Optima Logistics Group S.A.

Optima Logistics Group S.A.

Logistyka i Transport
Duża
  1. Optima Logistics Group S.A.

Praca w Optima Logistics Group S.A. — co musisz wiedzieć?

Profil firmy

W 2008 roku dwóch wspólników założyło niewielką firmę, w której zatrudnionych było kilka osób. W ciągu dziesięciu lat działalności staliśmy się jedną z najszybciej rozwijających się firm spedycyjnych w Polsce.

 

Obecnie działamy w 10 lokalizacjach — W Warszawie (3 biura), Łodzi, Szczecinie, Poznaniu, Kielcach, Katowicach, Radomiu, Mińsku Mazowieckim, Grodzisku Mazowieckiem, Olsztynie.

 

Nasz zespół tworzą ludzie z różnym doświadczeniem zawodowym, wywodzący się z różnych branż. Łączy nas jedno - realizujemy się w pracy.

Jak zatrudniamy

Zatrudniamy specjalistów z doświadczeniem oraz dajemy szansę młodym ludziom, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy.

 

Brak doświadczenia zawodowego lub doświadczenie w innych dziedzinach nie jest dla nas przeszkodą. Wręcz przeciwnie - jesteśmy otwarci na współpracę z absolwentami oraz osobami, które chcą zmienić branżę. Cenimy świeże spojrzenie.

 

Oferujemy pracę w spedycji oraz działach back office – administracji, księgowości, windykacji, obsłudze klienta, HR, szkód i reklamacji, IT, marketingu.

Idealne CV do pracy w Optima Logistics Group S.A. przygotujesz w 5 minut. 
Użyj naszego kreatora CV, w którym znajdziesz gotowe szablony 
do uzupełnienia, wskazówki oraz przykłady. Stwórz swoje CV teraz.
Stwórz swoje CV teraz.

Optima Logistics Group S.A. w liczbach

Jesteśmy wśród 10 najlepszych pracodawców w Polsce według rankingu Gazety Finansowej!

5 razy otrzymaliśmy tytuł Gazeli Biznesu

3 razy zostaliśmy Gepardem Biznesu

10 lat istniejemy na rynku

10 to liczba naszych lokalizacji

11 miesięcy to średni czas awansu na stanowisko Team Leadera w spedycji

Kariera w Optima Logistics Group S.A. - szkolenia, benefity, atmosfera

W Optima Logistics Group S.A. dbamy o rozwój naszych pracowników.

 

Akademia Spedytora

to nasze autorskie szkolenie (jedyne takie w Polsce!) skierowane do nowych pracowników, w trakcie którego przygotowujemy do wykonywania zawodu spedytora. Po szkoleniu każdy uczestnik otrzymuje certyfikat.

 

Program szkoleniowy Optima Skills Center

W Optimie pracuje zespół Trenerów Wewnętrznych, którzy tworzą program Optima Skills Center. Jest on skierowany do wszystkich pracowników firmy. Szkolenia odbywają się regularnie i są dostosowane do specyfiki pracy w poszczególnych działach.

 

Szkolenia On The Job

Każdy Młodszy Spedytor odbywa indywidualne szkolenia z trenerami wewnętrznymi.

 

Z nami możesz nauczyć się języków

Znajomość języków obcych to podstawa w naszej branży, dlatego nasi pracownicy mogą skorzystać z firmowych lektoratów, za które płacą symboliczną kwotę. Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach, w naszych biurach, w godzinach porannych lub zaraz po pracy.

 

 

Dbamy o Twoje zdrowie — zapewniamy prywatną opiekę medyczną oraz kartę Multisport

 

Dla lubiących sport — drużyny sportowe i udział w eventach sportowych

 

3 biura w Warszawie (Żoliborz, Praga, Mokotów) — wybierz dogodną lokalizację dla siebie!

 

Co środę świeże owoce w biurze.

 

Dwa razy w roku ogólnofirmowe imprezy integracyjne. Zobacz na FB jak się bawiliśmy!

 

Możesz zwiedzić z nami odległe zakątki świata — zagraniczne wyjazdy dla najlepszych! Zobacz relację z wyjazdów do Birmy,Wietnamu i Kambodży na naszym FB  :)

 

Swobodna atmosfera —  to coś co cenią i podkreślają nasi pracownicy. Co to dużo mówić? Przekonaj się, zapraszamy na pokład! 

 

 

Nasi Team Leaderzy, Koordynatorzy i Kierownicy to w większości pracownicy, którzy zaczynali u nas na stanowiskach Młodszych Spedytorów lub Młodszych Specjalistów.

  • Aż 14 z 15 Managerów spedycji zaczynało pracę u nas na stanowisku Młodszego Spedytora.
  • Wszyscy Team Leaderzy spedycji pochodzą z rekrutacji wewnętrznej. Awans na to stanowisko zajmuje średnio 11 miesięcy.
  • 16 z 18 Koordynatorów w innych działach firmy to osoby, które są na swoich stanowiskach w wyniku awansu wewnętrznego.

 

„W czasie pracy czuć motywującą, zdrową rywalizację. Zdrową, bo nigdy nie zabrakło mi pomocy ze strony kolegów. W pracy spedytora liczy się według mnie przede wszystkim duża wytrwałość i czujność."

 

Artur, 25 lat 

Dział Spedycji

 

„Firma zapewnia mi dostęp do karty Multisport, biorę udział w maratonach, Runmageddonach i innych aktywnościach drużynowych. Dla mnie jest to bardzo ważne, gdyż mogę nie tylko realizować się jako spedytor, ale również rozwijać swoje zainteresowania i integrować się z pracownikami firmy."

 

 

Michał, 24 lata

Dział Spedycji

Rekrutacja w Optima Logistics Group S.A. krok po kroku

1

Aplikacja. Odbywa się on-line. Wszystkie stanowiska na które obecnie prowadzimy rekrutacje znajdują się w wyszukiwarce ofert oraz na naszej stronie internetowej w zakładce Kariera.

2

Analiza selekcji CV. Nadesłane aplikacje kandydatów oceniamy pod kątem posiadanych kwalifikacji wymaganych na danym stanowisku.

3

Wywiad telefoniczny. W następnym etapie kontaktujemy się telefonicznie z wybranymi kandydatami, aby przybliżyć ofertę pracy i sprawdzić kluczowe dla nas kryteria. Ten etap umożliwia kandydatom lepsze poznanie stanowiska, a nam pozwala określić poziom motywacji kandydatów. W przypadku rekrutacji na stanowisko, które wymaga znajomości języka obcego, w tym etapie może pojawić się kilka pytań w języku obcym.

4

Rozmowy rekrutacyjne. Są najważniejszym i nieodłącznym etapem naszego procesu rekrutacji. Dbamy o to, aby spotkania odbywały się w przyjaznej i komfortowej atmosferze, a dla wygody naszych kandydatów każdy proces staramy się skrócić do jak najmniejszej liczby spotkań. Przeprowadzamy je niezależnie od tego, na jakie stanowisko aplikuje kandydat. Rozmowa rekrutacyjna jest prowadzona przez Rekrutera oraz w przypadku stanowisk back-office również bezpośredniego przełożonego stanowiska, o które ubiega się kandydat. Podczas rozmowy chcemy poznać dotychczasowe doświadczenie zawodowe, oczekiwania wobec przyszłego pracodawcy, weryfikujemy posiadane kompetencje, motywację i postawę kandydata.

5

Informacja zwrotna. Dokładamy wszelkiej staranności, aby każdy kandydat, niezależnie od tego, czy zostanie zakwalifikowany do następnego etapu rekrutacji, czy też nie, otrzymał informację zwrotną. Informację o wyniku rekrutacji przekazujemy w formie mailowej lub telefonicznej w przeciągu maksymalnie 14 dni, najczęściej znacznie szybciej.

6

Onboarding in Optima. Proces rekrutacji finalizujemy przedstawieniem oferty zatrudnienia wybranym kandydatom. Po zaakceptowaniu warunków przez obie strony, nowy pracownik rozpoczyna proces onboardingu.

7

Optima Polecam. O aktualnych wakatach informujemy naszych pracowników, którzy mogą wziąć udział w konkursie Optima Polecam poprzez zarekomendowanie znajomych do udziału w prowadzonych procesach rekrutacyjnych. Jeśli osoba polecona dołączy do naszego zespołu, polecający otrzyma atrakcyjną nagrodę pieniężną.

Kontakt do firmy

Chcesz wiedzieć więcej o pracy w Optima Logistics Group S.A. lub przesłać swoje CV?

Napisz do nas na rekrutacja@optimalg.com

Podoba Ci się ten profil?

Oceń go!

Dziękujemy za oddanie głosu!
Średnia: 4 7

Twoja opinia o pracy w Optima Logistics bardzo się przyda

Komentuj i pytaj na forum poniżej!

Poznaj innych pracodawców z tej branży

Tramwaje Warszawskie
Tramwaje Warszawskie
Warszawa

Jesteśmy spółką miejską, która 1 marca 1994 roku została wydzielona z Miejskich Zakładów Komunikacyjnych jako zakład budżetowy.

Logistyka i Transport
Duża
Optima Logistics Group S.A.
Optima Logistics Group S.A.
Cała Polska

Optima Logistics Group S.A. to firma z branży TSL, która swoją działalność koncentruje na aktywnościach w sektorze usług transportowych, logistycznych i spedycyjnych. 

Logistyka i Transport
Duża
LOT
LOT
Cała Polska
Chcesz poznać szczegóły pracy w LOT? Sprawdź tutaj!
Logistyka i Transport
Duża
InPost
InPost
Cała Polska

InPost to firma z branży logistycznej, która stworzyła sieć paczkomatów, a także dowozi przesyłki na terenie całego kraju. Zobacz jak pracuje się w InPost.

Logistyka i Transport
Duża
Hellmann Worldwide Logistics
Hellmann Worldwide Logistics
Cała Polska

Jesteśmy globalnym operatorem logistycznym oferującym zarówno tradycyjne usługi spedycyjne, w tym przewóz samochodami ciężarowymi, drogą morską i lotniczą, jak i pełną obsługę magazynową wraz z usługami dodanymi. 

Logistyka i Transport
Duża
Polecany
DPD Polska
DPD Polska
Cała Polska
Wiesz, że DPD Polska jest największą firmą kurierską w Polsce?
Logistyka i Transport
Duża
DHL Supply Chain
DHL Supply Chain
Cała Polska

Oddział DHL Supply Chain, wchodzący w skład grupy DPDHL, to wiodący na świecie dostawca logistyki kontraktowej.

Logistyka i Transport
Duża
Corendon Airlines Europe (Touristic Aviation Services Ltd.)
Corendon Airlines Europe (Touristic Aviation Services Ltd.)
Cała Polska

Corendon Airlines Europe was established in 2017 with the goal of operating flights between European countries. 

Logistyka i Transport
Duża