Fortum

Fortum

Energetyka
Duża
 1. Fortum

Praca w Fortum — co musisz wiedzieć?

Profil firmy

Jako Fortum jesteśmy międzynarodowym liderem w obszarze czystej energii. Dostarczamy klientom energię elektryczną, gaz, ciepło i chłód, a także inteligentne rozwiązania, pozwalające na bardziej efektywne wykorzystanie zasobów. Angażujemy naszych klientów i społeczeństwo w dążeniu do tworzenia czystszego świata. Zatrudniamy około 9 000 profesjonalistów w krajach nordyckich, bałtyckich oraz Rosji, Polsce i Indiach, a 62% energii elektrycznej wytwarzamy bez emisji CO2. W 2016 roku nasze łączne przychody wyniosły 3,6 mld EUR. Akcje Fortum notowane są na giełdzie NASDAQ w Helsinkach.

Fortum w Polsce

W Polsce jesteśmy obecni od 2003 r., rozpoczynaliśmy od produkcji ciepła i prądu w elektrociepłowniach w Bytomiu, Częstochowie i Zabrzu. Jesteśmy także właścicielem sieci ciepłowniczych we Wrocławiu, Częstochowie i Płocku. Zrealizowaliśmy budowę nowoczesnej, wysokosprawnej i bezpiecznej dla środowiska elektrociepłowni w Zabrzu, która została oddana do użytku 20 września 2018 r.. Nowa instalacja będzie dostarczać prąd i ciepło do ponad 70 tys. gospodarstw domowych Zabrza i Bytomia. Inwestycja kosztowała 870 mln złotych. 

 

Nasze główne biura firmy mieszczą się w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku i Łodzi.

 

Co nas wyróżnia?

W Fortum Sprzedaż posiadamy sieć sprzedaży na terenie całego kraju i dostarczamy unikalne rozwiązania energetyczne klientom biznesowym. To, co wyróżnia nas na rynku, to doświadczeni Managerowie i Doradcy Energetyczni, znajomość rynku i oczekiwań klientów oraz ciekawe możliwości rozwoju w obszarze usług, bez których żaden biznes nie może się obyć.

Grupa Fortum

W skład GRUPY FORTUM w Polsce wchodzą między innymi następujące:

 • Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o.
 • Fortum Marketing and Sales Polska S.A.
 • Fortum Sprzedaż Sp. z o.o.

 

 

 

Czy wiesz, że..

Jesteśmy w top 5 najbardziej ekologicznych firm Europy

Zatrudniamy 9000 ludzi na całym świecie

Produkujemy 77 TWH energii rocznie, czyli tyle co Polska zużywa w ciągu 6 miesięcy

Kariera w Fortum - benefity, atmosfera, rozwój

Pracujemy w różnych lokalizacjach, w Polsce i na świecie, ale dzielimy wspólne wartości, które towarzyszą nam w codziennej pracy:

 

 • Odpowiedzialność — Znamy potrzeby naszych klientów. Bierzemy pełną odpowiedzialność za nasze działania, jednocześnie dążąc do jak najlepszych osiągów. 
 • Kreatywność — Bierzemy inicjatywę i mamy odwagę do znajdowania innowacyjnych rozwiązań. Ciągle rozwijamy się i jesteśmy otwarci na zmiany.
 • Szacunek — Doceniamy i wspieramy się nawzajem. Dzielimy się wiedzą, współpracujemy i omawiamy otwarcie wszystkie tematy.
 • Uczciwość — Działamy etycznie i uczciwie. Jesteśmy wiarygodni i dostarczamy to, co obiecujemy.

 

— BO JESTEŚMY ZGRANĄ EKIPĄ ☺

 

 • dla nas liczy się nie tylko biznes
 • najlepszy system szkoleń branżowych i sprzedażowych
 • jasna ścieżka rozwoju
 • nie ma limitów awansów
 • wraz z Twoim rozwojem rośnie wynagrodzenie
 • z czasem możesz przekazywać swoją wiedzę innym i mieć bezpośredni wpływ na rozwój ich kwalifikacji

 

 

DOŚWIADCZONY ZESPÓŁ

Jesteśmy zespołem ekspertów, który sprzedaje unikatowe rozwiązania klientom z segmencie biznesowym. Jesteśmy na rynku już tak długo, że mamy sprawdzone sposoby na sprzedaż oraz wdrożenie, dzięki czemu pierwszą prowizję jesteś w stanie realnie odebrać po pierwszym miesiącu pracy. Managerowie sprzedaży w FORTUM pomogą w tym, aby pokazać Ci skuteczne techniki, trener wewnętrzny przekaże Ci feedback po spotkaniach, a koledzy i koleżanki na stanowisku Mentora pokażą jak zaciekawić klienta oraz sfinalizować już na pierwszym spotkaniu.

Jesteśmy zespołem, który bardzo lubi swoją pracę. A kontakt z ludźmi daje nam energię do tego, aby ciągle uczyć się i generować nowe pomysły! Wierzymy, że wartości, którymi kierujemy się w pracy na co dzień, tj. szacunek czy uczciwość są dobrą podstawę do wspólnej, długoletniej współpracy.

 

WYSOKIE PROWIZJE

Wierzymy, że ludzi ze sprzedaży motywują pieniądze. I zgodnie z tym przekonaniem budujemy system wynagrodzenia dla każdej osoby pracującej w naszym zespole. Mamy sprawdzone sposoby na szybkie wdrożenie nawet osób z niewielkim doświadczeniem zawodowym. Każdy, kto ma wysoką determinację oraz chęci, które przekłada na codzienną pracę z klientami może liczyć na premię znacznie powyżej średniej rynkowej. Pieniądze są istotnym elementem pracy zawodowej. Jednak dobry samochód czy prestiżowy telefon komórkowy może także być ciekawym benefitem. Dla każdego mamy przygotowany zestaw szkoleń obowiązkowych, jednak najlepsi mogą liczyć na specjalne szkolenia oraz udział w konferencjach branżowych. To dzięki nim pogłębia się relacje czy poprawia wiedzę. Nasza współpracę opieramy na przekonaniu, że wsparcie rozwoju i talentów na różnych obszarach rodzi jakość. A to właśnie dzięki jakości pracy z naszymi klientami oraz między sobą możemy w długiej perspektywie zarabiać pieniądze.

 

MOŻLIWOŚĆ ROZWOJU NA CIEKAWYM RYNKU

Praca na rynku, który tak szybko rozwija się i wprowadza innowacje to niezwykle ciekawe doświadczenie. Sprzedajemy naszym klientom produkty głównie w oparciu o energię elektryczną i gaz, jednak możliwości rozwoju są naprawdę duże. Wierzymy, że dłuższy staż w naszej firmie rodzi doświadczenie, a możliwość rozmowy ze specjalistami międzynarodowej klasy wspiera budowę pozycji lidera na rynku. Jeżeli interesuje Cię kompleksowa obsługa swoich klientów w zakresie większości dostępnych na rynku rozwiązań energetycznych, to jesteś właśnie w dobrym miejscu.

 

DŁUGA HISTORIA SUKCESÓW SPRZEDAŻOWYCH

Nasza historia pokazuje, że tylko ciągła nauka od klientów i rynku rodzi wyniki. Jesteśmy jedyną organizacją na rynku, która daje swoim klientom szerokie możliwości. Możliwości, które nasi eksperci skrzętnie przekładają na wyniki.  Wierzymy, że siły sprzedażowe mówią jasno i wyraźnie jakich produktów potrzebują do realizacji swoich celów. Ścisła współpraca i słuchanie wzajemnie swoich potrzeb, w całej organizacji daje doskonałe narzędzie do zwinnego dopasowania się do oczekiwań rynku. To rodzi sukcesy indywidualne i grupowe, całych zespołów.

 

UDZIAŁ W CIEKAWYCH I INNOWACYJNYCH PROJEKTACH

Połączenie organizacji nastawionej na konkretne cele, nie tylko wynikowe, oraz innowacyjnego środowiska rodzi wiele możliwości rozwoju. Zarówno w obszarze pionowego awansu zawodowego, jak i rozwoju kompetencji specjalistycznych. Jeżeli interesuje Cię fotowoltaika, chcesz sprawdzić o co chodzi z energią jądrową, sprawdzić różnicę między różnymi źródłami energii lub po prostu podjąć wyzwanie wdrożenia nowego doradcy, te i wiele innych ciekawych tematów sprawdzisz zgłaszając się do projektów dodatkowych.

 

Rozpoczynając prace w naszych strukturach sprzedaży możesz liczyć na szereg benefitów wynikających ze współpracy.

Wraz z awansem możesz liczyć nie tylko na podwyżkę, ale także na lepsze narzędzia pracy. Doceniamy najlepszych!

Dzięki współpracy z nami możesz skorzystać z abonamentu medycznego w niższej kwocie i karty Mulitsport.

 

 W NASZYM STANDADZIE MOŻESZ LICZYĆ NA:

 

 • wysokie zarobki
 • nieograniczoną możliwość awansowania
 • współpracę z Klientami Biznesowymi
 • elastyczne godziny pracy – sam decydujesz ile i gdzie pracujesz
 • karte Multisport
 • imprezy integracyjne
 • konkursy z nagrodami
 • niepowtarzalną atmosferę
 • zdrową rywalizację
 • autorskie szkolenia zakończone certyfikatem, potwierdzone przez wewnętrznego coach’a
 • samochód służbowy
 • tablet
 • telefon

Naszą rolą jest napędzanie tej przemiany poprzez transformację systemu energetycznego, lepsze wykorzystywanie zasobów i dostarczanie inteligentnych rozwiązań. W ten sposób tworzymy wartość dla naszych akcjonariuszy.

Zobacz, co sądzą o nas nasi Współpracownicy:

 

Możliwość zarabiania naprawdę dużych pieniędzy, co przekłada się na stabilizację finansową w domu. Nie ma szklanego sufitu – tylko ode mnie zależy jakie cyfry na koncie mają pojawić się za moją pracę.

 

Ewa Pitiak-Kulczycka Dyrektor Makroregionu

 

Fortum to ludzie. Fortum stawia na ludzi. Fortum wspiera każdego z Nas. Uczę się i uczę innych. Pracujemy i bawimy się. Wspieramy się wzajemnie. I to co najważniejsze, zwiększam swoje zarobki. Lubię słyszeć słowa: „miałem wiele spotkań, ale spotkanie z Fortum było wyjątkowe… . Bezcenne.

 

Jacek Szczęsny Senior Manager

 

 

Rekrutacja w Fortum krok po kroku

1

Twoje zgłoszenie – w związku z dynamicznym rozwojem firmy, nasze potrzeby rekrutacyjne stale rosną. Jeśli znalazłeś ofertę dla siebie i wiesz, że chcesz spróbować swoich sił skontaktuj się z nami by porozmawiać o wspólnych oczekiwaniach i możliwościach rozwoju w Fortum. 

 

2

Selekcja CV – wewnętrzny dział HR szczegółowo analizuje wszystkie przesłane aplikacje pod kątem kompetencji i doświadczenia na danym stanowisku.

 

3

I etap – Rozmowa telefoniczna lub video – specjaliści z działu HR skontaktują się z Tobą by porozmawiać o Twoim doświadczeniu, umiejętnościach, motywacji i planach zawodowych. Jeśli zakończysz z sukcesem ten etap zostaniesz zaproszony na spotkanie z managerem.

4

II etap – spotkanie z managerem – podczas którego porozmawiasz bezpośrednio o ofercie.

5

III etap – spotkanie z dyrektorem Makroregionu – ostatni etap rekrutacji, po którym otrzymasz informację zwrotną odnośnie Twojego udziału w procesie i być może zaproszenie do współpracy z Fortum.

6

Start od szkolenia wdrożeniowego — z najlepszym trenerem i ekspertami z branży.

Oferty pracy w Fortum

Kontakt do firmy

Karolina Gajder

Specjalista ds. HR w Fortum

Chcesz zapytać o pracę w Fortum? Napisz do mnie.

LinkedIn

Podoba Ci się ten profil?

Oceń go!

Dziękujemy za oddanie głosu!
Średnia: 3.8 25

Twoja opinia o pracy w Fortum bardzo się przyda

Dodaj komentarz na forum poniżej

Odezwij się do nas!

Brzmi ciekawie? Z chęcią porozmawiamy z Tobą o wszystkich możliwościach,
jakie oferuje profil pracodawcy w InterviewMe Twojej firmie.

Musisz wpisać co najmniej 3 znaki.
Musisz podać poprawny adres e-mail.
Coś poszło nie tak. Spróbuj ponownie. Twoja wiadomość została wysłana

Lub napisz do nas na: