Moje konto
Jak dobrze wypaść na rozmowie o pracę? Co zabrać ze sobą?

Jak dobrze wypaść na rozmowie o pracę? Co zabrać ze sobą?

Sukces budujesz w dużej mierze jeszcze przed samym spotkaniem.

 

Poczujesz się o wiele lepiej, jeśli odpowiednio przygotujesz się do rozmowy kwalifikacyjnej  wcześniej. Trema i stres mijają, jeśli oswoisz się z poszczególnymi etapami rekrutacji.

 

Tutaj sprawdzisz, jak przygotować się do odpowiedzi na najczęstsze pytania na rozmowie kwalifikacyjnej.

 

Co zabrać ze sobą, aby czuć się pewnie i zrobić dobre wrażenie? Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej? Dowiesz się tego w tym artykule.

 

Chcesz od razu przygotować się do rozmowy o pracę? Skorzystaj z naszego narzędzia, by nie dać się rekruterowi zaskoczyć żadnym pytaniem.

 

Przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej

Przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej

Nie sam — my Cię przygotujemy. Poznasz najtrudniejsze pytania rekruterów i nauczysz się na nie odpowiadać lepiej niż inni kandydaci.

Przećwicz rozmowę

 

1. Muzyka przed rozmową kwalifikacyjną

 

 Odpowiedni nastrój pomaga wypaść dobrze na rozmowie o pracę. Przegraj do swojego telefonu albo odtwarzacza pozytywnie nastrajającą Cię muzykę. Stres minie szybciej, jeśli posłuchasz swoich ulubionych wykonawców w drodze albo przed samą rozmową.

 

Chcesz poznać więcej metod na pozbycie się stresu? Zobacz 11 prostych sposobów, jak radzić sobie ze stresem (czytaj).

 

 

2. Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej? Weź kopie CV

 

Rekruter powinien mieć Twoje CV w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Weź na wszelki wypadek kopię curriculum vitae ze sobą. Nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać. Znam historie kandydata, który w windzie spotkał swojego znajomego, który pracuje w innym dziale firmy, do którego nie było otwartej rekrutacji. Dzięki temu, że miał swoje CV od razu mógł je zostawić tej osobie.

 

Pomyśl też o tym, jak się przedstawić i powiedzieć kilka ciekawych zdań o sobie

 

Jak wypaść dobrze na rozmowie kwalifikacyjnej?

  

3. Notatnik i długopis

 

Chcesz wiedzieć jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej? Na spotkaniu mogą paść ważne informacje, dotyczące warunków zatrudnienia albo kolejnych etapów rekrutacji. Zrobisz o wiele bardziej profesjonalne wrażenie, jeżeli mógł zanotować najważniejsze ustalenia spotkania. Warto zabrać ze sobą stylkowy notatnik i długopis zamiast prosić rekrutera o długopis i kartę papieru.  

 

Chcesz od razu napisać CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

 

4. Odpowiedni strój to podstawa 

 

Ubierz się formalnie, ale wygodnie. Twój komfort nie powinien być zakłócany przez zbyt małe spodnie, niewygodną sukienkę czy za ciasny kołnierzyk. Przygotuj wszystkie ubrania dzień wcześniej. Tutaj znajdziesz porady dotyczące dress code, które pokażą Ci jak dobrze wypaść na rozmowie o pracę.

 

Zobacz też: Kilka słów o sobie na rozmowie o pracę — przykłady.

 

5. Zadbaj o referencje

 

Referencje powinny być zaznaczone w skróconej formie w CV. Zrobisz dobre wrażenie, jeśli będziesz mieć opinie swoich byłych pracodawców ze sobą. Możesz w odpowiednim momencie zacytować fragment opinii o Tobie, która potwierdzi umiejętność, o którą właśnie pyta rekruter.

 

Zobacz też: Dlaczego powinniśmy Cię zatrudnić? (Przykłady odpowiedzi)

 

6. Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej? Przygotować pytania!

 

Jeżeli nie zadajesz pytań na rozmowie kwalifikacyjnej, to tak jakby nie zależało Ci na tym stanowisku. Stwórz listę informacji, które chciałbyś zadać rekruterowi. Sprawdź przykładowe pytania, jakie możesz zadać. Pamiętaj, że w trakcie rozmowy Ty także wybierasz swojego przyszłego pracodawcę. Powinieneś mieć pewność, że podejmujesz słuszną decyzję. Dodatkowo przeczytaj ten artykuł, jeśli chcesz wiedzieć, jak zrobić dobre pierwsze wrażenie na rozmowie kwalifikacyjnej? 

 

Darmowy e-book: chcesz więcej wiedzy? Pobierz bezpłatny e-book:"50 najczęstszych pytań na rozmowie kwalifikacyjnej".

 

7. Wyłączony telefon

 

Twój telefon w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej powinien być wyciszony. Powinieneś skupić się na tym, aby pokazać jak najlepiej swoje umiejętności. Dzwoniący telefon może skutecznie wybić Cię z rytmu.

 

Czy wiesz, jak wypaść dobrze na rozmowie kwalifikacyjnej? 

 

8. Zabierz wszystko, o co wcześniej poprosi Cię pracodawca

 

Może się okazać, że zostaniesz poproszony o przygotowanie prezentacji, tekstu, fragmentu swojego portfolio. Jeśli nie przygotujesz odpowiedniego powierzonego zadania, praktycznie przekreślasz swoje szanse, aby dostać pracę. Jedna z podstawowych zasad jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej: nie odkładaj zadania rekrutacyjnego na ostatnią chwilę.

 

9. Wiara w siebie

 

Skoro dostajesz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną to Twoje doświadczenie i umiejętności są atrakcyjne dla pracodawcy! Mimo to, większość kandydatów zapomina o tym, by zabrać wiarę w siebie na spotkanie. Rozmowa jest dla Ciebie szansą na lepsze stanowisko. Musisz uwierzyć, że możesz zdobyć nową pracę. Daj z siebie wszystko i uwierz w swoje możliwości.

 

Zobacz też: Job Interview Questions & Answers [przykłady odpowiedzi]

 

10. Twoje osiągnięcia

 

Wynotuj przed rozmową kwalifikacyjną najważniejsze osiągnięcia zawodowe. Zastanów się chwilę, z czego jesteś dumny i co sprawiło, że inni lubili z Tobą pracować. Takie konkretne Pozytywne nastawienie pomaga Ci dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej.

 

Musisz napisać również list motywacyjny? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Czy masz swoje sposoby na to, jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej? Co jeszcze warto zabrać ze sobą? Czy zdarzyło Ci się, że rekruter nie miał ze sobą Twojego CV?

Oceń mój artykuł: jak dobrze wypasc na rozmowie kwalifikacyjnej
Średnia: 3.67 (562 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Dominika Kowalska
Dominika Kowalska, ekspertka kariery, przed którą rekrutacja, onboarding i rozwój zawodowy nie mają żadnych tajemnic. Z czytelnikami InterviewMe dzielę się wiedzą na temat poszukiwania pracy, pisania CV i planowania ścieżki kariery.

Podobne artykuły

Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną, by zdobyć pracę?

Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną, by zdobyć pracę?

Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną, aby zrobić dobre wrażenie na pracodawcy? Po przeczytaniu tego przewodnika będziesz wiedzieć, jaki strój wybrać na rozmowę do biura, banku oraz sklepu. Dowiesz się również co założyć zimą, a co latem. Dzięki temu nie popełnisz błędu i zwiększysz swoje szanse na pracę.