Moje konto
List motywacyjny do biura podróży - wzór, przykłady, 5+ porad

List motywacyjny do biura podróży - wzór, przykłady, 5+ porad

Tutaj znajdziesz wzór listu motywacyjnego do biura podróży, porady, jak zainteresować pracodawcę, oraz kreator CV i listu motywacyjnego online.

Sama pasja do podróżowania nie wystarczy, aby otrzymać pracę w biurze podróży. 

 

Musisz jeszcze udowodnić pracodawcy, że Twój entuzjazm przełoży się na codzienne obowiązki. Jak to zrobić? Pisząc ciekawy list motywacyjny do biura podróży.

 

W tym artykule znajdziesz:

  • wzór listu motywacyjnego do biura podróży
  • skuteczne wskazówki, dzięki którym otrzymasz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną
  • wygodny kreator CV i listu motywacyjnego online.

 

Chcesz napisać list motywacyjny? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

cv i list motywacyjny

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:

 

Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!

 

Stwórz list motywacyjny teraz

 

List motywacyjny — biuro podróży (wzór)

 

Miejscowość, data

 

Twoje imię i nazwisko

Numer telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata

Nazwa firmy

Adres firmy

 

Szanowny Panie / Szanowna Pani / Szanowni Państwo,

 

z przyjemnością aplikuję na stanowisko specjalisty ds. sprzedaży w Państwa biurze podróży. Wierzę, że moje doświadczenie i kompetencje przełożą się na świetne wyniki oraz pozytywny wizerunek firmy.

 

Dlaczego uważam, że sprawdzę się na stanowisku specjalisty ds. sprzedaży w biurze podróży?

 

  • Jestem studentem turystyki i rekreacji na AWF w Warszawie i pasjonuję się podróżami (szczególnie w regiony Europy południowej). Dzięki zgromadzonej w ten sposób wiedzy będę potrafił zainteresować i zarazić entuzjazmem Państwa klientów.
  • Mam już doświadczenie w obsłudze klienta (call center firmy ubezpieczeniowej). W 2019 roku udało mi się dwukrotnie uzyskać najlepsze wyniki sprzedażowe w moim 10-osobowym zespole. Wierzę, że równie dobre rezultaty mogę osiągać w Państwa biurze podróży.
  • Jestem osobą otwartą, życzliwą i komunikatywną (także w języku angielskim). Mam łatwość w nawiązywaniu i utrzymywaniu pozytywnych relacji z klientami oraz innymi członkami zespołu. Jestem pewien, że przełoży się to na dobrą atmosferę w pracy oraz pozytywne opinie klientów.

 

Chętnie spotkam się z Państwem osobiście, aby opowiedzieć więcej o swoim doświadczeniu oraz kompetencjach i odpowiedzieć na Państwa pytania.

 

Z poważaniem,

Twoje imię i nazwisko

 

 

Chcesz napisać list motywacyjny? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Jak napisać skuteczny list motywacyjny do biura podróży?

 

Właściciele biur podróży szukają przede wszystkim pasjonatów, dla których praca w turystyce to przyjemność.

 

Właśnie dlatego, w przypadku tego zawodu tak ważny jest ciekawy list motywacyjny. Jak go napisać?

 

List motywacyjny biuro podróży — praktyczne wskazówki

 

  1. List motywacyjny do biura podróży dopasuj do ogłoszenia.

 

Przed napisaniem listu motywacyjnego dokładnie przeczytaj treść oferty pracy. W pierwszej kolejności opisz te kwalifikacje, doświadczenia i kompetencje, które najbardziej zainteresują pracodawcę. Pamiętaj, że dokumenty aplikacyjne zawsze powinny być dopasowane do stanowiska, treści ogłoszenia oraz firmy.

 

  1. Pokaż, co zyska właściciel biura podróży.

 

W liście motywacyjnym skup się na tym, w jaki sposób Twoje kompetencje i doświadczenie przełożą się na sukces biura podróży. Warto wyjaśnić, jak na co dzień będziesz wykorzystywał swoje umiejętności. Pochwal się również osiągnięciami zawodowymi, które możesz powtórzyć w nowej pracy.

Wskazówka: W napisaniu listu motywacyjnego pomogą Ci odpowiednie zwroty. Sprawdź: List motywacyjny - przydatne zwroty (np. do zakończenia listu)

  1. W liście motywacyjnym nie kopiuj CV do biura podróży.

 

W liście motywacyjnym nie ma sensu wymieniać wszystkich kompetencji i kwalifikacji. Do tego służy CV. Skup się bardziej na wyjaśnieniu, dlaczego warto zatrudnić właśnie Ciebie. W liście motywacyjnym szerzej opisz kompetencje miękkie, które mogą przełożyć się na dobre wyniki biura podróży. 

 

  1. Pisząc list motywacyjny, bądź skrupulatny.

 

Przede wszystkim uważaj na błędy ortograficzne i literówki (np. w danych kontaktowych). Takie potknięcie może skutecznie zniechęcić pracodawcę. Przecież nikt nie chce, aby jego klienci otrzymywali korespondencję z błędami. 

 

Co jeszcze warto wiedzieć?

 

List motywacyjny najlepiej zaadresować do konkretnej osoby, np. właściciela biura podróży. Odpowiednie zwroty grzecznościowe dodatkowo pokażą Twoją wysoką kulturę osobistą.

 

Na samym dole dokumentu umieść klauzulę do listu motywacyjnego, w której wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Przy okazji sprawdź, czy nie zapomniałeś o klauzuli CV.

 

Gotowy list motywacyjny wyślij w formacie PDF. Taki dokument niemal na pewno wyświetli się u pracodawcy poprawnie. Doradcy Uniwersytetu Wisconsin w Madison przypominają również, że powinieneś zmieścić się na 1 stronie A4.

 

Więcej dowiesz się z naszego poradnika: Jak napisać list motywacyjny

 

Musisz napisać również CV? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Przygotowujesz list motywacyjny do biura podróży i masz jakieś wątpliwości? Swoje pytania możesz zadać w komentarzu pod artykułem. Chętnie Ci pomożemy!

Oceń mój artykuł: list motywacyjny biuro podrozy
Średnia: 5 (2 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Wojciech Martyński
Ekspert kariery, autor ponad 100 artykułów InterviewMe z poradami dotyczącymi pisania CV i listu motywacyjnego, rozmów kwalifikacyjnych oraz poszukiwania pracy. Swoją wiedzą dzielę się również odpowiadając na pytania w komentarzach.
Linkedin

Podobne artykuły