Mostostal

Mostostal

Budownictwo
Duża
  1. Mostostal

Praca w Mostostal - co musisz wiedzieć?

Profil firmy

Mostostal Warszawa S.A. jest firmą budowlaną o ponad 70-letniej tradycji na polskim rynku. Nasza historia sięga 1945 roku i rozpoczyna się odbudową mostu im. Ks. Józefa Poniatowskiego w Warszawie. Obecnie realizujemy różnorodne projekty z zakresu budownictwa ogólnego, przemysłowego, ekologicznego, energetycznego, drogowego i infrastrukturalnego.

Wsparcie międzynarodowe

Posiadamy silne wsparcie zagranicznego akcjonariusza. Od 1999 roku naszym strategicznym partnerem jest Acciona S.A. – hiszpański potentat na światowym rynku budowlanym, zatrudniający ponad 30 000 pracowników w ponad 30 krajach na świecie.

Najważniejsze nagrody

  • Top Builder 2017
  • Cemex Building Awards 2016 - CKK Jordanki
  • Polski Produkt Przyszłości 2016
  • Kreator Budownictwa Roku 2016
  • Złoty Laur Innowacyjności 2016
Idealne CV do pracy w Mostostal przygotujesz w 5 minut. 
Użyj naszego kreatora CV, w którym znajdziesz gotowe szablony 
do uzupełnienia, wskazówki oraz przykłady. Stwórz swoje CV teraz.
Stwórz swoje CV teraz.

Mostostal kariera - dlaczego warto?

Innowacje

Jesteśmy nastawieni na innowacje - jako jedna z nielicznych firm budowlanych w Polsce posiadamy własny Dział Badań i Rozwoju.

Rozwój wiedzy

Kładziemy duży nacisk na rozwój wiedzy i pielęgnujemy dorobek polskiej myśli inżynierskiej poprzez ścisłą współpracę z jednostkami naukowymi w Polsce i za granicą.

Globalne projekty

Wykonujemy duże i prestiżowe projekty budowlane, pełniąc funkcję generalnego wykonawcy i obsługując partnerów krajowych oraz zagranicznych.

Kariera w Mostostal - zarobki, benefity, rozwój pracowników

Dla osób, które rozpoczynają swoją karierę zawodową są różne możliwości współpracy. Studentom pierwszych lat studiów oferujemy możliwość zrealizowania obowiązkowych Praktyk Studenckich w charakterze Inżyniera Budowy na aktualnych inwestycjach, które trwają zazwyczaj od 4 do 12 tygodni.

Dla studentów wyższych lat oraz zainteresowanych wsparciem Działu Ofertowania mamy możliwość odbycia 6 miesięcznego płatnego Stażu. Przy takiej formie współpracy wymagamy dyspozyjności przynajmniej 24 godziny tygodniowo oraz oferujemy zatrudnienie na umowie zlecenie.

Jeśli chodzi o pracę stałą, zarówno na początku kariery jak i dla osób bardziej doświadczonych, zapewniamy umowę o pracę. Naszym pracownikom proponujemy zarobki zależne od stanowiska i umiejętności.
Praca w Mostostal Warszawa niesie ze sobą szereg różnorodnych świadczeń dodatkowych, które zapewniamy pracownikom oraz ich rodzinom. Gwarantujemy dostęp do prywatnej opieki medycznej Lux Med oraz możliwość ubezpieczenia grupowego.

Dbamy również o równowagę życia i pracy pracowników, dofinansowując:

  • udział w programie sportowo-rekreacyjnym MultiSport,
  • bilety do teatru, muzeów czy na koncerty,
  • wypoczynek letni,
  • oraz zapewniając świąteczne karty podarunkowe dla pracowników i ich dzieci.
Wśród naszych pracowników panuje opinia, że Mostostal Warszawa to dobra atmosfera pracy i pozytywne relacje pomiędzy zatrudnionymi.

Nasi pracownicy cenią sobie przyjazną atmosferę pracy oraz zespołową współpracę.

O pozytywną atmosferę dbamy m.in. poprzez organizowanie ogólnofirmowych spotkań przed świętami Bożego Narodzenia, czy spotkania integracyjne.
Nasi pracownicy mają możliwość rozwijania się poprzez szkolenia zarówno w zakresie wiedzy technicznej, prawnej i finansowej, jak i umiejętności interpersonalnych.

W naszej firmie realizowaliśmy prestiżowy program szkoleń - Akademia Mostostal – Energia Rozwoju. Program ten miał na celu rozwijać kompetencje w zakresie zarządzania zespołem, wykorzystywane na co dzień w pełnieniu roli Kierownika Budowy, Dyrektora Projektu czy na stanowisku Kierownika Działu.

Obecnie rozpoczęliśmy nowy projekt szkoleniowy Miasto Rozwoju, dzięki któremu inżynierowie, kierownicy robót i budów będą mogli doskonalić kompetencje przypisane do stanowisk, jakie obejmą w przyszłości.

Aby maksymalnie zwiększyć zaangażowanie pracowników wykorzystujemy platformę internetową, wzbogaconą o grywalizację (metoda wykorzystująca mechanizm gier - zdobywanie punktów, wymienianie ich, ranking).
Wspieramy pracowników w rozwoju zawodowym oraz budowaniu ścieżek kariery. Najpopularniejszą ścieżką rozwoju w naszej strukturze jest awans od Inżyniera Budowy poprzez Kierownika Robót do Kierownika Budowy czy Kontraktu.

Dowodem na to jest fakt, iż duża część naszej kadry kierowniczej pochodzi z awansów wewnętrznych, a nie z rekrutacji zewnętrznych.

"Studia na kierunku budownictwo sprawiały mi dużo przyjemności i wiązały się bezpośrednio z moimi zainteresowaniami. Zaczęłam więc szukać firmy, w której mogłabym odbyć praktyki studenckie. Wybrałam Mostostal Warszawa SA, który pozytywnie rozpatrzył moje zgłoszenie. I tak zaczęła się moja przygoda z firmą. (...) Z dumą patrzę, jak zmienia się krajobraz miasta, i cieszy mnie fakt, że miałam realny wpływ na te zmiany. Jak widać na moim przykładzie praktyki to nie tylko możliwość zdobycia cennych doświadczeń, ale także szansa na dobrą i pełną nowych wyzwań pracę!" Aleksandra Chmiel, Inżynier Budowy 

praca mostostal opinie

"Kiedy w roku 2006 rozpocząłem pracę w świeżo utworzonym dziale badawczo-rozwojowym Mostostalu składał się on z 3 osób, a ja zajmowałem jedno z szeregowych stanowisk. W miarę upływu czasu i zdobywania doświadczenia objąłem rolę Głównego Specjalisty ds. Badań i Rozwoju. Dziś jako Kierownik Działu Badań i Rozwoju odpowiadam za pracę kilkunastoosobowego, multidyscyplinarnego zespołu. (...) W mojej pracy najbardziej lubię różnorodność i niepowtarzalność projektów badawczych, którymi się zajmuję. Mimo długiego stażu nadal widzę duże możliwości dalszego rozwoju. Mostostal to także pozytywna atmosfera pracy, w której można liczyć na wsparcie kolegów, a to rzadko spotykana cecha w dużych firmach." - Juliusz Żach, Kierownik Działu Badań i Rozwoju 

Rekrutacja krok po kroku w Mostostal

1
Wysłanie CV . Pierwszy krok należy do Kandydata. Zapraszamy zarówno do aplikowania na konkretne ogłoszenia, które zamieszczamy m.in. w portalu Pracuj.pl, jak również do składania aplikacji do naszej bazy Kandydatów
2
Baza kandydatów . Jeśli aktualnie nie prowadzimy rekrutacji na adekwatne dla Ciebie stanowisko, zamieszczenie dokumentów w naszej bazie umożliwi nam wykorzystanie ich w przyszłości.
3
Analiza CV . Sprawdzimy, czy Twoje doświadczenie pasuje do prowadzonych przez nas rekrutacji.
4
Rozmowa kwalifikacyjna . Ocenimy Twoje predyspozycje do pracy na stanowisku, o które się ubiegasz. Jest to również szansa dla Ciebie, aby lepiej poznać firmę i uzyskać informacje o specyfice naszej pracy.
5
Informacje zwrotne . Kontaktujemy się z wybranym Kandydatem, składając mu ofertę pracy. Pozostałym osobom przekazujemy podziękowania za udział w procesie rekrutacji.

Rozmowa kwalifikacyjna w Mostostal - jak się przygotować?

W procesie rekrutacji zwracamy uwagę zarówno na doświadczenie zawodowe, umiejętności techniczne i doświadczenie w branży, jak również na motywację do pracy i umiejętności interpersonalne.
Cenimy osoby, które motywuje wykonywana praca, są gotowe do podejmowania nowych wyzwań zawodowych, utożsamiają się z firmą, a także są zorientowane na rozwijanie swoich umiejętności i wykorzystywanie posiadanych talentów.
Jeżeli jesteś zainteresowany/a stanowiskiem inżynierskim pamiętaj żeby wymienić i krótko opisać w załączonym CV kontrakty przy których miałeś/aś okazję pracować.
Ważna jest dla nas mobilność i otwartość na pracę w delegacji ze względu na to, że prowadzimy budowy na terenie całej Polski.

Oferty pracy Mostostal, na które możesz zaaplikować:

Kontakt do firmy

Monika Antkowicz

HR Business Partner

Chcesz wiedzieć więcej o pracy w Mostostal? Napisz do mnie.

LinkedIn

Podoba ci się ten profil? Oceń go:

Dziękujemy za oddanie głosu!
Średnia: 4.6 14

Chcesz dowiedzieć się więcej o pracy w Mostostal?

Dodaj komentarz poniżej