Moje konto
List motywacyjny dla pracownika MOPS - Wzór i 5 wskazówek

List motywacyjny dla pracownika MOPS - Wzór i 5 wskazówek

Sprawdź, jak napisać list motywacyjny do pracy w ośrodku pomocy społecznej. Zobacz wzór listu motywacyjnego do MOPS i stwórz własny dokument.

Za chwile pokażemy Ci jak napisać list motywacyjny do pracy w ośrodku pomocy społecznej (MOPS). Jak tylko zapoznasz się ze wzorem tego dokumentu, przeczytaj porady zamieszczone poniżej. 

 

List motywacyjny to dokument formalny, ale w przeciwieństwie do CV pozwala pokazać się od prywatnej, bardziej ludzkiej strony. A to właśnie umiejętności miękkie to klucz do sukcesu w pracy w MOPS.

 

W tym artykule znajdziesz:

 • wzór listu motywacyjnego do pracy w ośrodku pomocy społecznej
 • wskazówki dotyczące pisania skutecznego listu motywacyjnego
 • cenne uwagi, dzięki którym nie popełnisz żadnego błędu w liście motywacyjnym do MOPS-u.

 

Chcesz napisać list motywacyjny? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

cv i list motywacyjny

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:

 

Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!

 

Stwórz list motywacyjny teraz

 

List motywacyjny MOPS (wzór)

 

Miejscowość, data

 

Twoje imię i nazwisko

Numer telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata

Nazwa firmy

Adres firmy

 

Szanowny Panie / Szanowna Pani / Szanowni Państwo,

 

z przyjemnością aplikuję na stanowisko pracownika socjalnego w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łomiankach. Wierzę, że moje doświadczenie, wiedza i kompetencje odpowiadają Państwa wymaganiom. 

 

Dlaczego jestem odpowiednią osobą na stanowisko pracownika socjalnego?

 

 1. W pracy zawsze kieruję się zasadami etyki zawodowej i jestem zdeterminowany, by nieść podopiecznym pomoc. Zawsze pracuję tak, by mieć pewność, że zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, aby potrzebujący otrzymali wsparcie, na jakie zasługują.
 2. Jako wykształcony psycholog umiem słuchać, rozmawiać i rozpoznawać sygnały świadczące o konkretnych problemach. Mam również przygotowanie do pracy z osobami doświadczonymi bezdomnością, dzięki wolontariatowi w organizacji charytatywnej Serce Miasta
 3. Mam doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnościami. Prowadziłem autorski projekt, wspierany przez fundusze europejskie, który miał na celu pokazanie potencjału artystycznego i kreatywności moich podopiecznych. Pod moich okiem osoby z niepełnosprawnościami tworzyły projekty graficzne etykiet do produktów spożywczych. 

 

Chętnie spotkam się z Państwem osobiście, aby opowiedzieć więcej o swoim doświadczeniu i kwalifikacjach, a także odpowiedzieć na Państwa pytania.

 

Z poważaniem,

Twoje imię i nazwisko

 

Chcesz napisać list motywacyjny? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Jak napisać skuteczny list motywacyjny do pracy w MOPS?

 

Z dobrymi kwalifikacjami czy bez zawsze masz szansę na zdobycie stanowiska, które Ci odpowiada. List motywacyjny to nie tylko dodatek do CV, ale też dokument, w którym masz szansę przekonać do siebie rekrutera. 

 

List motywacyjny MOPS — 5 porad

 

 1. Dopasuj list motywacyjny do oferty pracy.

 

Dobry list motywacyjny, podobnie jak profesjonalne CV, jest zawsze dopasowany do oferty pracy. Pamiętaj, że w rekrutacji chodzi przede wszystkim o to, by odpowiedzieć na wymagania pracodawcy. Pisz więc tylko o tym, co naprawdę liczy się na stanowisku pracownika socjalnego.

 

 1. Jeśli nie masz doświadczenia — pisz o swoich predyspozycjach.

 

Piszesz list motywacyjny bez doświadczenia? W takim wypadku po prostu opowiedz o swoich predyspozycjach. Jeśli masz doświadczenie np. z praktyk studenckich lub pracy wakacyjnej, udowodnij, że nauczyło Cię ono np. pracy w grupie, wrażliwości na innych ludzi i ich problemy czy dobrej organizacji swoich zajęć. 

 

 1. Zachowaj profesjonalną formę listu motywacyjnego.

 

Stosuj charakterystyczne dla listu motywacyjnego zwroty. Odpowiednio rozpocznij i zakończ swój dokument. Posłuż się do tego wzorem, który zamieszczamy powyżej. I nie zapomnij o zwrotach grzecznościowych!

 

 1. Opisz dokładnie swoje umiejętności miękkie.

 

Bycie pracownikiem socjalnym również trochę jak praca psychologa. Trzeba umieć skutecznie komunikować się z ludźmi z różnych środowisk społecznych. Postaraj się wymienić w liście motywacyjnym swoje umiejętności miękkie i udowodnić, w jaki sposób wykorzystasz je w pracy. 

 

 1. Pamiętaj o formalnościach.

 

Na pewno dodałeś już klauzulę o ochronie danych do CV. Wiele ofert pracy zawiera obowiązek umieszczenia tej formułki, co tylko świadczy o tym, że to ważny wymóg formalny. Klauzula w liście motywacyjnym (w przeciwieństwie do CV) nie jest obowiązkowa.

 

Więcej dowiesz się z naszego poradnika: Jak napisać list motywacyjny?

 

Musisz napisać również CV? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Masz dodatkowe pytania, jak napisać list motywacyjny geodety? Możesz je zadać w komentarzu poniżej.

Oceń mój artykuł: list motywacyjny mops
Średnia: 5 (2 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Marta Rojewska
Ekspertka kariery w InterviewMe. W swoich tekstach staram się poruszyć wszystkie kwestie związane z życiem zawodowym. Moja misja? Pomóc Ci w znalezieniu dobrze dopasowanego miejsca pracy.

Podobne artykuły

Jak znaleźć pracę? 17 porad dla osób, które nie mogą znaleźć pracy

Jak znaleźć pracę? 17 porad dla osób, które nie mogą znaleźć pracy

Często świetni kandydaci i rewelacyjni pracownicy mają problem ze znalezieniem pracy. Zdarza się ofertę pracy otrzymują kandydaci znacznie gorsi od nich. Pokażę Ci 6 powodów, dlaczego tak się dzieje. Czy punkt 2 dotyczy także Ciebie? Przekonaj się, jeśli chcesz wiedzieć jak znaleźć pracę.