Moje konto
Jak napisać CV dla emeryta - krok po kroku [Przykład i porady]

Jak napisać CV dla emeryta - krok po kroku [Przykład i porady]

Sprawdź, jak napisać CV dla emeryta. Skorzystaj z eksperckich porad i napisz szybko skuteczny dokument. Zobacz przykład profesjonalnego CV emeryta.

Tylko nieliczni pracują na emeryturze dlatego, że chcą, a nie muszą. Mam nadzieję, że należysz do tej pierwszej grupy. Jeśli niestety nie — i szukasz pracy na emeryturze, bo musisz — pewnie chodzi Ci po głowie takie pytanie: czy CV emeryta różni się znacząco od dokumentów aplikacyjnych młodych ludzi?

 

Trochę tak. Pewnie dawno nie pisałeś CV i jesteś tu, by sprawdzić, jak wygląda nowoczesny i profesjonalny życiorys zawodowy. Dlatego pokażemy Ci przykład CV emeryta i wyjaśnimy, na co zwrócić uwagę przy tworzeniu dokumentu, żeby Twoje CV było zgodne z najnowszymi standardami. 

 

Z tego artykułu dowiesz się:

 • jak napisać CV dla emeryta
 • jakie informacje powinno zawierać CV emeryta
 • co zrobić, by CV emeryta było skuteczne.

 

Chcesz od razu napisać CV emeryta? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

szablon cv

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:

 

Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!

 

Stwórz CV teraz

 

Może zainteresuje Cię również: 12 darmowych kreatorów CV online - test funkcji za darmo.

 

 

CV emeryta — przykład

 

Dane osobowe 

Imię i nazwisko

Nazwa stanowiska

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn

 

Podsumowanie zawodowe

 

Jestem emerytowaną księgową, która szuka pracy na część etatu. Mam 30-letnie doświadczenie w zawodzie i dobrze znam program Optima. Jestem osobą dokładną i zaangażowaną w swoją pracę. Mam bardzo dobry kontakt z ludźmi. 

 

Doświadczenie

 

05.1997-03.2018 E.Wedel

Stanowisko: Główna księgowa

Obowiązki:

 • prowadzenie księgi przychodów i rozchodów 
 • przygotowywanie deklaracji PIT, CIT, VAT, ZUS, GUS
 • księgowanie faktur zakupu i kontrola obiegu dokumentów
 • nadzorowanie pracy młodszej księgowej
 • współpraca z US i ZUS, a także innymi instytucjami zewnętrznymi
 • prowadzenie dokumentacji związanej z zatrudnianiem pracowników
 • archiwizacja i zabezpieczanie dokumentów przed dostępem osób nieuprawnionych

Osiągnięcia:

 • Przygotowałam roczny raport księgowo-kadrowy, co zaowocowało obniżeniem kosztów działu o 25%.

 

Umiejętności:

 

 • bardzo dobra znajomość przepisów podatkowych
 • bardzo dobra znajomość ustawy o rachunkowości
 • obsługa programu Optima 
 • bardzo dobra organizacja pracy i zaangażowanie
 • umiejętność analitycznego myślenia
 • nastawienie na samodzielne rozwiązywanie problemów
 • dyspozycyjność

 

Wykształcenie:

 

1973-1977 Technikum Ekonomiczne nr 1 im. Mikołaja Kopernika

 

Zainteresowania:

 

Interesuję się kulinariami — w szczególności pieczeniem wyrobów cukierniczych. W wolnym czasie spaceruję z psem i czytam powieści kryminalne. 

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

 

Powyższy wzór CV został stworzony przez ekspertów kariery. Jeśli nie wiesz jak napisać CV, użyj go jako przykład dla swojego dokumentu.

 

Chcesz od razu napisać CV emeryta? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Jak napisać CV dla emeryta? 

 

Aż 9% emerytów wciąż pracuje zawodowo (dane ZUS za rok 2019). Nie jesteś jedyny! Przygotuj profesjonalne curriculum vitae i aplikuj na stanowisko, które najbardziej Ci pasuje. 

 

CV dla emeryta zawiera wszystkie podstawowe sekcje, które wymieniamy powyżej. Jeśli dawno nie pisałeś CV, mamy dla Ciebie dokładne instrukcje, w jaki sposób stworzyć ten dokument. Pamiętaj, żeby dostosować CV do oferty pracy. Odnieś się do wymagań, zawartych w ogłoszeniu. 

 

CV emeryta — krok po kroku

 

 1. Na samej górze CV umieść swoje dane osobowe i kontaktowe.

 

Zrób to tak, jak pokazuje wzór CV emeryta zamieszczonym powyżej. Informacje typu: narodowość, data urodzenia, czy stan cywilny w CV, można spokojnie pominąć. 

 

 1. Stwórz krótkie podsumowanie zawodowe.

 

Podsumowanie zawodowe w CV to kilkuzdaniowy opis kandydatury. Powinno zawierać zwięzłą informację na temat Twojej pracy zawodowej. Koniecznie napisz w nim, że jesteś na emeryturze. Pochwal się swoim doświadczeniem i kwalifikacjami. 

 

 1. Opisz swoje doświadczenie zawodowe.

 

Nie musisz wymieniać wszystkich posad, na których pracowałeś — wystarczy jeśli dobrze opiszesz jedno — dwa stanowiska. Doświadczenie zawodowe w CV powinno zawierać (oprócz dat i miejsca pracy) listę wykonywanych obowiązków. Jeśli uda Ci się opisać osiągnięcia zawodowe w CV — Twój życiorys bardzo na tym zyska. 

 

 1. Wymień swoje najważniejsze cechy i kwalifikacje.

 

W CV emeryta to one są największym atutem. Sekcja umiejętności w CV powinna mieć formę listy, w której wymienisz swoje atuty. Powinny to być zarówno umiejętności twarde, jak i miękkie. Te pierwsze to konkretne kwalifikacje, a drugie to cechy, które sprawiają, że jesteś dobrym kandydatem na dane stanowisko. 

 

 1. Umieść zwięzłą informację o swoim wykształceniu.

 

Wykształcenie w CV nie musi być pełne. To trochę przewrotne sformułowanie, ale chodzi w nim o to, by ograniczyć się do ostatniej ukończonej szkoły i nie wymieniać wszystkich stopni edukacji. 

 

 1. Uzupełnij CV o informację na temat zainteresowań.

 

Sekcja zainteresowania w CV pokazuje rekruterowi, że poza pracą masz również inne zajęcia. W maksymalnie 2-3 zdaniach napisz, co lubisz robić w wolnym czasie. 

 

 1. Nie zapomnij dodać klauzuli o ochronie danych osobowych.

 

Klauzula CV to absolutna konieczność. Odkąd weszły w życie przepisy RODO, deklaracja o zgodzie na przetwarzanie danych jest wymagana w dokumentach aplikacyjnych. 

 

Jeśli chcesz dołączyć do swojej aplikacji list motywacyjny, przeczytaj: Jak napisać list motywacyjny?

 

Musisz napisać również list motywacyjny emeryta? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Mam nadzieję, że wiesz już jak napisać nowoczesne CV dla osoby, która chce pracować na emeryturze. Jeśli pojawią się jeszcze jakieś pytania, można je zadać na forum poniżej artykułu.

Oceń mój artykuł: cv emeryta
Średnia: 4.5 (4 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Marta Rojewska
Ekspertka kariery w InterviewMe. W swoich tekstach staram się poruszyć wszystkie kwestie związane z życiem zawodowym. Moja misja? Pomóc Ci w znalezieniu dobrze dopasowanego miejsca pracy.

Podobne artykuły