Bank Millennium

Bank Millennium

Bankowość
Duża
 1. Bank Millennium

Praca w Banku Millennium – Wszystko, co musisz wiedzieć

Profil firmy

Bank Millennium jest jednym z największych i najbardziej innowacyjnych banków w Polsce. Świadczymy usługi finansowe zarówno dla Klientów indywidualnych, jak i dla firm.

O nas

Tworzymy Bank o silnych podstawach. Działamy w Grupie Banku Millennium wraz z Millennium Leasing, Millennium Domem Maklerskim, Millennium Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych i Millennium Goodie.

Idealne CV do pracy w Bank Millennium przygotujesz w 5 minut. 
Użyj naszego kreatora CV, w którym znajdziesz gotowe szablony 
do uzupełnienia, wskazówki oraz przykłady. Stwórz swoje CV teraz.
Stwórz swoje CV teraz.

Sukcesy Banku Millennium

Jakość usług i relacji odgrywa w Banku Millennium kluczową rolę. Wysoka jakość produktów, obsługi i komunikacji pozwala nam skutecznie wyróżniać się wśród konkurentów. Dzięki takiemu właśnie podejściu zostaliśmy laureatami wielu nagród:

Solidny Pracodawca 2019

Praktyka Wysokiej Jakości 2018

Gwiazda Jakości 2019

Srebrny Listek CSR 2019

Respect Index 2018

Gwiazda Relacji z Klientem 2019

W Banku Millennium sukcesy osiągamy dzięki wyjątkowemu zespołowi, który tworzą specjaliści z różnych dziedzin i obszarów. Tobie proponujemy pracę dostosowaną do Twoich doświadczeń, aspiracji i zainteresowań. Wyznajemy zasadę, że naszą jakość tworzą różni ludzie.

 

Na co dzień w Banku Millennium stawiamy na bezpośrednią komunikację i wzajemne zaufanie. Codziennie budujemy pozytywną atmosferę, pracujemy na jasnych zasadach, cenimy innowacyjność oraz dbamy o rozwój talentów. Promujemy współpracę, mówimy do siebie na Ty, oferujemy stabilne zatrudnienie i dbamy o otaczające nas środowisko. Lubimy dzielić się wiedzą i doświadczeniem, dlatego prowadzimy programy praktyk. 

 

Sprawdź, dlaczego warto u nas pracować.

 

W Banku Millennium pracownicy otrzymują atrakcyjne warunki pracy oraz korzystają z takich benefitów jak:

 

 • stałe wynagrodzenie plus premia
 • nowoczesne narzędzia pracy
 • szkolenia dla pracowników
 • prywatna opieka medyczna
 • ubezpieczenie na życie
 • strefy relaksu w biurze
 • super atmosfera
 • karta sportowa
 • spotkania integracyjne
 • konkursy wewnętrzne z nagrodami 
 • work-life balance
 • bilety do kina
 • Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych
 • program wspierający rodziców „Rodzice na Tak”
 • akcje na rzecz odpowiedzialności społecznej i wolontariat pracowniczy
 • parking dla rowerów

 

Centrale Banku Millennium znajdują się łącznie w 3 lokalizacjach – w Warszawie (Pola Mokotowskie), Gdańsku (Wały Jagiellońskie) i we Wrocławiu (okolice Rynku). Dodatkowo w całym kraju rozlokowana jest sieć naszych placówek bankowych.

 

W Banku Millennium stawiamy na rozwój. Jako pracownicy bierzemy udział w szkoleniach i programach dedykowanych rozwojowi kompetencji. Kluczowe obszary w banku wspierane są poprzez dedykowane programy szkoleniowo-rozwojowe. Promujemy awanse wewnętrzne – wiele ofert dotyczących stanowisk managerskich i specjalistycznych w pierwszej kolejności kierowana jest do naszych pracowników.

 

Bank Millennium oferuje program praktyk wakacyjnych skierowany do studentów oraz absolwentów, którzy wiążą swoją karierę zawodową z obszarem bankowości. Praktyki trwają od 2 do 3 miesięcy, realizowane są w centralach: w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku oraz w centrach korporacyjnych na terenie całego kraju. W trakcie praktyki młodzi ludzie  poznają zasady pracy  w nowoczesnej instytucji finansowej, nowe technologie, systemy, narzędzia, metodologię pracy, biorą udział  w zadaniach departamentu oraz bieżących projektach. W zamian praktykanci otrzymują wynagrodzenie, umowę o praktyki studencko-absolwenckie, dyplom ukończenia praktyk, opiekę, wsparcie oraz pomoc opiekuna praktyki, a także szkolenia wprowadzające do organizacji oraz z umiejętności miękkich.

Po odbyciu praktyki, wybranym osobom oferujemy możliwość nawiązania stałej współpracy i kontynuowania kariery w strukturach banku.

 

 

Bank Millennium jest wszechstronną instytucją, której aktywność wychodzi poza działalność finansową. Konsekwentnie realizujemy program wspierania kultury, jesteśmy między innymi tytularnym sponsorem największego w Polsce Festiwalu Filmów Dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity. Pod egidą Fundacji Banku Millennium wdrażamy m.in. ogólnopolski program edukacyjny „Finansowy Elementarz”. W ramach tego autorskiego cyklu wyjaśniamy przedszkolakom podstawowe pojęcia z dziedziny finansów. Dbamy o otoczenie, w którym działamy. Nasi pracownicy angażują się w wolontariat pracowniczy na rzecz lokalnych społeczności - prowadzą warsztaty edukacyjne, organizują zajęcia pozalekcyjne i odnawiają szkolne sale. Szkolimy pracowników z zasad etycznej sprzedaży oraz dbamy o to, aby kodeks etyki bankowej był przez nas przestrzegany na co dzień podczas oferowania produktów naszym klientom. Nasze produkty dostosowujemy do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Poprzez ograniczanie ilości materiałów, energii, paliw i wody, które zużywamy dbamy o środowisko naturalne. 

 

W Banku Millennium budujemy relacje oparte na zaufaniu, stawiamy na jakość i innowacyjność, pomagamy pracownikom się rozwijać i promujemy współpracę. Mierzymy wyżej. 

 

Stawiamy sobie ambitne cele i wspólnie dążymy do ich realizacji. Dzięki temu nasze projekty są nagradzane w licznych krajowych i międzynarodowych konkursach. 

 

Jesteśmy innowacyjni. Stale rozwijamy naszą bankowość internetową i mobilną. Projektujemy i dostarczamy innowacyjne rozwiązania, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby Klientów. 

 

Stawiamy na bezpośrednią komunikację, a kandydatom oferujemy jasne i stabilne warunki współpracy oraz zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. 

 

Stawiamy na rozwój. Bierzemy udział w szkoleniach i programach rozwijających kompetencje, a także angażujemy się w działalność kulturalną, społeczną i charytatywną.

 

 

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w Banku Millennium?

Proces rekrutacji przebiega różnie w zależności od stanowiska na jakie aplikujesz oraz lokalizacji. Należy jednak założyć, że będzie to spotkanie z pracownikiem HR oraz ewentualnym przyszłym przełożonym, które może być poprzedzone wywiadem telefonicznym. Dla wybranych stanowisk proces rekrutacji może być rozszerzony o test wiedzy.

Przed spotkaniem postaraj się lepiej poznać Bank Millennium, przejrzyj naszą stronę internetową oraz media społecznościowe.

Na spotkaniu porozmawiamy o Twoich umiejętnościach i doświadczeniach. Interesują nas Twoje pasje, to co Cię wyróżnia i co motywuje do pracy, dlatego przygotuj się i przemyśl, co chcesz nam powiedzieć.

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania, zastanów się więc nad nimi przed spotkaniem. Pamiętaj, że rozmowa rekrutacyjna to okazja do wzajemnego poznania się obu stron - dobrze to wykorzystaj!

Nie ubarwiaj swoich doświadczeń i kompetencji, zamiast tego opowiedz nam, w czym jesteś naprawdę dobry.

W zależności od stanowiska na jakie rekrutujemy możesz zostać poproszony o zabranie ze sobą dokumentów potwierdzających Twoje wykształcenie i doświadczenie (dyplomy, świadectwa pracy, certyfikaty, itp.). Zabierz ze sobą także dowód osobisty, który pokażesz w naszej recepcji.

Postaraj się nie spóźnić, a jeśli coś wydarzy się po drodze, poinformuj nas o tym najszybciej jak to możliwe, dzięki temu nie będziemy musieli skracać czasu spotkania i nie ominiemy żadnego ważnego tematu.

Jeśli zaprosiliśmy Cię na spotkanie, to znaczy że nie możemy się doczekać aż Cię poznamy. Dlatego bądź sobą, w Banku Millennium cenimy ludzi takimi jacy są. Wykorzystaj ten fakt w pełni!

I najważniejsze - nie stresuj się. Nasz HR nie gryzie! ☺ 

Oferty pracy w Banku Millennium, na które możesz aplikować

Bank Millennium – Kontakt do firmy

Alicja Kaczmarska

IT Recruitment Specialist

Chcesz dowiedzieć się więcej o pracy w Banku Millennium? Napisz do mnie.

LinkedIn

Podoba Ci się ten profil?

Oceń go!

Dziękujemy za oddanie głosu!
Średnia: 5 3

Masz opinię o pracy w Banku Millennium?

Podziel się nią na forum poniżej

Poznaj innych pracodawców z tej branży