Moje konto
Rozwiązanie umowy zlecenia za porozumieniem stron - Wzór

Rozwiązanie umowy zlecenia za porozumieniem stron - Wzór

Jakie są zasady rozwiązywania umowy zlecenie i czy można to zrobić za porozumieniem stron? Tu znajdziesz odpowiedź i wzór rozwiązania umowy zlecenie.

Rozwiązanie umowy zlecenia za porozumieniem stron to termin, który nie istnieje w języku prawnym. Jeśli jedna ze stron chce rozwiązać umowę zlecenie, druga musi się z tym pogodzić. Nie ma tu mowy o porozumieniu, chyba że dotyczy ono terminów wypowiedzenia.

 

Wygląda Ci to na skomplikowane? Nie martw się. Wyjaśnimy to zwięźle i w prostych słowach w tym artykule. 

 

Dowiesz się również: 

  • jak rozwiązać umowę zlecenie i czy można to zrobić za porozumieniem stron
  • jak wygląda wzór rozwiązania umowy zlecenie za porozumieniem stron
  • jak wypełnić wzór rozwiązania umowy zlecenie za porozumieniem stron.

 

Chcesz od razu napisać rozwiązanie umowy zlecenia za porozumieniem stron? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz gotowe wzory wypowiedzeń wszystkich typów umów pracowniczych do uzupełnienia jednym kliknięciem. Stwórz wypowiedzenie umowy w 5 minut tutaj.

 

 

Zobacz inne wzory, stwórz wypowiedzenie i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Stwórz wypowiedzenie umowy teraz
Rozwiązanie umowy zlecenie za porozumieniem stron — Wzór

 

Miejscowość, data

Imię i nazwisko pracownika

Adres pracownikaDane pracodawcyWYPOWIEDZENIE UMOWY ZLECENIAWypowiadam umowę zlecenia zawartą dnia 1.10.2018 roku w Warszawie pomiędzy firmą ABC sp. z o. o a Janem Tomczykiem, z zachowaniem okresu wypowiedzenia, wynoszącego dwa tygodnie. 

 

Przyczyny wypowiedzenia: sytuacja rodzinnaZ poważaniem,

………………………………..

(podpis pracownika) Potwierdzam otrzymanie wypowiedzenia,

……………………………………………….

(podpis pracodawcy lub osoby upoważnionej)


Zobacz też: Wypowiedzenie umowy o pracę - Wzór darmowy [PDF i DOC]

 

1. Rozwiązanie umowy zlecenia za porozumieniem stron — co musisz wiedzieć?

 

Jeśli chcesz rozwiązać umowę zlecenie, możesz to zrobić w każdej chwili. To dlatego, że mamy do czynienia z umową cywilno-prawną, regulowaną przez Kodeks cywilny, a nie Kodeks pracy.

 

Wszystko, w tym również zakończenie umowy zlecenie, jest ustalane każdorazowo przez strony. To, jakie zasady wpiszecie w umowie, zależy od Was. Można np. ustalić w umowie zlecenie okres wypowiedzenia, a można tę kwestię pominąć. 

Wskazówka: Okres wypowiedzenia przy umowie zlecenie liczy się od następnego dnia po jego złożeniu. Jeśli złożyłeś wypowiedzenie 1 października, okres wypowiedzenia będzie się naliczał od 2 października.

Gwoli wyjaśnienia — 

Umowę zlecenie można rozwiązać za porozumieniem stron, korzystając z zasady swobody umów. Porozumienie stron w tym aspekcie może być brane pod uwagę w sytuacji, gdy dwie strony „porozumieją się" co do sposobu zakończenia umowy. Przykładowo — jednomiesięczny okres wypowiedzenia zamienia się na 3/5/tygodniowy okres wypowiedzenia [obydwie strony umowy dogadują się, dochodząc do porozumienia].

Jeśli więc chciałbyś zapytać o okres wypowiedzenia w przypadku porozumienia stron — masz już odpowiedź. Właśnie w tej kwestii możesz się dogadać ze zleceniodawcą w ramach rozwiązania umowy zlecenia za porozumieniem stron. 

 

Forma wypowiedzenia umowy zlecenie za porozumieniem stron

 

Jeśli zawarłeś umowę zlecenie pisemnie, to w takiej formie powinieneś też umowę wypowiedzieć. Prawo dopuszcza ustne zawieranie i rozwiązywanie umów cywilno-prawnych, ale bezpieczniej mieć zawsze wszystko na piśmie.

 

Zobacz też: Wypowiedzenie umowy zlecenia 2020: wzór do pobrania w PDF

 

2. Jak napisać wypowiedzenie umowy zlecenie za porozumieniem stron?

 

Jeśli chcesz skrócić czas trwania swojej umowy zlecenia i rozwiązać ją przed czasem, napisz po prostu wypowiedzenie umowy zlecenie i dostarcz je (mailowo lub osobiście) swojemu zleceniodawcy.

 

Pamiętaj, że ewentualna wcześniejsza rozmowa z nim na temat rozwiązania umowy zlecenie za porozumieniem stron, pozwoli rozstać się w zgodzie i porozumieniu. Nigdy nie wiadomo, czy kiedyś nie będziecie znowu współpracować.

 

Dokument Rozwiązanie umowy zlecenia za porozumieniem stron napisz tak:  1. Na samej górze dokumentu trzeba wskazać datę i miejscowość, a także podać dane swoje i zleceniodawcy.

  2. Dokument powinien nosić tytuł: Wypowiedzenie umowy zlecenie. Warto ten napis wyśrodkować i pogrubić.

  3. W wypowiedzeniu umowy zlecenia muszę się znaleźć dane umowy zlecenia, która jest wypowiadana, a więc: data i miejsce jej zawarcia, informacje o stronach, które ją zawarły i ewentualnie numer umowy.

  4. Jeśli umowa zlecenie była zawarta z konkretnym okresem wypowiedzenia, warto o nim napisać. 

  5. Wypowiadając umowę przed okresem wypowiedzenia, można podać powód, dla którego chce się zakończyć współpracę. Nie jest to obowiązkowe.

  6. Na końcu dokumentu musi się znaleźć podpis zarówno zleceniodawcy, jak i zleceniobiorcy. Dodaj również zwrot grzecznościowy

 

Zadbaj o odpowiednie formatowanie dokumentu. Nie pozwól, by pismo wyglądało niedbale i mało profesjonalnie.

 

Te poradniki też mogą Cię zainteresować:

 

Musisz napisać również list motywacyjny? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

Oceń mój artykuł: rozwiazanie umowy zlecenia za porozumieniem stron
Średnia: 4.4 (5 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Marta Rojewska
Ekspertka kariery w InterviewMe. W swoich tekstach staram się poruszyć wszystkie kwestie związane z życiem zawodowym. Moja misja? Pomóc Ci w znalezieniu dobrze dopasowanego miejsca pracy.

Podobne artykuły