Trwa wysyłanie danych...
Proszę czekać.
Bricoman

Bricoman Polska Sp. z o.o.

Handel i Dystrybucja / Warszawa / >700 Pracowników

Praca w Bricoman - co musisz wiedzieć?

 • Profil firmy

  Należymy do Adeo, która skupia 32 przedsiębiorstwa na całym świecie. Adeo zajmuje 3 miejsce na świecie w dystrybucji produktów budowlano-remontowych. Aktualnie prowadzimy 9 sklepów w Polsce.

 • Jak pracujemy?

  Wspólnie tworzymy w Bricomanie zespół, w którym każdy robi to, co lubi i najlepiej potrafi. Dbamy, żeby każdy miał autonomię w działaniu, mógł się rozwijać i dążyć do celu, z którym się identyfikuje. 

Dlaczego warto robić karierę w Bricoman?

Wspieramy lokalne społeczności

Nasi Pracownicy - Wolontariusze remontują szkoły, przedszkola, domy dziecka. Od 2014r. zrealizowaliśmy 22 projekty.

Bezpieczeństwo w pracy

Dbamy o bezpieczeństwo w pracy. Jesteśmy odpowiedzialni – bierzemy udział w kursach Pierwszej Pomocy.

Elastyczność pracy

Staramy się elastycznie planować pracę, by mieć czas na życie prywatne. Rozumiemy, że Pracownik ma ważne sprawy do załatwienia poza pracą.

Zdrowie Pracowników

Troszczymy się o zdrowie naszych Współpracowników przez „Bądź w formie”. Zrealizowaliśmy warsztaty takie jak „Oczy w dobrej formie” czy Zadbaj o Kręgosłup”.

Współpracujemy ze szkołami branżowymi

Z naszych „Dni Otwartych” skorzystało 366 Uczniów. W 23 szkoleniach produktowych wzięło udział 458 uczniów. Przyjęliśmy na staż 51 osób.

Wsparamy inicjatywy

Jesteśmy otwarci na nowe pomysły. Organizujemy wiele akcji odpowiedzialnych społecznie. Tutaj przeczytasz więcej.

Bricoman zarobki, benefity, atmosfera i możliwości awansu

 • Wspieramy pracowników i chcemy zapewnić im niebędne narzędzia do rozwoju kompetencji oraz zawodowego. Co możemy zrobić dla Ciebie?

  • Każdy może przygotować swój Indywidualny Plan Rozwoju, korzystając ze wsparcia Mentorów i Opiekunów,
  • W 2015 r. awansowało 72 Pracowników,
  • W 2015 r. ilość godzin szkoleniowych wyniosła 24 224. To daje 40h szkoleniowych w roku na każdego Pracownika,
  • Systematycznie przeprowadzamy szkolenia, pytając o potrzeby szkoleniowe Pracowników,
  • Cały czas myślimy co jeszcze możemy zaproponować…. Być może dla Ciebie.
 • Chcemy budować relacje oparte na współpracy i zaufaniu. Miejsce, w którym praca to nie tylko obowiązek. Jak dbamy o dobrą atmosferę w Bricomanie?

  • Jesteśmy bezpośredni, bez względu na stanowisko mówimy do siebie po imieniu,
  • Wolimy rozmawiać niż pisać maile,
  • Dajemy Kartę VIP PRACOWNIKOM.
 • Wynagrodzenie w Bricoman składa się z 2 części: podstawowej i premii, uzależnionych od wyników sklepów. Staramy się oferować naszym Pracownikom konkurencyjne zarobki. Ich wysokość zależy od stanowiska i umiejętności.

Rekrutacja krok po kroku w Bricomanie

 • Jakie dokumenty do nas przesłać? Znajdź ofertę, która Cię najbardziej interesuje. Następnie zaaplikuj wysyłając CV oraz List Motywacyjny.

 • Kandydujesz do Sklepu? Tak będzie wyglądał proces rekrutacji: wybór aplikacji -> zadanie teoretyczne i praktyczne -> rozmowa z Kierownikiem -> rozmowa z Dyrektorem -> propozycja współpracy -> podpisanie umowy 

 • Kandydujesz do Centrali? Tak będzie wyglądał proces rekrutacji: wybór aplikacji -> rozmowa z HR -> rozmowa z Przełożonym -> rozmowa z Dyrektorem Działu -> propozycja współpracy -> podpisanie umowy

 • Witaj na pokładzie! Przywiązujemy dużą wagę do procesu wdrożenia w firmie. Każdy nowy Pracownik rozpoczyna pracę od poznania sklepów. W tym czasie ma opiekuna, do którego może się zwrócić, gdy potrzebuje pomocy.

 • Czas trwania rekrutacji jest uzależniony od stanowiska. Dbamy by nasi Kandydaci byli informowani na bieżąco o kolejnych etapach. W przypadku pytań zawsze możesz się z nami skontaktować.

Bricoman rozmowa kwalifikacyjna - jak się przygotować?

 • Wyśpij się dobrze :), przyjdź z pozytywnym nastawieniem na partnerską rozmowę.

 • Przeczytaj jeszcze raz swoje CV - będzie Ci łatwiej zaprezentować się na rozmowie. Przygotuj informacje o swoich osiagnięciach.

 • W Centrali prowadzimy rozmowy rekrutacyjne, 1 na 1, co oznacza, że najpierw porozmawiasz z osobą HRu, następnie z bezpośrednim Przełożonym, a na koniec z Dyrektorem Działu/Dyrektorem Generalnym.

 • W sklepie otrzymasz do wykonania kilka typowych zadań związanych z pracą (chcemy przekonać się czy wiesz, co zrobić, kiedy np. Klient Cię o coś poprosi). Następnie zapoznamy się z Twoim CV i porozmawiasz z bezpośrednim Przełożonym.

Praca w Bricoman opinie pracowników

Opinie o pracy w Bricoman

"Pierwsze chwile w firmie wspominam bardzo pozytywnie. Przede wszystkim świetna atmosfera w pracy, a to była zasługa osób wprowadzających mnie do firmy. Również sama moja ścieżka kariery i poznanie różnych działów jest interesujące, gdyż zaczynałem pracę na stanowisku Sprzedawcy na Dziale Narzędzi, kolejno zostałem Koordynatorem na Dziale Elektrycznym i tak dziś jestem Koordynatorem Działu Metalu i Farb w Lublinie, gdzie mieszkam” Mariusz

bricoman praca opinie"Pracę w Bricoman zacząłem 2 lata temu w Sklepie w Jaworznie na stanowisku Sprzedawcy Działu Budowlanego. Jestem osobą energiczną i uparcie dążącą do celu zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Informacja o awansie była dla mnie miłą niespodzianką, dowiedziałem się o tym zaraz po powrocie z urlopu. Osobom, które starają się o awans chcę przekazać, aby z pełnym zaangażowaniem i wytrwałością dążyły do wybranego przez siebie celu, a efekty tego mogą być szybko widoczne i mile zaskakujące, tak jak to było w moim przypadku." Grzegorz

Oferty pracy Bricoman, na które możesz zaaplikować:

Emilia Kaluga

HR Business Partner

LinkedIn

Jeśli chcesz zdobyć więcej informacji o pracy w Bricoman - napisz do mnie.

Podoba ci się ten profil? Oceń go:

4.0

Chcesz zapytać firmę o aktualne oferty pracy?

Dodaj komentarz poniżej