Moje konto
List motywacyjny dla pracownika MOPS - Wzór i 5 wskazówek

List motywacyjny dla pracownika MOPS - Wzór i 5 wskazówek

Sprawdź, jak napisać list motywacyjny do pracy w ośrodku pomocy społecznej. Zobacz wzór listu motywacyjnego do MOPS i stwórz własny dokument.

Za chwile pokażemy Ci jak napisać list motywacyjny do pracy w ośrodku pomocy społecznej (MOPS). Jak tylko zapoznasz się ze wzorem tego dokumentu, przeczytaj porady zamieszczone poniżej. 

 

List motywacyjny to dokument formalny, ale w przeciwieństwie do CV pozwala pokazać się od prywatnej, bardziej ludzkiej strony. A to właśnie umiejętności miękkie to klucz do sukcesu w pracy w MOPS.

 

W tym artykule znajdziesz:

 • wzór listu motywacyjnego do pracy w ośrodku pomocy społecznej
 • wskazówki dotyczące pisania skutecznego listu motywacyjnego
 • cenne uwagi, dzięki którym nie popełnisz żadnego błędu w liście motywacyjnym do MOPS-u.

 

Chcesz napisać list motywacyjny? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

cv i list motywacyjny

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:

 

Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!

 

Stwórz list motywacyjny teraz

 

List motywacyjny MOPS (wzór)

 

Miejscowość, data

 

Twoje imię i nazwisko

Numer telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata

Nazwa firmy

Adres firmy

 

Szanowny Panie / Szanowna Pani / Szanowni Państwo,

 

z przyjemnością aplikuję na stanowisko pracownika socjalnego w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łomiankach. Wierzę, że moje doświadczenie, wiedza i kompetencje odpowiadają Państwa wymaganiom. 

 

Dlaczego jestem odpowiednią osobą na stanowisko pracownika socjalnego?

 

 1. W pracy zawsze kieruję się zasadami etyki zawodowej i jestem zdeterminowany, by nieść podopiecznym pomoc. Zawsze pracuję tak, by mieć pewność, że zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, aby potrzebujący otrzymali wsparcie, na jakie zasługują.
 2. Jako wykształcony psycholog umiem słuchać, rozmawiać i rozpoznawać sygnały świadczące o konkretnych problemach. Mam również przygotowanie do pracy z osobami doświadczonymi bezdomnością, dzięki wolontariatowi w organizacji charytatywnej Serce Miasta
 3. Mam doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnościami. Prowadziłem autorski projekt, wspierany przez fundusze europejskie, który miał na celu pokazanie potencjału artystycznego i kreatywności moich podopiecznych. Pod moich okiem osoby z niepełnosprawnościami tworzyły projekty graficzne etykiet do produktów spożywczych. 

 

Chętnie spotkam się z Państwem osobiście, aby opowiedzieć więcej o swoim doświadczeniu i kwalifikacjach, a także odpowiedzieć na Państwa pytania.

 

Z poważaniem,

Twoje imię i nazwisko

 

Chcesz napisać list motywacyjny? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Jak napisać skuteczny list motywacyjny do pracy w MOPS?

 

Z dobrymi kwalifikacjami czy bez zawsze masz szansę na zdobycie stanowiska, które Ci odpowiada. List motywacyjny to nie tylko dodatek do CV, ale też dokument, w którym masz szansę przekonać do siebie rekrutera. 

 

List motywacyjny MOPS — 5 porad

 

 1. Dopasuj list motywacyjny do oferty pracy.

 

Dobry list motywacyjny, podobnie jak profesjonalne CV, jest zawsze dopasowany do oferty pracy. Pamiętaj, że w rekrutacji chodzi przede wszystkim o to, by odpowiedzieć na wymagania pracodawcy. Pisz więc tylko o tym, co naprawdę liczy się na stanowisku pracownika socjalnego.

 

 1. Jeśli nie masz doświadczenia — pisz o swoich predyspozycjach.

 

Piszesz list motywacyjny bez doświadczenia? W takim wypadku po prostu opowiedz o swoich predyspozycjach. Jeśli masz doświadczenie np. z praktyk studenckich lub pracy wakacyjnej, udowodnij, że nauczyło Cię ono np. pracy w grupie, wrażliwości na innych ludzi i ich problemy czy dobrej organizacji swoich zajęć. 

 

 1. Zachowaj profesjonalną formę listu motywacyjnego.

 

Stosuj charakterystyczne dla listu motywacyjnego zwroty. Odpowiednio rozpocznij i zakończ swój dokument. Posłuż się do tego wzorem, który zamieszczamy powyżej. I nie zapomnij o zwrotach grzecznościowych!

 

 1. Opisz dokładnie swoje umiejętności miękkie.

 

Bycie pracownikiem socjalnym również trochę jak praca psychologa. Trzeba umieć skutecznie komunikować się z ludźmi z różnych środowisk społecznych. Postaraj się wymienić w liście motywacyjnym swoje umiejętności miękkie i udowodnić, w jaki sposób wykorzystasz je w pracy. 

 

 1. Pamiętaj o formalnościach.

 

Na pewno dodałeś już klauzulę o ochronie danych do CV. Wiele ofert pracy zawiera obowiązek umieszczenia tej formułki, co tylko świadczy o tym, że to ważny wymóg formalny. Klauzula w liście motywacyjnym (w przeciwieństwie do CV) nie jest obowiązkowa.

 

Więcej dowiesz się z naszego poradnika: Jak napisać list motywacyjny?

 

Musisz napisać również CV? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Masz dodatkowe pytania, jak napisać list motywacyjny geodety? Możesz je zadać w komentarzu poniżej.

Oceń mój artykuł: list motywacyjny mops
Średnia: 0 (0 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Marta Rojewska
Ekspertka kariery w InterviewMe. W swoich tekstach staram się poruszyć wszystkie kwestie związane z życiem zawodowym. Moja misja? Pomóc Ci w znalezieniu dobrze dopasowanego miejsca pracy.

Podobne artykuły