Moje konto
Podanie o pracę w szkole: wzór i porady dla różnych stanowisk

Podanie o pracę w szkole: wzór i porady dla różnych stanowisk

Napisz szybko podanie o pracę w szkole. Zobacz wzór podania o pracę w szkole i dowiedz się, jak skutecznie przedstawić swoją kandydaturę dyrekcji szkoły.

Chcesz pracować w szkole? Napisz podanie! Taki dokument tworzy się wtedy, gdy szkoła nie prowadzi rekrutacji, dlatego zamiast odnosić się do konkretnych wymagań, trzeba dobrze zaproponować swoją kandydaturę.

 

Jednym słowem — w podaniu o pracę w szkole musisz pokazać potencjalnemu pracodawcy korzyści, które mu przyniesiesz, jeśli Cię zatrudni.

 

Przygotowaliśmy wzór podania o pracę w szkole, z którego możesz skorzystać.

 

W tym artykule pokazujemy również:

 • jak napisać podanie o pracę w szkole
 • co powinno zawierać skuteczne podanie o pracę w szkole
 • narzędzie, które napisze dla Ciebie podanie o pracę w szkole od zera. 

 

Chcesz od razu napisać podanie o pracę w szkole? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony i gotowe wzory podań o pracę do uzupełnienia jednym kliknięciem. Stwórz podanie o pracę w 5 minut tutaj.

 

 

Zobacz inne szablony, stwórz podanie o pracę i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Stwórz podanie o pracę teraz

 

Podanie o pracę w szkole — wzór

 

Miejscowość, data

Anna Nowak

Numer telefonu

Adres e-mail

 

Imię i nazwisko adresata

Dyrektor

Pełna nazwa szkoły

Adres szkołySzanowny Panie Dyrektorze,

 

zwracam się z prośbą o zatrudnienie mnie w charakterze sprzątaczki w Szkole Podstawowej nr 4 w Częstochowie. Mam 15-letnie doświadczenie w utrzymywaniu porządku w placówkach oświatowych oraz pozytywne podejście do dzieci.

 

Świetnie znam specyfikę pracy szkoły. Wiem, w jaki sposób planować swoje obowiązki, by usprawniać pracę nauczycieli, opiekunów i pracowników stołówki. Jestem osobą dobrze zorganizowaną i życzliwą. 

 

Mam kompetencje komunikacyjne, które pozwalają mi zgodnie współpracować z innymi. Oferuję Państwu nie tylko solidne usługi sprzątania pomieszczeń szkolnych, lecz także pomoc w organizowaniu wydarzeń i opiece nad dziećmi.

 

Proszę o możliwość spotkania się z Państwem podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Chętnie odpowiem na wszystkie Państwa pytania. Z poważaniem

………………….

(podpis kandydata)

 

Zobacz też: Podanie o pracę: wzór DOC i PDF [Jak napisać podanie o pracę?]

 

Jak napisać podanie o pracę w szkole (np. podstawowej)?

 

Podanie o pracę w szkole może się różnić w zależności od tego, do jakiej placówki aplikujesz. Ten dokument powinien przedstawiać uniwersalne cechy pracownika szkoły, lecz także wskazywać na to, co Cię wyróżnia.

 

Jeśli chcesz się zatrudnić w szkole podstawowej, w podaniu o przyjęcie do pracy podkreśl:

 • umiejętność pracy z dziećmi
 • odporność na hałas
 • gotowość do pomocy wychowawcom (jeśli aplikujesz na inne stanowisko niż nauczyciel).

 

Jeśli chcesz się zatrudnić w szkole średniej, w podaniu o przyjęcie do pracy podkreśl:

 • umiejętność rozwiązywania konfliktów
 • dobry kontakt z młodzieżą
 • spostrzegawczość i zdolność dostrzegania problemów.

 

Jeśli chcesz się zatrudnić w szkole wyższej, w podaniu o przyjęcie do pracy wymień:

 • gotowość do pracy w weekendy
 • odpowiedzialność i wysoką kulturę osobistą
 • doświadczenie w obsłudze konferencji naukowych.

 

Wiele zależy też od tego, w jakiej roli chcesz się zatrudnić w szkole. Pracownik sekretariatu powinien mieć kompetencje podobne do office managera. Woźni lub stróże szkoły często mają doświadczenie w pracy w ochronie. Wcześniejsza praca w bibliotece na pewno pomoże kandydatom na stanowiska bibliotekarza/bibliotekarki szkolnej.

 

Chcesz od razu napisać CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Podanie o pracę w szkole — wymagania formalne i wskazówki

 

Jeśli chodzi o kwestie formalne, podanie o pracę w szkole musi zawierać wszystkie formalne elementy podania. Oto kilka wskazówek dotyczących pisania podania o pracę w szkole:

 

 1. Na samej górze dokumentu umieść datę złożenia podania oraz miejscowość.

 

 1. Poniżej, po lewej stronie, wpisz swoje dane osobowe: imię i nazwisko, adres, telefon o adres e-mail.

 

 1. Po prawej stronie umieść dane adresata podania. Najlepiej jeśli będzie to nazwisko dyrektora szkoły. Poniżej dopisz nazwę i adres placówki, w której chcesz podjąć pracę.

 

 1. Podanie o pracę w szkole rozpocznij zwrotem grzecznościowym. Możesz użyć następujących formuł: Szanowny Panie Dyrektorze, Szanowna Pani Dyrektor, Szanowny Panie, Szanowna Pani.

 

 1. Treść podania rozpocznij od kilkuzdaniowego wstępu. Zwróć się z prośbą o rozpatrzenie Twojej kandydatury na dane stanowisko. Dodaj jedno zdanie, opisujące Twoją główną zaletę (wieloletnie doświadczenie, ważne osiągnięcie lub jedną z istotnych kwalifikacji).

 

 1. W kolejnym akapicie rozwiń swoją argumentację. Spróbuj napisać o tym, w czym chciałbyś pomóc, jaki masz styl pracy, w czym jesteś dobry. Pokaż, że jesteś pracownikiem, którego dyrekcja szkoły potrzebuje, choć jeszcze o tym nie wie.

 

 1. W tej ostatniej części warto poprosić o możliwość spotkania z dyrekcją szkoły podczas rozmowy kwalifikacyjnej. To pokaże potencjalnemu pracodawcy, że naprawdę zależy Ci na zatrudnieniu.

 

 1. Pamiętaj o zakończeniu podania zwrotem grzecznościowym (Z poważaniem) oraz podpisem.

 

Mam nadzieję, że masz już wszystkie niezbędne informacje na temat pisania podania o pracę w szkole. Jak pewnie wiesz, skutkiem wprowadzenia reformy edukacji, zlikwidowano w Polsce gimnazja. 

 

Według GUS-u największą grupę zatrudnionych w szkołach stanowią nauczyciele szkół podstawowych (50,1%). Większość nauczycieli pracuje na stanowisku nauczyciela dyplomowanego (56,0%) oraz mianowanego (20,3%).

 

Żeby dostać pracę w szkole (nie tylko jako nauczyciel) przygotuj skuteczne CV oraz list motywacyjny

 

Musisz napisać również list motywacyjny? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Zobacz też: Podanie o pracę nauczyciela przedszkola [wzór z omówieniem].

 

Masz jeszcze jakieś pytania na temat pisania podania o pracę w szkole? Chętnie na nie odpowiemy, jeśli umieścisz komentarz na forum poniżej artykułu.

Oceń mój artykuł: podanie o prace w szkole
Średnia: 5 (1 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Marta Rojewska
Ekspertka kariery w InterviewMe. W swoich tekstach staram się poruszyć wszystkie kwestie związane z życiem zawodowym. Moja misja? Pomóc Ci w znalezieniu dobrze dopasowanego miejsca pracy.

Podobne artykuły

Podanie o pracę: sprzątaczka (+ CV i list motywacyjny) - Wzór

Podanie o pracę: sprzątaczka (+ CV i list motywacyjny) - Wzór

Dowiedz się, jak od razu zainteresować pracodawcę listem motywacyjnym oraz CV sprzątaczki. W artykule znajdziesz wskazówki jak opisać doświadczenie, umiejętności, wykształcenie i zainteresowania. Sprawdzisz także, jak napisać CV sprzątaczki po angielsku, aby się wyróżnić.