![CV i list motywacyjny nauczyciela [do szkoły] - wzór i przykłady](https://cdn-images.interviewme.pl/pages/1f4e318f-8f8d-436b-a7f8-9db96b0348e0.jpg?fit=crop&h=250&dpr=2)
CV i list motywacyjny nauczyciela [do szkoły] - wzór i przykłady
Jesteś nauczycielem i szukasz rad, jak napisać profesjonalne CV i list motywacyjny nauczyciela? W tym artykule zobaczysz m.in. jak opisać zakres obowiązków oraz umiejętności.
W tym artykule znajdziesz przykłady do wpisania w CV nauczyciela matematyki wraz z omówieniem, a także wskazówki do listu motywacyjnego.
Teoretycznie podczas rekrutacji na stanowisko nauczyciela matematyki liczą się przede wszystkim konkretne uprawnienia i doświadczenie zawodowe.
Wydaje się, że CV czy list motywacyjny nie odgrywają w tym przypadku większej roli.
Takie podejście to błąd. Pamiętaj, że dziesiątki innych kandydatów mają takie same, a czasami wyższe kwalifikacje od Ciebie. Dlatego musisz być od nich sprytniejszy.
Pomogą Ci w tym ciekawe CV oraz list motywacyjny nauczyciela matematyki.
Z tego artykułu dowiesz się:
Chcesz od razu napisać profesjonalne CV nauczyciela matematyki? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.
Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.
Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:
Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!
Na samej górze CV nauczyciela matematyki powinno znaleźć się tak zwane podsumowanie z celami zawodowymi. Co to jest?
To krótki opis Twoich najważniejszych kwalifikacji, doświadczenia, kompetencji, osiągnięć i celów zawodowych. Co dokładnie powinno się w nim znaleźć?
Pamiętaj o dopasowaniu podsumowania zawodowego oraz całego CV do oferty pracy. Eksperci z Uniwersytetu Iowa sugerują, aby w swoim życiorysie zawodowym umieścić kluczowe frazy, które pojawiają się również w ofercie pracy. Dzięki temu osoba przeglądająca Twoje CV od razu zobaczy, że spełniasz jej główne wymagania.
Jak wygląda to w praktyce? Zobacz przykład poniżej.
Dobrze: |
---|
Jestem absolwentem matematyki ze spec. nauczycielską na Uniwersytecie Łódzkim i od 2 lat pracuję jako nauczyciel matematyki w szkole podstawowej nr 54 w Łodzi. Oprócz podstawowych zajęć prowadzę również koło matematyczne dla najzdolniejszych uczniów, a także zajęcia wyrównawcze. Mam bardzo dobre relacje zarówno z dziećmi jak i rodzicami. Nie mam problemu z obsługą komputera. W Państwa szkole chciałbym przygotowywać dzieci do konkursu Kangur Matematyczny. |
ŹLE: |
---|
Jestem absolwentem matematyki i uczę tego przedmiotu w jednej z łódzkich podstawówek. Jestem osobą otwartą, kontaktową i lubię pracę z dziećmi. Prowadzę również zajęcia dodatkowe. Wierzę, że świetnie sprawdzę się na stanowisku nauczyciela matematyki w Państwa szkole. |
Więcej dowiesz się z naszego poradnika: Jak napisać podsumowanie i cele zawodowe w CV
Jeśli pracujesz lub pracowałeś już jako nauczyciel matematyki, opis doświadczenia zawodowego będzie najważniejszą sekcją Twojego CV.
Swoje stanowiska opisuj w CV w tzw. odwróconej chronologii, czyli zaczynając od obecnego (lub ostatniego) na górze. Staraj się być jak najbardziej konkretny. Szczegółowo opisuj swoje obowiązki i pochwal się osiągnięciami. Pamiętaj, że podając przedziały czasowe, należy wpisać zarówno rok jak i miesiąc.
Wskazówka: Jeśli dopiero szukasz pracy w zawodzie nauczyciela, sprawdź nasz poradnik: Praca dla nauczycieli — gdzie szukać ofert? Jak zdobyć zatrudnienie?
W sekcji doświadczenia w CV warto pochwalić się wolontariatami, praktykami i stażami. Oczywiście jeśli mają one związek z pracą nauczyciela matematyki.
DOBRZE: |
---|
09.2018–obecnie Szkoła podstawowa nr 54 w Łodzi Stanowisko: Nauczyciel matematyki Główne obowiązki:
Osiągnięcia:
Dodatkowe obowiązki:
|
ŹLE: |
---|
2018–obecnie Szkoła podstawowa nr 54 w Łodzi Nauczyciel matematyki
Obowiązki: Prowadzenie zajęć z matematyki Prowadzenie zajęć dodatkowych Prowadzenie dokumentacji Kontakty z rodzicami Opieka nad dziećmi podczas wycieczek szkolnych |
Więcej dowiesz się z naszego poradnika: Jak opisać doświadczenie zawodowe w CV
Sekcja umiejętności jest niemal równie ważna jak opis doświadczenia zawodowego. A jeśli dopiero zaczynasz karierę — najważniejsza.
W CV powinieneś opisać zarówno twarde, specjalistyczne kompetencje, jak również umiejętności miękkie. Są one szczególnie ważne w zawodzie nauczyciela, gdzie o sukcesie w dużej mierze decydują dobre relacje z dziećmi, rodzicami, a także kadrą pedagogiczną.
Staraj się być jak najbardziej szczegółowy. Warto też podawać poziom zaawansowanie poszczególnych kompetencji, np. język angielski — poziom C1.
Jak wygląda to w praktyce?
Umiejętności twarde:
Umiejętności miękkie:
Więcej dowiesz się z naszego poradnika: Jak ciekawie i skutecznie opisać umiejętności w CV
Chcesz od razu napisać CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.
Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.
W sekcji dotyczącej edukacji nie musisz się zbytnio rozpisywać. Chodzi o to, aby pracodawca wiedział, że posiadasz niezbędne uprawnienia. Wystarczy podać lata nauki (lub rok jej ukończenia), nazwę uczelni i kierunku, a także uzyskany tytuł.
Dodatkowo, jeśli masz się czym pochwalić, możesz np. podać średnią ocen za studia lub tytuł pracy dyplomowej.
W tej sekcji CV warto wpisać także kursy, szkolenia i uzyskane certyfikaty. Oczywiście jeśli mają one związek z pracą nauczyciela matematyki.
2013–2018 Uniwersytet Łódzki
Kierunek: Matematyka ze spec. nauczycielską
Uzyskany tytuł magistra
Szkolenia:
„Matematyka! Dobre pomysły na mądre nauczania” — Akademia GWO (2019)
Więcej dowiesz się z naszego poradnika: Wykształcenie w CV — jak opisać poziom edukacji
Zastanawiasz się, czy w CV nauczyciela matematyki powinny znaleźć się zainteresowania? Doradcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley sugerują, że jest to dobra okazja, aby pokazać pracodawcy, jaki jesteś prywatnie. Jednak nie jest to kluczowa sekcja CV i możesz z niej zrezygnować, jeśli w dokumencie brakuje miejsca (np. jeśli masz bogate doświadczenie w zawodzie nauczyciela).
Jeśli zdecydujesz się na dodanie tej sekcji, to pamiętaj, że dla pracodawcy najważniejsze są pasje i hobby, w których rozwijasz uniwersalne umiejętności — np. budowanie relacji czy też organizację wydarzeń.
W czasie wolnym gram w piłkę nożną (prowadzę drużynę w amatorskiej lidze), a także poszerzam wiedzę z zakresu astronomii oraz astrofizyki.
Wskazówka: Pamiętaj, że na samym dole CV powinna znaleźć się klauzula ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych. Jej brak może oznaczać odrzucenie aplikacji! Aktualną treść tej regułki znajdziesz tutaj: Klauzula CV zgodna z przepisami RODO.
Więcej dowiesz się z naszego poradnika: Pasje, hobby i zainteresowania w CV — jak je opisać
Oprócz CV powinieneś do pracodawcy wysłać także list motywacyjny nauczyciela matematyki. Nawet jeśli szkoła nie prosi o to w ofercie pracy. Jest to świetna okazja, aby pokazać swoje zaangażowanie i motywację.
O czym musisz pamiętać, tworząc list motywacyjny nauczyciela matematyki?
Podobnie jak w przypadku CV, list motywacyjny nauczyciela matematyki również musi być dopasowany do treści ogłoszenia. Skup się na tych kwalifikacjach i kompetencjach, które będą najbardziej przydatne podczas pracy w szkole.
W liście motywacyjnym musisz pokazać pracodawcy, jakie korzyści przyniesiesz szkole. Skup się na tym, jak Twoje kwalifikacje przełożą się na codzienne obowiązki w pracy nauczyciela matematyki. Możesz zaproponować np. 3 dodatkowe inicjatywy, które zrealizujesz po zatrudnieniu.
W liście motywacyjnym nie powinieneś przepisywać informacji z życiorysu zawodowego. Chodzi o to, aby je rozbudować. Możesz np. podać przykłady sytuacji, w których wykorzystałeś poszczególne kompetencje. Warto też wyjaśnić, dlaczego zainteresowała Cię właśnie ta oferta pracy i z jakiego powodu wybrałeś zawód nauczyciela matematyki.
List motywacyjny najlepiej zaadresować do konkretnej osoby — np. dyrektora szkoły (pamiętaj o zwrotach grzecznościowych!). Nie przekraczaj 1 strony A4 — pracodawcy nie mają czasu czytać wielostronicowych dokumentów. Pamiętaj też, aby gotowy list motywacyjny wysłać w formacie PDF.
Chcesz napisać list motywacyjny nauczyciela matematyki? Musisz napisać również list motywacyjny? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.
Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.
Piszesz CV oraz list motywacyjny nauczyciela matematyki i masz jakieś wątpliwości? Swoje pytania możesz zadać w komentarzu pod artykułem. Chętnie Ci pomożemy!
Jesteś nauczycielem i szukasz rad, jak napisać profesjonalne CV i list motywacyjny nauczyciela? W tym artykule zobaczysz m.in. jak opisać zakres obowiązków oraz umiejętności.
Sprawdź, jak napisać CV i list motywacyjny przedszkolanki lub opiekunki w żłobku, aby wyróżnić swoje doświadczenie, umiejętności i wykształcenie.
Sprawdź, jak napisać CV nauczyciela WF, aby skutecznie wyróżnić swoje kwalifikacje. Doradzimy Ci również, jak napisać list motywacyjny nauczyciela WF.