Moje konto
List motywacyjny do hotelu - wzór, przykłady i 5+ porad

List motywacyjny do hotelu - wzór, przykłady i 5+ porad

Tutaj znajdziesz wzór listu motywacyjnego do hotelu, praktyczne porady, jak przyciągnąć wzrok pracodawcy oraz kreator CV i listu motywacyjnego online.

Pracodawcy, szukając osób do pracy w hotelu, dużą wagę przywiązują do cech charakteru i kompetencji miękkich takich jak odpowiedzialność, uczciwość czy też wysoka kultura osobista.

 

Trudno się temu dziwić, pracownik to w pewnym sensie wizytówka każdego hotelu.

 

A list motywacyjny do hotelu to świetna okazja, aby zaprezentować swoje kluczowe cechy i umiejętności.

 

W tym artykule znajdziesz:

  • wzór listu motywacyjnego do hotelu
  • praktyczne wskazówki, dzięki którym stworzysz list motywacyjny do hotelu, który przekona do Ciebie pracodawcę
  • szybki kreator CV i listu motywacyjnego online.

 

Chcesz napisać list motywacyjny? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

cv i list motywacyjny

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:

 

Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!

 

Stwórz list motywacyjny teraz

List motywacyjny do hotelu (wzór)

 

Miejscowość, data

 

Twoje imię i nazwisko

Numer telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata

Nazwa firmy

Adres firmy

 

Szanowny Panie / Szanowna Pani / Szanowni Państwo,

 

z przyjemnością aplikuję na stanowisko portiera w Państwa hotelu. Wierzę, że moje doświadczenie i kompetencje wpłyną pozytywnie na Państwa wizerunek oraz wyniki.

 

Dlaczego uważam, że sprawdzę się na stanowisku portiera?

 

  • Płynnie komunikuję się w języku angielskim i używałem tego języka w sytuacjach zawodowych (pracując jako wolontariusz na festiwalach filmowych). Nie będę miał więc problemu z efektywną obsługą zagranicznych gości hotelu. 
  • Sprawnie obsługuję komputer (w tym pakiet MS Office) oraz urządzenia biurowe (drukarka, faks, skaner), więc będę mógł szybko i skutecznie wykonywać codzienne obowiązki, bez konieczności dodatkowych szkoleń.
  • Jestem osobą komunikatywną i otwartą. Łatwo nawiązuję przyjacielskie relacje z klientami oraz współpracownikami. Jestem pewien, że przełoży się to na wysokie oceny gości odwiedzających Państwa hotel.

 

Mam nadzieję, że będę mógł spotkać się z Państwem osobiście, aby opowiedzieć więcej o swoich kwalifikacjach, a także odpowiedzieć na Państwa pytania.

 

Z poważaniem,

Twoje imię i nazwisko

 

Chcesz napisać list motywacyjny? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

List motywacyjny — hotel. Jak się wyróżnić?

 

List motywacyjny do hotelu to dobra okazja, aby pokazać swoje zaangażowanie i umiejętności miękkie.

 

Jak to zrobić skutecznie?

 

Jak napisać list motywacyjny do hotelu, który zainteresuje pracodawcę?

 

  1. List motywacyjny do hotelu dopasuj do oferty pracy.

 

Dobry list motywacyjny powinien odpowiadać na wymagania przedstawionym w ogłoszeniu. Oczywiście nie powinieneś kłamać. Po prostu skup się na tych kwalifikacjach, które w największym stopniu wiążą się z ofertą pracy, stanowiskiem i konkretnym hotelem.

 

  1. Skup się na korzyściach, które przyniesiesz hotelowi.

 

W liście motywacyjnym do pracy w hotelu nie powinieneś jedynie wymieniać poprzednich stanowisk, obowiązków i kompetencji. Chodzi o to, aby pokazać, w jaki sposób te kwalifikacje przełożą się na korzyści dla pracodawcy. Warto podać konkretne przykłady — np. „Jestem biegły w obsłudze Excela, więc będę mógł usprawnić proces rozliczeń w Państwa hotelu”.

 

  1. Nie kopiuj CV do hotelu.

 

W liście motywacyjnym pracownika hotelu nie ma sensu przepisywać 1:1 informacji z CV. List motywacyjny to okazja, aby pokazać swoje zaangażowanie i ludzką twarz. Skup się przede wszystkim na kompetencjach miękkich i pokazaniu, jak na co dzień będziesz wykorzystywał swoje kwalifikacje.

 

  1. Zadbaj o poprawność danych osobowych i kontaktowych.

 

Przede wszystkim uważaj na literówki w swoich danych personalnych. Eksperci Stetson University przypominają również, aby zaadresować list motywacyjny do konkretnej osoby — w tym przypadku pracownika hotelu, który będzie odbiorcą dokumentu. Pokaż, że odznaczasz się wysoką kulturą osobistą i zastosuj sprawdzone zwroty grzecznościowe.

 

O czym jeszcze powinieneś wiedzieć?

 

List motywacyjny powinien być krótki i zmieścić się na 1 stronie A4. Pracodawcy nie mają czasu czytać dłuższych dokumentów.

 

Na samym dole kartki umieść klauzulę listu motywacyjnego. W ten sposób udzielisz pracodawcy zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych — to standardowy wymóg rekrutacyjny. Pamiętaj, jednak, że najważniejsza jest klauzula w CV.

 

Zadbaj również o odpowiedni format dokumentu. Najlepiej wysłać list motywacyjny w PDF. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wyświetli się on poprawnie.

 

Więcej dowiesz się z naszego poradnika: Jak napisać list motywacyjny

 

Musisz napisać również CV? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Piszesz list motywacyjny do hotelu i masz jakieś wątpliwości? Swoje pytania możesz zadać w komentarzu pod artykułem. Chętnie Ci pomożemy!

Oceń mój artykuł: list motywacyjny do hotelu
Średnia: 5 (2 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Wojciech Martyński
Ekspert kariery, autor ponad 100 artykułów InterviewMe z poradami dotyczącymi pisania CV i listu motywacyjnego, rozmów kwalifikacyjnych oraz poszukiwania pracy. Swoją wiedzą dzielę się również odpowiadając na pytania w komentarzach.
Linkedin

Podobne artykuły

CV / list motywacyjny recepcjonistki (umiejętności, obowiązki)

CV / list motywacyjny recepcjonistki (umiejętności, obowiązki)

Zobacz 7 porad jak napisać CV recepcjonistki oraz list motywacyjny, które zwrócą uwagę pracodawców. W artykule znajdziesz przykłady i wzory, a także dowiesz się, jak interesująco opisać doświadczenie, umiejętności i zainteresowania. Poznasz także wskazówki, jak napisać CV po angielsku.