DANONE

DANONE

FMCG
Duża
 1. DANONE

Praca w DANONE — co musisz wiedzieć?

Profil firmy

DANONE to praca z misją. Wierzymy, że oferując wartościową żywność, w poszanowaniu środowiska naturalnego, budujemy zdrowszy świat. 

 

Działamy w 140 krajach na 5 kontynentach, obracając rocznie prawie 22 miliardami Euro. Nasze produkty trafiają do 900 mln. konsumentów na całym świecie. DANONE to łącznie 100 000 pracowników, których łączą wspólne wartości i misja niesienia zdrowia przez żywność, która wskazuje kierunek wszystkim naszym działaniom.

Grupa spółek DANONE

Grupę spółek DANONE tworzą firmy będące liderami w 4 kategoriach rynkowych:

 

 • Produkty mleczne i pochodzenia roślinnego – Danone (www.danone.pl),
 • Woda i napoje - Żywiec Zdrój (www.zywiec-zdroj.pl),
 • Żywność dla niemowląt i małych dzieci – NUTRICIA (www.nutricia.com.pl)
 • Żywienie Medyczne – Nutricia Medyczna (www.nutriciamedyczna.pl).

DANONE w Polsce

W Polsce zlokalizowane są także:

 • Centra Usług Biznesowych (CBS) – HR, IT, Finanse i Centrum Korporacyjne Sekretariat Generalny (komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna, relacje zewnętrzne oraz regulacje prawne). Są to zespoły ekspertów, które na co dzień pracują na rzecz spółek DANONE w Polsce, krajach bałtyckich i nordyckich, a w przypadku Finansów, także dla krajów w regionie Europy środkowo- wschodniej.
 • IT CC EMEA, czyli Centrum Kompetencyjne IT, świadczące usługi informatyczne dla DANONE w Europie, Rosji i Afryce i na Bliskim Wschodzie. Jest to jedno z czterech centrów kompetencji IT na świecie, które łącznie wspierają 50000 użytkowników. Zakres świadczonych usług koncentruje się wokół administracji środowiskami serwerowymi i systemami informatycznymi, obsługą systemów informatycznych, stacji roboczych, zarządzania infrastrukturą IT.

 

Dzięki tak bogatej strukturze DANONE oferuje bogate ścieżki kariery obejmujące zmiany ról w ramach różnych działów, spółek i krajów.

Danone w liczbach

3 biura i 7 fabryk w Polsce

140 krajów, w których są dostępne produkty DANONE

100 tys. pracowników w 60 krajach

Kariera w DANONE — benefity, kultura pracy, oferta dla młodych, idealny kandydat

Chcemy, aby DANONE był najlepszym miejscem pracy i rozwoju. Nieustannie troszczymy się o przyjazną atmosferę i atrakcyjne warunki pracy. Aby w DANONE pracowało się jeszcze lepiej, oferujemy naszym pracownikom świadczenia dodatkowe: 

 

DBAMY O CIEBIE

 

Pracownikom DANONE zapewniamy następujące benefity:

 • prywatna opieka medyczna
 • bezpłatne szczepienia na grypę i WZW B oraz badania profilaktyczne
 • fundusz szpitalny
 • ubezpieczenie na życie i od następstw nieszczęśliwych wypadków
 • multisport, treningi i zawody biegowe, zajęcia na hali sportowej 
 • „wczasy pod Gruszą”
 • specjalne rabaty od współpracujących firm (DanRabaty) na np.: bilety do teatru, prywatne przedszkole, nauka języków obcych 
 • wygodne biuro

 

DBAMY O TWOJĄ RODZINĘ

 

Pracując w Danone możesz liczyć na:

 • prywatny poród i pełnopłatne dni wolne na badania prenatalne
 • prezenty z okazji narodzin dziecka
 • elastyczne formy pracy dla mam powracających z urlopu macierzyńskiego: skrócony wymiar pracy, możliwość zatrudnienia na pół etatu, praca z domu,  zmienne godziny rozpoczynania i kończenia pracy, uzależnione od indywidualnych potrzeb
 • prezenty świąteczne dla pracowników oraz ich dzieci 
 • dofinansowanie wypoczynku dziecka
 • pomoc finansowa w trudnej sytuacji.

 

 

 

DANONE TO PRACA Z MISJĄ

 

Tworzymy zdrowszą przyszłość, realizując misję niesienia zdrowia przez żywność. Wierzymy, że łącząc wartościową ofertę produktową z edukacją, możemy kształtować właściwe nawyki żywieniowe i w ten sposób pozytywnie wpływać na zdrowie milionów naszych konsumentów.

Naszą firmę wyróżnia kultura organizacyjna, oparta na czterech wartościach (Otwartość, Entuzjazm, Humanizm i Bliskość), które przekładają się na sposób pracy w firmie oraz współpracy z klientami, dostawcami i partnerami zewnętrznymi.

 

DANONE TO PRZYJAZNY PRACODAWCA, KTÓRY STAWIA NA INDYWIDUALNY TALENT.

 

Pracownicy to nasza wewnętrzna siła - to oni stoją za  sukcesami naszej firmy. Dlatego tworzymy w DANONE przyjazne miejsce do pracy i rozwoju oraz silnie wspieramy rozwój zawodowy każdego pracownika. Wierzymy, że każdy pracownik ma unikalny talent, dlatego oferujemy  indywidualne plany rozwoju. 

Oferujemy naszym pracownikom bogate ścieżki karier, obejmujące zdobywanie doświadczenia w różnych spółkach, a tym samym w zróżnicowanym środowisku i kontekście biznesowym. 

Dbamy zarówno o bezpieczne środowisko pracy, jak i realizację szerokiej polityki rodzinnej, wspierającej pracowników w łączeniu wielu życiowych ról.

 

DANONE TO DYNAMICZNIE ROZWIJAJACA SIĘ ORGANIZACJA , KTÓRA STAWIA NA INNOWACYJNOŚĆ.

 

Jesteśmy grupą nowocześnie zarządzanych spółek, które jako liderzy w swoich kategoriach, oferują produkty cenione przez miliony Polaków. Stawiamy na innowacyjność, zarówno w kontekście oferowanych produktów, jak i wewnętrznych sposobów działania. 

Realizujemy strategię podwójnego zobowiązania, która przekłada się na wszystkie obszary naszego funkcjonowania. Dzięki temu - obok dążenia do osiągania zyskownego wzrostu, staramy się odpowiadać na aktualne potrzeby społeczne, pozytywnie wpływając na ludzi i środowisko. Przejawem naszego podejścia jest szereg inicjatyw, dowiedz się o nich więcej z naszego Raportu Wpływu: https://www.danone.pl/Raport-Wplywu-Danone.

 

 

PROGRAM AMBASADORSKI

 

Program Ambasadorski skierowany jest do studentów, którzy ze względu na plan zajęć nie mogą zaangażować się w pozostałe programy. Stwarza on możliwość poznania kultury pracy w międzynarodowym środowisku, zdobycia praktycznych umiejętności prowadzenia projektów oraz nabycia pierwszych doświadczeń w pracy z biznesem.

Rekrutacja odbywa się raz do roku, w trakcie wakacji. 

 

PROGRAM PRAKTYK

 

Program Praktyk daje możliwość zdobycia pierwszego doświadczenia zawodowego. Na praktyki zapraszamy studentów, którzy chcą w praktyce wykorzystać wiedzę zdobywaną na studiach. Program można realizować w okresie wakacji lub w ciągu roku akademickiego, elastycznie dopasowując grafik do swojego planu zajęć, w niemalże każdym obszarze w naszej organizacji. Rekrutacja na Praktyki Letnie startuje w lutym, natomiast na Praktyki w roku akademickim rekrutujemy cały rok.

 

PROGRAM STAŻOWY 

 

Program Stażowy w grupie spółek DANONE trwa 12 miesięcy i przygotowuje do objęcia samodzielnego stanowiska specjalisty. Stażyści mają możliwość realizacji samodzielnych projektów pod okiem doświadczonych opiekunów, w takich obszarach jak: sprzedaż, marketing, HR, IT, Komunikacja, R&D, finanse oraz operacje (produkcja, jakość, logistyka, łańcuch dostaw). Dbamy o to, aby nasi Stażyści na bieżąco otrzymywali feedback odnośnie wykonywanych obowiązków. Uczestnikom programu oferujemy praktyczne szkolenia funkcjonalne (np. z zarządzania projektami, tworzenia prezentacji PowerPoint oraz pracy w Excelu) oraz interpersonalne z zakresu sztuki prezentacji, zarządzania czasem. Dodatkowo dajemy możliwość wzięcia udziału w inicjatywach społecznych oraz well-beingowych (treningi biegowe, integracja stażystów). 

 

Udział w Programie Stażowym oznacza zaangażowanie studenta lub absolwenta na pełen etat, a rekrutacja do programu odbywa się przez cały rok.

 

PROGRAM MENEDŻERSKI „DANONE SURF” 

 

„SURF” to dynamiczny, dwuletni program menedżerski, w ramach którego wspieramy wszechstronny rozwój młodych, utalentowanych ludzi, tak by w perspektywie dwóch lat przygotować ich do objęcia samodzielnej roli menedżerskiej w strukturach grupy spółek DANONE. Aby zrealizować te założenia, uczestnikom programu oferujemy możliwość realizowania zasadniczych dla biznesu projektów w różnych obszarach. Rotacje między projektami, lokalizacjami i biznesami pozwalają na pracę w wszystkich spółkach DANONE w Polsce, będących liderami w swoich kategoriach rynkowych. Dodatkowo silne wsparcie menedżera, mentora, i koordynatora programu zapewnia indywidualne podejście do rozwoju każdego uczestnika.

 

Jest to Program kierowany do osób, które ukończyły studia i posiadają pierwsze doświadczenia zawodowe. 

Dowiedz się więcej: http://pracawgrupiedanone.pl/#surf.

 

http://pracawgrupiedanone.pl/resources/images/program_2_lata_wersja2-01.jpg

 

 

Idealny kandydat do pracy w DANONE to osoba:

 • płynnie komunikująca się w języku angielskim,
 • z wysokimi umiejętnościami analizy i syntezy danych,
 • otwarta na nowe wyzwania oraz odważna w działaniu,
 • lubiąca pracę w dynamicznym środowisku,
 • nastawiona na osiąganie celów, ambitna
 • wychodząca z inicjatywą, proaktywna
 • doskonale odnajdująca się w pracy zespołowej,
 • z wysoko rozwiniętymi umiejętnościami komunikacyjnymi i interpersonalnymi. 

 

Idealny kandydat to proaktywny lider w swoim obszarze, który nie boi się zmian, lubi pracę w dynamicznym środowisku i wychodzi z inicjatywą. Oprócz tego wciąż szuka okazji do rozwoju. Jest także nastawiony na osiągnie celów, otwarty na nowe doświadczenia i wyzwania, które każdego dnia będziemy przed nim stawiać.

 

Istotne są dla nas kompetencje i postawy kandydatów, ale również to, czy podzielają oni naszą misję oraz wartości. Jeśli jesteś osobą ambitną, wierzysz w swoje możliwości, cenisz pracę zespołową i otwartą komunikację, sprawdź, co możemy Ci zaoferować. 

 

Aktualnie otwarte rekrutacje znajdziesz na: http://www.pracawgrupiedanone.pl/  i http://jobs.danone.com/.

 

Nasze lokalizacje:

 

1) CBS, ITCC EMEA

Biuro – Warszawa, ul. Redutowa 9/23 

2) Danone Sp. z o.o. 

Biuro – Warszawa, ul. Redutowa 9/23

Fabryka – Bieruń, ul. Świerczyniecka 85

3) Żywiec Zdrój S.A.

Biuro – Warszawa, ul. Bobrowiecka 8

          – Cięcina,  ul. św. Katarzyny 187

Fabryki:

- Mirosławiec, ul. Sprzymierzonych 71

- Rzeniszów, Spółdzielcza 77

- Jeleśnia, ul. Suska 46

- Radziechowy – Wieprz, ul. Przemysłowa 8, 

4) NUTRICIA Polska Sp. z o.o. (Żywność dla niemowląt i małych dzieci, Żywienie medyczne) 

Biuro - Warszawa, ul. Bobrowiecka 8

5) NUTRICIA Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o. (Żywność dla niemowląt i  małych dzieci)

Fabryki: 

- Krotoszyn, ul. Kobylińska 37

- Opole, ul. Marka z Jemielnicy 1

 

Rekrutacja w DANONE krok po kroku

1

Ocena dokumentów aplikacyjnych. Na tym etapie analizujemy otrzymane dokumenty aplikacyjne pod kątem zgodności doświadczeń zawodowych z wymaganiami określonymi w ogłoszeniu o pracę na dane stanowisko.

 

2

Wywiad telefoniczny. Jeżeli Twoje zgłoszenie spełnia wymogi określone w ogłoszeniu, zadzwonimy do Ciebie, by podczas rozmowy dowiedzieć się więcej o Twoich kwalifikacjach i doświadczeniu. Z uwagi na specyfikę naszych procesów rekrutacyjnych kontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

 

3

Spotkanie rekrutacyjne. Po rozmowie telefonicznej umówimy się na spotkanie w naszej siedzibie. W zależności od specyfiki rekrutacji poprosimy o rozwiązanie testu analitycznego bądź testu wiedzy, a w niektórych przypadkach zaprosimy Cię do rozwiązania zadania biznesowego. Następnie weźmiesz udział w rozmowie rekrutacyjnej, na której będzie obecny Talent Manager lub HR Biznes Partner  oraz Twój przyszły przełożony. Pamiętaj, że oprócz kompetencji bardzo ważna jest dla nas postawa, która reprezentuje nasze wartości oraz która jest zgodna z naszą kulturą organizacyjną. 

 

4

Decyzja. Na tym etapie podejmujemy decyzję o wyborze kandydata i udzielamy informacji zwrotnej wszystkim osobom uczestniczącym w spotkaniach. Jeśli decyzja o przyjęciu jest pozytywna, kontaktujemy się z Tobą również po to, aby omówić szczegółowo warunki zatrudnienia.

 

5

Witaj w DANONE. Wierzymy, że praca w DANONE da Ci wiele satysfakcji, chodź pierwsze dni w nowym otoczeniu mogą stanowić wyzwanie. Dlatego chcąc pomóc w  aklimatyzacji, zapraszamy wszystkich nowych pracowników do Programu „Witaj w DANONE”.  Pierwsze chwile w DANONE spędzisz na trzydniowych warsztatach. Podczas warsztatów poznasz dywizję, w której będziesz pracował, a także dowiesz się więcej o grupie spółek DANONE i naszych produktach.

 

Kontakt do firmy

Patrycja Tkacz

Employer Branding Manager

Chcesz zapytać o pracę w DANONE? Napisz do mnie.

LinkedIn

Podoba Ci się ten profil?

Oceń go!

Dziękujemy za oddanie głosu!
Średnia: 4 6

Twoja opinia o pracy w DANONE bardzo się przyda

Dodaj komentarz na forum poniżej

Odezwij się do nas!

Brzmi ciekawie? Z chęcią porozmawiamy z Tobą o wszystkich możliwościach,
jakie oferuje profil pracodawcy w InterviewMe Twojej firmie.

Musisz wpisać co najmniej 3 znaki.
Musisz podać poprawny adres e-mail.
Coś poszło nie tak. Spróbuj ponownie. Twoja wiadomość została wysłana

Lub napisz do nas na: