Moje konto
Podanie o pracę nauczyciela: wzór i wskazówki, jak je napisać

Podanie o pracę nauczyciela: wzór i wskazówki, jak je napisać

Oto podanie o pracę nauczyciela - opatrzone komentarzem i poradami. Stwórz podanie o pracę nauczyciela w naszym kreatorze dokumentów (w tym podań).

Podanie o pracę nauczyciela to dokument, który przypomina list motywacyjny, ale nim nie jest. Nie wysyłasz podania w odpowiedzi na ofertę pracy. Robisz to, bo chcesz uczyć w danej szkole i zaproponować swoją kandydaturę, pomimo że nie jest prowadzona rekrutacja na stanowisko nauczyciela.

 

Czy to działa? Jeśli nie spróbujesz, to się nie przekonasz. 

 

W tym artykule wyjaśnimy:

  • kiedy warto napisać podanie o pracę nauczyciela
  • jak napisać podanie o pracę nauczyciela (np. edukacji wczesnoszkolnej)
  • czym różni się podanie o pracę nauczyciela od listu motywacyjnego.

 

Chcesz od razu napisać podanie o pracę nauczyciela? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony i gotowe wzory podań o pracę do uzupełnienia jednym kliknięciem. Stwórz podanie o pracę w 5 minut tutaj.

 

 

Zobacz inne szablony, stwórz podanie o pracę i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Stwórz podanie o pracę teraz

 

Podanie o pracę nauczyciela — Wzór

 

Miejscowość, data

Jan Tomczyk

Numer telefonu

Adres e-mail

 

Imię i nazwisko adresata

Dyrektor

Pełna nazwa szkoły

Adres szkoły

 

Szanowny Panie Dyrektorze,

 

zwracam się z propozycją zatrudnienia mnie w charakterze nauczyciela języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 4 w Częstochowie. Chcę zaoferować Państwu nie tylko swoje bogate doświadczenie w pracy w szkolnictwie, lecz także zaangażowanie i szeroką wiedzę.

 

Od 8 lat pracuję jako nauczyciel języka polskiego w szkole podstawowej. Moi uczniowie odnoszą sukcesy na olimpiadach ogólnohumanistycznych. Jako wychowawca klas 4-8 zachęcam podopiecznych do zdobywania jak najszerszej wiedzy, wyrażania własnego zdania i tworzenia ambitnych planów na przyszłe życie zawodowe.

 

W Państwa szkole chciałbym organizować zajęcia dodatkowe, w tym kółko teatralne i warsztaty dziennikarskie. Wiem, że tego typu inicjatyw w Szkole Podstawowej nr 4 brakuje. Moje kwalifikacje, a także duże poczucie misji pozwalają zaangażować się w rozwijanie kompetencji humanistycznych uczniów. 

 

Do swojego podania dołączam CV. Z ogromną przyjemnością spotkam się z Państwem i odpowiem na pytania dotyczące mojej kandydatury na stanowisko nauczyciela języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 4 w Częstochowie.

 

Z wyrazami szacunku,

Jan Tomczyk

 

Załącznik:

Curriculum Vitae

 

Zobacz też: Podanie o pracę — wzór podania o przyjęcie do pracy [Wzór PDF i DOC]

 

Podanie o pracę nauczyciel w przedszkolu - Wzór

 

Miejscowość, data

Jan Tomczyk

Numer telefonu

Adres e-mail

 

Imię i nazwisko adresata

Dyrektor

Pełna nazwa szkoły

Adres szkoły

 

Szanowny Panie Dyrektorze,Zwracam się z uprzejmą prośbą o rozważenie mojej kandydatury na stanowisko nauczyciela przedszkolnego w Przedszkolu nr 1 w Warszawie. Jako osoba bardzo zaangażowana w swoją pracę i kompetentna, chcę zapewnić o tym, że moja praca będzie przez Państwa zauważona i oceniona pozytywnie.

 

Jestem nauczycielem edukacji przedszkolnej, który ogromną wagę przykłada do metod nauczania. Zdaję sobie sprawę, że od najmłodszego wieku należy rozwijać w dzieciach kompetencje związane ze zdobywaniem wiedzy. Właśnie to przygotowanie do przyszłej edukacji interesuje mnie zawodowo.

 

Pracowałam zarówno w szkole prywatnej, jak i państwowej. W obu placówkach chwalono mnie za dobrą komunikację z rodzicami i umiejętność szybkiego i skutecznego rozwiązywania problemów. 

 

Wyrażam dużą nadzieję na możliwość spotkania się z Państwem podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Chętnie odpowiem na Państwa pytania.

 

Z wyrazami szacunku

Kamila Nowak

 

Załącznik:

Curriculum Vitae

 

Praca w przedszkolu może być równie satysfakcjonująca, jak w szkole. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat dokumentów aplikacyjnych w tej placówce, przeczytaj: Podanie o pracę nauczyciela przedszkola [wzór z omówieniem].

 

Chcesz od razu napisać CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

2. Podanie o pracę jako nauczyciel — jak je napisać?

 

Podanie o pracę jako nauczyciel to dokument, który wysyła się w sytuacji, w której kandydat proponuje dyrekcji szkoły swoją kandydaturę pomimo braku rekrutacji na dane stanowisko. Trzeba w tym piśmie przedstawić bardzo mocne argumenty. Jak to zrobić?

 

Podanie o pracę a list motywacyjny — to podstawowa kwestia do przemyślenia. Pamiętaj, że nie są to tożsame dokumenty. W podaniu o pracę nie możesz odnieść się do oferty zatrudnienia, bo jej po prostu nie ma. Musisz przekonać dyrekcję szkoły, że potrzebuje w swoim zespole nauczycieli kogoś takiego jak Ty. Oto jak to zrobić:

 

Jak napisać podanie o pracę jako nauczyciel? 

 

  1. Pamiętaj o takich formalnościach, jak wpisanie daty złożenia podania wraz z miejscowością. Po lewej stronie wpisz swoje dane osobowe, a po prawej — dane dyrektora szkoły oraz nazwę i adres placówki, do której wysyłasz podanie.
  2. Pierwszy akapit podania potraktuj jako wstęp. Poproś w nim o rozpatrzenie Twojej kandydatury lub wprost o zatrudnienie Cię na stanowisku nauczyciela. Już we wstępie napisz, co możesz zaoferować szkole, pracując w niej jako nauczyciel.
  3. W podaniu o pracę nauczyciela nie musisz pisać o tak oczywistych sprawach jak wykształcenie kierunkowe. Możesz za to zachęcić adresata podania do zapoznania się z Twoim CV.
  4. W podaniu o pracę nauczyciela warto opisać swoje plany i pomysły na usprawnienie pewnych procesów w szkole. Chodzi o pokazanie, jaką wartość przyniesiesz dyrektorowi szkoły, jeśli Cię zatrudni.
  5. Pamiętaj, że celem podania jest zainteresowanie dyrekcji Twoją kandydaturą. Wysłanie tego dokumentu powinno skutkować zaproszeniem na rozmowę o pracę. Dlatego w ostatnim akapicie napisz wprost, że masz nadzieję na możliwość spotkania podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
  6. W podaniu o pracę nie trzeba zamieszczać klauzuli o ochronie danych. Podobnie w liście motywacyjnym klauzula nie jest potrzebna. Upewnij się jednak, że dodałeś zgodę RODO do CV.

 

Mam nadzieję, że teraz wiesz już jak napisać podanie o pracę nauczyciela. Jeśli zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną, koniecznie się do niej dobrze przygotuj. 

 

Zdecyduj, w jakim wymiarze etatu decydujesz się podjąć pracę (jeśli starasz się o zatrudnienie za granicą, musisz pamiętać o tym, że ustawowy czas pracy nauczycieli różni się w zależności od kraju), jakie są Twoje oczekiwania finansowe i od kiedy możesz zacząć.

 

Musisz napisać również list motywacyjny? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

Oceń mój artykuł: podanie o prace nauczyciel
Średnia: 5 (3 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Marta Rojewska
Ekspertka kariery w InterviewMe. W swoich tekstach staram się poruszyć wszystkie kwestie związane z życiem zawodowym. Moja misja? Pomóc Ci w znalezieniu dobrze dopasowanego miejsca pracy.

Podobne artykuły