Moje konto
List motywacyjny marketing - wzór i porady dla marketingowca

List motywacyjny marketing - wzór i porady dla marketingowca

Tutaj znajdziesz wzór listu motywacyjnego do marketingu, wskazówki, jak zyskać przewagę nad konkurencją oraz kreator CV i listu motywacyjnego online.

W ofertach pracy do marketingu zazwyczaj pojawia się wiele różnorodnych wymagań.

 

Jest więc duża szansa na to, że wśród kandydatów znajdą się osoby, które mają wyższe kwalifikacje niż Ty. Właśnie dlatego powinieneś przyłożyć się do napisania listu motywacyjnego marketingowca.

 

W tym sposób pokażesz pracodawcy, że przewyższasz konkurentów np. motywacją czy też kompetencjami miękkimi.

 

W tym artykule znajdziesz:

 • wzór listu motywacyjnego do pracy w marketingu
 • porady, jak stworzyć skuteczny list motywacyjny marketingowca (także bez doświadczenia)
 • profesjonalny kreator CV i listu motywacyjnego online.

 

Chcesz napisać list motywacyjny marketingowca? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

cv i list motywacyjny

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:

 

Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!

 

Stwórz list motywacyjny teraz

 

List motywacyjny — marketing (wzór)

 

Miejscowość, data

 

Twoje imię i nazwisko

Numer telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata

Nazwa firmy

Adres firmy

 

Szanowny Panie / Szanowna Pani / Szanowni Państwo,

 

z radością aplikuję na stanowisko specjalisty ds. marketingu w Państwa firmie. Wierzę, że moje doświadczenie i kompetencje przyczynią się do wzrostu sprzedaży oraz poprawy wizerunku firmy.

 

Dlaczego uważam, że sprawdzę się na stanowisku specjalisty ds. marketingu?

 

 • Posiadam już doświadczenie zarówno w e-marketingu, obsłudze mediów społecznościowych, jak również content marketingu. Dzięki temu znacznie szybciej wdrożę się w nowe obowiązki i będę mógł skupić się na rozwoju firmy.
 • Pasjonuję się muzyką (szczególnie elektroniczną) i regularnie odwiedzam festiwale w Polsce i za granicą. Dlatego praca w firmie organizującej tego typu eventy będzie dla mnie spełnieniem marzeń. Wierzę, że ten entuzjazm przełoży się zarówno na jakość mojej pracy, jak również pozytywne relacje z zespołem i przełożonymi.
 • Mam szeroką wiedzę z zakresu sprzedaży internetowej i kampanii reklamowych w internecie. W obecnej firmie udało mi się podnieść sprzedaż poprzez Google Ads o 12% (przy zachowaniu takich samych kosztów). Wierzę, że podobne lub lepsze wyniki będę mógł osiągnąć w Państwa firmie.

 

Chętnie spotkam się z Państwem osobiście, aby opowiedzieć więcej o swoim doświadczeniu i kompetencjach, a także odpowiedzieć na Państwa pytania.

 

Z poważaniem,

Twoje imię i nazwisko

 

Marketing to dziedzina, w której masz stale do czynienia z konkurencją. Podobnie jest w rekrutacji. Dlatego potrzebny Ci profesjonalny list motywacyjny.

 

Chcesz napisać list motywacyjny marketingowca? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

List motywacyjny — marketing. O czym warto wiedzieć?

 

List motywacyjny marketingowca to świetna okazja, aby pokazać swoją ludzką twarz i udowodnić pracodawcy, że naprawdę warto Cię zatrudnić.

 

Jak to zrobić?

 

Jak napisać skuteczny list motywacyjny do marketingu?

 

 1. W liście motywacyjnym marketingowca zadbaj o poprawne dane kontaktowe.

 

Może Cię to zdziwić, ale niektórym kandydatom zdarza się popełnić błąd w danych osobowych i kontaktowych. Taka wpadka może skreślić Twoje szanse na pracę. Dlatego zadbaj o to, aby w liście motywacyjnym znalazły się poprawnie zapisane: imię i nazwisko, numer telefonu i profesjonalny adres e-mail.

 

 1. List motywacyjny najlepiej zaadresować do konkretnej osoby.

 

Jeśli jest to możliwe, postaraj się dowiedzieć, kto będzie odbiorcą listu motywacyjnego. Podaj jego imię i nazwisko, stanowisko, a także nazwę i adres firmy. Pokażesz w ten sposób, że nie wysyłasz masowo identycznych dokumentów. Nie zapomnij o zwrotach grzecznościowych.

 

 1. List motywacyjny dopasuj do oferty pracy w marketingu.

 

Zanim zaczniesz pisać list motywacyjny, dokładnie zapoznaj się z wymaganiami w ogłoszeniu. Jak podkreślają eksperci University at Albany, Twój list motywacyjny powinien być dopasowany do konkretnej oferty, stanowiska i firmy. W pierwszej kolejności opisz te kwalifikacje, byłe stanowiska i kompetencje, które najbardziej zainteresują pracodawcę. Jeśli piszesz list motywacyjny do marketingu bez doświadczenia, skup się przede wszystkim na swojej motywacji i umiejętnościach miękkich. Warto wspomnieć także o praktykach czy też wolontariacie.

 

 1. Skup się na tym, jakie korzyści przyniesiesz pracodawcy.

 

W liście motywacyjnym nie chodzi o wymienianie swoich kwalifikacji i kompetencji. Do tego służy CV marketingowca. W liście motywacyjnym postaraj się pokazać, jak Twoje umiejętności i doświadczenie przełożą się na codzienną pracę. Wyjaśnij, co zyska pracodawca, zatrudniając właśnie Ciebie.

 

 1. W liście motywacyjnym do marketingu nie kopiuj CV.

 

W liście motywacyjnym nie powinieneś przepisywać treści CV. Chodzi o to, aby poszerzyć informacje o Twoich kwalifikacjach. Możesz np. opisać sytuacje, w których wykorzystałeś poszczególne umiejętności lub opowiedzieć więcej o swoich sukcesach.

 

 1. Pamiętaj o tych szczegółach.

 

Ile stron powinien mieć list motywacyjny do marketingu? Tylko jedną. Pracodawcy nie lubią wielostronicowych dokumentów. Na samym dole listu motywacyjnego umieść klauzulę ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych (przede wszystkim zadbaj jednak o dodanie klauzuli do CV). Pamiętaj też o odpowiednim formacie dokumentu. Najlepiej wysłać list motywacyjny w PDF

 

Więcej dowiesz się z naszego poradnika: Jak napisać list motywacyjny?

 

Musisz napisać również CV marketingowca? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Przygotowujesz list motywacyjny marketingowca i masz dodatkowe podania? Możesz je zadać w komentarzu pod artykułem. Chętnie Ci pomożemy!

Oceń mój artykuł: list motywacyjny marketing
Średnia: 5 (1 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Wojciech Martyński
Ekspert kariery, autor ponad 100 artykułów InterviewMe z poradami dotyczącymi pisania CV i listu motywacyjnego, rozmów kwalifikacyjnych oraz poszukiwania pracy. Swoją wiedzą dzielę się również odpowiadając na pytania w komentarzach.
Linkedin

Podobne artykuły