosnowski 2015-08-10 08:41:18

I my dziękujemy za miły komentarz.

Andrzej Zieliński 2015-08-08 11:40:40

Wszystko co potrzeba w jednym wpisie. O niektórych narzędziach i stronach nie wiedziałem. Mega pomocne :)
I wzmianka o mnie wśród takiego grona sprawiła mi ogromną radość. Dzięki!!

Anna Czoska 2015-08-06 19:39:03

Piotr Sosnowski zabrakło tutaj @VirtualRecruiter, czy też @Rezumey.pl, które są również przydatnymi narzędziami na rynku pracy :)

Piotr Sosnowski 2015-08-06 15:45:29

Nie mogło Cię tu zabraknąć :) Dzięki za komentarz!

TeamQuest 2015-08-06 15:19:32

Serdecznie dziękuję za wspomnienie o naszym blogu

Pozdrawiam Łukasz

Adam 2015-08-06 15:12:35

Proszę bardzo :) Musiałem popracować nad angielskim i G'E mocno mi pomogło pod tym kątem. Wasze rady i wskazówki sprawiły, że rozmowa przebiegła świetnie. Będę tu zaglądał i dalej szkolił angielski:)

Paulina Basta 2015-08-06 14:32:17

Kompleksowo i rzetelnie. Ukłony!
Skromnie dziękuję za miejsce wśród tak zacnego towarzystwa.

Piotr Sosnowski 2015-08-06 13:59:48

Dzięki za miłe słowa :) Czy udało Ci się skutecznie przygotować do rozmowy online? Jak Twoje wrażenia?

Adam 2015-08-06 12:19:35

Jak zawsze profesjonalnie i na temat. Uwielbiam Państwa stronę i bardzo pomogła mi przygotować się przed rozmową o pracę. Jako, że działam w logistyce to znajomość języka angielskiego była niezbędna. Z mojej strony mogę polecić https://www.gettinenglish.com
naprawdę świetnie rozbudowany serwis do nauki języka online. Na szczególną uwagę zasługuje właśnie job interview w sekcji business English. Mój sukces na rozmowie zawdzięczam więc InterviewMe i Gettin' English ! Pozdrawiam, Adam

Piotr Sosnowski 2015-08-06 08:21:05

Cała przyjemność po naszej stronie :)

Asia Ignaczak 2015-08-06 06:42:35

Dobre zestawienie. Dzięki za wzmiankę!

 Powrót do wszystkich wpisów  Powrót do kategorii Jak szukać pracy?
Artykuły o podobnej tematyce