Moje konto
List motywacyjny konstruktora - wzór [+ 5 porad, jak napisać]

List motywacyjny konstruktora - wzór [+ 5 porad, jak napisać]

Tutaj znajdziesz wzór listu motywacyjnego konstruktora i wskazówki, jak napisać taki dokument, by zwrócić uwagę pracodawcy. Stwórz swój dokument z nami.

Istnieje idealne konstrukcja listu motywacyjnego, która sprawia, że dokument jest czytelny i skuteczny. List motywacyjny konstruktora ma być dopracowany pod każdym względem i pokazywać, że nie ma rzeczy, do której nie podchodzisz z precyzją i zaangażowaniem.

 

Zaraz pokażemy Ci, jak wygląda wzór listu motywacyjnego konstruktora, dzięki któremu łatwiej zaprojektujesz własny dokument.

 

Z tego artykułu dowiesz się również: 

 • jakie elementy powinien zawierać dobry list motywacyjny
 • jaką długość powinien mieć list motywacyjny
 • o czym warto napisać w liście motywacyjnym konstruktora.

 

Chcesz napisać list motywacyjny konstruktora? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

cv i list motywacyjny

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:

 

Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!

 

Stwórz list motywacyjny teraz

 

List motywacyjny konstruktor (wzór)

 

Miejscowość, data

 

Twoje imię i nazwisko

Numer telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata

Nazwa firmy

Adres firmy

 

Szanowny Panie / Szanowna Pani / Szanowni Państwo,

 

z przyjemnością aplikuję na stanowisko konstruktora w Państwa firmie. Wierzę, że moje doświadczenie, wiedza i kompetencje przełożą się na sukces Państwa organizacji.

 

Dlaczego uważam, że warto mnie zatrudnić na stanowisku konstruktora?

 

 1. Jestem osobą ambitną i lubię poświęcać się swojej pracy. Wierzę, że tylko odpowiednie zaangażowanie, które idzie w parze z rzetelną wiedzą, doprowadzają do sukcesu zawodowego. 
 2. Mam wyższe wykształcenie techniczne (kierunek: automatyka), które świetnie przygotowało mnie do wykonywania zawodu konstruktora. Nowoczesna technika pasjonuje mnie od lat, dlatego chciałbym mieć udział w powstawaniu nowych, ciekawych produktów. Wiem, że mam ku temu wszelkie kwalifikacje takie jak doskonała znajomość systemów CAD 2D i 3D, swobodne porozumiewanie się w języku angielskim i umiejętność czytania rysunków technicznych. 
 3. Jako pracownik dyspozycyjny i umiejący pracować pod presją czasu, świetnie odnajdę w Państwa zespole, który imponuje mi swoją ambicją i innowacyjnym podejściem do zagadnień technicznych. 

 

Chętnie spotkam się z Państwem osobiście, aby opowiedzieć więcej o swoim doświadczeniu i kwalifikacjach, a także odpowiedzieć na Państwa pytania.

 

Z poważaniem,

Twoje imię i nazwisko

 

Chcesz napisać list motywacyjny konstruktora? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Jak napisać skuteczny list motywacyjny konstruktora?

 

Każdy list motywacyjny to mini reklama kandydata. Prawda jest taka, że trzeba umieć się sprzedać i udowodnić swoją wartość jako — w Twoim wypadku — profesjonalnego konstruktora. Dlatego zastanów się, co tak naprawdę Cię wyróżnia i jakie są twoje największe atuty. A potem napisz o tym w przekonujący sposób.

 

Pamiętaj też, że dobry list motywacyjny musi być również poprawny pod względem formalnym. Oto jak to osiągnąć.

 

List motywacyjny konstruktora — o czym pamiętać, pisząc ten dokument?

 

 1. Nie pisz obszernego listu motywacyjnego.

 

Wystarczy jeśli napiszesz krótki list motywacyjny — jedna strona to maksimum. Podziel dokument na kilka akapitów. W 3-4 punktach udowodnij, dlaczego warto Cię zatrudnić. W takiej formie list motywacyjny będzie czytelny i przejrzysty.

 

 1. Chwal się swoimi kwalifikacjami.

 

Skup się na swoim najważniejszych umiejętnościach twardych i miękkich. Na pewno wymieniłeś już cechy charakteru w CV, teraz pora rozwinąć tę listę. Wybierz najważniejsze kompetencje i pokaż, jak możesz wykorzystać je w pracy na stanowisku konstruktora.

 

 1. Nie kopiuj informacji zawartych w CV.

 

To nie ma sensu. List motywacyjny będzie bezużyteczny jeśli powielisz wszystkie informacje, jakie zawarłeś w swoim życiorysie. Każdy przykładowy list motywacyjny do pracy ma swoją narrację i daje Ci możliwość wejścia w dialog z rekruterem. Pisanie takiego dokumentu to również świetne ćwiczenie przed rozmową kwalifikacyjną

 

 1. Sprawdź błędy ortograficzne i zatroszcz się o poprawne słownictwo.

 

List motywacyjny konstruktora to dokument formalny. Trzeba używać w nim odpowiednich zwrotów grzecznościowych i unikać błędów składniowych, ortograficznych i interpunkcyjnych (połowa rekruterów odrzuca aplikacje, które zawierają takie wpadki). To dotyczy również sytuacji, gdy piszesz list motywacyjny po angielsku

 

 1. Pamiętaj o kwestiach formalnych.

 

Zapisz swój list motywacyjny w PDF. To da Ci pewność, że dokument nie stracił formatowania, jakie mu nadałeś. Dodałeś klauzulę do CV? Jeśli tak, klauzula w liście motywacyjnym nie jest już wymagana. 

 

Więcej dowiesz się z naszego poradnika: Jak napisać list motywacyjny?

 

Musisz napisać również CV konstruktora? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Masz dodatkowe pytania, jak napisać list motywacyjny konstruktora? Możesz je zadać w komentarzu poniżej.

Oceń mój artykuł: list motywacyjny konstruktor
Średnia: 5 (1 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Marta Rojewska
Ekspertka kariery w InterviewMe. W swoich tekstach staram się poruszyć wszystkie kwestie związane z życiem zawodowym. Moja misja? Pomóc Ci w znalezieniu dobrze dopasowanego miejsca pracy.

Podobne artykuły