CV fizjoterapeuty / masażysty: wzór, jak napisać
Stwórz CV terazDlaczego muszę pisać CV? Przecież w zawodzie fizjoterapeuty najważniejsze są moje umiejętności! Zadajesz sobie to pytanie? Podobnie myślą dziesiątki Twoich koleżanek i kolegów po fachu, którzy czytają tę samą ofertę pracy co Ty.
Niektórzy z nich mają większe doświadczenie lub ukończyło więcej specjalistycznych kursów. Jak zatem możesz zainteresować pracodawcę? Przygotowując niemal perfekcyjne CV fizjoterapeuty.
Z tego artykułu dowiesz się:
- od czego powinien zacząć swoje CV fizjoterapeuta, aby od razu się wyróżnić
- w jaki sposób opisać swoje doświadczenie, umiejętności i edukację
- jak napisać CV dla fizjoterapeuty lub masażysty po angielsku.
Chcesz od razu napisać CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.
Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.
Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:
Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!
CV fizjoterapeuta — wzór
Jan Tomczyk
Fizjoterapeuta
+48 665 466 123
jan.tomczyk@domena.com
Podsumowanie
Komunikatywny i świetnie zorganizowany magister fizjoterapii z 6-letnim doświadczeniem jako fizjoterapeuta i masażysta. W ostatnim kwartale 2023 r. otrzymałem 100% pozytywnych opinii w ankiecie badającej satysfakcję pacjentów. W pracy na co dzień posługuję się językiem angielskim. W Państwa firmie chciałbym rozwijać swoje umiejętności w rehabilitacji dzieci i młodzieży.
Doświadczenie
10.2019–obecnie Centrum Medyczne ZDROWIE
Stanowisko: Fizjoterapeuta / Masażysta
Główne obowiązki:
- Wykonywanie zabiegów z zakresu fizjoterapii i masażu.
- Diagnostyka wad postawy ciała.
- Realizacja zabiegów rehabilitacyjnych, kondycyjnych i usprawniających.
- Nadzorowanie poprawności wykonywania ćwiczeń.
Dodatkowe obowiązki:
- Obsługa gości SPA.
- Obsługa punktu zaopatrzenia ortopedycznego.
Osiągnięcia:
- 100% pozytywnych opinii w badaniu satysfakcji pacjentów.
07.2018–09.2019 Uzdrowisko „Źródło”
Stanowisko: Stażysta w zespole fizjoterapeutów
Obowiązki:
- Wykonywanie masażu biurowego oraz relaksacyjnego.
- Prowadzenie zajęć z kinezyterapii.
- Zabiegi z zakresu fizjoterapii sportowej.
Umiejętności
- Terapia zaburzeń chodu
- Prowadzenie treningów funkcjonalnych
- Wykonywanie masażu sportowego
- Terapia niemowląt
- Prowadzenie dokumentacji medycznej
- Leczenie zespołów bólowych kręgosłupa metodą McKenziego
- Neurorehabilitacja z terapią funkcjonalną ręki
- Neurodiagnostyka niemowląt i dzieci
- Łatwość nawiązywania kontaktów z dziećmi i młodzieżą
- Entuzjazm i zaangażowanie
- Umiejętność pracy w zespole
- Wysoka kultura osobista
- Cierpliwość i życzliwość
Wykształcenie
2013–2018 Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
Kierunek: Fizjoterapia
Uzyskany tytuł magistra
Szkolenia i kursy
- Kurs masażu I i II stopnia (2023)
- Analiza i terapia zaburzeń chodu (2023)
- Rehabilitacja w zaburzeniach rozwojowych niemowląt (2022)
- Kompleksowa Terapia Ręki (2019)
- Kolano — najskuteczniejsze interwencje fizjoterapeutyczne (2018)
- Wkładki ortopedyczne — koncepcja Balkeforsa (2018)
Zainteresowania
Interesuje mnie holistyczne podejście do fizjoterapii — chętnie poszerzam swoją wiedzę z zakresu dietetyki oraz parazytologii. W wolnym czasie gram w tenisa i chodzę po górach.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.
Chcesz od razu napisać CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.
Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.
A jak wyglądają prawdziwe aplikacje do pracy w branży medycznej? Sprawdziliśmy to, analizując ponad milion CV i listów motywacyjnych naszych użytkowników. Oto kilka wniosków.
Statystyki o CV do zawodów medycznych
- Przeciętne CV pracowników medycznych zawiera od 101 do 300 słów.
- Pracownicy branży zdrowia wpisują do CV średnio 3 miejsca pracy.
- Użytkownicy InterviewMe, którzy pracują w zawodach medycznych, najczęściej używają szablonu Cascade.
1. Jak zacząć CV fizjoterapeuty?
Wyobraź sobie, że na imprezie poznajesz nową osobę. Szybko pada wówczas pytanie: czym się zajmujesz?
Jak na nie odpowiesz? Prawdopodobnie krótko opowiesz o tym, że jesteś fizjoterapeutą, gdzie studiowałeś i w jakim miejscu teraz pracujesz. Być może pochwalisz się również jakimś osiągnięciem. Będzie Ci zależało na tym, aby Twój rozmówca zobaczył Cię w jak najlepszym świetle.
Podobnie jest z pisaniem CV. Fizjoterapeuta powinien od razu zainteresować pracodawcę, dodając na górze życiorysu tzw. podsumowanie zawodowe (nazywane również profilem lub celem zawodowym).
Podsumowanie to krótki opis Twojego doświadczenia, umiejętności, wykształcenia i najważniejszych osiągnięć. Dzięki niemu możesz od razu pokazać rekruterowi, że jesteś idealnym kandydatem. Nie każdy wzór CV, który znajdziesz w internecie, zawiera tę sekcję, dlatego tym bardziej łatwo się dzięki niej wyróżnić. W tym celu odpowiedz na kilka pytań:
Kim jesteś? W 1-2 zdaniach opisz, jakie masz wykształcenie i doświadczenie. Przykład: Jestem magistrem fizjoterapii poznańskiej AWF i od 2 lat pracuję jako fizjoterapeuta w centrum medycznym XYZ.
Jakie są Twoje najważniejsze umiejętności i osiągnięcia? Pochwal się sukcesami i kompetencjami, które są istotne z punktu widzenia pracodawcy. Przykład: Ukończyłam podstawowy kurs z zakresu kinezjotapingu. Jestem ceniona przez moich pacjentów (średnia ocen 4.9/5 w serwisie ZnanyLekarz).
Jaki masz cel zawodowy? Napisz, w jaki sposób będziesz się realizował w nowym miejscu pracy, co wniesiesz do firmy i jakie są Twoje najbliższe plany zawodowe. Przykład: W Państwa firmie chciałbym rozwijać się w zakresie rehabilitacji sportowej.
Wskazówka: Podsumowanie zawodowe w CV fizjoterapeuty powinno mieć maksymalnie 50 słów i zajmować 3-4 linijki. Skup się tylko na najważniejszych informacjach, które nawiązują do oferty pracy.
Oto przykładowa oferta pracy dla fizjoterapeuty:
A to przykład podsumowania zawodowego:
CV fizjoterapeuty — wzór podsumowania zawodowego
DOBRZE |
---|
Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie (tytuł magistra). Od 2 lat pracuję jako fizjoterapeuta na letnich i zimowych obozach dla niepełnosprawnych dzieci, organizowanych przez fundację „Pomagam”. W pracy na co dzień posługuję się językiem angielskim. W Państwa firmie chciałbym rozwijać swoje umiejętności w rehabilitacji dzieci i młodzieży. |
ŹLE |
---|
Posiadam tytuł magistra fizjoterapii i pracuję w zawodzie. Obecnie sezonowo zajmuję się rehabilitacją niepełnosprawnych dzieci. Dobrze znam język angielski. Uważam, że będę idealnym kandydatem i sprawdzę się w pracy fizjoterapeuty w Państwa firmie. |
Dlaczego pierwszy fizjoterapeuta bardziej zainteresuje pracodawcę?
- Pierwszy kandydat napisał konkretnie, na jakiej uczelni studiował, ile lat doświadczenia posiada, a także podał nazwę pracodawcy. Dzięki temu jest bardziej wiarygodny (pracodawca może łatwo zweryfikować informacje).
- Pierwszy kandydat wzmocnił informację o znajomości języka angielskiego, pisząc, że na co dzień używa go w pracy.
- Pierwszy kandydat wskazał, w jakim zakresie chciałby się rozwijać i uniknął subiektywnych stwierdzeń typu uważam, że będę idealnym kandydatem.
- Pierwszy kandydat zastosował pogrubienia, które przyciągną wzrok rekrutera do najważniejszych informacji.
2. Jak w CV fizjoterapeuty opisać doświadczenie zawodowe?
Do jakich kandydatów pracodawcy mają największe zaufanie? Do tych, którzy już zdobyli doświadczenie zawodowe — badania eyetrackingowe wykazały, że to głównie ten element CV zwraca ich uwagę w trakcie pierwszego przeglądania dokumentu.
Trudno się dziwić. Jest to dowód na to, że swoją wiedzę i umiejętności wykorzystujesz w praktyce, odnajdujesz się w pracy z ludźmi i prawdopodobnie potrafisz dogadać się z przełożonymi. Na jedną ofertę w Polsce zgłasza się średnio 90 kandydatów, więc to na podstawie doświadczenia rekruter często decyduje, z którymi osobami spotka się na żywo.
Właśnie dlatego na początku CV powinieneś wyróżnić swoje najważniejsze doświadczenia zawodowe związane z fizjoterapią czy rehabilitacją pacjentów.
Pamiętaj, że nawet jeśli nie byłeś jeszcze oficjalnie zatrudniony i nie wiesz, jak napisać CV bez doświadczenia, powinieneś opisać odbyte praktyki, staże, darmowe warsztaty. Bardzo dobrze wygląda też wolontariat w CV. Jeśli uwzględnisz te informacje, Twoje pierwsze CV będzie wyglądało na pełne.
Jak interesująco opisać doświadczenie w CV fizjoterapeuty / rehabilitanta?
- Podaj pełne nazwy swoich poprzednich lub obecnych pracodawców. Napisz, w jakim okresie z nimi współpracowałeś, uwzględniając miesiąc i rok (np. 10.2015–11.2017). Wpisywanie tylko roku może sugerować, że pracowałeś tam krótko i chcesz to ukryć.
- Skup się na konkretnych zadaniach, które wykonywałeś. Unikaj ogólników, które wpisze wielu kandydatów, a niewiele o Tobie mówią (np. opieka nad pacjentami). Staraj się używać liczb, nazw wykonywanych zabiegów czy też stosowanych technik.
- W pierwszej kolejności opisz doświadczenia związane z ofertą pracy. Pracodawcy, który szuka fizjoterapeuty, nie interesuje, że 5 lat temu pracowałeś na kasie w kinie. Postaraj się, aby opis Twojego doświadczenia odpowiadał na wymagania w ogłoszeniu.
- Opisz swoje osiągnięcia. Jeśli masz się czym pochwalić, koniecznie wspomnij o największych sukcesach związanych z fizjoterapią, rehabilitacją etc.
- Zadbaj o to, żeby Twoje CV dobrze się czytało. Stosuj pogrubienia, punktory, kategorie i wolne przestrzenie między wierszami. Unikaj dużych bloków tekstu, błędów ortograficznych i literówek.
Oto przykłady dobrego i złego opisu doświadczenia w CV fizjoterapeuty.
CV fizjoterapeuta — wzór doświadczenia
DOBRZE |
---|
Doświadczenie 10.2019–obecnie Centrum Medyczne ZDROWIE Stanowisko: Fizjoterapeuta / Masażysta Główne obowiązki:
Dodatkowe obowiązki:
Osiągnięcia:
07.2018–09.2019 Uzdrowisko „Źródło” Stanowisko: Stażysta w zespole fizjoterapeutów Obowiązki:
|
ŹLE |
---|
2015–2017 Centrum Medyczne Fizjoterapeuta
2015 Staż w uzdrowisku
|
3. Umiejętności w CV fizjoterapeuty — jak je wyróżnić?
Pracodawcy przeważnie szukają fizjoterapeutów z konkretnymi umiejętnościami w CV. Mając to w pamięci, możesz łatwo wyróżnić się na tle innych kandydatów — szczególnie jeśli jesteś fizjoterapeutą bez doświadczenia, ale nie tylko.
Przede wszystkim musisz pamiętać, aby dopasować opis umiejętności do oferty pracy. W pierwszej kolejności wymień te kompetencje, o których pracodawca wspomniał w ogłoszeniu. Oczywiście tylko wtedy, gdy rzeczywiście je posiadasz — kłamstwa w CV szybko wychodzą na jaw!
Bądź konkretny, opisuj techniki, metody i zabiegi fizjoterapeutyczne, w których się specjalizujesz. Unikaj ogólników, które może wpisać każdy kandydat (np. wiedza z zakresu fizjoterapii).
Wielu pracodawców będzie oczekiwać od Ciebie znajomości języka obcego, przede wszystkim angielskiego. Jak czytelnie przedstawić jego poziom? Możesz to zrobić opisowo, np. język angielski — poziom średniozaawansowany (B2) lub za pomocą modułu ocen/gwiazdek.
Przykłady umiejętności do CV fizjoterapeuty
- Prowadzenie treningów funkcjonalnych
- Wykonywanie masażu sportowego
- Znajomość branży spa
- Aktualne badania sanitarno-epidemiologiczne
- Terapia niemowląt
- Prowadzenie dokumentacji medycznej
- Leczenie zespołów bólowych kręgosłupa metodą McKenziego
- Neurorehabilitacja z terapią funkcjonalną ręki
- Neurodiagnostyka niemowląt i dzieci
- Rehabilitacja w sporcie
- Terapia czaszkowo-krzyżowa
- Fizjoterapia powięziowa
- Prowadzenie treningu uzupełniającego dla biegaczy
- Kinezjotaping kliniczny
- Metoda Bobath dla dorosłych
- Łatwość nawiązywania kontaktów i otwartość
- Zaangażowanie i entuzjazm
- Dyspozycyjność i gotowość do wyjazdów
- Umiejętność pracy w zespole
- Wysoka kultura osobista
Opis Twoich umiejętności powinien znaleźć się na pierwszej stronie CV. Pracodawcy, którzy otrzymali kilkadziesiąt życiorysów, nie mają czasu przeglądać ich od deski do deski.
Musisz napisać również list motywacyjny? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.
Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.
4. Jak opisać wykształcenie i kursy w CV fizjoterapeuty? Przykład
W większości ofert pracy głównym wymaganiem jest wykształcenie kierunkowe. Dlatego sekcja opisująca edukację w CV jest niezwykle istotna — szczególnie jeśli nie masz jeszcze dużego doświadczenia i np. przygotowujesz CV studenta fizjoterapii.
Opis Twojego wykształcenia, odbytych kursów i szkoleń powinien być krótki i znaleźć się od razu pod sekcją z doświadczeniem zawodowym — oczywiście na pierwszej stronie CV. Istotne informacje możesz później rozwinąć w liście motywacyjnym fizjoterapeuty.
A jak wyróżnić opis wykształcenia w CV?
- Wpisz nazwę swojej uczelni i tytuł, jaki uzyskałeś (np. uzyskany tytuł magistra). W tej sekcji wystarczy, że podasz lata nauki, bez dni i miesięcy (np. 2010–2015).
- Wymień najważniejsze kursy i uzyskane certyfikaty. W pierwszej kolejności opisz te szkolenia, które w największym stopniu wiążą się z wymaganiami w ofercie pracy.
- Stosuj pogrubienia, kategorie i punktory. Unikaj bloków tekstu i zadbaj o to, aby Twój opis edukacji był czytelny.
CV fizjoterapeuta — wzór wykształcenia
DOBRZE |
---|
Wykształcenie 2013–2018 Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie Kierunek: Fizjoterapia Uzyskany tytuł magistra Szkolenia i kursy
|
ŹLE |
---|
05.10.2012–10.09.2017 AWF Warszawa Fizjoterapia Odbyłem m.in. kurs masażu, szkolenia z terapii zaburzeń chodu oraz terapii ręki |
Wskazówka: Jeśli w młodości kształciłeś się na technika fizjoterapii w szkole policealnej, koniecznie o tym wspomnij (chociaż obecnie do samodzielnego uprawiania zawodu fizjoterapeuty są niezbędne studia). W technikum wciąż można wybrać specjalizację „technik masażysta” (często z elementami fizjoterapii), którą powinieneś wpisać do CV. Nie wymieniaj natomiast podstawówki, gimnazjum czy też zwykłego liceum.
5. Czy warto dodać zainteresowania w CV fizjoterapeuty?
Jeśli jesteś magistrem fizjoterapii, masz na swoim koncie bogate doświadczenie zawodowe i ukończone wiele kursów, Twoje zainteresowania w CV będą miały małe znaczenie dla pracodawcy. Jednak jeśli np. dopiero studiujesz i nie masz doświadczenia zawodowego, to właśnie ta sekcja może zwrócić jego uwagę.
Pamiętaj również, że do pracodawcy mogły trafić CV kilku bardzo dobrych kandydatów. Wtedy będą decydowały detale.
Opis hobby w CV powinien znaleźć się na samym dole. Nie rozpisuj się — maksimum to 1–2 zdania. Spróbuj skupić się na tych zainteresowaniach, które są związane z ofertą pracy. Jeśli np. chcesz pracować w klubie piłkarskim, zainteresowanie futbolem będzie dużym atutem.
Pamiętaj, że pracodawcy uwielbiają osoby, dla których praca jest pasją. Takie osoby są bardziej zaangażowane, lojalne i pozytywnie nastawione.
CV fizjoterapeuty — wzór zainteresowań
DOBRZE |
---|
Zainteresowania Interesuje mnie holistyczne podejście do fizjoterapii — chętnie poszerzam swoją wiedzę z zakresu dietetyki oraz parazytologii. W wolnym czasie gram w tenisa i chodzę po górach. |
6. CV fizjoterapeuty po angielsku — o czym pamiętać?
Zachodnie firmy bardzo chętnie rekrutują polskich fizjoterapeutów, dla których jest to szansa na znacznie lepsze zarobki.
Jeśli interesuje Cię zagraniczna oferta lub po prostu chcesz napisać życiorys po angielsku, powinieneś pamiętać o kilku istotnych różnicach między polskim i angielskim CV.
CV dla fizjoterapeuty po angielsku — najważniejsze zasady
Zasada 1. W angielskim CV nie dodaje się miejsca i roku urodzenia, płci, stanu cywilnego ani przede wszystkim zdjęcia. W ten sposób zachodni pracodawcy starają się unikać oskarżeń o dyskryminację.
Zasada 2. W Polsce wciąż wielu kandydatów nie wie, że do CV warto dodać podsumowanie zawodowe. Za granicą jest to standard i życiorys bez profilu oraz celów może zostać od razu odrzucony.
Zasada 3. Pracowałeś w kilku firmach czy też centrach medycznych? W CV powinieneś wyjaśnić, jaki rodzaj działalności prowadzą i jaka jest ich pozycja na polskim rynku. Zagraniczny pracodawca może ich nie znać i w ten sposób zyskasz w jego oczach.
Zasada 4. Za granicą standardem jest dołączanie do CV referencji od poprzednich pracodawców. Jeśli masz dobre stosunki ze swoimi byłymi przełożonymi, poproś ich o przygotowanie takich dokumentów.
Zasada 5. CV po angielsku powinno zmieścić się na 1 kartce A4. Nie rozpisuj się i skup się tylko na najważniejszych informacjach.
Jeśli znasz angielski wystarczająco dobrze, koniecznie przeczytaj poradnik: Physical Therapist Resume: Sample and Writing Guide [20+ Examples].
Wciąż masz wątpliwości, co zawrzeć CV fizjoterapeuty, a co lepiej pominąć? Swoje pytania wpisz w komentarzu poniżej. Chętnie Ci pomożemy!
Proces redakcyjny InterviewMe
Ten artykuł został sprawdzony przez nasz zespół i jest zgodny z procesem redakcyjnym InterviewMe. Zależy nam na dzieleniu się naszą wiedzą oraz dostarczaniu rzetelnych i godnych zaufania porad zawodowych dopasowanych do Twoich potrzeb. Nasze wysokiej jakości treści co roku przyciągają ponad 10 milionów czytelników. Ale na tym nie koniec. Regularnie publikujemy też autorskie badania, aby lepiej rozumieć rynek pracy i jesteśmy dumni, że cytują nas czołowe media w Polsce.