Moje konto
List motywacyjny do IKEA — jak napisać, żeby był skuteczny?

List motywacyjny do IKEA — jak napisać, żeby był skuteczny?

Oto jak napisać list motywacyjny do IKEA. W naszym poradniku znajdziesz pomocne wskazówki oraz profesjonalny wzór listu motywacyjnego do pracy z IKEA.

Ikea nie wymaga wysyłania CV. Ich polityka zatrudniania jest prosta — W IKEA szukamy ludzi, nie CV. To oznacza, że nie musisz mieć niesamowitych kwalifikacji, by zacząć tu pracę. Liczy się bardziej to, jaki jesteś i czy umiesz efektywnie i zgodnie pracować z innymi.

 

Jednak — zanim przejdziesz do aplikowania, musisz utworzyć konto. Podczas tej procedury masz możliwość dodania pliku z CV lub listem motywacyjnym. Nie jest jasno powiedziane, żeby trzeba przesłać te dokumenty, ale sugestia wydaje się wyraźna. Dlatego— 

 

W tym artykule pokażemy Ci:

  • jak napisać list motywacyjny do IKEA
  • wzór skutecznego listu motywacyjnego do IKEA
  • co zrobić, by Twój list motywacyjny do IKEA był lepszy od innych.

 

Chcesz napisać list motywacyjny do IKEA? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

cv i list motywacyjny

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:

 

Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!

 

Stwórz list motywacyjny teraz

 

List motywacyjny IKEA (wzór)

 

Miejscowość, data

 

Twoje imię i nazwisko

Numer telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata

Nazwa firmy

Adres firmySzanowny Panie / Szanowna Pani / Szanowni Państwo,

 

z przyjemnością aplikuję na stanowisko sprzedawcy w dziale mebli kuchennych w IKEA. Wierzę, że moje kompetencje odpowiadają Państwa wymaganiom. 

 

Dlaczego warto mnie zatrudnić w IKEA?

 

  1. Jestem osobą komunikatywną, lubiącą kontakt z ludźmi i pomocną. Chętnie rozmawiam z klientami i doradzam im w wyborze odpowiednich produktów. Na poprzednim stanowisku byłem doceniany za profesjonalną i kompleksową obsługę interesantów.
  2. Bliskie są mi wartości wyznawane przez IKEA. Lubię proste, praktyczne rozwiązania i szczegóły, które mogą cieszyć bardziej niż wielkie zmiany. Bardzo bliska mojemu sercu jest ekologia i związane z nią działania na korzyść Planety i środowiska naturalnego. 
  3. Interesuję się grafiką i znam się na obsłudze programów do projektowania. Wiem, że bez problemu będę w stanie wykorzystywać programy do projektowania wnętrz i asortymentu na wymiar w IKEA. Mam ponadto wyobraźnię przestrzenną i dobre oko do szczegółów.

 

Chętnie spotkam się z Państwem osobiście, aby opowiedzieć więcej o swoim doświadczeniu i kwalifikacjach, a także odpowiedzieć na Państwa pytania.

 

Z poważaniem,

Twoje imię i nazwisko

 

Chcesz napisać list motywacyjny do IKEA? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Jak napisać skuteczny list motywacyjny do pracy w IKEA?

 

Skoro wiesz już, że IKEA stawia na ludzi, a nie na CV i ceni przede wszystkim nieszablonowe myślenie, pracę w grupie, umiejętność poszukiwania nowych rozwiązań (informacje wprost ze strony firmy), masz już na tacy sporo wskazówek.

 

Żeby napisać profesjonalny list motywacyjny do IKEA potrzeba Ci jeszcze kilku rad, związanych z konstrukcją dokumentu. Oto one. 

 

List motywacyjny IKEA — 5 porad

 

  1. Dopasuj list motywacyjny do oferty pracy.

 

Pamiętaj, żeby we wstępie listu motywacyjnego do IKEA wskazać nazwę stanowiska, na jakie aplikujesz. List motywacyjny, podobnie jak CV, musi być dopasowany do oferty pracy. Sprawdź wymagania z ogłoszenia, a potem opisz w punktach, dlaczego uważasz, że je spełniasz.

 

  1. Wymień swoje umiejętności miękkie i twarde.

 

Tak jak wspomnieliśmy powyżej, IKEA to firma, która kieruje się konkretnymi wartościami i poszukuje pracowników, którzy w jakiś sposób je podzielają. Dla firmy liczą się też bardziej twoje umiejętności i cechy, niż np. doświadczenie czy wykształcenie w CV. Dlatego nie zapomnij napisać w liście motywacyjnym o swoich umiejętnościach miękkich i twardych

 

  1. Nie kopiuj informacji zawartych już w CV. 

 

Dobre CV zawiera wszystkie niezbędne informacje, podane w sposób prosty i przejrzysty. Dobry list motywacyjny uzupełnia curriculum vitae, ale go nie kopiuje. Postaraj się opowiedzieć rekruterowi o sobie bardziej szczegółowo, niż to zrobiłeś w CV. 

 

  1. Zadbaj o strukturę i odpowiednie zwroty.

 

Bez względu czy piszesz list motywacyjny sprzedawcy w IKEA, czy list motywacyjny kelnera, postaraj się o to, by Twój dokument zawierał odpowiednie zwroty grzecznościowe i podzieloną na akapity strukturę. 

 

  1. Pamiętaj o formalnościach i szczegółach.

 

Zanim wyślesz gotowy list motywacyjny, pamiętaj o tym, by sprawdzić poprawność ortograficzną dokumentu. Dodałeś wcześniej zgodę na przetwarzanie danych do CV? Jeśli tak to nie musisz już dodawać klauzuli do listu motywacyjnego

 

Więcej dowiesz się z naszego poradnika: Jak napisać list motywacyjny?

 

Musisz napisać również CV do IKEA? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Masz dodatkowe pytania, jak napisać list motywacyjny geodety? Możesz je zadać w komentarzu poniżej.

Oceń mój artykuł: list motywacyjny ikea
Średnia: 5 (2 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Marta Rojewska
Ekspertka kariery w InterviewMe. W swoich tekstach staram się poruszyć wszystkie kwestie związane z życiem zawodowym. Moja misja? Pomóc Ci w znalezieniu dobrze dopasowanego miejsca pracy.

Podobne artykuły