Moje konto
Podanie o pracę w szpitalu - wzór z omówieniem i przykłady

Podanie o pracę w szpitalu - wzór z omówieniem i przykłady

Tutaj znajdziesz wzór podania o pracę w szpitalu (np. do dyrektora szpitala), a także wskazówki jak napisać ten dokument, aby zdobyć stanowisko.

Bardzo zależy Ci na pracy w konkretnym szpitalu, ale obecnie nie jest prowadzony proces rekrutacyjny na interesujące Cię stanowisko?

 

Na szczęście wciąż masz szansę, aby zdobyć tę wymarzoną pracę.

 

Pomoże ci w tym dobrze napisane podanie o pracę w szpitalu.

 

W tym artykule znajdziesz:

 • wzór podania o pracę w szpitalu (do dyrektora szpitala)
 • kreator online, w którym szybko przygotujesz podanie o pracę do szpitala np. jako lekarz lub pielęgniarka
 • wskazówki, kiedy i jak napisać podanie o pracę w szpitalu, które przekona pracodawcę.

 

Chcesz od razu napisać podanie o pracę w szpitalu? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony i gotowe wzory podań o pracę do uzupełnienia jednym kliknięciem. Stwórz podanie o pracę w 5 minut tutaj.

 

 

Zobacz inne szablony, stwórz podanie o pracę i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Stwórz podanie o pracę teraz1. Podanie o pracę w szpitalu — wzór

 

podanie o pracę w szpitalu

 

Zobacz inne szablony, stwórz podanie o pracę i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

2. Kiedy warto napisać podanie o pracę w szpitalu?

 

Przede wszystkim pamiętaj, że podanie o pracę do szpitala to nie to samo co list motywacyjny

 

Jaka jest podstawowa różnica między tymi dokumentami? Podanie przygotowuje się w sytuacji, kiedy szpital nie prowadzi rekrutacji. Z kolei list motywacyjny — w odpowiedzi na ofertę pracy.

 

Kiedy powinieneś napisać podanie o pracę w szpitalu?

 

 • W sytuacji, gdy szpital nie szuka nowych pracowników, ale uważasz, że świetnie sprawdziłbyś się na danym stanowisku. Być może uda Ci się przekonać pracodawcę i mimo wszystko dostaniesz wymarzoną posadę.

 • W sytuacji, gdy chcesz, aby przedstawiciele szpitala pamiętali o Tobie podczas najbliższej rekrutacji. W ten sposób zwiększasz szansę na to, że pracodawca sam się z Tobą skontaktuje. 

 • Kiedy pracodawca nie prowadzi rekrutacji, a Ty nie masz jeszcze dużego doświadczenia, jednak chcesz pokazać, że posiadasz wymagane kwalifikacje, kompetencje twarde i miękkie, a także jesteś bardzo silnie zmotywowany do pracy.

 

Zajrzyj też do naszego poradnika: Jak napisać skuteczne podanie o pracę?

 

Chcesz od razu napisać CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

3. Podanie o pracę w szpitalu — jak je napisać?

 

Przede wszystkim pamiętaj, że podanie o pracę ma określoną konstrukcję i należy spełnić w nim określone wymogi formalne.

 

Jakie?

 

Podanie o pracę do szpitala — co powinno się w nim znaleźć?

 

 • data i miejsce przygotowania dokumentu
 • dane osobowe i kontaktowe kandydata (imię i nazwisko, telefon, profesjonalny adres e-mail oraz ewentualnie nazwa stanowiska)
 • imię, nazwisko i stanowisko adresata (np. Dyrektor szpitala), a także nazwa oraz adres szpitala
 • nagłówek „Podanie o pracę”
 • treść podania (wstęp, uzasadnienie i zakończenie)
 • zwroty grzecznościowe (np. „Szanowna Pani”, „Szanowni Państwo”, „Z wyrazami szacunku”, „Z poważaniem”)
 • podpis (jeśli składasz podanie o pracę w formie papierowej — także podpis odręczny)
 • ewentualnie informacja o załącznikach (np. curriculum vitae)

 

Chcesz napisać podanie do dyrektora szpitala o praktyki? Zajrzyj do naszego poradnika: Jak napisać podanie o praktyki zawodowe i studenckie

 

Doradcy z Murray State University podkreślają, że podanie o pracę powinno być zaadresowane do konkretnej osoby. Dlatego warto sprawdzić na stronie szpitala, kto najprawdopodobniej będzie odbiorcą dokumentu.

 

W nagłówku zadbaj również o dopasowany do adresata zwrot grzecznościowy. Koniecznie wskaż także stanowisko, które Cię interesuje.

 

Podanie do dyrektora szpitala o przyjęcie do pracy — przykład nagłówka i wstępu

 

Warszawa, 15.12.2020

 

Jan Tomczyk

+48 654 123 456

j.tomczyk@interviewme.pl

Marta Nowak

Dyrektor

Szpital XYZ

ul. Kwiatowa 185b

03–120 Warszawa

 

PODANIE O PRACĘ

 

Szanowna Pani,

 

zwracam się z prośbą o zatrudnienie mnie na stanowisku lekarza onkologa w Państwa szpitalu.

 

Kluczowym elementem podania o pracę w szpitalu jest rozwinięcie, w którym uzasadniasz, dlaczego warto zatrudnić właśnie Ciebie.

 

Jak przekonują eksperci z Uniwersytetu Wirginii, przed napisaniem tego typu dokumentu musisz dokładnie zapoznać się z informacjami o szpitalu, aby dopasować uzasadnienie do jego potrzeb. Nigdy nie wysyłaj masowo identycznych dokumentów do wielu placówek! Skup się na tych informacjach, które będą najbardziej interesujące z punktu widzenia dyrektora, ordynatora czy też innej osoby odpowiedzialnej za rekrutację.

 

Postaraj się również pokazać, w jaki sposób Twoje umiejętności, kwalifikacje, doświadczenie zawodowe i dotychczasowe obowiązki, a także cechy charakteru przełożą się na codzienną pracę. Zadaj sobie pytanie: „Jakie korzyści przyniesie szpitalowi zatrudnienie właśnie mnie?”. A odpowiedź zawrzyj w podaniu.

 

W podaniu o pracę do szpitala nie chodzi o wypisanie wszystkich kompetencji i kwalifikacji. Do tego służy curriculum vitae. Skup się bardziej na swojej motywacji, kompetencjach miękkich oraz korzyściach, które przyniesiesz pracodawcy.

 

Podanie o pracę w szpitalu jako lekarz — wzór rozwinięcia

 

Dlaczego uważam, że warto zatrudnić właśnie mnie?

 

Jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i od ponad 10 lat pracuję jako lekarz onkolog (m.in. w Szpitalu Bielańskim w Warszawie). Jestem pewien, że zgromadzone doświadczenie i wiedza pozwolą mi skutecznie realizować Państwa misję i przełożą się na poprawę sytuacji pacjentów.

 

Cały czas poszerzam swoją wiedzę i umiejętności. Biorę udział w szkoleniach i konferencjach w Polsce oraz za granicą (m.in. „VIII Zimowe Forum Onkologiczne”, „Nowości w leczeniu raka piersi po SABCS 2019”, „12th International Conference of Contemporary Oncology Breakthroughs in understanding and treatment of cancer”). Specjalizuję się w leczeniu nowotworów hormonoterapią oraz immunoterapią.

 

Jestem osobą życzliwą i empatyczną, łatwo nawiązuję przyjacielskie relacje z pacjentami oraz innymi członkami zespołu. Dobrze znam język angielski i rosyjski, więc nie będę miał problemu z komunikowaniem się z pacjentami z zagranicy.

 

W zakończeniu podania o pracę w szpitalu dodaj informację o załącznikach i wyraź chęć osobistego spotkania (czyli rozmowy kwalifikacyjnej).

 

Ponownie pamiętaj o zwrocie grzecznościowym oraz podpisie.

 

Podanie o pracę do szpitala — przykład zakończenia i podpisu

 

W załączniku przesyłam dodatkowo moje CV. Mam nadzieję, że będziemy mogli spotkać się osobiście, abym opowiedział więcej o swoim doświadczeniu i kompetencjach, a także odpowiedział na inne pytania.

 

Z poważaniem

Jan Tomczyk

Załączniki:

 1. Curriculum vitae

 

 

Podanie o pracę w szpitalu nie powinno być dłuższe niż 1 strona A4. Pracodawcy i rekruterzy rzadko mają czas i ochotę, aby czytać wielostronicowe dokumenty aplikacyjne.

 

Jeśli podanie wysyłasz drogą elektroniczną, załącz je do wiadomości w formacie PDF. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wyświetli się ono poprawnie.

 

Chcesz napisać także CV i list motywacyjny? Zajrzyj do naszych poradników: 

 

Musisz napisać również list motywacyjny? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Piszesz podanie o pracę w szpitalu i masz dodatkowe pytania? Możesz je zadać w komentarzu pod artykułem. Chętnie Ci pomożemy!

Oceń mój artykuł: podanie o prace w szpitalu
Średnia: 5 (2 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Wojciech Martyński
Ekspert kariery, autor ponad 100 artykułów InterviewMe z poradami dotyczącymi pisania CV i listu motywacyjnego, rozmów kwalifikacyjnych oraz poszukiwania pracy. Swoją wiedzą dzielę się również odpowiadając na pytania w komentarzach.
Linkedin

Podobne artykuły