Mieszko

Mieszko

FMCG
Średnia
  1. Mieszko

Praca w Mieszko - co musisz wiedzieć?

Profil firmy

Mieszko to polska marka wywodząca się z Raciborza z ponad 70-letnią tradycją. Specjalizujemy się w produkcji wyrobów cukierniczych, w szczególności pralin czekoladowych. Pod marką Mieszko rozpoczęliśmy swoją działalność w 1993 roku, kontynuując liczącą ponad pół wieku tradycję cukiernictwa zakładów Ślązak i Raciborzanka. Posiadamy 2 zakłady produkcyjne w Raciborzu.

Mieszko działa międzynarodowo!

Stawiamy na eksport i aż ⅓ naszych przychodów pochodzi z tej działalności. Dużą popularnością cieszymy się w Europie Środkowo-Wschodniej, a konsumenci najczęściej wybierają tam nasze bombonierki oraz wiśnie w czekoladzie - Cherissimo. Chcemy również rozwijać się na Bliskim Wschodzie i w Afryce - udało nam się wejść m.in. na rynki Algierii, Kataru, Kuwejtu i Jemenu.
Idealne CV do pracy w Mieszko przygotujesz w 5 minut. 
Użyj naszego kreatora CV, w którym znajdziesz gotowe szablony 
do uzupełnienia, wskazówki oraz przykłady. Stwórz swoje CV teraz.
Stwórz swoje CV teraz.

Poznaj Mieszko bliżej!

Jesteśmy marką z tradycjami

Marka Mieszko powstała z połączenia dwóch przedsiębiorstw - Raciborzanki i Ślązaka, których historia sięga XIX wieku.

Znajdziesz nas na całym świecie!

Eksport stanowi aż 1/3 naszego biznesu. Jesteśmy obecni na ponad 60-ciu rynkach - na wszystkich kontynentach.

Skąd się wzięło Mieszko?

Marka Mieszko to nazwa historyczna, która nawiązuje do historii Raciborza - miejsca, skąd wywodzi się marka. Mieszko to starosłowiańskie imię, jakie nosili książęta raciborscy.

Kariera w Mieszko - atmosfera, benefity, rozwój, dla studentów

Chcemy być w stałym kontakcie z naszymi Pracownikami. Organizujemy kwartalne spotkania, których celem jest przedstawienie aktualnych wyników firmy czy planów na najbliższą przyszłość. Z chęcią również słuchamy wszystkich opinii oraz sugestii. Dbamy o work-life balance i organizujemy pikniki letnie dla Pracowników i ich rodzin. Sponsorujemy ekipę sportową Mieszko.
Nasi Pracownicy są zatrudniani w oparciu o umowę o pracę. Oferujemy zróżnicowany i atrakcyjny system premiowy, opiekę medyczną, karty multisport oraz szereg udogodnień płynących z ZFŚS.
Dla naszych kluczowych specjalistów i liderów przygotowaliśmy szereg cyklicznych spotkań i szkoleń w ramach programu Forum Liderów, gdzie rozwijane są m.in. kompetencje liderskie. Dla wszystkich pozostałych Pracowników organizujemy szkolenia zależne od potrzeb wynikających z pracowniczej oceny rocznej. Pracownicy angażowani są również w różnego rodzaju projekty cross-funkcyjne, dzięki czemu każdy proces jest lepiej rozumiany, komunikacja skuteczniejsza a współpraca efektywniejsza.
Jeżeli interesuje Cię praca w branży FMCG wybierz staż w Mieszko! Przez ok. 6 miesięcy będziesz pełnoprawnym członkiem ogromnego zespołu, nauczysz się w nim poruszać i wykorzystywać jego potencjał.

To, jak dokładnie będzie wyglądał staż, zależy już przede wszystkim od działu, w którym będzie odbywany. Zawsze prowadzony jest jednak pod okiem opiekuna, który obserwuje postępy w realizacji samodzielnych zadań oraz projektów grupowych. W ten sposób nabędziesz praktyczne umiejętności i narzędzia, za pomocą których najefektywniej zweryfikujesz i wykorzystasz wiedzę nabytą w czasie studiów.

Liczba stażystek i stażystów oraz działy, w których realizowane są staże, uzależnione są od potrzeb biznesowych, dlatego warto śledzić nasze oferty.

Mieszko prowadzi także program praktyk. Adresowany jest do osób zainteresowanych nabywaniem doświadczenia biznesowego równolegle z realizowaniem programu studiów. Jesteśmy przekonani, że działanie jest ważniejsze od wpisu w indeksie, dlatego do podjęcia praktyk zachęcamy studentów i studentki już od pierwszego roku studiów.

Wszystkich zainteresowanych praktykami prosimy o kontakt i obserwowanie naszej strony.

Rekrutacja krok po kroku w Mieszko

1
Ogłoszenie rekrutacyjne. Dokładnie przeczytaj ogłoszenie i upewnij się, że zakres obowiązków na danym stanowisku pokrywa się z Twoimi zainteresowaniami i planami zawodowymi. Jeżeli tak - nie czekaj, aplikuj!
2
Aplikacja on-line. W CV powinny się znaleźć informacje o wykształceniu i doświadczeniu. Atutem będzie zwarty i klarowny opis obowiązków pełnionych na poprzednich stanowiskach, a także prezentacja umiejętności, znajomości języków, zainteresowań i osiągnięć pozazawodowych.
3
Rozmowa telefoniczna. Zapytamy Cię o motywację, wymagania finansowe, albo poprosimy o doprecyzowanie informacji zawartych w CV. Część rozmowy może odbywać się w języku angielskim, jeżeli takie wymagania były stawiane w ofercie.
4
Rozmowa kwalifikacyjna. Spotkasz się z przedstawicielem działu HR oraz przyszłym przełożonym w siedzibie firmy. W jego trakcie weryfikowane są kompetencje potencjalnych pracowników i pracowniczek wymagane na konkretnych stanowiskach. Dla nich jest to z kolei idealny moment, żeby upewnić się, czy chcą się związać z naszą organizacją i to tutaj kontynuować swoją karierę.
5
Zadanie rekrutacyjne. Proces rekrutacyjny na niektóre stanowiska obejmuje również zadania analityczne, case'y biznesowe albo próbę zastosowania innych narzędzi, które pozwolą nam jak najlepiej ocenić umiejętności przyszłych pracowników.
6
Informacja zwrotna. Dbamy o to, żeby wszystkim osobom, które uczestniczyły w procesie rekrutacyjnym przekazać informację zwrotną. Jeżeli pozytywnie przejdziesz rekrutację, wspólnie ustalimy szczegóły zatrudnienia.

Jak się przygotować do rozmowy rekrutacyjnej w Mieszko?

Zanim złożysz aplikację upewnij się czy Twoje CV jest aktualne, czytelne i estetyczne oraz zawiera klauzulę o ochronie danych osobowych.
Sprawdź, czy Twoje doświadczenie zawodowe i posiadane kwalifikacje spełniają oczekiwania stanowiska, a CV właściwie je akcentuje. Ponadto zastanów się, czy jesteś zdecydowany podjąć się wyzwań na danym stanowisku pracy w dłuższej perspektywie.
Przed rozmową zapoznaj się z naszą firmą, warto znać przynajmniej podstawowe informacje (rodzaj działalności, oferowane produkty, wartości jakimi się kierujemy).
Przeanalizuj dokładnie swoją drogę zawodową – przypomnij sobie szczegóły dotyczące poszczególnych miejsc pracy, zakres Twoich obowiązków, najważniejsze zadania, czego nauczyłeś/łaś się w poprzednich firmach, co było w tej pracy najtrudniejsze itp. Pochwal się sukcesami, ale bądź też przygotowany/a na pytanie o ewentualne błędy i porażki.
Przybądź na spotkanie chwilę wcześniej – sprawdź, gdzie znajduje się firma, aby zarezerwować sobie odpowiednią ilość czasu na dojazd, to pozwoli na uniknięcie ewentualnemu spóźnieniu. Zapisz sobie też numer telefonu do firmy, aby móc uprzedzić o ewentualnych nieprzewidzialnych sytuacjach. Pamiętaj – bądź punktualny/a.
Zrób dobre pierwsze wrażenie – pracodawca ocenia kandydata od pierwszych chwil, dlatego istotny jest Twój wizerunek, to jak jesteś ubrany, jak się witasz i nawiązujesz pierwszy kontakt.
Bądź sobą, szczera i otwarta postawa jest zawsze doceniana.
Odpowiadaj jasno na zadawane pytania i posługuj się konkretnymi przykładami.

Oferty pracy Mieszko, na które możesz zaaplikować:

Kontakt do firmy

Magdalena Bartnicka

Starszy Specjalista ds. Personalnych

Chcesz poznać więcej możliwosci rozwoju w Mieszko? Napisz do mnie.

LinkedIn

Podoba ci się ten profil? Oceń go:

Dziękujemy za oddanie głosu!
Średnia: 3.3 13

Pracowałeś w Mieszko?

Podziel się opinią poniżej.

Poznaj innych pracodawców z tej branży

Wyborowa Pernod Ricard
Wyborowa Pernod Ricard
Warszawa
Zobacz, jak możesz rozwinąć swoją karierę z Wyborowa Pernod Ricard!
FMCG
Średnia
Unilever Polska Sp. z o.o.
Unilever Polska Sp. z o.o.
Cała Polska

Unilever jest jednym ze światowych liderów w branży towarów konsumpcyjnych, produkuje i sprzedaje około 400 marek w ponad 190 krajach. Sprawdź, co oferuje praca w Unilever!

FMCG
Duża
Tarczyński
Tarczyński
dolnośląskie
Tarczyński S.A. to firma z ponad 25-letnim doświadczeniem w produkcji wędlin. Poznaj Tarczyński S.A.!
FMCG
Średnia
Mieszko
Mieszko
Warszawa
Mieszko specjalizuje się w produkcji wyrobów cukierniczych, w szczególności pralin czekoladowych.
FMCG
Średnia
Kramel
Kramel
Cała Polska

Jesteśmy jedną z największych firm działających w branży FMCG. Współpracujemy z kilkudziesięcioma wiodącymi producentami branży spożywczej.

FMCG
Duża
Kompania Piwowarska
Kompania Piwowarska
Cała Polska
Zobacz jakie umiejętności zdobędziesz dzięki pracy w Kompanii Piwowarskiej!
FMCG
Duża
Kaufland
Kaufland
Cała Polska

Kaufland to sieć supermarketów znana w Polsce już prawie 20 lat. Zobacz, co oferuje Kaufland jako pracodawca. 

FMCG
Duża
JTI Polska sp. z o.o.
Warszawa

JTI to wiodący, międzynarodowy producent z branży tytoniowej działający w 130 krajach na całym świecie. Sprawdź, co oferuje praca w JTI!

FMCG
Duża
Iglotex
Iglotex
Cała Polska
IGLOTEX to polski czołowy dystrybutor żywności mrożonej z własnym zapleczem produkcyjnym.
FMCG
Duża
Polecany
DANONE
DANONE
Cała Polska

DANONE jest wiodącym światowym koncernem spożywczym. Firma zbudowana jest na czterech liniach biznesowych: podstawowe produkty nabiałowe, wczesne życie, woda i żywienie medyczne.

FMCG
Duża