Moje konto
CV do sklepu odzieżowego [też dla osób bez doświadczenia]

CV do sklepu odzieżowego [też dla osób bez doświadczenia]

CV do sklepu odzieżowego można napisać tak, by szybko przyniosło efekt, czyli zaproszenie na rozmowę o pracę. Zobacz, jak napisać do sklepu odzieżowego.

Szukanie pracy bywa stresujące. Prawie jak polowanie na wyprzedaże. W dodatku opisanie w CV obowiązków, które wykonywało się sklepie odzieżowym, to nie lada wyzwanie. Jak to zrobić, żeby wyglądały zachęcająco?

 

Spokojnie, jesteś w dobrym miejscu.

 

Za chwilę zobaczysz, jak napisać CV do sklepu odzieżowego, by dostać zaproszenie na rozmowę o pracę. Sam ten dokument może sprawić, że już za chwilę będziesz doradzać klientom w H&M albo... Chanel

 

Z tego artykułu dowiesz się:

 • jak wyróżnić swoje CV do sklepu odzieżowego
 • jakie sekcje powinno zawierać Twoje CV
 • na co zwrócić uwagę pisząc CV do sklepu odzieżowego, zwłaszcza jeśli nie ma się doświadczenia.

 

Chcesz od razu napisać CV do sklepu odzieżowego? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

szablon cv

 

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:

 

Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!

 

Stwórz CV teraz

 

1. Od czego zacząć pisanie CV do sklepu odzieżowego? 

 

Kupować kota w worku? Nikt na to nie pójdzie. Tak samo rekruter nie kupi Twojej kandydatury, jeśli dobrze jej nie opiszesz. Właśnie dlatego musisz stworzyć podsumowanie zawodowe w CV, czyli krótki opis swojej kandydatury, i umieścić je na samej górze CV pod danymi osobowymi.

 

Oto przykład podsumowania zawodowego w CV do sklepu odzieżowego:

 

Jestem energicznym i odpowiedzialnym sprzedawcą z doświadczeniem w pracy w trzech sklepach odzieżowych. Lubię pracę z ludźmi i mam na swoim koncie sukcesy w postaci bardzo dobrych wyników sprzedaży (o 25% lepsze rezultaty niż reszta zespołu). Jestem fanem Państwa marki i wiem, że będę reprezentował ją zgodnie z Państwa oczekiwaniami. 

 

Takie szczere podsumowanie zawodowe, a zarazem pełne istotnych informacji na temat Twoich kwalifikacji, zrobi duże wrażenie na rekruterze. Jak widzisz, nie trzeba silić się na skomplikowane słownictwo ani poważny ton. 

 

Po prostu napisz, w czym jesteś dobry, dlaczego tak myślisz i dodaj jedno zdanie na temat Twojego zainteresowania działalnością firmy. W podsumowaniu zawodowym do sklepu odzieżowego musisz umieć sam dobrze zareklamować samego siebie. 

 

Gdy Twoja kariera nabierze rozpędu, przyda Ci się ten artykuł: CV i list motywacyjny kierownika sklepu — wzór, jak napisać

 

2. Doświadczenie w CV do sklepu nie musi dotyczyć tylko sprzedaży

 

Tutaj przyda Ci się formuła o nazwie C&A, czyli Chwal się i Aspiruj. Chodzi o to, że sekcji Doświadczenie poza obowiązkami wymienić osiągnięcia, a także pamiętać, by treść tej rubryki dopasować do oferty pracy

 

Jeśli nie jesteś pewien, czy pamiętasz teraz wszystkie obowiązki, które wykonywałeś, przyjrzyj się dobrze ogłoszeniu. Tam jest napisane, czego wymaga się od kandydata. 

 

Zastanów się, co naprawdę udawało Ci się robić dobrze w poprzedniej pracy, a potem opisz to krótko jako swoje osiągnięcie. Jeśli dasz radę, podaj konkretne liczby i procenty (np. Udało mi się awansować na menadżera sklepu po dwóch miesiącach pracy).

 

Samo wypunktowanie zadań wykonywanych na poprzednim stanowisku, nie wystarczy. Za to gdy podasz swoje osiągnięcia, Twoje CV stanie się dużo lepsze niż aplikacje konkurentów. Oto przykład:

 

Doświadczenie w CV do sklepu odzieżowego

 

01.09.2018 - do teraz 

Sprzedawca w sklepie Zaczarowany ołówek w Warszawie

Obowiązki:

 • profesjonalna obsługa klienta
 • doradztwo w zakresie doboru oferowanych przez markę produktów
 • budowanie relacji z klientem
 • dbanie o estetyczny wygląd sklepu
 • dbanie o dobry wizerunek marki
 • przygotowywanie wystaw sklepowych

Dodatkowe obowiązki:

 • Prowadzenie strony FB sklepu

Osiągnięcia:

 • projekt wystawy sklepu z artykułami biurowymi, dzięki któremu obroty wzrosły o 34%

 

Przejrzałam setki ogłoszeń o pracę do sklepu odzieżowego. Wcale nie we wszystkich wymagano doświadczenia na podobnym stanowisku. Co to oznacza dla Ciebie? Jeśli nie pracowałeś wcześniej w sklepie, możesz napisać CV bez doświadczenia, a Twoje szanse na dostanie pracy w sklepie wciąż będą duże. 

 

Pamiętaj tylko o tym, żeby wspomnieć o stażach lub inicjatywach szkolnych/studenckich. Przyda się informacja nawet o drobnych pracach wakacyjnych. Dobre wrażenie zrobi także np. wolontariat w CV

 

Więcej wskazówek na temat opisywania osiągnięć w CV znajdziesz tutaj: Jak w CV opisać osiągnięcia pracownika — przykłady

 

3. Umiejętności w CV do sklepu są najważniejsze

 

Masz wiele cennych umiejętności. Może tylko ze wszystkich nie zdajesz sobie sprawy. W CV do sklepu będą liczyły się przede wszystkim dobra organizacja pracy, dyspozycyjność, kultura osobista. Warto też podać takie cechy charakteru w CV, jak np. otwartość czy cierpliwość. 

 

Chcesz pozytywnie zaskoczyć rekrutera? Podziel tę sekcję na umiejętności twarde i miękkie. Dzięki temu Twoje CV stanie się bardziej przejrzyste i poukładane. Bez tego podziału będzie wyglądało niczym wnętrze sklepu tuż po ogłoszeniu wyprzedaży. Czyli jak jeden wielki chaos. 

 

Umiejętności w CV do sklepu

 

Umiejętności twarde

 

 • obsługa kasy fiskalnej i terminala
 • zarządzanie zapasami

 

Umiejętności miękkie

 

 • dobre zarządzanie czasem
 • organizacja pracy
 • kreatywność
 • cierpliwość
 • umiejętność pracy w grupie 
 • otwartość
 • dyspozycyjność
 • umiejętność dopasowania się do obowiązujących standardów pracy 
 • motywacja do pracy

 

Co zrobić, jeśli ciężko Ci pochwalić się umiejętnościami, bo nigdy wcześniej nie pracowałeś? Po pierwsze — nie martwić się, bo CV ucznia i CV studenta ma bardzo dużo zalet, które są cenione przez pracodawców zatrudniających do sklepu. Na przykład: dyspozycyjność. 

 

Nie oszukujmy się, nie będziesz forever 21. Dopóki masz okazję zaoferować pracodawcy swoją dostępność o różnych porach dnia lub także w weekendy, koniecznie o tym wspomnij. 

 

Chcesz od razu napisać CV do sklepu odzieżowego? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

4. Wykształcenie w CV do sklepu nie musi być pełne

 

Tutaj musisz być trochę bardziej reserved. Nie dodawaj wszystkich etapów edukacji do CV. Nie musisz chwalić się każdą ukończoną szkołą. Wystarczy tylko ostatnia. Jeśli jesteś po studiach, umieść w CV szkołę wyższą, jeśli po maturze — tylko szkołę średnią.

 

Przydadzą się za to kursy i szkolenia w CV. Tego nigdy za mało. Pamiętaj tylko, żeby wiązały się one w jakiś sposób z pracą w sklepie. Ogólnie przyjmij zasadę, by w tym dokumencie zamieścić maksimum wartościowej treści w jak najbardziej zwięzły sposób. CV na jedną, dwie strony całkowicie wystarczy. 

 

Wykształcenie w CV do sklepu

 

2013-2016 Liceum Ogólnokształcące nr 8 w Brodnicy

Klasa o profilu matematycznym

 

Jeśli zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób zaprojektować swoje CV, by jak najlepiej pokazywało Twoje dobre strony, przeczytaj: Rodzaje i struktura CV — oto 3 rodzaje życiorysów

 

5. Hobby w CV do sklepu odzieżowego dopasuj mądrze do oferty pracy

 

Sekcja zainteresowania w CV jest niepozorna. Niby nic takiego, ale z jakichś powodów znajduje się w każdym CV. Sztuka to odpowiednio ją wykorzystać. Jak? Udowadniając, że masz naturalny dar albo pasję do czegoś, co związane jest z Twoją pracą.

 

Jako sprzedawca w sklepie odzieżowym, będziesz miał codziennie wielu kontaktów z innymi ludźmi, będziesz musiał odpowiadać na ich pytania, a czasami cierpliwie słuchać narzekania. Teraz masz szansę udowodnić, że dasz radę. 

 

Oto przykład:

 

Zainteresowania w CV do sklepu odzieżowego

 

Interesuję się nowymi trendami i modą. W wolnych chwilach udzielam się jako opiekun dziecięcy w ośrodku pomocy społecznej. Organizowanie dzieciom zajęć, ustalenie planu ich dnia i koordynowania przebiegu zabaw nauczyło mnie planowania, komunikowania z innymi i dużej cierpliwości. 

 

Jak widzisz, warto odejść od starej formuły opisywania hobby, czyli wyliczania zainteresowań typu: muzyka, kino, podróże. Jeśli w dwóch zdaniach opiszesz z pasją, czym się interesujesz, wszystko będzie wyglądało dużo bardziej wiarygodnie.

 

Na koniec — dwie bardzo ważne rzeczy. Po pierwsze: zawsze pamiętaj o klauzuli CV! Jeśli nie dodasz zgody na przetwarzanie danych osobowych do swojego życiorysu, możesz pożegnać się z pracą. To dlatego, że bez klauzuli, rekruter nie będzie mógł korzystać ze wszystkich udostępnionych przez Ciebie informacji na Twój temat. 

 

Druga sprawa to list motywacyjny do sklepu odzieżowego. Z reguły nie jest on wymagany, ale jeśli natrafisz na ofertę, która będzie nakazywała go przysłać, przeczytaj koniecznie ten artykuł: Jak napisać list motywacyjny? (Wzór ogólny).

 

Musisz napisać również list motywacyjny do sklepu odzieżowego? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Jeśli pisałeś kiedyś CV i list motywacyjny do sklepu, podziel się swoimi doświadczeniami na forum poniżej artykułu. Możesz też zadać nam pytanie — chętnie odpowiemy.

Oceń mój artykuł: cv do sklepu odziezowego
Średnia: 5 (4 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Marta Rojewska
Ekspertka kariery w InterviewMe. W swoich tekstach staram się poruszyć wszystkie kwestie związane z życiem zawodowym. Moja misja? Pomóc Ci w znalezieniu dobrze dopasowanego miejsca pracy.

Podobne artykuły