Moje konto
List motywacyjny do pracy sezonowej lub wakacyjnej - Wzór

List motywacyjny do pracy sezonowej lub wakacyjnej - Wzór

List motywacyjny do pracy sezonowej można napisać tak, by zainteresować rekrutera. Zobacz wzór listu motywacyjnego do pracy wakacyjnej.

Praca sezonowa to zajęcie na jakiś czas. Chcesz się zatrudnić na wakacje lub w ferie zimowe, żeby trochę dorobić. Ale wiesz co? Na ten pomysł wpadło mnóstwo innych osób. 

 

To dlatego czasami warto poza CV wysłać również list motywacyjny. Po prostu da Ci to większe szanse na zatrudnienie. List motywacyjny do pracy sezonowej to przydatny dokument, który możesz stworzyć naprawdę szybko.

 

Z tego artykułu dowiesz się:

 • jak napisać list motywacyjny do pracy sezonowej
 • o czym warto wspomnieć w liście motywacyjnym do pracy wakacyjnej
 • jakich błędów nie popełniać, pisząc list motywacyjny do pracy sezonowej.

 

Chcesz napisać list motywacyjny? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

cv i list motywacyjny

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:

 

Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!

 

Stwórz list motywacyjny teraz

 

List motywacyjny praca wakacyjna (wzór)

 

Miejscowość, data

 

Twoje imię i nazwisko

Numer telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata

Nazwa firmy

Adres firmy

 

Szanowny Panie / Szanowna Pani / Szanowni Państwo,

 

z przyjemnością aplikuję do pracy sezonowej w gospodarstwie Poziomka. Mam nadzieję, że moja kandydatura spełni Państwa oczekiwania.

 

Dlaczego uważam, że warto mnie zatrudnić?

 

 1. Jestem osobą, która nie lubi się nudzić. Chętnie wykonuję prace fizyczne na świeżym powietrzu i jestem bardzo sprawny fizycznie. Nie będę miał żadnego problemu z wykonywaniem obowiązków opisanych przez Państwa w ofercie pracy.
 2. Mam doświadczenie w pracy w gospodarstwie rolnym, które chętnie wykorzystam w taki sposób, by jak najlepiej wykonywać powierzone mi przez Państwa zadania. Mam własną działkę, na której wykonuję wszelkie prace ogrodnicze i budowlane.
 3. Jestem dyspozycyjny od przyszłego miesiąca i gotowy stawić się do pracy w wyznaczonym przez Państwa terminie. Jeśli chodzi o moje dodatkowe atuty, to jest nim czynne prawo jazdy i gotowość do wykorzystywania własnego samochodu w pracy dla Państwa firmy.

 

Chętnie spotkam się z Państwem osobiście, aby opowiedzieć więcej o swoim doświadczeniu i kwalifikacjach, a także odpowiedzieć na Państwa pytania.

 

Z poważaniem,

Twoje imię i nazwisko

 

Chcesz napisać list motywacyjny? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Jak napisać skuteczny list motywacyjny do pracy sezonowej? 

 

Praca sezonowa to różne zajęcia — od zbiorów, przez opiekę nad osobami starszymi po zajęcia związane ze sprzedażą bezpośrednią. Bez względu na to, na jaką ofertę pracy sezonowej aplikujesz, pamiętaj, by Twój list był poprawny i profesjonalny. Oto porady, które pomogą Ci stworzyć idealny wzór listu motywacyjnego

 

 1. Bądź zwięzły, ale szczegółowy.

 

Wystarczy jeśli napiszesz krótki list motywacyjny, nie dłuższy niż jedna strona A4 (większość rekruterów i tak uważa, że im krócej, tym lepiej). Pokaż, że jesteś osobą dobrze nastawioną, kulturalną i pracowitą. Nie bój się również wspomnieć o swoich cechach charakteru. List motywacyjny do pracy sezonowej ma przede wszystkim świadczyć o Twoim zaangażowaniu. 

 

 1. Nie kopiuj informacji z CV.

 

Jeśli nie udało Ci się podkreślić wszystkich swoich atutów w CV, teraz masz na to czas. List motywacyjny jest doskonałą okazją do wejścia w dialog z pracodawcą i przedstawienia mu kandydatury w bardziej rozbudowany sposób.

 

 1. Napisz list motywacyjny do pracy sezonowej w obcym języku.

 

Jeśli aplikujesz do pracy sezonowej za granicą i chcesz pochwalić się komunikatywną znajomością języka, napisz list motywacyjny po angielsku

 

 1. Pamiętaj o formalnościach

 

Dobry list motywacyjny powinien zawierać takie elementy formalne, jak miejscowość i datę, dane osobowe i kontaktowe nadawcy (w lewym górnym rogu dokumentu), dane adresata (w prawym górnym roku). Pamiętaj też o swoim podpisie na samym dole listu.

 

 1. Zadbaj o szczegóły

 

Jeśli masz już list motywacyjny gotowy do wysłania, sprawdź poprawność ortograficzną i interpunkcyjną dokumentu. Żeby cała aplikacja była przygotowana idealnie, upewnij się, czy dodałeś wymaganą w Polsce klauzulę do CV

 

Więcej dowiesz się z naszego poradnika: Jak napisać list motywacyjny?

 

Musisz napisać również CV? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Masz dodatkowe pytania, jak napisać list motywacyjny geodety? Możesz je zadać w komentarzu poniżej.

Oceń mój artykuł: list motywacyjny praca sezonowa
Średnia: 5 (2 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Marta Rojewska
Ekspertka kariery w InterviewMe. W swoich tekstach staram się poruszyć wszystkie kwestie związane z życiem zawodowym. Moja misja? Pomóc Ci w znalezieniu dobrze dopasowanego miejsca pracy.

Podobne artykuły