Moje konto
List motywacyjny do kancelarii prawnej: jak go napisać? [Wzór]

List motywacyjny do kancelarii prawnej: jak go napisać? [Wzór]

Zobacz, jak napisać skuteczny list motywacyjny do kancelarii prawnej. Sprawdź, jak wygląda wzór takiego listu i stwórz własny list motywacyjny do kancelarii.

List motywacyjny do kancelarii ma prawo być mniej formalny, niż to sobie wyobrażasz. Nie musisz trzymać się urzędowych zwrotów i skomplikowanego języka. Po prostu pisz naturalnie i pokaż, że masz umiejętność przekonywania.

 

Jeśli chcesz zobaczyć, jak powinien wyglądać list motywacyjny do kancelarii, jesteś w dobrym miejscu. Z naszymi wskazówkami pójdzie Ci szybko. 

 

W tym artykule pokażemy Ci:

 • jak napisać list motywacyjny do kancelarii prawnej
 • wzór skutecznego listu motywacyjnego do kancelarii
 • co zrobić, by Twój dokument był lepszy od innych.

 

Chcesz napisać list motywacyjny? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

cv i list motywacyjny

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Oto opinia Gosi — jednej z użytkowniczek naszego kreatora:

 

Dzięki takiemu świetnemu CV i listowi dostałam super pracę bardzo szybko!

 

Stwórz list motywacyjny teraz

 

List motywacyjny do kancelarii (Wzór)

 

Miejscowość, data

 

Twoje imię i nazwisko

Numer telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata

Nazwa firmy

Adres firmy

 

Szanowni Państwo,

 

z przyjemnością aplikuję na stanowisko młodszego specjalisty w Dziale Podatkowym w Państwa kancelarii. Wierzę, że moje doświadczenie, wiedza i kompetencje przełożą się na Państwa sukces. 

Dlaczego uważam, że sprawdzę się na stanowisku specjalisty w Dziale Podatkowym w Kancelarii Lex?

 

 1. Prawo podatkowe to moja pasja. Stale się doszkalam i dbam o to, by być na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami. Dużą satysfakcję daje mi doradzanie klientom w kwestiach, w których czuję się kompetentny. 
 2. Bardzo dobrze posługuję się językiem angielskim oraz rosyjskim. Mam doświadczenie w pracy z klientami, którzy nie mówią po polsku. Tę umiejętność chciałbym wykorzystać w Kancelarii Lex, a tym samym poszerzyć grono klientów o osoby angielsko- i rosyjskojęzyczne. 
 3. Jestem odważny i ambitny. Chętnie podejmuję się nowych wyzwań. Nie boję się przyjmować zleceń od wymagających klientów. Od ręki rozwiązuję ich problemy i angażuję się w każde powierzone mi zadanie, bez względu na terminy. Mam dużo pomysłów oraz umiejętności analityczne, które pozwalają odnajdywać najlepsze rozwiązania. 

 

Chętnie spotkam się z Państwem osobiście, aby opowiedzieć więcej o swoim doświadczeniu i kwalifikacjach, a także odpowiedzieć na Państwa pytania.

 

Z poważaniem,

Twoje imię i nazwisko

 

Chcesz napisać list motywacyjny? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Jak napisać skuteczny list motywacyjny do kancelarii?

 

Ponad połowa rekruterów (58%) uważa listy motywacyjne za istotny element aplikacji. Warto więc przyłożyć się do pisania tych dokumentów i potraktować je jako dużą szansę na pokazanie się z najlepszej strony. 

 

List motywacyjny do kancelarii krok po kroku:

 

 1. Zastosuj zwroty grzecznościowe na początku i na końcu listu motywacyjnego.

 

Reguły pisania listów, podobnie jak reguły prawne, muszą być przestrzegane. Użyj zwrotu grzecznościowegoSzanowni Państwo/Szanowna Pani/Szanowny Panie na początku dokumentu. Możesz również zwrócić się bezpośrednio do osoby rekrutującej z imienia i nazwiska.

 

 1. Udowodnij, że jesteś idealnym kandydatem do pracy w kancelarii.

 

Można to zrobić w jeden słuszny sposób — przedstawiając powody, dla których warto Cię zatrudnić. W 3-4 punktach wymień swoje umiejętności i wyjaśnij, dlaczego pozwolą ci one wykonywać dobrze swoją pracę. Krótki list motywacyjny całkowicie wystarczy, by przekonać rekrutera, a przy okazji nie zanudzić go zbyt obszernymi informacjami.

 

 1. Nie powtarzaj wszystkiego, co napisałeś już w CV.

 

Jeśli masz już gotowe CV, zastanów się, jakich informacji w nim brakuje. List motywacyjny to świetna okazja, żeby opisać umiejętności miękkie, pokazać swoje nastawienie do pracy czy 

 

 1. Wyraź nadzieję udział w rozmowie kwalifikacyjnej.

 

Zakończ list motywacyjny jednym, dwoma zdaniami, w których wyrażasz nadzieję na możliwość spotkania z rekruterem podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Taki zwrot na zakończenie listu motywacyjnego nie tylko brzmi kulturalnie, ale też pokazuje Twoje zaangażowanie w proces rekrutacji.

 

 1. Pamiętaj o formalnościach.

 

Koniecznie zapisz swój list motywacyjny w formacie PDF. To sprawi, że dokument nie straci kształtu, jaki mu nadałeś. Jeśli dodałeś wcześniej zgodę na przetwarzanie danych do CV, nie musisz już dodawać klauzuli do listu motywacyjnego

 

Więcej dowiesz się z naszego poradnika: Jak napisać list motywacyjny?

 

Musisz napisać również CV? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz CV w 5 minut tutaj.

 

Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.

 

Masz dodatkowe pytania, jak napisać list motywacyjny geodety? Możesz je zadać w komentarzu poniżej.

Oceń mój artykuł: list motywacyjny do kancelarii
Średnia: 5 (1 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Marta Rojewska
Ekspertka kariery w InterviewMe. W swoich tekstach staram się poruszyć wszystkie kwestie związane z życiem zawodowym. Moja misja? Pomóc Ci w znalezieniu dobrze dopasowanego miejsca pracy.

Podobne artykuły