Nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia funkcjonalności, wygody i prowadzenia statystyk. Więcej informacji znajdziesz w Polityka Prywatności
Placówek prywatnej służby zdrowia jest coraz więcej, przez co zawód rejestratorki medycznej staje się coraz bardziej popularny.
Chcesz spróbować swoich sił na tym stanowisku? Jesteś we właściwym miejscu.
Jeśli przygotujesz profesjonalne CV oraz list motywacyjny rejestratorki medycznej i unikniesz podstawowych błędów, zyskasz przewagę nawet nad bardziej doświadczonymi kandydatkami.
Z tego artykułu dowiesz się:
od czego zacząć CV rejestratorki medycznej, aby od razu przykuć uwagę pracodawcy
jak skutecznie opisać doświadczenie, umiejętności i wykształcenie
czy do CV rejestratorki medycznej dodawać zainteresowania
jak napisać list motywacyjny rejestratorki medycznej, który ostatecznie przekona do Ciebie pracodawcę.
Chcesz od razu napisać nowoczesne CV i list motywacyjny rejestratorki medycznej? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne wzory do uzupełnienia, podpowiedzi i przykłady. Stwórz CV i list motywacyjny w 5 minut tutaj.
Na samej górze CV powinny znaleźć się podsumowanie i cele zawodowe. Jest to krótki opis Twoich najważniejszych kwalifikacji, kompetencji i doświadczenia, a także motywacji, które skłoniły Cię do wybrania tego stanowiska.
W podsumowaniu rejestratorki lub rejestratora medycznego napisz:
Kim jesteś. W jednym zdaniu napisz, jakie masz wykształcenie i czym się obecnie zajmujesz.
Jakie masz kwalifikacje i sukcesy. Opisz kompetencje i doświadczenie zawodowe, które najbardziej zainteresuje pracodawcę, a także pochwal się osiągnięciami.
Jakie masz cele zawodowe. Wyjaśnij, dlaczego zainteresowała Cię właśnie ta oferta pracy i w jaki sposób chcesz się rozwijać na stanowisku.
Podsumowanie, tak jak pozostałe sekcje CV, musi spełniać oczekiwania pracodawcy. Eksperci Uniwersytetu Columbia radzą, aby przede wszystkim dokładnie przeczytać wymagania w ogłoszeniu, a także informacje na stronie firmy o jej misji oraz kulturze i nawiązać do nich w swoim życiorysie zawodowym.
Poniżej zobaczysz, jak te wskazówki zastosować w praktyce.
Przykładowa oferta pracy dla rejestratorki medycznej
Podsumowanie zawodowe w CV rejestratorki medycznej dopasowane do oferty pracy
DOBRZE
Jestem studentką III roku biotechnologii na SGGW w Warszawie i od roku pracuję jako recepcjonistka w centrum medycznym MedoGreen. Na co dzień obsługuję pacjentów (także w języku angielskim), prowadzę ich rejestrację w systemie komputerowym oraz kalendarz wizyt. Ukończyłam zaawansowany kurs MS Office. W Państwa centrum medycznym chciałabym lepiej poznać specyfikę branży stomatologicznej.
ŹLE
Jestem studentką biotechnologii i swoją przyszłość wiążę z branżą medyczną. Pracuję jako recepcjonistka i na co dzień obsługuję klientów, a także prowadzę ich rejestrację. Bardzo dobrze odnajduję się w pracy w zespole. Jestem życzliwa i chcę się rozwijać. Uważam, że świetnie sprawdzę się w pracy w Państwa centrum medycznym.
2. Jak skutecznie opisać doświadczenie w CV rejestratorki medycznej?
Jeśli posiadasz doświadczenie związane z zawodem rejestratorki medycznej, będzie to druga najważniejsza sekcja po podsumowaniu. Pracodawcy zdecydowanie preferują osoby, które już sprawdziły się na danym stanowisku.
W opisie doświadczenia skup się na stanowiskach i obowiązkach, które w największym stopniu zainteresują pracodawcę (czyli przewijają się w wymaganiach w ofercie pracy).
3. Jakie umiejętności wpisać w CV rejestratorki medycznej?
Ta sekcja jest szczególnie ważna dla osób, które jeszcze nie mają doświadczenia w pracy jako rejestrator medyczny. W takiej sytuacji musisz pokazać pracodawcy, że posiadasz wymagane przez niego kompetencje.
Oprócz specjalistycznych, twardych umiejętności, opisz także kompetencje miękkie. Współcześnie są one coraz ważniejsze dla pracodawców, ponieważ stosunkowo trudno je wytrenować, a wpływają np. na to, jak odnajdziesz się w zespole.
W curriculum vitae zawsze staraj się być możliwie jak najbardziej szczegółowa. Pochwal się nazwami programów, które znasz. Unikaj z kolei ogólnikowych umiejętności, które może wpisać każdy kandydat (takich jak „odporność na stres”).
Wskazówka: Pamiętaj, że pracodawcy nie mają czasu na czytanie wielostronicowych dokumentów aplikacyjnych. Wszystkie najważniejsze informacje umieść na 1. stronie CV. Więcej piszemy o tym w artykule: Ile stron powinno mieć CV?
Umiejętności do CV rejestratorki medycznej — przykłady
Umiejętności twarde:
MS Office (Excel, Word, PowerPoint) — poziom zaawansowany
znajomość systemu rejestracji medycznej Optimed24 i MedFile
znajomość systemów komputerowych KS-PPS i KS-SOMED
znajomość aplikacji AP-KOLCE
przyjmowanie płatności i wystawianie faktur
prowadzenie kalendarza wizyt
rejestracja pacjentów (telefoniczna i osobista)
podstawowa znajomość systemu eWUŚ
język angielski — poziom B2/C1
prawo jazdy kat. B (czynne)
Umiejętności miękkie:
pozytywne nastawienie do pracy, chęć rozwoju i otwartość na nowe rozwiązania
łatwość w nawiązywaniu i podtrzymywaniu bliskich relacji z pacjentami
samodzielność i dobra organizacja czasu pracy
pogodne usposobienie, wysoka kultura osobista i empatia
Chcesz od razu napisać CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.
4. Jak w CV rejestratorki medycznej opisać wykształcenie?
Zazwyczaj pracodawcy poszukujący rejestratorów medycznych wymagają od kandydatów tylko średniego wykształcenia. Dlatego w sekcji o edukacji nie musisz się zbytnio rozpisywać.
Wystarczy podać lata nauki, nazwę uczelni oraz kierunku i uzyskany tytuł. Tak jak na przykładzie poniżej.
Opis wykształcenia w CV rejestratora medycznego — wzór
2016–2019 XXII Liceum Ogólnokształcące im. Jose Marti w Warszawie
5. Czy w CV rejestratorki medycznej warto wpisywać zainteresowania?
Możesz to zrobić, szczególnie jeśli Twoje pasje i hobby w jakiś sposób łączą się np. z branżą medyczną.
Oczywiście nie ma sensu tracić cennego miejsca w CV na zainteresowania takie jak „oglądanie seriali” czy też „sport”. Postaraj się pokazać, że czymś się wyróżniasz.
Zainteresowania w CV rejestratorki medycznej — przykład
Interesuję się dietetyką oraz psychologią (m.in. czytam prasę zagraniczną), a w wolnym czasie szkolę język angielski.
6. List motywacyjny rejestratorki medycznej — jak napisać?
Oprócz CV warto wysłać do pracodawcy również list motywacyjny. Dlaczego? W ten sposób możesz pokazać, że na stanowisku zależy Ci bardziej niż innym kandydatom.
Jak napisać list motywacyjny rejestratorki medycznej, który zainteresuje pracodawcę?
Dopasuj list motywacyjny do oferty pracy.
Pisząc list motywacyjny rejestratorki medycznej, zastosuj tę samą metodę, co w przypadku CV. W pierwszej kolejności skup się na tych kwalifikacjach, które w największym stopniu wiążą się z wymaganiami w ofercie pracy.
Pokaż pracodawcy, co zyska, zatrudniając właśnie Ciebie.
W liście motywacyjnym skup się na korzyściach, które przyniesiesz firmie. Pokaż, że Twoje kwalifikacje i doświadczenie w jakiś sposób usprawnią jej działanie i wniesiesz coś „ekstra”.
Nie kopiuj CV.
Nie przepisuj informacji z życiorysu zawodowego. Postaraj się je rozbudować i skup się na tym, dlaczego wybrałeś właśnie tę ofertę pracy i co zyska pracodawca, zatrudniając właśnie Ciebie.
Zadbaj o wygląd dokumentu.
Oprócz treści liczy się również wygląd listu motywacyjnego. Zadbaj o estetyczny szablon i formatowanie, a także czytelność dokumentu. Unikaj literówek czy błędów ortograficznych. Pamiętaj też, że najlepiej wysłać list motywacyjny w formacie PDF.
Pisanie listu motywacyjnego rejestratorki medycznej ułatwi Ci nasz kreator online, w którym znajdziesz gotowe wzory do uzupełnienia i podpowiedzi.
Dopiero zaczynasz karierę zawodową i chcesz napisać list motywacyjny rejestratorki medycznej bez doświadczenia? Na szczęście nie jest to takie trudne! Sposoby na przechytrzenie bardziej doświadczonych kandydatów znajdziesz w artykule: List motywacyjny bez doświadczenia — wzór i wskazówki.
Pamiętaj też, że list motywacyjny to co innego niż podanie. Jeśli chcesz napisać podanie o pracę rejestratorki medycznej, zajrzyj do poradnika o pisaniu podania o pracę.
Chcesz od razu napisać CV oraz list motywacyjny? W naszym kreatorze znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia, praktyczne wskazówki oraz przykłady. Stwórz CV i list motywacyjny w 5 minut tutaj.
Ekspert kariery, autor ponad 100 artykułów InterviewMe z poradami dotyczącymi pisania CV i listu motywacyjnego, rozmów kwalifikacyjnych oraz poszukiwania pracy. Swoją wiedzą dzielę się również odpowiadając na pytania w komentarzach.
Chcesz dowiedzieć się, jak napisać skuteczne CV i list motywacyjny sekretarki? Pokażemy Ci, jak opisać zakres obowiązków oraz swoje doświadczenie. Skorzystaj z naszych wskazówek oraz zobacz wzór CV, który pomoże Ci szybko dostać pracę.