CV do drogerii kosmetycznej - wzór [+ Wskazówki]
Stwórz CV terazDobre CV do drogerii kosmetycznej można wyczuć na kilometr. Jest nie tylko estetyczne, lecz także zadbane — każdy element tego dokumentu ma znaczenie i jest dobrze wyeksponowany. Jeśli chcesz stworzyć takie CV, przeczytaj ten artykuł.
Chcesz od razu napisać CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.
Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.
Dlaczego warto nam zaufać i skorzystać z kreatora InterviewMe? Tutaj poznasz opinie użytkowników, którzy już stworzyli w nim swoje CV lub list motywacyjny.
Zobacz też wzory CV dla innych zawodów w Twojej branży:
- CV i list motywacyjny kierownika sklepu
- CV fryzjer i fryzjerka
- CV sprzedawca / przedstawiciel handlowy / kasjer
CV do drogerii kosmetycznej — wzór
Anna Tomczyk
Sprzedawca
Tel.: 123 456 789
annatomczyk@mail.com
Podsumowanie zawodowe
Jestem komunikatywną i odpowiedzialną konsultantką, która lubi pracę z ludźmi. Poprzedni pracodawcy chwalili mnie za umiejętność doradzania klientom i dużą wiedzę na temat kosmetyków i produktów do pielęgnacji. Moim dodatkowym atutem jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego.
Doświadczenie
01.2017–obecnie HIBI
Stanowisko: Konsultant — Sprzedawca
Zakres obowiązków:
- Profesjonalna obsługa klientów
- Doradzanie klientom przy doborze kosmetyków do pielęgnacji i wizażu
- Dbanie o ekspozycję produktów i estetyczny wygląd sklepu
- Przyjmowanie i rozkładaniem towaru na półki
- Kompletowanie zamówień e-commerce
- Obsługa kasy fiskalnej
Umiejętności
- Praca w zespole
- Wiedza na temat branży beauty
- Umiejętność aktywnego słuchania
- Dobra organizacja pracy
- Zaangażowanie
- Wysoka kultura osobista
- Chęć rozwoju zawodowego
- Otwartość i życzliwość w relacjach z klientem
- Gotowość do pracy w systemie zmianowym oraz w weekendy
Wykształcenie
2016–2020 Liceum Ogólnokształcące nr 300 w Warszawie
Zainteresowania
Moje hobby to jazda na rowerze. W letnich miesiącach organizuję ze znajomymi długie wypady za miasto. Interesuję się również wizażem i pielęgnacją cery. Dobrze orientuję się w dostępnych na rynku kosmetykach kolorowych.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.
A jak wyglądają prawdziwe CV do pracy w sklepie? Aby się tego dowiedzieć, przebadaliśmy 1,15 milionów CV stworzonych w kreatorze InterviewMe w ciągu ostatniego roku. Oto wyniki naszej analizy.
Statystyki o CV sprzedawców i kasjerów
- 5 kompetencji, które najczęściej pojawiają się w CV sprzedawców i kasjerów, to: umiejętność pracy w zespole, komunikatywność, wysoka kultura osobista, łatwość w nawiązywaniu relacji z klientami i obsługa kasy fiskalnej.
- Życiorysy sprzedawców i kasjerów najczęściej zawierają od 100 do 300 słów.
- Średni czas pisania CV w kreatorze InterviewMe przez sprzedawców i kasjerów wynosi 17 minut.
- Sprzedawcy i kasjerzy posiadają w CV średnio 3 pozycje w opisie doświadczenia.
Jak napisać CV do drogerii kosmetycznej?
- Zacznij od napisania podsumowania zawodowego. Wystarczy kilka zdań, by pokazać rekruterowi, kim jesteś, czym się zajmujesz i co Cię interesuje w pracy w drogerii.
- Opisz swoje doświadczenie zawodowe w CV — pamiętaj, by znalazły się tam dokładne daty, nazwy miejsc pracy oraz wykonywane przez Ciebie obowiązki.
- Stwórz wyczerpującą listę umiejętności. Wymień zarówno kompetencje miękkie, jak i twarde. Pamiętaj, że sekcja umiejętności w CV powinna być dopasowana do oferty pracy i musi odpowiadać oczekiwaniom pracodawcy wobec kandydata.
- Wymień wyłącznie ostatni etap swojej edukacji. Wykształcenie w CV nie musi zawierać listy wszystkich szkół. Jeśli jednak ukończyłaś jakiś istotny w przypadku danego stanowiska kurs, postaraj się dodać do CV certyfikaty i szkolenia.
- Pamiętaj o krótkim opisie swojego hobby. Zainteresowania w CV to niedoceniana sekcja. Niesłusznie, bo można w niej przemycić wiele ciekawych informacji na temat kandydata, które świadczą o tym, że świetnie nadaje się on / ona na dane stanowisko.
- Dodaj klauzulę CV na samym końcu swojego dokumentu. Zwróć uwagę na to, by miała odpowiednie brzmienie.
Jest coś jeszcze, o czym musisz pamiętać, tworząc CV do drogerii kosmetycznej. Duże firmy, takie jak Rossmann czy Hebe stale szukają pracowników. Wszystkie wymagania wobec kandydatów zamieszczają na swoich stronach. To oznacza, że z łatwością dopasujesz swoje CV do oferty pracy.
Do formularza zgłoszeniowego poza curriculum vitae możesz również dodać list motywacyjny. To nie jest obowiązkowe, ale jeśli chcesz pokazać, że bardzo zależy Ci na pracy w tym konkretnym miejscu, taki dodatek na pewno pomoże Ci zdobyć stanowisko w wymarzonej drogerii.
Zobacz też: Merchandising — co to takiego? Kim jest visual merchandiser?
Chcesz napisać list motywacyjny? Skorzystaj z naszego kreatora listu motywacyjnego, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.
Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.
Jeśli chcesz skomentować artykuł, dodaj swoją wypowiedź na forum poniżej.
Proces redakcyjny InterviewMe
Ten artykuł został sprawdzony przez nasz zespół i jest zgodny z procesem redakcyjnym InterviewMe. Zależy nam na dzieleniu się naszą wiedzą oraz dostarczaniu rzetelnych i godnych zaufania porad zawodowych dopasowanych do Twoich potrzeb. Nasze wysokiej jakości treści co roku przyciągają ponad 10 milionów czytelników. Ale na tym nie koniec. Regularnie publikujemy też autorskie badania, aby lepiej rozumieć rynek pracy i jesteśmy dumni, że cytują nas czołowe media w Polsce.