Moje konto
Jakie pytania zadać na rozmowie kwalifikacyjnej pracodawcy (Przykłady)

Jakie pytania zadać na rozmowie kwalifikacyjnej pracodawcy (Przykłady)

Dostajesz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Co dalej?

 

Po pierwsze, poszukaj informacji o pracodawcy i przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej. 

 

Po drugie, pamiętaj, aby przygotować odpowiedzi na pytania na rozmowie kwalifikacyjnej. Na większości rozmów trafisz na te same lub podobne pytania. Przećwicz wcześniej odpowiedzi i naucz się odpowiadać w sposób, który pokaże pracodawcy korzyści z zatrudnienia Ciebie.

 

Co jeszcze?

 

Przemyśl jakie pytania zadać na rozmowie kwalifikacyjnej. Dokładnie. Oprócz przygotowania się do rozmowy, koniecznie opracuj pytania, które warto zadać pracodawcy.

 

Do każdego stanowiska należy dobrać te pytania indywidualnie. Powtarzam o tym zawsze kandydatom, którzy przygotowują się do rozmowy kwalifikacyjnej. Co zyskujesz zadając odpowiednie pytania?

 

Na pewno pomoże Ci to sprawić wrażenie osoby zaangażowanej. W rezultacie zwiększysz szanse, że pracodawca Cię zatrudni. Dodatkowo, odpowiednie pytania pomogą Ci upewnić się, że nie będziesz rozczarowany nowym miejscem pracy. Zobacz, jakie pytania zadać na rozmowie kwalifikacyjnej.

 

Chcesz dostawać więcej zaproszeń na rozmowy kwalifikacyjne? Aby zainteresować najlepszych pracodawców musisz przygotować skuteczne CV i list motywacyjny. W naszym kreatorze znajdziesz profesjonalne wzory do uzupełnienia, praktyczne wskazówki oraz przykłady. Stwórz CV i list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Pytania na rozmowie kwalifikacyjnej CV

Zobacz inne szablony, stwórz CV oraz list motywacyjny i pobierz dokumenty w PDF tutaj

 

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:

 

Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!

 

Stwórz CV teraz

 

 

Darmowy ebook. Chcesz przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i otrzymywać więcej ofert pracy? Pobierz bezpłatny ebook: "50 najczęstszych pytań na rozmowie kwalifikacyjnej" (pobierz ebook)

 

jakie pytania zadać na rozmowie kwalifikacyjnej

1. Jaki jest zakres obowiązków stanowiska, na które aplikuję? 

 

Nigdy nie rezygnuj z tego pytania na rozmowie kwalifikacyjnej! Dzięki niemu pokażesz inicjatywę i zbudujesz wizerunek kandydata zainteresowanego pracą. Ustal, jakie dokładnie będą Twoje obowiązki. Zapytaj, czy będziesz musiał wyjeżdżać służbowo, a także, jakiego rodzaju aktywności i obowiązki pojawią się w Twoim dniu pracy.
 
Jakie jeszcze pytania warto zadać pracodawcy na rozmowie kwalifikacyjnej? Zapytaj, jak wygląda typowy tydzień osoby na tym stanowisku. Po rozmowie to przede wszystkim Ty musisz wiedzieć, czy chcesz w danej firmie pracować.

 

Wiesz jaki jest klucz do sukcesu na rozmowie kwalifikacyjnej? Musisz udowodnić pracodawcy, że doskonale sprawdzisz się wykonując obowiązki na nowym stanowisku. Musisz opisać swoje doświadczenie i umiejętności oraz podkreślić osiągnięcia i dokonania zawodowe.

 

To najważniejsza umiejętność na rozmowie kwalifikacyjnej. Potrzebujesz przykładu?

 

Nie mów:

- sprzedawałem produkty firmy X

- realizowałem kampanie reklamowe

 

Powiedz:

- pozyskałem 6 kluczowych klientów w ciągu 4 miesięcy, zwiększyłem obroty o 20%

- zrealizowałem kampanie reklamową, która zwiększyła sprzedaż produktu X o 17%.

 

Daj pracodawcy powód, aby chciał Cię zatrudnić i pokaż mu, co oferujesz. Pamiętaj, że mówienie o faktach nie jest chwaleniem się. Dlatego warto umieć przekonująco opowiedzieć o swoim doświadczeniu i osiągnięciach...i warto też zapytać rekrutera, jakie jeszcze będą Twoje obowiązki.

 

Chcesz wiedzieć więcej, jak skutecznie opowiadać o swoim doświadczeniu i częściej chodzić na rozmowy kwalifikacyjne? Upewnij się, że Twoje CV jest dopasowane do oferty pracy, a zobaczysz, o ile częściej będziesz otrzymywać oferty pracy. Przeczytaj ten artykuł:

 

"Jak napisać CV, które zapewni Ci pracę?" (czytaj)

 

Chcesz od razu napisać CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

jakie pytania zadać na rozmowie kwalifikacyjnej

 

2. Jakie pytania zadać na rozmowie kwalifikacyjnej? Ustal jakie są plany firmy i działu.


Ustal, jak wyglądają najbliższe plany działu, do którego aplikujesz. To dobre pytanie otwierające dyskusję o tym, jakie wyzwania stoją przed firmą, w której chcesz pracować. 

 

Zadaj to pytania, a rekruter najpewniej odbierze Cię, jako osobę zainteresowaną stanowiskiem i rozwojem wewnątrz firmy.

 

Ty, z kolei, zorientujesz się, na co w największym stopniu kładziony będzie nacisk, jeśli zostaniesz przyjęty.

 

Czeka Cię rozmowa kwalifikacyjna? Przeczytaj też ten artykuł:

 

"Rozmowa kwalifikacyjna - 7 błędów, przez które nie dostajesz pracy" (czytaj)

 

3.  Jakie są możliwości rozwoju i ścieżka kariery w firmie?

 

Jakie pytania warto zadać pracodawcy na rozmowie kwalifikacyjnej?

 

Koniecznie dowiedz się, jak wygląda ścieżka kariery i rozwoju na stanowisku, na które aplikujesz. To pytanie stawia Cię też w roli ambitnego kandydata. Warto, aby ścieżka rozwoju proponowana przez firmę, pokrywała się z Twoimi planami zawodowymi. Przeczytaj ten artykuł, aby zobaczyć, jak wyznaczać cele zawodowe.

 

Pytanie o rozwój pozwala Ci zobaczyć, czego możesz się spodziewać za rok lub dwa. To cenna wiedza, która pomoże Ci specjalizować się na danym stanowisku. Zapytaj, co trzeba zrobić, aby dostać awans. Pokaż, że Ci zależy od samego początku. Wrażenie ambitnej i poszukującej rozwoju osoby jest niezwykle ważne! 

 

Chcesz napisać CV, które pomoże Ci się odróżnić od innych kandydatów i częściej chodzić na rozmowy kwalifikacyjne? Sprawdź nasz kreator CV online i dobierz do swojego stanowiska najlepszy z 400 szablonów CV i listu motywacyjnego.

 

 

Stwórz profesjonalne CV w 5 minut

(wejdź tutaj)

 

Szablon  CV Cascade - zobacz inne szablony CV

 

4. Ile osób pracuje w dziale, do którego aplikuję?

 

Dzięki temu pytaniu dowiesz się, z kim będziesz pracował i jak liczna to będzie grupa. Możesz też dopytać, jaki jest podział obowiązków w zespole, jaka jest średnia wieku tych osób, a także, czym dokładnie się zajmują.

 

Twoje przyszłe otoczenie to ważny element dobrego samopoczucia w pracy. Spróbuj ustalić, czy łatwo będziesz w stanie dopasować się do zespołu, który już pracuje w firmie. 

 

Jeżeli chcesz dobrze przygotować się do rozmowy i wiedzieć, na co zwracać uwagę przy rekrutacji, w której bierzesz udział, przeczytaj koniecznie ten artykuł:

 

"Odpowiedzi na pytania na rozmowie kwalifikacyjnej. Kompendium" (czytaj)

 

5. W jaki sposób są mierzone efekty mojej pracy?

 

Czym byłaby Twoja praca bez rezultatów? Ustal na rozmowie, jak będziesz rozliczany ze swoich zadań. Czy będziesz miał do realizacji targety, czy inne formy raportowania rezultatów?

 

Pytanie o wysokości poszczególnych wskaźników zostaw na dalsze etapy rekrutacji, ale już na pierwszej rozmowie możesz śmiało zapytać, jak rozliczane są efekty pracy i czy będziesz za nie dodatkowo wynagradzany.

 

Pamiętaj, że Twój sukces, aby był dostrzeżony, musi być w jakiś sposób zmierzony. Zobacz, w jaki sposób mogą być mierzone kluczowe wskaźniki efektywności.

 

o co warto pytać pracodawcę

 

6. Kto będzie moim przełożonym i jaki ma styl zarządzania? 

 

To pytania na rozmowie kwalifikacyjnej, które musisz zadać pracodawcy lub rekruterowi.

 

Pytanie o szefa jest niezwykle istotne. Zadając je dowiesz się, kim jest ta osoba, w jaki sposób znalazła się w firmie, oraz czym zajmowała się wcześniej.

 

Sprawdź profil tej osoby na Linkedin lub Goldenline. Ustal wstępnie, jakie ma doświadczenie i wiedzę. Sprawdź, czy uda Ci się w siecie znaleźć opinie współpracowników i podwładnych.

 

To cenne informacje dla Ciebie. Dzięki nim będziesz mógł przybliżyć sobie obraz osoby, która będzie Cię motywować do pracy i rozliczać z efektów. 

 

7. Jak wyglądają następne kroki rekrutacji?

 

To pytanie zadane na koniec rozmowy pozwala określić, co wydarzy się dalej. Ile masz czekać na kontakt ze strony pracodawcy? Kto pierwszy wyjdzie z inicjatywą? Czy rekrutacja ma dalsze etapy i jeśli tak to jakie?

 

Warto poprosić rekrutera o kontakt, nawet gdyby decyzja miała być negatywna. To dobra okazją, aby uzyskać ocenę swojej osoby przez rekrutera, o ile oczywiście ten się z Tobą skontaktuje.

 

Zdobądź możliwie najwięcej informacji. Dzięki nim na następnej rozmowie kwalifikacyjnej poradzisz sobie znacznie lepiej. Przeczytaj też poniższy artykuł, jeśli chcesz się dowiedzieć, jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej.

 

"Rozmowa rekrutacyjna - 6 rad jak ją przejść z sukcesem" (czytaj)

 

Darmowy ebook. Chcesz przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i otrzymywać więcej ofert pracy? Pobierz bezpłatny ebook: "50 najczęstszych pytań na rozmowie kwalifikacyjnej" (pobierz ebook)

 

Musisz napisać również list motywacyjny? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Jakie pytania na rozmowie kwalifikacyjnej warto zadać pracodawcy? Masz swoje pomysły? Podziel się nimi ze mną w komentarzu i polub nasz artykuł, jeśli Ci się podobał.

Oceń mój artykuł: pytania na rozmowie kwalifikacyjnej jakie warto zadac
Średnia: 3.76 (1168 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Piotr Sosnowski
Ekspert kariery, współtwórca InterviewMe i Zety. Swoje obserwacje z ponad 10 lat pracy w rekrutacji przelewa na papier, aby pomóc Ci napisać najlepsze CV i dostać wymarzoną pracę.
Linkedin

Podobne artykuły