Moje konto
List motywacyjny opiekuna medycznego - wzór i 5+ porad

List motywacyjny opiekuna medycznego - wzór i 5+ porad

Tutaj znajdziesz wzór listu motywacyjnego opiekuna medycznego, wskazówki jak zainteresować pracodawcę oraz kreator listu motywacyjnego online.

Szukasz pracy? Jej znalezienie ułatwi Ci profesjonalny list motywacyjny opiekuna medycznego.

 

Dzięki temu dokumentowi, pokażesz pracodawcy swoje największe atuty i udowodnisz mu, że naprawdę zależy Ci na stanowisku.

 

W tym artykule znajdziesz:

 • wzór listu motywacyjnego opiekuna medycznego
 • praktyczne wskazówki, jak treścią swojego listu motywacyjnego zainteresować pracodawcę
 • kreator CV i listu motywacyjnego, w którym możesz stworzyć te dokumenty online.

 

Chcesz napisać list motywacyjny? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

cv i list motywacyjny

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:

 

Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!

 

Stwórz list motywacyjny teraz

 

List motywacyjny — opiekun medyczny (wzór)

 

Miejscowość, data

 

Twoje imię i nazwisko

Numer telefonu

Adres e-mail

 

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata

Nazwa firmy

Adres firmy

 

Szanowny Panie / Szanowna Pani / Szanowni Państwo,

 

z przyjemnością aplikuję na stanowisko opiekuna medycznego w Państwa firmie. Od lat imponuje mi Państwa działalność i wierzę, że w pełni uosabiam wartości, które wyznajecie.

 

Dlaczego uważam, że sprawdziłbym się na opiekuna medycznego?

 • Od ponad 2 lat pracuję jako opiekun medyczny, więc zdobyłem już niezbędne doświadczenie na podobnym stanowisku i znam realia tego zawodu. Dzięki temu będę mógł od razu zająć się swoimi podstawowymi obowiązkami.
 • Jestem osobą empatyczną, ciepłą i nastawioną na pacjenta. Dzięki temu łatwo nawiązuję bliskie, życzliwe relacje z moimi podopiecznymi. Odznacza mnie również cierpliwość, która w tym zawodzie jest kluczowa.
 • Posiadam czynne prawo jazdy kat. B, własny samochód i wysoką sprawność fizyczną. Dzięki temu jestem całkowicie samodzielny i mogę mierzyć się nawet z najtrudniejszymi wyzwaniami.

 

Jestem gotowy spotkać się z Państwem osobiście, aby opowiedzieć więcej o swoim doświadczeniu i kwalifikacjach, a także odpowiedzieć na inne pytania.

 

Z poważaniem,

Twoje imię i nazwisko

 

Chcesz napisać list motywacyjny? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Jak napisać list motywacyjny opiekuna medycznego, aby zainteresować pracodawcę?

 

Pisząc list motywacyjny, musisz spróbować wyróżnić się na tle innych kandydatów. Samo skopiowanie kwalifikacji z CV nie wystarczy.

 

O czym musisz więc pamiętać, pisząc list motywacyjny opiekuna medycznego?

 

 1. Wpisz profesjonalne dane osobowe i kontaktowe.

 

W liście motywacyjnym powinno znaleźć się Twoje imię i nazwisko, profesjonalny adres e-mail oraz numer telefonu. Nie zapomnij również o danych pracodawcy. List motywacyjny najlepiej zaadresować do konkretnej osoby, np. właściciela firmy.

 

 1. Dopasuj list motywacyjny do oferty pracy.

 

Pamiętaj, aby w liście motywacyjnym opiekuna medycznego nawiązywać do wymagań z ogłoszenia. Chodzi o to, aby pisać o tych kwalifikacjach, które w największym stopniu zainteresują pracodawcę.

 

 1. Pokaż, jakie korzyści przyniesiesz pracodawcy.

 

Skup się przede wszystkim na tym, w jaki sposób w nowej pracy wykorzystasz swoje umiejętności i doświadczenie. Pokaż pracodawcy, że jesteś idealnym kandydatem i wiele straci, jeśli nie zatrudni właśnie Ciebie.

 

 1. Nie kopiuj CV.

 

W liście motywacyjnym opiekuna medycznego nie ma sensu przepisywać treści curriculum vitae. Możesz np. podać przykłady sytuacji, w których wykorzystałeś konkretne kompetencje twarde i miękkie lub szerzej opisać powody, dlaczego wybrałeś właśnie ten zawód.

 

 1. Pamiętaj o zwrotach grzecznościowych.

 

List motywacyjny powinien zaczynać się i kończyć zwrotami grzecznościowymi. Nie zapomnij również o podpisie na dole dokumentu. Jeśli wysyłasz CV z klauzulą zawierającą zgodę na przetwarzanie danych osobowych, nie musisz wpisywać jej w liście motywacyjnym.

 

Więcej dowiesz się z naszego poradnika: Jak napisać list motywacyjny?

 

Musisz napisać również CV? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Masz dodatkowe pytania, jak napisać list motywacyjny opiekuna medycznego? Możesz je zadać w komentarzu poniżej.

Oceń mój artykuł: list motywacyjny opiekun medyczny
Średnia: 5 (3 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Wojciech Martyński
Ekspert kariery, autor ponad 100 artykułów InterviewMe z poradami dotyczącymi pisania CV i listu motywacyjnego, rozmów kwalifikacyjnych oraz poszukiwania pracy. Swoją wiedzą dzielę się również odpowiadając na pytania w komentarzach.
Linkedin

Podobne artykuły

CV pielęgniarka / położna - Wzór [+ List motywacyjny]

CV pielęgniarka / położna - Wzór [+ List motywacyjny]

Zobacz, jak napisać CV pielęgniarki, które zainteresuje pracodawcę. Dzięki 7 radom, przykładom i wzorom stworzysz CV w 5 minut i szybciej znajdziesz pracę. Dowiesz się także, jak napisać CV mając niewielkie doświadczenie, jak przygotować życiorys po angielsku oraz list motywacyjny.