Moje konto
Gdzie i jak szukać pracy? [Portale i strony z ofertami 2021]

Gdzie i jak szukać pracy? [Portale i strony z ofertami 2021]

Jak szukać pracy w Internecie? Przed Tobą nasze kompendium wiedzy o polskim rynku pracy, zawierające strony i narzędzia. Musisz je znać, jeśli chcesz szybko znaleźć dobrą pracę.

Jak szukać pracy skutecznie?

 

Przed Tobą prawdziwe kompendium wiedzy na temat rynku pracy. Zebraliśmy strony i narzędzia, które mogą Ci pomóc w znalezieniu pracy. Wyszukiwarki ofert pracy, poradniki, przydatne aplikacje, informacje o pracodawcach oraz ciekawe blogi. Wszystko znajdziesz na naszej liście.

 

Czy chociaż jedno z tych pytań dotyczy Ciebie?

 

  • Chcesz znaleźć lub zmienić pracę?
  • Która wyszukiwarka pracy pokaże Ci najatrakcyjniejsze oferty dla Ciebie?
  • Gdzie znaleźć oferty pracy za granicą albo pracy tymczasowej?
  • Zastanawiasz się, ile możesz zarobić?
  • Chcesz otrzymywać więcej ofert pracy od rekruterów?
  • Czy są przydatne narzędzia lub aplikacje, które pomogą mi znaleźć pracę?

 

Jeśli tak, przeczytaj nasz przewodnik o tym, jak szukać pracy w Internecie.

 

Chcesz od razu napisać CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

szablon cv

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:

 

Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!

 

Stwórz CV teraz

 

Profesjonalne serwisy społecznościowe:

 

Na Goldenline nie tylko zbudujesz swoją sieć kontaktów biznesowych, ale także skorzystasz z wyszukiwarki ofert pracy. Możesz dodatkowo sprawdzić opinie o pracodawcach oraz znaleźć aktualne raporty dotyczące płac. Sprawdź koniecznie przed rozmową kwalifikacyjną.

 

LinkedIn to absolutna podstawa. Zanim zaczniesz przeglądać oferty pracy, stań się widoczny dla pracodawcy, zakładając (uaktualniając) profil w tym serwisie. Niezależnie od tego czy jesteś studentem i szukasz praktyki, czy Twój staż pracy wynosi 10 lat. Na LinkedIn znajdziesz też oferty pracy - również te niepublikowane w innych serwisach.

 

jak dostać pracę

 

Wyszukiwarki ofert pracy:

 

Każdy zna Pracuj.pl i słusznie, bo to największa w Polsce wyszukiwarka ofert pracy. Znajdziesz tam również Centrum Kariery z poradami dla osób szukających pracy.

 

Praca.pl zawiera zarówno wyszukiwarkę ofert pracy, jak i sekcję poradnikową m.in na temat rynku pracy czy utraty zatrudnienia. Możesz również zapisać się na subskrypcję ofert pracy, aby otrzymywać precyzyjnie wyselekcjonowane dla Ciebie ogłoszenia na maila.

 

Jobs.pl to najstarszy polski serwis z ogłoszeniami o pracę i bogate źródło wiedzy. Aktualnie znajdziesz tu ponad 40.000 ofert pracy oraz setki artykułów o tematyce poradnikowej, dotyczącej prawa pracy i aktualności z rynku pracy. Osobne zakładki - Praca za granicą oraz Praktyki i staże, to sprofilowana baza ogłoszeń dla użytkowników serwisu. 

 

szukanie pracy w internecie

 

InfoPraca.pl - InfoPraca.pl posiada aktualnie niemal 25 000 ofert pracy. Aplikacje kandydatów nie pozostają bez odpowiedzi – na każdym etapie rekrutacji wiadomo, jakie decyzje podejmuje pracodawca. Wyróżnikiem jest bardzo często uaktualniany blog i Job Alert – oferty pracy wysyłane na skrzynkę e-mail z częstotliwością określoną przez użytkowników.

 

MEDIACV - warto zajrzeć, bo jak piszą sami o sobie: “Chcemy, by codziennie ktoś dzięki nam znalazł pracę!”.

 

GazetaPraca.pl - to jeden z popularniejszych serwisów, na którym Polacy szukają pracy. Oprócz ofert znajdziesz tutaj wiele informacji o rynku pracy, zakładki "Praca dla studenta" i "Manager", a także kompendium wiedzy o pracy za granicą.

 

Gumtree - większość ofert to praca w gastronomii, recepcji, call center. Niech nie zwiedzie Cię jednak ilość ogłoszeń w tych branżach. Sprawdzenie ofert na Gumtree polecamy też kandydatom szukającym pracy w branży kreatywnej. Znamy historię osoby, która na Gumtree znalazła pracę w FashionTV!

 

Shookai to społecznościowy system poszukiwania pracowników z wielopoziomowym mechanizmem nagród. W Shookai polecane są oferty pracy, a nie osoby. Za każdą udaną rekrutację zarabiasz 100zł, a zatrudniona osoba dostaje bonus na start.

 

jak znaleźć pracę

  

PracaTobie.pl - na tym portalu znajdziesz aktualne oferty pracy, artykuły o rozwoju zawodowym i osobistym oraz porady dotyczące biznesu.

 

LinguaJob - jeśli jesteś specjalistą językowym, musisz regularnie odwiedzać tę stronę. Znajdziesz tu zarówno oferty pracy, jak i artykuły poradnikowe.

 

OLX - to popularny serwis ogłoszeń. Jeśli szukasz pracy w budownictwie, gastronomii, sprzedaży lub obsłudze klienta, sprawdź koniecznie tę stronę.

 

Aplikuj.pl - zawiera oferty z całego kraju, najpopularniejszy jest na południu Polski. Serwis organizuje także inicjatywy aktywizujące kandydatów do pracy, absolwentów i pracodawców (badania ankietowe, plebiscyty).

Praca owi.pl - znajdziesz tu ponad 11 tysięcy ofert pracy za granicą. W serwisie znajdują się też ogłoszenia o pracę w administracji, obsłudze klienta, sprzedaży, a także branży farmaceutycznej.

 

Praca Trovit - bardzo łatwo wyszukasz interesującą Cię ofertę pracy. Nie musisz czytać długiej listy ogłoszeń. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę stanowisko i miasto, żeby zobaczyć najlepiej dopasowane dla Ciebie wyniki.

 

Jobrapido - agregator ofert pracy, który zmienił swój wygląd. Ogłoszenia możesz przejrzeć wg stanowiska lub wg kategorii. Możesz też skorzystać z wyszukiwarki i szukać jednocześnie wg obydwu kryteriów.

 

careetJET.pl - wyszukiwarka dla osób szukających pracy w Polsce. Jedno kliknięcie wystarcza, aby uzyskać dostęp do wielu ogłoszeń pochodzących z różnych źródeł. 

 

JOBkralle -  niezależna wyszukiwarka pracy. Specjalnie opracowany mechanizm automatycznie przeszuka strony internetowe, aby znaleźć optymalny wynik dla Twojego zapytania. Jednym kliknięciem przeszukasz wiele stron internetowych i portali z ofertami pracy.

 

Jak szukać pracy za granicą?

 

Wiele ofert pracy za granicą znajdziesz na popularnych portalach pracy wymienionych wyżej. Jeśli potrzebujesz ich więcej, zajrzyj na Poloniusz.

 

Gdy już zdobędziesz pracę, będą Ci potrzebne informacje, które znajdziesz w tych artykułach: Podanie o pracę: wzór DOC i PDF, jak napisać [+bez doświadczenia] oraz Aneks do umowy o pracę [wzór]: zmiana pensji lub stanowiska

 

Narzędzia, które pomogą Ci znaleźć pracę

 

Ile razy zdarzyło Ci się zastanawiać, czy pracodawca otrzymał Twoje CV? Przecież Twoja aplikacja idealnie pasowała, ale nigdy nie otrzymałeś odpowiedzi…Dzięki YesWare dowiesz się, czy Twoje CV nie trafiło do kosza, spamu albo po prostu się nie zgubiło. Aplikacja pozwoli Ci sprawdzić, czy Twoja wiadomość dotarła do adresata. To darmowe narzędzie potrafi nawet więcej! Dowiesz się, czy pracodawca pobrał Twoje CV i list motywacyjny.  

 jak szukać pracy przez internet

 

Kiedy piszesz CV i list motywacyjny, na pewno uważasz na literówki. Błędy w CV robią naprawdę złe wrażenie i mogą przekreślić Twoją aplikację. LanguageTool pomoże Ci szybko sprawdzić Twoje dokumenty. Dlaczego jest lepsze niż korekta w Wordzie lub innych edytorach? Znajduje błędy w składni zdania. 

 

Znasz Jobscan? Wklej swoje CV oraz ofertę pracy, na którą aplikujesz. Aplikacja porówna, na ile CV jest dopasowane do rekrutacji! Efekt może Cię zaskoczyć! Często okażę się, że zapomniałeś dodać kluczowe dla danego pracodawcy osiągnięcia albo umiejętności. Niestety Jobscan działa tylko w języku angielskim.

 

Kreator CV online InterviewMe - Aplikacja pomoże Ci łatwo stworzyć profesjonalne CV. Gotowe CV możesz skopiować i szybko dopasować do innych ofert pracy, np. zmieniając szablon jednym kliknięciem myszy. Aplikacja zawiera wskazówki eksperta, które pomogą Ci skutecznie opisać wszystkie elementy CV. Zobacz, jak wyglądają wyniki:

 

Chcesz od razu napisać CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Zamień plik .doc na .pdf. Dlaczego warto wysyłać CV w pdf. zamiast edytowalnym pliku pisaliśmy w artykule 24 błędy w CV, przez które nie dostajesz pracy. Dzięki temu prostemu narzędziu, szybko zamienisz CV i list na pliki .pdf.

 

Na about.me możesz stworzyć swoją internetową wizytówkę. Dodasz krótki opis oraz linki do bloga, strony www, swojego portfolio oraz innych powiązanych z Tobą serwisów. Ciekawa opcja dla osób pracujących w branży kreatywnej.

 

jak szukać pracy w Internecie

 

Tutaj sprawdzisz, ile możesz zarobić...

 

Jak odpowiesz na pytanie o zarobki na rozmowie kwalifikacyjnej? Zanim pójdziesz na spotkanie, koniecznie sprawdź, ile powinieneś zarabiać na swoim stanowisku. Skorzystaj z tych trzech stron: 

 

 

Te informacje pomogą Ci wynegocjować wyższe wynagrodzenie. Jeśli chcesz się upewnić, że otrzymasz atrakcyjne warunki zatrudnienia, przeczytaj nasz artykuł.

 

jak szukać pracy w internecie

 

Zobacz też: Nagroda jubileuszowa w budżetówce — co mówi Kodeks pracy?

 

Jak szukać pracy po studiach? (lub w ich trakcie)

 

Absolvent.pl to serwis w całości poświęcony absolwentom. Jeśli właśnie skończyłeś studia, znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz tj. oferty staży i praktyk, forum, a także co ciekawe - opisy i recenzje odbytych przez innych użytkowników rozmów kwalifikacyjnych.

 

Feender.com - jeśli poszukujesz pracy i jesteś studentem lub absolwentem, dzięki tej stronie za pomocą jednego kliknięcia znajdziesz tysiące oferty pracy, praktyk i staży.

 

EMPLOCITY to serwis, w którym to pracodawca poszukuje i zabiega o Ciebie. Jak to działa? Uzupełniasz profil o swoje umiejętności i osiągnięcia. Pracodawcy nie widzą Twoich danych osobowych. Kandydatów wyszukują na podstawie umiejętności. Podobno system się uczy, a Ty z czasem zaczynasz otrzymywać coraz bardziej dopasowane do Ciebie oferty pracy. 

 

Jeśli aplikujesz na staż lub letnie praktyki koniecznie zajrzyj na stronę Staże i praktyki wysokiej jakości. Dzięki temu, nie spędzisz kilku miesięcy podając kawę albo obsługując kserokopiarkę. W serwisie znajdziesz informacje o firmach, które zapewniają kandydatom atrakcyjne staże.

 

Agregatory ofert pracy (strony, na których znajdziesz oferty z kilku serwisów):

 

Praca.WP.pl - ponad 100 tysięcy ofert pracy z całej Polski.

 

Indeed - w pełni darmowa, największa na świecie wyszukiwarka ofert pracy z przyjazną dla użytkownika aplikacją mobilną. Skupia w sobie wyniki wyszukiwania z większości portali pracy w Polsce, jak i zakładek kariery różnych pracodawców. Znajdziesz tam ponad 200 tysięcy aktualnych ofert pracy w kraju i za granicą. Plusami są brak reklam i zaawansowane filtrowanie przeszukiwanych ofert pracy.

 

Adzuna - wyszukiwarka skupiająca oferty pracy z takich portali jak jobs.pl, gratka.pl, Go Work.pl, praca.pl, infopraca. Na tę chwilę znajdziesz tutaj ponad 187 tysięcy ofert, a także blog z praktycznymi poradami dotyczącymi poszukiwania pracy.

 

szukanie pracy przez Internet

 

Przydatne strony:

 

HRstandard.pl to jeden z największych w Polsce portali skierowanych do osób związanych z branżą HR oraz źródło informacji o rynku pracy, trendach HR i wydarzeniach z branży. HRstandard to także miejsce dla osób zainteresowanych rozwojem zawodowym i wymianą doświadczeń. Znajdziesz tu wiele przydatnych artykułów dotyczących rekrutacji i nie tylko. 

 

happyhr.pl to portal z praktycznymi poradami dotyczącymi rekrutacji, podanymi w łatwej i przystępnej formie.

 

InterviewMe Pracodawcy - znajdziesz tutaj najważniejsze informacje i opinie najlepszych pracodawcach. Sprawdzisz także, czy firma prowadzi obecnie proces rekrutacyjny.

 

OSOBYZASOBY.pl - to przestrzeń dla specjalistów z obszaru HR, freelancerów oraz osób samodzielnie prowadzących swoje firmy, a chcących zgłębić wiedzę na konkretny temat z obszaru HR. To miejsce, w którym znajdziecie wiedzę, inspiracje, informacje o najnowszych trendach, a także najświeższe newsy z branży. 

 

 

Ciekawe blogi, które pokażą Ci jak szukać pracy.

 

Paulina Basta - zainspiruj się przemyśleniami Pauliny na temat pracy, (samo)rozwoju oraz dobrych praktyk w zarządzaniu zespołem!

 

szukanie pracy przez Internet

Blog E-peers - inspirujące materiały na temat kompetencji i rozwoju. Znajdziesz na nim m.in. informacje o tym, jakich kompetencji szukają pracodawcy, które z nich warto rozwijać i w jaki sposób?

 

Liczy się Wynik - nie wiesz, jak zmotywować się do pracy bądź jej poszukiwań? Masz wrażenie, że czas Ci ucieka? Stosując rady Bartka Popiela na pewno zwiększysz swoją produktywność w życiu prywatnym i zawodowym.

 

Trening Kariery - Kamila jest doradcą kariery i pomaga w znalezieniu pracy, a także określeniu ścieżki zawodowej. Pisze również CV i listy motywacyjne na zamówienie. Odwiedź jej blog, jeśli stoisz na rozstaju dróg. 

 

Piotr Michalak & Strategie Rozwoju - jeśli myślisz o prowadzeniu własnego biznesu, to musisz koniecznie odwiedzić stronę prowadzoną przez Piotra Michalaka. Nie tylko rozwieje Twoje wątpliwości, ale także pomoże zmienić negatywne nawyki.

 

Tajemnice kariery - dlaczego pisanie dobrych CV i listów motywacyjnych pomaga w zauważeniu własnych mocnych stron? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź na blogu Andrzeja Zielińskiego.

 

Teraz już wiesz, jak szukać pracy w Internecie.

 

Na koniec zrób jeszcze jedno: pobierz nasz darmowy ebook: "24 błędy w CV, pzez które nie dostajesz pracy" i czekaj na zaproszenia na rozmowy kwalifikacyjne!

 

Musisz napisać również list motywacyjny? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Czy masz propozycje stron lub narzędzi, które warto by dodać do bazy? Jeśli tak, pomóż nam ją rozszerzyć! Podziel się ciekawymi linkami w komentarzach.  

Oceń mój artykuł: jak szukac pracy strony
Średnia: 4.22 (319 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Piotr Sosnowski
Ekspert kariery, współtwórca InterviewMe i Zety. Swoje obserwacje z ponad 10 lat pracy w rekrutacji przelewa na papier, aby pomóc Ci napisać najlepsze CV i dostać wymarzoną pracę.
Linkedin

Podobne artykuły

Jak znaleźć pracę? 17 porad dla osób, które nie mogą znaleźć pracy

Jak znaleźć pracę? 17 porad dla osób, które nie mogą znaleźć pracy

Często świetni kandydaci i rewelacyjni pracownicy mają problem ze znalezieniem pracy. Zdarza się ofertę pracy otrzymują kandydaci znacznie gorsi od nich. Pokażę Ci 6 powodów, dlaczego tak się dzieje. Czy punkt 2 dotyczy także Ciebie? Przekonaj się, jeśli chcesz wiedzieć jak znaleźć pracę.

Zmiana pracy - kiedy i jak zrobić to bez stresu? A urlop?

Zmiana pracy - kiedy i jak zrobić to bez stresu? A urlop?

Dowiedz się, jakie sygnały oznaczają, że warto zmienić pracę i jak to zrobić, aby uniknąć nadmiernego stresu i znaleźć lepsze stanowisko (ponad 20 porad). Z artykułu dowiesz się także, co stanie się z niewykorzystanym urlopem i czy przy zmianie pracodawcy dostaniesz kredyt.