Moje konto
Podanie o pracę kierowca (autobusu, ciężarówki) - wzór i rady

Podanie o pracę kierowca (autobusu, ciężarówki) - wzór i rady

Tutaj znajdziesz wzór podania o pracę kierowcy, wskazówki, jak przekonać do siebie pracodawcę, a także kreator CV, listu motywacyjnego i podania o pracę.

Szukasz pracy jako kierowca, ale Twoja wymarzona firma nie prowadzi obecnie rekrutacji? Nie martw się, jeszcze nic straconego!

 

W takiej sytuacji warto przygotować podanie o pracę kierowcy. Jak powinno ono wyglądać?

 

W tym artykule znajdziesz:

  • wzór podania o pracę kierowcy
  • wskazówki, jak napisać skuteczne podanie o pracę kierowcy (np. autobusu czy ciężarówki)
  • kreator online, w którym stworzysz CV, list motywacyjny lub podanie o pracę.

 

Chcesz napisać podanie o pracę lub list motywacyjny? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

cv i list motywacyjny

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:

 

Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!

 

Stwórz list motywacyjny teraz

 

Podanie o pracę kierowca (wzór)

 

Miejscowość, data

 

Twoje imię i nazwisko

Numer telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata

Nazwa firmy

Adres firmy

 

PODANIE O PRACĘ

 

Zwracam się z prośbą o zatrudnienie mnie w Państwa firmie na stanowisku kierowcy autobusu.

 

Posiadam wszystkie niezbędne uprawnienia (prawo jazdy kat. D, kwalifikację na przewóz osób, zaświadczenie o niekaralności). Dlatego w Państwa firmie będę mógł od razu zająć się podstawowymi obowiązkami, bez konieczności odbywania dodatkowych szkoleń.

 

Mam ponad 5-letnie doświadczenie jako kierowca autobusu — zarówno w komunikacji miejskiej, jak i w przewozach regionalnych. Jak dotąd pracodawcy bardzo chwalili współpracę ze mną, o czym świadczą pozytywne referencje (w załączniku). Wierzę, że tę wysoką jakość obsługi klienta wykorzystam również w Państwa firmie.

 

Jestem osobą odpowiedzialną, sumienną i zaangażowaną. Dbam zarówno o bezpieczeństwo pasażerów, jak i o powierzony pojazd i sprzęt. Zawsze przestrzegam przepisów ruchu drogowego. Zatrudniając właśnie mnie, będą mogli Państwa spać spokojnie.

 

W załączniku przesyłam curriculum vitae oraz referencje. Z przyjemnością spotkam się z Państwem osobiście, szerzej opowiem o swoim doświadczeniu i umiejętnościach, a także odpowiem na Państwa pytania.

 

Z poważaniem,

Twoje imię i nazwisko

 

Załącznik:

  1. Curriculum vitae
  2. Referencje

 

Chcesz napisać podanie o pracę lub list motywacyjny? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Jak napisać podanie o pracę kierowcy (np. ciężarówki lub autobusu), aby przekonać do siebie pracodawcę?

 

Jeśli chcesz przekonać do siebie pracodawcę, który obecnie nie szuka pracowników na stanowisko kierowcy, w podaniu o pracę (inaczej: liście motywacyjnym bez ogłoszenia) musisz pokazać, że jesteś wyjątkowym kandydatem.

 

Jak to zrobić?

 

Podanie o pracę jako kierowca — praktyczne wskazówki

 

  1. Zadbaj o poprawność danych kontaktowych.

 

Bądź ostrożny i uważaj na literówki w danych kontaktowych. W podaniu o pracę kierowcy powinny znaleźć się Twoje imię i nazwisko, adres e-mail i numer telefonu. Podaj również dane pracodawcy — jeśli to możliwe jego imię, nazwisko i stanowisko, a także nazwę i adres firmy. Postaraj się zaadresować podanie o pracę do konkretnej osoby.

 

  1. Dopasuj podanie o pracę kierowcy do firmy, w której chcesz pracować.

 

Zanim zaczniesz pisać podanie o pracę, dokładnie zapoznaj się z informacjami o firmie — na jej stronie internetowej, LinkedIn czy też Facebooku. Dzięki temu dowiesz się, jakie wartości i kompetencje są najważniejsze dla pracodawcy. Nawiąż do nich w swoim podaniu o pracę!

 

  1. Pokaż pracodawcy, jakie korzyści mu przyniesiesz.

 

W podaniu o pracę nie chodzi jedynie o wypisanie swoich kwalifikacji oraz kompetencji twardych i miękkich. Postaraj się pokazać pracodawcy, w jaki sposób przełożą się one na codzienne obowiązki. Wyjaśnij, dlaczego jesteś idealnym kandydatem. Wspomnij o wytrzymałości na długotrwały wysiłek, odporności emocjonalna, samokontroli czy samodzielności.

 

  1. Do podania o pracę dodaj załączniki.

 

Do podania o pracę kierowcy warto dołączyć curriculum vitae, a także referencje od poprzednich pracodawców (oczywiście, jeśli je posiadasz). Wspomnij o tym w treści dokumentu.

 

O czym jeszcze warto wiedzieć?

 

Podanie o pracę kierowcy nie powinno być dłuższe niż 1 strona A4. Pracodawcy nie mają czasu na czytanie wielostronicowych dokumentów.

 

Gotowy dokument pobierz i wyślij w najbardziej profesjonalnym formacie PDF.

 

Więcej dowiesz się z naszego poradnika: Jak napisać podanie o pracę.

 

Musisz napisać również CV? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Piszesz podanie o pracę kierowcy i masz dodatkowe pytania? Możesz zadać je w komentarzu pod artykułem. Chętnie Ci pomożemy!

Oceń mój artykuł: podanie o prace kierowca
Średnia: 5 (1 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Wojciech Martyński
Ekspert kariery, autor ponad 100 artykułów InterviewMe z poradami dotyczącymi pisania CV i listu motywacyjnego, rozmów kwalifikacyjnych oraz poszukiwania pracy. Swoją wiedzą dzielę się również odpowiadając na pytania w komentarzach.
Linkedin

Podobne artykuły