Moje konto
List motywacyjny opiekun osób starszych - wzór i wskazówki

List motywacyjny opiekun osób starszych - wzór i wskazówki

Zobacz wzór listu motywacyjnego dla opiekuna osób starszych. Sprawdź 5 wskazówek, dzięki którym sprawnie napiszesz skuteczny dokument.

List motywacyjny do pracy jako opiekun osób starszych to świetna okazja, by udowodnić swoje kwalifikacje i przekonać do siebie potencjalnego pracodawcę. O tym niezawodnym dodatku do CV zapomina wielu kandydatów, mimo że ponad 50% rekruterów wciąż go oczekuje.

 

Napisanie listu motywacyjnego dla opiekuna osób starszych nie jest trudne. Najważniejsze, by nie powielać informacji zawartych w CV. Co jeszcze możesz zrobić, by Twój list się wyróżnił?

 

W tym artykule znajdziesz:

 • wzór listu motywacyjnego dla opiekuna osób starszych
 • porady dotyczące pisania listu motywacyjnego dla opiekuna osób starszych
 • kreator CV i listu motywacyjnego, w którym napiszesz te dokumenty online i pobierzesz w PDF.

 

Chcesz napisać list motywacyjny? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

cv i list motywacyjny

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:

 

Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!

 

Stwórz list motywacyjny teraz

 

List motywacyjny opiekun osób starszych (wzór)

 

Miejscowość, data

 

Twoje imię i nazwisko

Numer telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata

Nazwa firmy

Adres firmy

 

Szanowny Panie / Szanowna Pani / Szanowni Państwo,

 

Z przyjemnością aplikuję na stanowisko opiekuna osoby starszej w Państwa firmie. Wierzę, że moje kwalifikacje, osobowość i nastawienie do pracy czynią mnie dobrym kandydatem do tej pracy.

 

Dlaczego warto mnie zatrudnić?

 

 1. Jestem osobą cierpliwą i wyrozumiałą. Swoje obowiązki wykonuję profesjonalnie i z największą dbałością o dobro mojego podopiecznego. Nie boję się ciężkiej pracy i jestem odporny psychicznie.
 2. Mam doświadczenie w pracy jako opiekun osób starszych — nie tylko zawodowe, lecz także prywatne. Doskonale zdaję sobie sprawę z zakresu obowiązków na tym stanowisku. Wiem, że sumienność, dokładność i dobra organizacja pracy to podstawowe kwalifikacje, jakich się ode mnie oczekuje.
 3. Posiadam przeszkolenie z zakresu pierwszej pomocy, a także podstawową wiedzę medyczną. Żeby móc lepiej wykonywać obowiązki opiekuna osób starszych ukończyłem kurs opiekuna osób starszych.

 

Chętnie spotkam się z Państwem osobiście, aby opowiedzieć więcej o swoim doświadczeniu i kwalifikacjach, a także odpowiedzieć na Państwa pytania.

 

Z poważaniem,

Twoje imię i nazwisko

 

Jak napisać skuteczny list motywacyjny dla opiekuna osób starszych?

 

Wybrałeś trudne, ale bardzo szlachetne zajęcie. Opieka nad seniorami wymaga więcej kompetencji niż np. praca opiekunki do dziecka. Potrafi jednak zapewnić spotkania z interesującymi ludźmi.

 

Tego typu zajęcie może być pracą sezonową, pracą dodatkową lub stałą. Bez względu na to, na jakich warunkach będziesz chciał opiekować się osobami starszymi, szukanie pracy trzeba zacząć od stworzenia profesjonalnych dokumentów. 

 

Napisanie listu motywacyjnego dla opiekuna osoby starszej nie powinno przysporzyć Ci trudności. Zwłaszcza że specjalnie przygotowaliśmy profesjonalny wzór listu motywacyjnego, a także kilka porad. Dzięki nim będzie Ci łatwiej.

 

O czym musisz pamiętać?

 

List motywacyjny opiekun osób starszych — jak zadbać o jego poprawność?

 

 1. Napisz o tym, jakie cechy pozwalają Ci być dobrym opiekunem osób starszych.

 

Jeśli wymieniłeś swoje cechy charakteru w CV, teraz możesz je rozwinąć i szerzej opisać swoją osobowość. W liście motywacyjnym opiekuna osób starszych będą się liczyły właśnie umiejętności miękkie, które pozwolą Ci dobrze wykonywać taką trudną pracę.

Wskazówka: Jeśli szukasz pracy jako opiekun medyczny osób starszych, zobacz nasz poradnik: List motywacyjny opiekuna medycznego — wzór i 5+ porad

 1. Dostosuj list motywacyjny do oferty pracy.

 

Na pewno dopasowałeś CV do oferty pracy i umieściłeś w nim informacje o kwalifikacjach wymaganych przez pracodawcę. Tak samo zrób z listem motywacyjnym. Odpowiedz w nim na oczekiwania względem opiekuna osób starszych. To będę takie kwestie jak doświadczenie na podobnym stanowisku, znajomość języka obcego czy dyspozycyjność.

 

 1. Nie kopiuj informacji zawartych już w CV.

 

Wszystko, o czym napisałeś w swoim curriculum vitae, będzie na pewno przeczytane przez pracodawcę. W liście motywacyjnym musisz tylko te informacje rozwinąć, dodając ciekawe uzasadnienie aplikowania na tę konkretną ofertę. Masz również szansę pochwalić się dodatkowymi kwalifikacjami. 

 

 1. Jeśli tego wymaga oferta pracy, napisz list motywacyjny po angielsku.

 

Wiele ofert pracy dla opiekunów osób starszych dotyczy pracy za granicą  (taką możliwość daje przede wszystkim praca w Niemczech). Jeśli na taką aplikujesz, napisz list motywacyjny po angielsku lub w innym języku, który jest wymagany na tym konkretnym stanowisku. 

 

 1. Pamiętaj o formalnościach.

 

W liście motywacyjnym musisz stosować odpowiednie zwroty grzecznościowe. Nie zapomnij także umieścić na górze dokumentu swoich danych osobowych i danych adresata listu. Jeśli dodałeś już klauzulę CV, nie musisz już umieszczać jej w liście motywacyjnym. Gotowy list motywacyjny najlepiej zapisz w formacie PDF.

 

Więcej dowiesz się z naszego poradnika: Jak napisać list motywacyjny?

 

Musisz napisać również CV? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Masz dodatkowe pytania, jak napisać list motywacyjny opiekuna osób starszych? Możesz je zadać w komentarzu poniżej.

Oceń mój artykuł: list motywacyjny opiekun osob starszych
Średnia: 5 (1 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Marta Rojewska
Ekspertka kariery w InterviewMe. W swoich tekstach staram się poruszyć wszystkie kwestie związane z życiem zawodowym. Moja misja? Pomóc Ci w znalezieniu dobrze dopasowanego miejsca pracy.

Podobne artykuły