Skills for CV - lista [Przykłady umiejętności po angielsku]
Stwórz CV terazSkills for CV, czyli umiejętności wpisywane do życiorysu pisanego po angielsku trzeba umiejętnie wyselekcjonować. Odpowiednie słownictwo to nie wszystko. Liczy się także zawartość tej sekcji.
Z tego artykułu dowiesz się:
- czym są skills for CV
- skills for CV — co wpisać
- skills for CV — jak je zapisać.
Chcesz od razu napisać anglojęzyczne CV z poprawną sekcją Skills? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz atrakcyjne szablony CV, wskazówki ekspertów i gotowe zwroty, które wstawisz do CV jednym kliknięciem — również po angielsku.
Zobacz też gotowe wzory CV dla różnych zawodów — po polsku i po angielsku.
Dlaczego warto nam zaufać i skorzystać z kreatora InterviewMe? Tutaj poznasz opinie użytkowników, którzy już stworzyli w nim swoje CV lub list motywacyjny.
A jak wyglądają prawdziwe CV po polsku i po angielsku? Żeby się tego dowiedzieć, poddaliśmy analizie ponad milion dokumentów napisanych przez naszych użytkowników. Oto przykładowe dane.
Statystyki o kompetencjach w CV na podstawie analizy prawdziwych dokumentów
- Amerykanie wpisują do CV średnio 8 umiejętności, Polacy ograniczają się do 6, Francuzi, Hiszpanie i Włosi do 5, a Niemcy i Brazylijczycy do 4 kwalifikacji zawodowych.
- Najpopularniejsze umiejętności w CV Polaków to: praca zespołowa, komunikatywność, prawo jazdy, obsługa komputera oraz kreatywność i pomysłowość.
- Kompetencje twarde, które najczęściej pojawiają się w CV polskich i zagranicznych, to prawo jazdy oraz obsługa pakietu MS Office.
1. Skills for CV — co to znaczy?
Jeśli nie wiesz, czy skills for CV różnią się jakoś od umiejętności wpisywanych do curriculum vitae po polsku, to spokojnie. Ta sekcja wygląda (z formalnego punktu widzenia) tak samo w CV po angielsku, jak i w dokumencie, który wysyłasz do polskiego pracodawcy.
Skills (czyli umiejętności) to wszystkie zdolności i kompetencje, a także czasami cechy charakteru, które pozytywnie opisują człowieka. W tym przypadku — kandydata do pracy.
Nie dziwię się, że chcesz wiedzieć więcej w temacie skills for CV, bo to naprawdę ważna kwestia w kontekście rekrutacji, pisania CV, a także w całym życiu zawodowym. Jak pokazują badania, 30% rekruterów już na starcie odrzuca kandydata, który nie zamieścił w CV listy umiejętności.
Pisanie curriculum vitae in English nie jest łatwe, jeśli nie znasz dokładnie konwencji tego dokumentu. Dlatego w następnym rozdziale pokażę Ci listę skills for CV, z której możesz skorzystać, tworząc swoją aplikację.
Zobacz też: CV po angielsku — zwroty do każdej sekcji CV [Lista i przykłady]
Chcesz od razu napisać CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.
Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.
2. Skills for CV — lista umiejętności do CV po angielsku
Skills for CV — examples (przykłady):
- Critical thinking
- Problem solving
- Teamwork and collaboration
- Professionalism and strong work ethic
- Oral and written communications skills
- Leadership
- Time management
- Decisions making
- Continuous learning
- Emotional intelligence
- Adaptability
- Creativity
- Interpersonal Skills
- Empathy
- Active listening
- Organization
Ta długa lista skills for CV przedstawia uniwersalne umiejętności, niezbędne właściwie w każdym zawodzie.
Critical thinking (myślenie krytyczne) ułatwia dobrą ocenę sytuacji. Problem solving (umiejętność rozwiązywania problemów) sprawia, że łatwiej się pracuje i szybciej osiąga zamierzone cele.
Teamwork and collaboration (umiejętność współpracy zespołowej) przydaje się wszędzie, bo w większości zawodów pracujemy z ludźmi. Strong work ethic (etyka pracy) sprawia, że pracownik działa uczciwie i bez szkody dla siebie oraz firmy.
Oral and written communications skills (umiejętności komunikacyjne w mowie i w piśmie) potrzebne są każdemu, kto chce się w pracy porozumieć z innymi. Leadership (umiejętności przywódcze) są ważne nie tylko na stanowiskach menedżerskich, bo nigdy nie wiadomo, kiedy przyjdzie nam przewodzić grupie.
Time management (umiejętność zarządzania czasem) to kluczowa sprawa, bo bez tego trudno na czas realizować wszystkie zadania. Decisions making (umiejętność podejmowania decyzji) to o tyle ważna cecha, że nie pozwala Ci ona stać w miejscu. Jeśli umiesz szybko opowiedzieć się za jakimś rozwiązaniem, to znaczy, że jesteś pewny siebie i odważny.
Continuous learning (stała motywacja do nauki) — bez tego nie ma rozwoju! Emotional intelligence (inteligencja emocjonalna) sprawia, że obdarzona nią osoba umie odczytywać emocje innych, przez co lepiej dogaduje się w pracy z ludźmi o różnych charakterach.
Adaptability (umiejętność adaptacji do różnych sytuacji) jest konieczna w każdym dynamicznie zmieniającym się środowisku zawodowym. Creativity (kreatywność) — niby wyświechtane pojęcie, ale wciąż ważne w wielu zawodach — od merchandisera, po osobę pracującą w marketingu.
Interpersonal skills (umiejętności interpersonalne) powinien mieć każdy pracownik, bo wykorzystuje się je w sytuacjach społecznych do komunikacji z innymi. Empathy (empatia) to właściwie jedna z cech charakteru, ale nie każdy ma ją na tyle rozwiniętą, by np. umieć zrozumieć klienta i skutecznie się z nim dogadać.
Active listening (aktywne słuchanie) to umiejętność, którą wielu ćwiczy latami. Bez niej dużo trudniej efektywnie wykonywać swoje obowiązki zawodowe. Organization (dobra organizacja pracy) — chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, dlaczego ta umiejętność jest kluczowa i warto uwzględnić ją wybierając skills for CV.
Skills for CV — jak zapisać?
Skills for CV lub resume skills — gdy wyszukujesz te pojęcia w Google, wyszukiwarka zawsze pokazuje Ci listę. I słusznie, bo umiejętności w każdym CV powinny być zapisane w podpunktach. Tak, jak widzisz w przykładzie powyżej.
Warto jednak podzielić tę listę na soft skills oraz hard skills, czyli umiejętności miękkie i twarde.
Te pierwsze, czyli soft skills dotyczą tego, w jaki sposób pracujesz z innymi i jak się do nich odnosisz. To wszystkie kompetencje interpersonalne niezbędne w kontaktach z ludźmi, a także pozytywne cechy charakteru, pozwalające Ci efektywnie realizować swoje zadania.
Hard skills, czyli umiejętności twarde, dotyczą już konkretnych stanowisk. Jeśli aplikujesz do pracy w IT, wśród hard skills powinieneś umieścić np. software management czy programming languages. Jesteś sprzedawcą? Hard skills w Twoim przypadku to np. cash service.
Zresztą — klucz jest ukryty w ofercie pracy. Przeczytaj dokładnie ogłoszenie, bo na pewno pracodawca zawarł tam wszystkie wymagania wobec kandydata. Gdy masz umiejętności, których się na danym stanowisku oczekuje, po prostu wpisz je do życiorysu. A jeśli zmagasz się z pisaniem dokumentu, możesz pomóc sobie kreatorem CV za darmo.
To nie wszystko! Swoimi umiejętnościami pochwal się również w liście motywacyjnym, a precyzyjniej mówiąc — w liście motywacyjnym po angielsku. Rozwiń informacje, które zawarłeś już w swojej liście resume skills. Nie zapomnij też o przygotowaniu dobrych argumentów na swoją rozmowę kwalifikacyjną po angielsku.
Zobacz też: Cover letter — co to? Jak napisać cover letter (wzór i zwroty).
Musisz napisać również list motywacyjny? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.
Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.
Jeśli chcesz skomentować artykuł, dodaj swoją wypowiedź na forum poniżej.
Proces redakcyjny InterviewMe
Ten artykuł został sprawdzony przez nasz zespół i jest zgodny z procesem redakcyjnym InterviewMe. Zależy nam na dzieleniu się naszą wiedzą oraz dostarczaniu rzetelnych i godnych zaufania porad zawodowych dopasowanych do Twoich potrzeb. Nasze wysokiej jakości treści co roku przyciągają ponad 10 milionów czytelników. Ale na tym nie koniec. Regularnie publikujemy też autorskie badania, aby lepiej rozumieć rynek pracy i jesteśmy dumni, że cytują nas czołowe media w Polsce.