Moje konto
CV do Biedronki: wzór, porady + list motywacyjny do Biedronki

CV do Biedronki: wzór, porady + list motywacyjny do Biedronki

Tutaj dowiesz się, jak napisać skuteczne CV i list motywacyjny do Biedronki, a także znajdziesz wzory poszczególnych sekcji do wpisania w dokumencie.

Jeronimo Martins poszukując osób do pracy w Biedronce, oczekuje przede wszystkim dyspozycyjności, otwartości na kontakt z klientem i zaangażowania.

 

Te niezbyt wygórowane wymagania oznaczają, że do pracy zgłosi się wielu kandydatów, którzy mają bardzo podobne kwalifikacje. Jak wyróżnić się na ich tle? Przygotowując profesjonalne, rzucające się w oczy CV oraz list motywacyjny.

 

Dzięki naszym poradom, szybko przygotujesz skuteczne dokumenty aplikacyjne.

 

W tym artykule znajdziesz:

 • wskazówki, jak napisać CV do Biedronki, które zainteresuje pracodawcę
 • przykłady podsumowania zawodowego, doświadczenia, umiejętności, wykształcenia i zainteresowań do wpisania w CV do Biedronki
 • porady, jak napisać list motywacyjny kasjera/sprzedawcy Biedronki, aby otrzymać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

 

Chcesz od razu napisać CV do Biedronki? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

szablon cv

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:

 

Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!

 

Stwórz CV teraz

 

1. CV do biedronki rozpocznij od podsumowania zawodowego

 

Na samej górze CV umieść podsumowanie zawodowe. Jak wyjaśniają eksperci LeTourneau University, podsumowanie zawodowe to odpowiednik elevator pitch — jest to krótkie podsumowanie Twoich najważniejszych kwalifikacji i osiągnięć, które czynią z Ciebie niemal idealnego kandydata do pracy w Biedronce. Powinien się w nim znaleźć również Twój cel zawodowy.

 

O czym napisać w podsumowaniu zawodowym?

 

Kim jesteś. Możesz w jednym zdaniu napisać, jakie masz wykształcenie i doświadczenie zawodowe.

 

Jakie masz kwalifikacje. Opisz kompetencje, które będą najbardziej przydatne w pracy w Biedronce.

 

Jakie masz plany zawodowe. Możesz wyjaśnić, dlaczego wybrałeś właśnie tę ofertę pracy i w jakim kierunku chcesz się rozwijać na danym stanowisku.

 

Pamiętaj, że Twoje CV musi być dopasowane do oferty pracy. Skup się na tych doświadczeniach, umiejętnościach i osiągnięciach, które mają związek z wymaganiami w ogłoszeniu.

 

Jak te wskazówki zastosować w praktyce? Zobacz przykład.

 

Przykładowa oferta pracy w Biedronce

 

cv list motywacyjny biedronka

 

Biedronka CV — wzór podsumowania zawodowego

 

DOBRZE:

Jestem uczniem szkoły policealnej Cosinus na kierunku BHP i od 1,5 roku pracuję jako kasjer/sprzedawca w lokalnym sklepie spożywczym „Jogo”. Łatwo nawiązuję przyjacielskie relacje z klientami, sprawnie współpracuję z właścicielem sklepu i zdobyłem podstawową wiedzę w zakresie sprzedaży. Jestem też w pełni dyspozycyjny. W Biedronce chciałbym z czasem zostać kierownikiem zmiany i poszerzyć wiedzę sprzedażową.

ŹLE:

Jestem uczniem szkoły policealnej i pracuję jako kasjer. Wierzę, że świetnie sprawdzę się w pracy w Biedronce, ponieważ jestem osobą otwartą i sympatyczną. Interesuję się piłką nożną, a w wolnym czasie oglądam seriale. Jestem pewien, że spełniam Państwa oczekiwania i mam nadzieję, że spotkamy się podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Więcej dowiesz się z naszego poradnika: Cel i podsumowanie zawodowe w CV — jak napisać?

 

2. W CV do Biedronki skup się na doświadczeniu zawodowym

 

Jeśli posiadasz doświadczenie w pracy kasjera, sprzedawcy lub np. w obsłudze klienta, to sekcja doświadczenia zawodowego w Twoim CV będzie dla pracodawcy kluczowa.

 

W ten sposób pokażesz, że już wykorzystywałeś swoje kompetencje w praktyce.

 

Skup się na tych stanowiskach i obowiązkach, które są w największym stopniu związane z pracą w Biedronce. Najlepiej opisać je w tzw. odwróconej chronologii (zaczynając od Twojej obecnej firmy).

 

Pamiętaj, że w CV warto wpisać także staże i wolontariaty. Dla pracodawcy nie ma większego znaczenia, czy doświadczenie zdobyłeś w płatnej pracy czy też podczas bezpłatnych praktyk.

 

CV do Biedronki — wzór opisu doświadczenia zawodowego

 

DOBRZE:

01.2019–obecnie Sklep spożywczy „Jogo”

Stanowisko: Kasjer/sprzedawca

Obowiązki:

 • profesjonalna obsługa klienta przy kasie fiskalnej
 • doradzanie klientom przy wyborze produktów
 • dbanie o właściwy sposób ekspozycji towarów
 • przyjmowanie dostaw i wykładanie towaru
 • zapewnienie standardów czystości i jakości w sklepie
ŹLE:

2019–obecnie Sklep spożywczy

Kasjer

 

Obsługa klienta

Doradzanie klientom

Odbiór towaru

Wykładanie towaru

Więcej dowiesz się z naszego poradnika: Jak opisać doświadczenie zawodowe w CV?

 

3. Jakie umiejętności wpisać w CV do Biedronki?

 

W curriculum vitae powinieneś opisać zarówno twarde, specjalistyczne umiejętności, jak również kompetencje miękkie. Te ostatnie są szczególnie ważne, ponieważ na co dzień będziesz pracował w zespole i będziesz miał bezpośredni kontakt z klientami.

 

Doradcy University of Richmond podkreślają, że opisując swoje kwalifikacje, powinieneś być jak najbardziej konkretny. Znasz język angielski? Wpisz swój poziom zaawansowania. Zdobyłeś certyfikat z zakresu sprzedaży? Podaj jego nazwę i organ, który Ci go przyznał.

 

CV Biedronka — przykładowe umiejętności do wpisania

 

Umiejętności twarde:

 

 • obsługa kasy fiskalnej
 • język angielski — poziom B1
 • prawo jazdy kat. B
 • obsługa komputera
 • Word, Excel — poziom podstawowy
 • wiedza z zakresu sprzedaży
 • wiedza z zakresu ekspozycji towaru

 

Umiejętności miękkie:

 

 • łatwość w nawiązywaniu kontaktu z klientem
 • umiejętność pracy w zespole
 • umiejętność radzenia sobie z trudnym klientem
 • gotowość do pracy w systemie zmianowym
 • zaangażowanie i chęć nauki

 

Więcej dowiesz się z naszego poradnika: Jak opisać umiejętności w CV?

 

Chcesz od razu napisać CV do Biedronki? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

4. Czy w CV do Biedronki opisywać wykształcenie?

 

Chociaż Jeronimo Martins w ofertach pracy zazwyczaj nie wymaga od kandydatów do pracy w Biedronce określonego wykształcenia, to w CV warto o nim wspomnieć.

 

Wystarczy podać nazwę uczelni/szkoły, lata nauki, kierunek oraz uzyskany tytuł.

 

Pamiętaj też, że w sekcji edukacji w CV warto napisać o ukończonych szkoleniach i kursach. Oczywiście jeśli mają one jakiś związek ze stanowiskiem, o które się ubiegasz (np. dotyczyły technik sprzedażowych lub obsługi klienta).

 

Biedronka CV — wzór opisu wykształcenia

 

2019–obecnie szkoła policealna „Cosinus”

Kierunek: BHP

 

Ukończone kursy:

„Skuteczne techniki sprzedaży” (StrefaKursów, 2020)

 

Więcej dowiesz się z naszego poradnika: Jak skutecznie opisać wykształcenie w CV?

 

5. Czy w CV do Biedronki warto podawać zainteresowania?

 

Hobby i zainteresowania w CV to nie jest to obowiązkowa sekcja.

 

Jednak jeśli masz pasje lub hobby, które mogą być interesujące dla pracodawcy, to warto to zrobić. Unikaj jednak wpisywania typowych zainteresowań, takich jak oglądanie telewizji czy granie w gry komputerowe.

 

Przykład zainteresowań do CV do Biedronki

 

W wolnym czasie poszerzam wiedzę z zakresu sprzedaży i zarządzania, a także uprawiam sport (bieganie, siłownia).

Wskazówka: Pamiętaj też, aby na samym dole CV umieścić klauzulę ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych. Jeśli tego nie zrobisz, Twój dokument może od razu trafić do kosza! Aktualną treść tej formułki znajdziesz w artykule: Klauzula CV zgodna z przepisami RODO — wzór

Więcej dowiesz się z naszego poradnika: Przykłady zainteresowań do wpisania w CV

 

6. Jak napisać list motywacyjny do Biedronki?

 

W formularzu aplikacyjnym do pracy w Biedronce wymagane jest przesłanie CV. Jednak warto dołączyć do niego również list motywacyjny. Pokażesz w ten sposób, że naprawdę zależy Ci na stanowisku i udowodnisz, że jesteś idealnym kandydatem.

 

Jak stworzyć ten dokument?

 

List motywacyjny do Biedronki (np. dla kasjera/sprzedawcy) — wskazówki

 

 1. List motywacyjny dopasuj do oferty pracy w Biedronce.

 

Podobnie jak CV, list motywacyjny do Biedronki również musi odpowiadać na wymagania pracodawcy. Skup się na tych kwalifikacjach, które będą najbardziej przydatne na danym stanowisku (i pracodawca wspomina o nich w ofercie pracy).

Wskazówka: Jeśli piszesz list motywacyjny na stanowisko sprzedawcy, zerknij tu: List motywacyjny sprzedawcy: wzór i porady

 1. Pokaż korzyści, jakie przyniesiesz pracodawcy.

 

W liście motywacyjnym do Biedronki nie ma sensu wypisywać samych umiejętności i innych kwalifikacji. Do tego służy CV. W liście motywacyjnym skup się na tym, jak Twoje kompetencje przełożą się na codzienne obowiązki i sukces pracodawcy. Możesz np. podać przykłady sytuacji, w których wykorzystasz określone umiejętności.

 

 1. W liście motywacyjnym do Biedronki nie kopiuj CV.

 

List motywacyjny to świetna okazja, aby poszerzyć suche informacje z CV i pokazać swoją ludzką twarz. W tym dokumencie warto skupić się na swojej motywacji oraz kompetencjach miękkich, które są szczególnie ważne w pracy w Biedronce.

 

 1. Pamiętaj o tych szczegółach.

 

List motywacyjny do Biedronki, podobnie jak CV, powinien zmieścić się na 1 stronie A4. Dokument postaraj się zaadresować do konkretnej osoby, czyli np. HR managera. List motywacyjny oraz CV zapisz i wyślij w formacie PDF. Dzięki temu będziesz miał pewność, że dokumenty wyświetlą się u pracodawcy w 100% poprawnie.

 

Więcej dowiesz się z naszego poradnika: Jak napisać krótki list motywacyjny?

 

Musisz napisać również list motywacyjny do Biedronki? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Piszesz CV i list motywacyjny do Biedronki i masz dodatkowe pytania? Możesz je zadać w komentarzu pod artykułem. Chętnie Ci pomożemy!

Oceń mój artykuł: cv list motywacyjny biedronka
Średnia: 5 (3 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Wojciech Martyński
Ekspert kariery, autor ponad 100 artykułów InterviewMe z poradami dotyczącymi pisania CV i listu motywacyjnego, rozmów kwalifikacyjnych oraz poszukiwania pracy. Swoją wiedzą dzielę się również odpowiadając na pytania w komentarzach.
Linkedin

Podobne artykuły

CV i list motywacyjny kierownika sklepu - wzór, przykłady + 7 porad

CV i list motywacyjny kierownika sklepu - wzór, przykłady + 7 porad

Dowiedz się, jak napisać skuteczne CV i list motywacyjny kierownika sklepu, które zainteresują pracodawców. W artykule znajdziesz wskazówki jak opisać doświadczenie, umiejętności, wykształcenie czy zainteresowania. Dowiesz się także, jak napisać CV kierownika sklepu po angielsku.