Jakie zainteresowania wpisać w CV? Przykłady hobby
Dobre hobby w CV to takie, które podkreśla Twoją osobowość lub konkretne cechy charakteru i kwalifikacje zawodowe — np. kreatywność, empatię, dobrą kondycję czy umiejętności twarde. Nie warto wpisywać do CV ogólnych zainteresowań, takich jak „podróże”, „muzyka”, „sport”, „książki” czy „film” — doświadczeni rekruterzy widzieli to już setki razy, więc tak opisane pasje nic nie wnoszą do Twojej aplikacji.
Dlatego najlepiej wybrać i wpisać do curriculum vitae swoje dwa lub trzy zainteresowania, po czym szczegółowo je rozwinąć. Np. takie hobby jak podróże możesz przedstawić, wymieniając liczbę odwiedzonych do tej pory państw, a film czy muzykę — wpisując do CV ulubiony gatunek i artystów. Jednym słowem, postaraj się, by Twój opis zainteresowań w CV był bardziej kreatywny.
Chcesz od razu napisać CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.
Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.
Dlaczego warto nam zaufać i skorzystać z kreatora InterviewMe? Tutaj poznasz opinie użytkowników, którzy już stworzyli w nim swoje CV lub list motywacyjny.
O nas
InterviewMe to popularny serwis kariery. W naszych poradnikach podpowiadamy m.in. jak znaleźć pracę marzeń i stworzyć dobre dokumenty aplikacyjne. Oferujemy również profesjonalny generator CV z podpowiedziami ekspertów i gotowymi treściami do wstawienia do każdej sekcji w CV.
Proces redakcyjny InterviewMe
Ten artykuł został sprawdzony przez nasz zespół i jest zgodny z procesem redakcyjnym InterviewMe. Zależy nam na dzieleniu się naszą wiedzą oraz dostarczaniu rzetelnych i godnych zaufania porad zawodowych dopasowanych do Twoich potrzeb. Nasze wysokiej jakości treści co roku przyciągają ponad 10 milionów czytelników. Ale na tym nie koniec. Regularnie publikujemy też autorskie badania, aby lepiej rozumieć rynek pracy i jesteśmy dumni, że cytują nas czołowe media w Polsce.