Moje konto
List motywacyjny do pracy w ośrodku pomocy społecznej: wzór

List motywacyjny do pracy w ośrodku pomocy społecznej: wzór

Tutaj znajdziesz wzór listu motywacyjnego do pracy w ośrodku pomocy społecznej, praktyczne wskazówki oraz kreator CV i listu motywacyjnego online.

Wielu kandydatów nie wysyła listów motywacyjnych. Wydaje im się, że tych dokumentów i tak nikt nie czyta.

 

To błąd.

 

Profesjonalny list motywacyjny do pracy w ośrodku pomocy społecznej może być tym elementem, który zdecyduje o Twoim sukcesie rekrutacyjnym.

 

W tym artykule znajdziesz:

  • wzór listu motywacyjnego do pracy w ośrodku pomocy społecznej
  • wskazówki, jak napisać skuteczny list motywacyjny, który przekona pracodawcę.
  • kreator CV i listu motywacyjnego online.

 

Chcesz napisać list motywacyjny? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

cv i list motywacyjny

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:

 

Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!

 

Stwórz list motywacyjny teraz

List motywacyjny do pracy w ośrodku pomocy społecznej — wzór

 

Miejscowość, data

 

Twoje imię i nazwisko

Numer telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata

Nazwa firmy

Adres firmy

 

Szanowny Panie / Szanowna Pani / Szanowni Państwo,

 

z przyjemnością aplikuję na stanowisko opiekuna w Państwa domu pomocy społecznej. Uważam, że moje doświadczenie, kompetencje i cechy charakteru zapewnią nam udaną współpracę.

 

Dlaczego uważam, że sprawdzę się na stanowisku opiekuna w domu pomocy społecznej?

 

  • Mam już doświadczenie w pracy opiekuna w ośrodku pomocy społecznej, dlatego od razu będę mógł zająć się swoimi podstawowymi obowiązkami. Nie będą więc musieli Państwo poświęcać wiele czasu na szkolenia nowego pracownika.

  • Jestem osobą empatyczną i cierpliwą. Mam też doświadczenie w pracy z osobami starszymi i chorymi. Dzięki temu doskonale wiem, jak wzbudzić zaufanie i nawiązać przyjacielskie relacje z pacjentami. Wierzę, że przełoży się to na dobrą atmosferę w Państwa ośrodku.

  • Jestem sprawny fizycznie i posiadam aktualne niezbędne badania. Będą więc mogli Państwo powierzać mi nawet najbardziej wymagające zadania. Moim głównym celem jest dobro podopiecznych, dlatego swoje obowiązki będę wykonywał z satysfakcją i zaangażowaniem.

 

Mam nadzieję, że będziemy mogli spotkać się osobiście, abym opowiedział więcej o swoich kompetencjach i rozwiał Państwa wszelkie wątpliwości.

 

Z poważaniem,

Twoje imię i nazwisko

 

Chcesz napisać list motywacyjny? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Jak napisać skuteczny list motywacyjny do pracy w ośrodku pomocy społecznej?

 

List motywacyjny to formalny dokument, który musi spełniać określone wytyczne. Jeśli chcesz zyskać przewagę nad innymi kandydatami, musisz zadbać o to, aby był on niemal idealny.

 

O czym musisz pamiętać?

 

List motywacyjny do pracy w ośrodku pomocy społecznej — praktyczne wskazówki

 

  1. Dopasuj list motywacyjny do oferty pracy.

 

W swoim liście motywacyjnym skup się na tych kwalifikacjach, które będą najbardziej przydatne w pracy w ośrodku pomocy społecznej. Pokaż pracodawcy, że spełniasz większość lub wszystkie wymagania, które wymienił w ogłoszeniu.

 

  1. Pokaż pracodawcy, co wniesiesz do ośrodka.

 

Wyjaśnij, dlaczego uważasz, że Twoje doświadczenie, umiejętności i wiedza przydadzą się w ośrodku pomocy społecznej. Pokaż, jak przełożą się one na codzienne obowiązki.

 

  1. W liście motywacyjnym nie kopiuj CV do pracy w ośrodku pomocy społecznej.

 

W liście motywacyjnym do pracy w ośrodku pomocy społecznej unikaj przepisywania informacji z CV. Chodzi przede wszystkim o to, aby pokazać, jaki jesteś prywatnie i jak Twoje cechy charakteru i kompetencje przełożą się na codzienną pracę. W tej pracy ważne są np. kompetencje miękkie.

 

  1. List motywacyjny zaadresuj do konkretnej osoby.

 

Pamiętaj o poprawnych danych osobowych i kontaktowych — zarówno Twoich jak i pracodawcy. Podaj swoje imię i nazwisko, numer telefonu i profesjonalny adres e-mail. Jeśli to możliwe, list motywacyjny zaadresuj do konkretnej osoby. Pamiętaj o zwrotach grzecznościowych.

 

O czym jeszcze warto wiedzieć?

 

Na samym dole dokumentu powinieneś umieścić klauzulę do listu motywacyjnego ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych. Pamiętaj, że powinna ona być zgodna z aktualnymi przepisami RODO i że najważniejsze to dodać klauzulę do CV.

 

List motywacyjny powinien zmieścić się na 1 stronie A4. Wyślij go w formacie najbardziej pożądanym przez pracodawców, czyli w PDF.

 

Więcej dowiesz się z naszego poradnika: Jak napisać list motywacyjny

 

Musisz napisać również CV? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Piszesz list motywacyjny do pracy w ośrodku pomocy społecznej i masz jakieś wątpliwości? Możesz zadać swoje pytania w komentarzu poniżej. Chętnie Ci pomożemy!

Oceń mój artykuł: list motywacyjny osrodek pomocy spolecznej
Średnia: 5 (1 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Wojciech Martyński
Ekspert kariery, autor ponad 100 artykułów InterviewMe z poradami dotyczącymi pisania CV i listu motywacyjnego, rozmów kwalifikacyjnych oraz poszukiwania pracy. Swoją wiedzą dzielę się również odpowiadając na pytania w komentarzach.
Linkedin

Podobne artykuły